Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İ2MİRLİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora acil 15/50veya 20/50 lazım....
    Yağı daha yeni değiştirttim 100 km olmadı ama sanırım 10/40 olması lazım çokmu ince acaba???
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağı daha yeni değiştirttim 100 km olmadı ama sanırım 10/40 olması lazım çokmu ince acaba???
    kesinlikle bu sıcaklarda benim motorumda çok ince ..bulun koyun 15/50-15/40 o zaman daha iyi olacaktır... uzun yolda ise 20/50 basın... tecrübeye konuşuyor.... bu arada sen mühendislerden daha mı iyi biliyorsun diyenlere mühendisler benim kadar yol yaptılarmı diye soruyorum...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Bugün bitmezmi yaw yanıyom klimada fosladı
    www.erkakurye.com

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bitmezmi yaw yanıyom klimada fosladı
    connet in kliması zaten foss.... benim doblo canavar.....arabyı çalıştırdım içinde oturuyorum ama şarjım bitmek üzere...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kesinlikle bu sıcaklarda benim motorumda çok ince ..bulun koyun 15/50-15/40 o zaman daha iyi olacaktır... uzun yolda ise 20/50 basın... tecrübeye konuşuyor.... bu arada sen mühendislerden daha mı iyi biliyorsun diyenlere mühendisler benim kadar yol yaptılarmı diye soruyorum...
    katılıyorum yazın kalın yağ şart

Motosikleti
    HONDA NC 750S

Gebze organize burası çok sıcak ramazan dediğin gibi connect in klima fos camlarıda açtım klimayıda
    www.erkakurye.com

FatihC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2018 MH 150 Drift
    tvs altımda çok küçük duruyor çok beğendim yoksa.

Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Cb ye nasıl sıgdın o zaman merak ettim tvs kucukse sen bıraz buyuksun galiba 182 boy 98 kilo normal bana
    kartalizma07 ve M.balibey bunu beğendiler.
    www.erkakurye.com

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı soner01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zincir yagladıktan sonra jantta yag atıyo ya çok kötü bi görüntü yapıyor ya yok mu çözümü
    zincir koruması yaptırabilirsin honda titanlarınki uyuyor.
    Yada zincire yağı fazla sıkma, vitesi 1e tak yagladıktan sonra, cant ıle zıncır arasına bı karton koy yanı zıncır cantı gormesın. Ve motora gaz ver teker donsun, sonra ıkıye tak gaz ver vss. zıncırdekı fazla yag atar janta bulasmaz ben oyle yapyorm

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:41 ----------

selamun aleyküm arkadaşlar. ilginç planlarım var. Bu bizim apache 150 liklerle 160 lıklar arasında 160 lıkların arka frenin disk olması haricinde bi fark yok galiba? 160 lığa ceviremezmiyiz acaba bizim motoru?

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benin motordada kıştan kalma ipone 10-40 yarı sentetik vardı, 2000km yaptım havalarda ısınıyo diye malum antalya 2 hafta önce ipone 10-50 tam sentetik koydum.
    sanki motor rahatladı vibrasyon azaldı gibi yani 5000 devirde artan sanki 6000 de hissediliyor gibi geldi
    yağıda 30 tl ye aldım ipone sitesinde 42tl
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    O zaman en kısa sürede yağı degiştireyim zira izmirdeki havayı anlatmaya sıcak demek yetmiyor
    HAYAT İKİ TEKER ÜSTÜNDE 7000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR EN UFAK HATANDA BİTER YANİ HAYAT BİZE GÜZEL

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benin motordada kıştan kalma ipone 10-40 yarı sentetik vardı, 2000km yaptım havalarda ısınıyo diye malum antalya 2 hafta önce ipone 10-50 tam sentetik koydum.
    sanki motor rahatladı vibrasyon azaldı gibi yani 5000 devirde artan sanki 6000 de hissediliyor gibi geldi
    yağıda 30 tl ye aldım ipone sitesinde 42tl
    aman çakma yağlara dikkat et sanayide çok var

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:36 ----------

arkadaşlar dün akşam rüzgarsız havada yatarak 115 gördüm bana az geldi 50 kg yim acaba motor mu açılmadı

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:13 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://img6.ressim.net/out.php/i5801143_imag0473-jpg
    http://img6.ressim.net/out.php/i5801144_imag0474-jpg
    Gebze organize burası çok sıcak ramazan dediğin gibi connect in klima fos camlarıda açtım klimayıda
    klima gazına baktırdınız mı yada kaçak var mı diye yada aksesuar kayışı gevşekse de verimli olmaz connet kullanmıştım bir zamanlar güzel soğutuyordu

Motosikleti
    2011 TVS APACHE RTR 150
    [QUOTE=M.balibey;2717336]

[/COLOR]arkadaşlar dün akşam rüzgarsız havada yatarak 115 gördüm bana az geldi 50 kg yim acaba motor mu açılmadı[COLOR="Silver"]

Vallahi tam açılmamış sanırım senin motor ben 110 kilo adamım ayıptır sölemesi düz yolda rüzgarda yoksa 120 görüyor tabi çantalar takılı degilse hafif meyilli yolda en çok 133 görmüştüm uzun yol yapıyormusun motorla genelde uzun yolda daha iyi açılıyor motor bende çok anlamam aslında rodandan

Motosikleti
    TVS Apache 150 Gri (2012)
    selam arkadaşlar benim motorun farlarında sıkıntı var elektirik kesiyor gaz verince canlanıyor gaz kesince kıpır kıpır yanıyor servise gösterdim fakat bir çözüm bulamadı servisdekiler aynı sorunla karşılaşan varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler .

[QUOTE=İ2MİRLİ;2717427]
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

[/COLOR]arkadaşlar dün akşam rüzgarsız havada yatarak 115 gördüm bana az geldi 50 kg yim acaba motor mu açılmadı[COLOR="Silver"]

Vallahi tam açılmamış sanırım senin motor ben 110 kilo adamım ayıptır sölemesi düz yolda rüzgarda yoksa 120 görüyor tabi çantalar takılı degilse hafif meyilli yolda en çok 133 görmüştüm uzun yol yapıyormusun motorla genelde uzun yolda daha iyi açılıyor motor bende çok anlamam aslında rodandan
    rodajı dikkat ettim kitapçığa göre yaptım uzun yol bir kaç kez bursaya gittim balıkesirden çantada yok sadece çanta demiri var birde sanki uçucak gibi oldum amma rüzgar alıyormuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:50 ----------

Alıntı Emrecem50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar benim motorun farlarında sıkıntı var elektirik kesiyor gaz verince canlanıyor gaz kesince kıpır kıpır yanıyor servise gösterdim fakat bir çözüm bulamadı servisdekiler aynı sorunla karşılaşan varsa yardımcı olursa sevinirim teşekkürler .
    kaç kmde benimde öyleydi 600 km civarı düzeldi şimdi sadece gaz verince canlanıyor gazı bırakıp rolantiye düşünce yarın yanıyor sanki

Motosikleti
    TVS Apache 150 Gri (2012)
    1800 km de aynen gaz verince canlanıyor gaz kesince cansız yanıyo bi çözümü vardır inşallah

Motosikleti
    RTR150
    Arkadaşlar İzmir deki TVS kullanıcılarıyla arada bir araya gelsek,kendi grubumuzu oluştursak diyorum.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    salgın motor küçükyalı...........
    bu tavsiyenizi görmeden önce yaşar motoru aradım bu gün nakit 3950tl dedi plaka ruhsat herşey dahil 4400nakit dedi okey geliom almaya dedim yer tarif et dedim ama yalnız sarı renk kaldı diğer renkler haftaya gelecek dedi bende sarı var diye gidip almaktan vaz geçtim. yarında sizin tavsiye ettiğiniz salgın motoru arıcam bakalım ne diyo. teşekkürler tavsiye için. nasipse gri alıcam en kısa zamanda. iett den daral geldi)

Motosikleti
    tvs 2011 gri
    aynen katılıyorum petrollerde satılan katkılardan yaklaşık 4te 1 i ni değiştirdim valla sesi değişti.. km bakmasam 100 mu 70 mi bilinmiyor giderken tavsiye olunur.

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet bende servisi beğenmiyordum, dediğin gibi ucuz yağı pahalı satma ve otomobil yağı kullanma vs vs
    ama servis değişti sana msj gelmedimi? sen ikinciel almıştı galiba. bana kısa msj geldi servis değişmiştir diye

Antalyada ki servis değişti mi ? Bana mesaj gelmedi . Değiştiyse eğer bana bir söylermisin yeni servisi . Bende bildiğin gibi servisi beğenmediğim için sağda solda bakımını yaptırıyorum ..

Arkadaşlar yaz bile gelmiş olsa lastikleri değiştirmenizi öneririm . Yağmur yok belki ama belediyeler sağolsun refüjlerden çok asfaltı suluyorlar . Ben birkaç defa motoru kaydırıp düşme tehlikesi geçirince hemen değiştirdim lastikleri . Şuan da irc marka lastik var . Ön arka yanlış hatırlamıyorsam 140 tl ye mal olmuştu . İlerleyen zamanlarda bulabilirsem metzeller ile değiştirmeyi düşünüyorum.

Birkaç fotoğraf atayım elim değmişken..

eby78 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler