Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    alper0707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr 150(2012)
    Tesekkur ederım ıyı olmaya calısıyoruz sen nasılsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Gunaydın ramazan usta benım senden bır rıcam olacak karbıurator ayarı ve hava ayarının nasıl olması lazım anlatabılırsen cok sevınırım bızım servıstekı ustayı bos yakalamak neredeyse ımkansız gıbı bır sey basdkasınada oynatmak ıstemıyorum kenbdım yapayım. Bu arada benım motor 3000 km. De henuz 120 nın uzerıne cıkartamadım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı alper0707 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesekkur ederım ıyı olmaya calısıyoruz sen nasılsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:39 ----------

Gunaydın ramazan usta benım senden bır rıcam olacak karbıurator ayarı ve hava ayarının nasıl olması lazım anlatabılırsen cok sevınırım bızım servıstekı ustayı bos yakalamak neredeyse ımkansız gıbı bır sey basdkasınada oynatmak ıstemıyorum kenbdım yapayım. Bu arada benım motor 3000 km. De henuz 120 nın uzerıne cıkartamadım

bak adamım hava ayarı çok ince bir ayar.. orjinal fabrika ayarı 5,5 tur idi..geçen gelen motorunkine baktım....

ama bunu kendin kurcalamamalısın... bana göre yaptığı süratle değil yaktığı yakıtla alakalırdır hava ayarı..şuan kaç krş yakıyor onu bişr söylesene..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    apache rtr 150(2012)
    Normal 70 80 km hızda kullanırsam 13 kurus yakıyor

Motosikleti
    Normal 70 80 km hızda kullanırsam 13 kurus yakıyor
    bu rakam çok fazla yani hava ayarı ile ilgili bir problem olalbilir... 0,090 falan yakıyor benim motor... öncelikle rampa aşşağı falan inerken motoru komprosöre bıraktığında patlatma yapıyormu eğzost...
    bunun yani sıra 3 000 km subab ayarı genelde istemez ama subab ayarlarınlada alakalı bir durum bence söz konusu olabilir ...

neyse kendin yapmanı tavsiye etmem ama eğer hava ayyarı yapacaksan...
    önce motoru normal ısındır... sonra motor rolantisini 1,5 prm ye ayarla.. sonra hava ayarını rolanti dengesizleşene kadar sık... sonra rolanti en düzgün seviyeyye gelene kadar geri aç... sonra gaz yemesini kontrol et.. tabi hava ayarı zırt pırt kurcalanmaz bozulmazda ama sen yapmak istiyorsan diye yazdım.. bu kadar yüksek yakmasının 5 sebebi vardır...
    1. kullanıcı hatası
    2.subab ayarı
    3. hava ayarı
    4. debraj balatası kaçırması (bitmek kavrulmak veya kullanıcının yanlış kullanması.
    5.hava filitresi
    arkadaşlar bir depo ile 700 km görüyor bu zıkkım 80-90 ortalamasında...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    ramazan kardeşim ben motoru dün bakıma götürdüm 3900 km rede şuan.. sadece yağını değiştirdiler zinciri temizlediler yağladılar.. 5 binde gel hawa ayarı subaplara bakarız dediler.. sence 5 bini bekliyimmi yoksa bu haftasonu yanınamı gelim senin salgın motora gidip baktıralımmı.. maliyeti ne olur bu arada ??
    elit motogaraj

Motosikleti
    apache rtr 150(2012)
    Eyvallah hocam sagolasın benım hava ayarıyla servıs oynadı ve dedıgın gıbı motor komresorde patlama yapıyor az once kontrolk ettım benım hava ayar vıdası 3 tur verdıgın bılgıler ıcın tesekkurler servıs yolu gorunuyor o zaman

Motosikleti
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan kardeşim ben motoru dün bakıma götürdüm 3900 km rede şuan.. sadece yağını değiştirdiler zinciri temizlediler yağladılar.. 5 binde gel hawa ayarı subaplara bakarız dediler.. sence 5 bini bekliyimmi yoksa bu haftasonu yanınamı gelim senin salgın motora gidip baktıralımmı.. maliyeti ne olur bu arada ??

bu bakımda kesinlikle yağ filitresi değişmesi lazımdı..bakın filitree eskidikçe yağlama azalır ve yağlama az olan motorda fazla ısınır.. fazla ısınan motor piston silindirden yer...

öncelikle yağ filitresini değiştirin.. motora 15/50 yada 15/40 yağ koyun bu aralar havalar sıcak geçiyor... hava ayarı fazla yaktığına inanıyorsan kontrol ettir ama bana kalsa subab sesi var ise subab ayarı yaptırmakta fayda var...

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

Eyvallah hocam sagolasın benım hava ayarıyla servıs oynadı ve dedıgın gıbı motor komresorde patlama yapıyor az once kontrolk ettım benım hava ayar vıdası 3 tur verdıgın bılgıler ıcın tesekkurler servıs yolu gorunuyor o zaman
    ybr lerde falan 3,5 tur dur... hava ayarı ama geçen baktığımda 5,5 tur çıktı.... ben ona dayanarak diyorum ama 5 tur 3 tur fark etmez önemli olan stabil çalıştığı yeri bulmaktır....

mesela ben eğzost subab ını normalden fazla açarım.... nedeni ise daha rahat gaz salınımı.. ısınmayı etkiliyor ama subab sesi oluyor .. çokta fifi....

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın nasılsınız ne var ne yok.......
    iyidir çok şükür senden naber?

Benim motorda eniş aşagı gazı saldığımda komperör sesi ve arada ımmmmm pıt pıt yapyor. Yanı patlama gibi degılde pıtırtı. Niye yapıyordur onu kardeşim hava ayarındanmı?

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın nasılsınız ne var ne yok.......
    Günaydın başkan...

Reis benim motor 10.000 e geldi hala ilk günkü gibi bi ayar yaptırmaya gerek varmı ki çözemedim

düzde rüzgar esmesse yatmadan ( boy 1,70) 120 görüyor ama öğle rahat çıkıyor diyenler gibi değil 7 - 8 bin devirde vites değiştiriyorum 11.5 kuruş yakıyo bence bu hali çok çok güzel ama servis 10.000 de subab ayarı yapalım diyodu ama dediğim gibi hala ilk gün bindiğim gibi motor.
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sa. günaydın arkadaşlar hayırlı günler
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sa. günaydın arkadaşlar hayırlı günler
    a.slm kardeşim sen yaşıyormusun ya

Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a.slm kardeşim sen yaşıyormusun ya
    yaşıyorum elbet ben hergün bakarım foruma okurum arasıra yazıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:26 ----------

benim motorun sanki sesi çoğalmış gibi fazla baırıyor gibi sübap ayarımı yaptırsam diyorum alet 8500 km civarında. hava filtreside değişmedi acaba neden ???

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Km. söylesin herkes 8600 oldu sıkıntısız daha çıtır yolun başında canavar hele bir 20000 gecsinde kışa girer ken olur herhalde
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Km. söylesin herkes 8600 oldu sıkıntısız daha çıtır yolun başında canavar hele bir 20000 gecsinde kışa girer ken olur herhalde
    benim apachede 1800 km de daha çiçeği burnunda

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    8,200 km çok şükür bi sıkıntı yok
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Motosikleti
    apache rtr 150(2012)
    Benım canavar 3020 km de

Motosikleti
    bir tanesi 80 km de.. diyeri 1200 küsürde... sattığım 80 000 küsür dü...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:54 ----------

Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın başkan...

Reis benim motor 10.000 e geldi hala ilk günkü gibi bi ayar yaptırmaya gerek varmı ki çözemedim

düzde rüzgar esmesse yatmadan ( boy 1,70) 120 görüyor ama öğle rahat çıkıyor diyenler gibi değil 7 - 8 bin devirde vites değiştiriyorum 11.5 kuruş yakıyo bence bu hali çok çok güzel ama servis 10.000 de subab ayarı yapalım diyodu ama dediğim gibi hala ilk gün bindiğim gibi motor.
    eğer ses yoksa sorun yok yaptırma.... benim bir ybr m 80 000 km subab ayarı yapılmadan gitmişti... birazda sıkıştırma ile alakalı sanırım........

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    8000 km rutin bakımlar dışında en ufak sorun çıkarmadı. sadece arka stop degişti oda garantiden.

aslında her modelin kendine has sıkıntıları olur. herkesi anı anda memnun etmek zordur.

bu modelin tecrübelerime dayanarak sıkıntılarını sayacak olursak

1- lastikler berbat güven vermiyor. kuruda fena degil ama ıslak zeminde dikkat etmek lazım.kuru zemindede eger astvalt sıcak ve prüssüzse lastik frene basıldıgında ötüyor.

2- motosiklet belli bir süre sonra sübap sesi veriyor. ama dert edilecek bi sıkıntı degil. sübap ayarı basit bir işlemdir. (benim motosiklettede hafiften sübap sesi var fakat havalar sıcak bu nedenle sübap ayarı yaptırmadım. )

3- ön amatisörler çok yumuşak. bu beraberinde konfor saglasada dezavantaj olarak ani frenlemede ön taraf kendini kaybediyor. aslında motosikletin ön freni çok saglam. bu nedenle bu frenlerle amatisörler başetmekte biraz zorlanıyor. konfordan ödün vermek isteyenler amatisöre kalın yag koyrak sorunu çözebilir. tecrübeli sürücüler için bu haliylede sorun yaratmaz.

4-vites göstergesi olsa iyi olurdu. dijital km saati konulmuş ama vites göstergesi de olmalıydı. özellikle yeni kullanıcılar için önemli eksiklik. gerçi bu sınıfta şu anda hiçbir modelde yok.

5- motosikletin selesi sag tarafta akü yatagının ordan anahtarsız açılıyor. bilmeyen kişi anlamaz ama bilen kişi için açması basit. eldiven yada ruhsat bırakamıyorsunuz.

6- motosiklette vibrasyon var. bu nedenle uzun yolculuklarda ara ara mola verip bir 5 dk dinlenmek gerekiyor. dinlendikten sonra motosiklete hakimiyetiniz daha iyi oluyor.

aslında vibrasyon tek silindir motosikletlerin genel sorunu. hem güçlü hemde ekonomik bir motor yapmak kolay degildir. bu sınıfta sadece 1 hp güç artışı bile bazı şeylerden ödün vermek gerekir. alışana kadar vibrasyon can sıkabilir fakat alıştıktan sonra çok sıkıntı yaratmıyor.

tavsiyem her servis bakımında tüm civataları kontrol ettirin. eger gevşemiş olanlar varsa bunları sıktırın. bunu kendinizde yapabilirsiniz.

ben motosikletimden çok memnunum. daha önce bu sınıfta cbf 150 ve yamaha ybr kullandım. her iki modeldende daha yakışıklı ve dikkat çekici bir model. kalite olarak asla onlardan geri kalır yanı yok. yola çıkarken asla kuşkuya düşmüyorsunuz acaba bir yeri bozulur mu. yolda kalırmıyım düşüncesi kesinlikle yok. kısacası almak isteyen gönül rahatlıgıyla alabilir. hem bu kadar az yakıt tüketen hemde bu derece keyf veren başka model tanımıyorum. şöyleki 5. viteste 80-90 ile giderken gazı oynadıgınızda verdigi tepki bu sınıfta ybr ve cbf de yok.

neden satıyorsun diyenlere iki motor kullanacagım. birisi büyük digeri de scooter olacak. şehir içinde scooter benim için daha ideal. vitesli keyfinide büyük motosiklette yaşayacagım.
    M.balibey bunu beğendi.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

ramço, kardeşim benim soruna nediyosun? ne yapsam acaba

Motosikleti
    doğru söze ne denir...........

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:20 ----------

http://www.youtube.com/watch?v=eIEhd...feature=relmfu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler