Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı wldyslaw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler benim bir sorum olacaktı. 2012 model 150cc TVS APACHE ' e Grenaj montajı yapabilirmiyiz ? sportif göruntu için ? yardımlarınızı bekliyorum
    kesinlikle yapılabilir %100 garanti veriyorum. yeterki gerekli bilgi ve tecrübe donanımına sahip olun. gözünüze kestirdiğiniz vida yerlerine uyacak bir grenaj elde edebilirseniz. hava soğutmalı motor için tehlike arzetmeyecek bir tasarım uydurabilirseniz. vede en önemlisi böyle profesyonellik gerektirecek bir işe başlamadan önce apache nin sportif görünmek için grenaja ihtiyacının olduğuna inanabilirseniz. kesinlikle başarabilirsiniz
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ssczus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet biraz fazla bir aralık olmuş. Şöyle diyeyim 1.85 boy ile bu motorun üzerinde nasıl gözükürüz? Uzun yolda bacaklarımız, belimiz rahatsız olur mu? ybr 125 benim için çok cılız, Apache daha kaslı ama teknik verilerde ikisinin boyutları hemen hemen aynı. Ybr'yi biliyorum. Uzun yolda asla kullanamazdım, bu nedenle hem estetik hem konfor açısından Apache'yi merak ediyorum. Bayide görüp denemekle, yol yapmak arasında fark olduğu için fikrinizi öğrenmek istedim.
    Ben 1.93 ve 96 kiloyum. Hiçte sırıttığımı düşünmüyorum. Gayet rahat kullanıyorum. YBR125 altımda kayboluyor mesela..

------------------------------------------------------------------------------------------

Birde arkadaşlar, bizim artçı ayaklıklarına basılıp binilmesi risk oluşturur mu? Yani artçı binerken tek ayağıyla oraya basıp diğer ayağını sonra atsa öbür tarafa..? İşin özeti, bu ayaklıklar 50-60 kiloyu taşır mı?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı NoVaRiX adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birde arkadaşlar, bizim artçı ayaklıklarına basılıp binilmesi risk oluşturur mu? Yani artçı binerken tek ayağıyla oraya basıp diğer ayağını sonra atsa öbür tarafa..? İşin özeti, bu ayaklıklar 50-60 kiloyu taşır mı?
    olmaz,benim artçım,o şekilde biniyordu.zaten arka seleye en rahat/çabuk o şekilde binilir.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı wldyslaw adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler benim bir sorum olacaktı. 2012 model 150cc TVS APACHE ' e Grenaj montajı yapabilirmiyiz ? sportif göruntu için ? yardımlarınızı bekliyorum
    Şu garanti Bi bitseydi hayırlısıyla bak nasıl karenaj takcam ben ona ama ahh ahh
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Ne grenajı varya alt sakal depo yanındada var bence fazlasıyla yakışıklı
    www.erkakurye.com

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne grenajı varya alt sakal depo yanındada var bence fazlasıyla yakışıklı
    hani baklediğim foto atmamışsın Erol kardeş
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu garanti Bi bitseydi hayırlısıyla bak nasıl karenaj takcam ben ona ama ahh ahh
    Garantiyle grenajın ne alaksı var ki sonuçta motora ya da elktirik tesisatına modifiye etmiyorsun önemli olan hava soğutmalı olan motorun hava almasını engellememek hukuki olarak böyledir

Bende şu istanbuldaki serviste satılan kafa grenajı korumasını merak ediyorum ama sinyaller yine açıkta kalıyor:/Enes sen gördün mü onu

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Sinavlarda başladi ki hiç giremioz nete.. Karburator ayarndan snra yakit normale yakin.. Fakat bu havalarda (18-22) jikle cekmem normal mi sizce.. Sanirim ayarla olck bisey degil bu.. Bide 6bin devir ustunde gazi birakinca pat pat egzoz ses yapiyor.. Şu karburatore adam akilli nasil ayar vercez bilemedim valla.. :/

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garantiyle grenajın ne alaksı var ki sonuçta motora ya da elktirik tesisatına modifiye etmiyorsun önemli olan hava soğutmalı olan motorun hava almasını engellememek hukuki olarak böyledir

Bende şu istanbuldaki serviste satılan kafa grenajı korumasını merak ediyorum ama sinyaller yine açıkta kalıyor:/Enes sen gördün mü onu

Evet gordum de pek hosuma gitmedi hatta istemedim.. Apacheye takilan her demir karizmasini bozuyo bana gore.. Ama acayip koruyo kafese almis guzel dusunulmus.. Ozel yaptiriolar zaten..

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

Uploaded with ImageShack.us

resim yönünden zengin bir forum olsun...

motor 20 plaka ama istanbuldayız arkadaşlar askerde kullanmak için aldıum da...

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:46 ----------

budea benim oğlan maşallah demeyi unutmayın.. şimdiden bell motorcu olacak oda...

jackonbir, Süvarİ, ixeywent ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmaz,benim artçım,o şekilde biniyordu.zaten arka seleye en rahat/çabuk o şekilde binilir.
    çok sağol Bora abi. yinede insan tırsıyor; sanki çekmeyecekmiş gibi geliyor o kadar basıncı..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    dostlar biri üşenmesede kopyala yapıştır yapsa şu servis ışığını söndürmeyi.bilgisayarım bozuk :(

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinavlarda başladi ki hiç giremioz nete.. Karburator ayarndan snra yakit normale yakin.. Fakat bu havalarda (18-22) jikle cekmem normal mi sizce.. Sanirim ayarla olck bisey degil bu.. Bide 6bin devir ustunde gazi birakinca pat pat egzoz ses yapiyor.. Şu karburatore adam akilli nasil ayar vercez bilemedim valla.. :/

Evet gordum de pek hosuma gitmedi hatta istemedim.. Apacheye takilan her demir karizmasini bozuyo bana gore.. Ama acayip koruyo kafese almis guzel dusunulmus.. Ozel yaptiriolar zaten..
    Siyah olduğundan bende belli olmaz o ama gecen duvarı sıyırdım otoparkta hıyarın biri sıkıştırdı
    Egsoz bendede aynı pat pat hep yapyor ve 28 derecede bile jiklesiz stop ediyor hep 1 2 dakika gunesin altında bekletiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:36 ----------

Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostlar biri üşenmesede kopyala yapıştır yapsa şu servis ışığını söndürmeyi.bilgisayarım bozuk :(
    Önce tuşların ikisine 10ar saniye basılıyor sonra ikisinede aynı anda 10ar sn basılıyordu servistekiler söyledi

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)

Jant Şeritlerini Çıkarttım Çok Şükür :)

Merhaba arkadaşlar şenliğe devam. Bugün biraz turladım sonra tatilim nedeniyle motoruma ayırayım dedim günümü

Şu jantlardaki şeritleri çıkartmakla uğraşıyordum uzun zamandır forumdan arkadaşlar sağolsun araştırdım folyo çıkarıcı denen bir ürün buldum 200 ml den ufak plastik şişenin içinde 40 tl cik bunu sürüp 5 10 dk bekledikten sonra kabarıyor sticker şerit her ne olursa yapıştırma adına kabartıyor.
    Sarı şeritleri çıkarttım altında kırmızılarıda çıkartayım dedim yapmışken sonradan aklıma geldi fotoğraflama.

Ve bütün şeritleri uzun uğraşlar sonunda çıkarttım ama o da ne jantlar çizik içinde :D boyaları kalktı

Neyse ki gittim en kalitelisinden siyah mat sprey boya aldım boyadım dikkatlice bütün çizikler kapandı rahatladım son hal fotoğraflarını az önce indim çektim aklıma gelmedi yarın daha detaylı çekip koyarım inşallah

Ayrıca jant şeritlerini neden çıkarttığımı sorarsanız hem yamuk oldu hemde biraz gerdirdim sanırım hafiften atma yaptı bide altında kırmızı şerit var kötü durdu yenisini daha dikkatli şekilde çekicem inşallah

Teşekkürler
    Benhür bunu beğendi.

Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar şenliğe devam. Bugün biraz turladım sonra tatilim nedeniyle motoruma ayırayım dedim günümü

http://img171.imageshack.us/img171/5346/20120416068.jpg
    http://img515.imageshack.us/img515/3821/20120416069.jpg
    http://img818.imageshack.us/img818/2409/20120416070.jpg
    http://img189.imageshack.us/img189/3189/20120416071.jpg

Şu jantlardaki şeritleri çıkartmakla uğraşıyordum uzun zamandır forumdan arkadaşlar sağolsun araştırdım folyo çıkarıcı denen bir ürün buldum 200 ml den ufak plastik şişenin içinde 40 tl cik bunu sürüp 5 10 dk bekledikten sonra kabarıyor sticker şerit her ne olursa yapıştırma adına kabartıyor.
    Sarı şeritleri çıkarttım altında kırmızılarıda çıkartayım dedim yapmışken sonradan aklıma geldi fotoğraflama.

http://img52.imageshack.us/img52/2287/20120416077.jpg
    http://img805.imageshack.us/img805/4867/20120416078.jpg

Ve bütün şeritleri uzun uğraşlar sonunda çıkarttım ama o da ne jantlar çizik içinde :D boyaları kalktı
    http://img171.imageshack.us/img171/9004/20120416076.jpg
    http://img35.imageshack.us/img35/4641/20120416075.jpg
    http://img836.imageshack.us/img836/2371/20120416073.jpg
    http://img801.imageshack.us/img801/1873/20120416080.jpg

Neyse ki gittim en kalitelisinden siyah mat sprey boya aldım boyadım dikkatlice bütün çizikler kapandı rahatladım son hal fotoğraflarını az önce indim çektim aklıma gelmedi yarın daha detaylı çekip koyarım inşallah

http://img38.imageshack.us/img38/3589/20120416082.jpg
    http://img801.imageshack.us/img801/5646/20120416083.jpg

Ayrıca jant şeritlerini neden çıkarttığımı sorarsanız hem yamuk oldu hemde biraz gerdirdim sanırım hafiften atma yaptı bide altında kırmızı şerit var kötü durdu yenisini daha dikkatli şekilde çekicem inşallah

Teşekkürler
    Abi hadi geçmiş olsun tekrar yapıştırırken resim koyarsan detaylı banada çok faydası olacak bende yapmak istiyorum ama aparat büyük geliyor
    mehmet_gemli bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    mehmet_gemli
    sarı apache ye kırmızı serıt olmaz tabı ıyı yapmıssın lacıvert olsa tamam da

bu arada pat pat ses cıkartması benzını cıg atıyor demektır kı karburator ayarı ıle ılgılı olabılır sefa fıltre resmını atacaktım ınan unuttum yahuu
    kartalizma07 bunu beğendi.
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mehmet_gemli
    sarı apache ye kırmızı serıt olmaz tabı ıyı yapmıssın lacıvert olsa tamam da

bu arada pat pat ses cıkartması benzını cıg atıyor demektır kı karburator ayarı ıle ılgılı olabılır sefa fıltre resmını atacaktım ınan unuttum yahuu
    ne laciverti aman Allah korusun yazdıysa bozsun kırmızı güzel tabi de sarı motora sarı şerit daha hoş duruyo o egsoz dan ses bendende geliyo gelmiyordu en son geçen bi ayarlattım gelmeye başladı

Motosikleti
    bu arada inönüde galatasaray rüzgarı esmiş galiba....
    tigrina bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Yollarımız AYDINlık dilimizde Şampiyonluk MELOdisi
    tigrina ve Zippo's bunu beğendiler.

Motosikleti
    http://www.motosiklet.net/forum/hobi...ulusma-mekani-[havali-tufek-veya-tabanca-ve-atesli-av-tufekleri-]-26.html

av tüfeklerinden anlayan yokmu içinizde....

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/hobi...ulusma-mekani-[havali-tufek-veya-tabanca-ve-atesli-av-tufekleri-]-26.html

av tüfeklerinden anlayan yokmu içinizde....
    Bende havalı tüfek istiyorum ama alamadım bir türlü sen nasıl ístiyorsun hobi olarak mı yoksa av için mi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler