Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı sakinseytan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşimi yokmu yapma gözünü sevim tek silindir endurolar kullandım ama tvs de titredigim kadar hiçbirinde titremedim bitek keway150 cuperde titremiştim öyle bide 650 drakstarın arka koltugunda titremiştim öyle:D tekirdağa gittimdi eşimle tvs ile dedi yeter artık tur ayaklarımı hissetmiyorum:ÇD ya ben aldıgım gibi tertemiz sattım o motoru
    akmerkezin önünde teker yaptım biraz sert indirdim ön süspansiyon patladı ana dedim bune şaka gibi sarıyerde mahkemem vardı adliyeye giderken devriyaj telim koptu:D
    motor 4500km de idi ha kız gibi yani sadece koltugu çıkartılmış ön arka teker mesafesi o kadar kısaki arkana yokuşta birini bindirip sıkıyosa kalkmayı dene yokuş dikse motor tepe taklak oluyo tecrübeyle sabittir.ha cbfmiş ybrmiş yersin onları 4.vites yeter 5.e takma bile yani sırf motoru süper gerisi teferuat benim boyum 1.82 o bana cok ufak geliyodu
    silindiri terleme yapar yüksek devirde cok zangırdar motor cok ısınınca viteslerin sertleşir arka frenindn hiç memnun deildim ha motorun arkasına canta takamazsın hayatta ben neler denedim olmadı seleyi rüzgara yakalanmış pancar gibi sallar.onca eksisini saydım bana deselerki 125cc sınıfı bi motor sec tvs derim dierlerine bakmam bile motor gücü 250lik twister gibi
    egsozu paslanıyo evet ama benim xt ninde paslanıyo orası nası ısınıyo bi bilseniz yapıcak bişey yok malesef
    Kardeş senin kullandığın eski model herhalde, yeni kasalarda arka salıncak 5 cm daha uzun. Ben 1,83 boy 83 kiloyum, artçılarım genelde 75-80 kg. Uzun yol da yaptım, oturduğum yer itibarı ile çok dik yokuş ta çıktım. Önü kalktığını daha görmedim..
    Bu sayfada yeni kasa kullanıcısı bir sürü insan titreşim konusunda hemfikirken keway ile kıyaslaman biraz garip geldi bana açıkçası.
    Egsozda paslanma kullanımınla doğru orantılıdır. Sen yüksek devirde kullanır üstüne de motoru hemen stop edersen, egsozdaki benzin dışarı atılmadan soğumaya geçer.
    Ben özellikle uzun yoldan geldiğimde motoru stop ettirmeden 1-2 dk rölantide çalıştırırım.
    Sonuç olarak 2008 model Apache ile 2011 arasında dağlar kadar fark var. Saygılar,
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ramazan kardeş hayırlı olsun.

arkadaşlar,motosikletler genellikle 2 tekerli olurlar ve 2 teker üzerinde gitmek üzere tasarlanmıştır.öyle tekteker filan yapılırsa ve sert inerse her motorda arızalara sebep olabilir.öyle,gaz halatı,deb.halatı kopması ise olağan bir konudur,her motorda olabilir.egzoz 500-800 derecelere kadar ısınan bir parçadır ve su/çamur olduğunda üzerinde kurursa zamanla tabiiki paslanır.her motorda olabilecek sıkıntılar.tamam japonların parça kalitesi belki daha iyi olduğu için daha geç olabilir.bana yüksek devirde zangırdamayan bir tane motor söylermisiniz ?her silindir bloğu terleyecek diye birşey yoktur. o sıkıntı o motorla ilgilidir.SUZUKİ'nin yıllar önce TR.ye gelmeyen GS 150 R diye bir modeli vardı,googledan aratın görün,birebir aynısı,şimdi tvs üretiyor.ilk üretilen motorların bazı eksiklikleri olabilir ve düzeltilir.apachede de bazı şeyler düzeldi.arka şase 4-5 cm.daha uzatıldı,oturuş şekli ve direksiyonu,aynası daha race gibi oldu.ayak koyma pegleri daha geriye alındı ve yapısı raceler gibi oldu şaseye ayrı bir parça ile bağlı,önceki modelde çinliler gibi alttan bir boru ve ucunda ayak koymak için lastikleri var.eski kasalar gibi olmasada vibrasyon var ama azaltılmış.eski kasada o-ringli zincir yoktu yenilerde var.ayrıca papatya disk,led stoplar,digital km.saati diğer karşılaştırılanlarda yok.ben biliyorsunuz uzun yollarda yaptım hala kullanıyorum 7500 km. oldu ön filanda kaldırmadım(26 yıllık motorcuyum nasıl yapıldığını bile merak etmedim),deb/gaz halatımda şimdiye kadar hiç kopmadı-kopabilir.motora birde tubless lastik taksalarmış bana göre tam süper olacakmış.gece yolculukları yaptım,farı gayet güzel aydınlatıyor.çekişi herkesçe zaten biliniyor,yakıtında son derece memnunum,frenler bana göre iyi.daha ne olsun.
    jackonbir bunu beğendi.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geldi mi canavar
    Geldi gELdi . . üstünden inmiyorum :D o yüzden topiğe de bakamadım .. resimleri koycam yakında biriksin biraz (:
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

kendi sorunumu çözdüm sonunda. bizim burda bi tamirci var. yamaha honda suzuki gibi markaların tamirlerini yapar. fakat kesinlikle resmi servislik almaz.

adam marka motor piri yani. hatta yetkili servisler uyuz olur kendisine. bugün motorumu ona götürdüm. daha cümlemi bitirmemiştim ki hindistan malı baskı balataları sert olur. 4000-5000 de değişmesi gerekir ama o ses sürüşü engellemez dedi. çok kafana takılıyorsa japon malı takarız düzelir dedi.

her ustanın ayrı birşey söylediğini anlattım, düzelmezse sana yeni apache alırım söz dedi. toplam masrafı 65tl miş. motorun kronik bi problemi var mı dedim. bazı motorlarda motordan ses geliyor ve neden kaynaklandığı bilinmiyor dedi.

bi de çok enteresan bişey daha dedi bazı motorlar 162cc olarak geliyormuş. 500 motordan birinde oluyor dedi. 162,5 cc filan olarak geliyor dedi. isotlar grup u aramış usta saçmalamışlar bizim öyle birşeyden haberimiz yok olamaz öyle birşey filan demişler. ama adam idda ediyor üst kapak farklı bazılarında kim inkar ederse kanıtlarım diyor. ilginç yani dikkatimi çekti.

bi de 162 cc olanların hepsi sarı renkmiş. onuda belirtti.

ersin54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R
    Alıntı konan17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ybr çok iyi motordur ona kesinlikle lafım yok arkadaşımda 2007 model var taş gibi hala hiç bir sorunda çıkarmadı =) bnm apache tercihim sürüş zevki kaslı yapısı zaten tasarımıyla ödül alan bir motor ve diğerlerinden daha güçlü olması tek kötülüğü titreşimi aslında ama buda gücünden dolayı kaynaklanıyor ve motor ömrü ybr ve cbfe göre biraz daha azdır. ama motora bakarsan seni kesinlikle yolda bırakmaz istersen şu videoyu izle altın elbiseli adam test ediyor apacheyi =)
    http://www.youtube.com/watch?v=24Y48...eature=related
    videodaki emre ile sohbet ettim TVS standında. o da çok araştırıp apachede karar kılmış. an itibarıyla 2004 ramzey kullanıyorum sadece ellerim biraz uyuşuyor TVS nin titreşimi sanırım beni rahatsız etmez hem 100km/s üzerine de çıkacağımı pek sanmıyorum. kaslı yapısı ve estetik konusunda katılıyorum. dizayn benim için de önemli. cevaplar için teşekkür ederim. şimdiden hayırlı olsun

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gani_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi sorunumu çözdüm sonunda. bizim burda bi tamirci var. yamaha honda suzuki gibi markaların tamirlerini yapar. fakat kesinlikle resmi servislik almaz.

adam marka motor piri yani. hatta yetkili servisler uyuz olur kendisine. bugün motorumu ona götürdüm. daha cümlemi bitirmemiştim ki hindistan malı baskı balataları sert olur. 4000-5000 de değişmesi gerekir ama o ses sürüşü engellemez dedi. çok kafana takılıyorsa japon malı takarız düzelir dedi.

her ustanın ayrı birşey söylediğini anlattım, düzelmezse sana yeni apache alırım söz dedi. toplam masrafı 65tl miş. motorun kronik bi problemi var mı dedim. bazı motorlarda motordan ses geliyor ve neden kaynaklandığı bilinmiyor dedi.

bi de çok enteresan bişey daha dedi bazı motorlar 162cc olarak geliyormuş. 500 motordan birinde oluyor dedi. 162,5 cc filan olarak geliyor dedi. isotlar grup u aramış usta saçmalamışlar bizim öyle birşeyden haberimiz yok olamaz öyle birşey filan demişler. ama adam idda ediyor üst kapak farklı bazılarında kim inkar ederse kanıtlarım diyor. ilginç yani dikkatimi çekti.

Vay be ithalati yapanlar bilmiyorlar ama o usta mi biliyor bi tek bunu birkere fabrikadan belgler 150 diye geliyor ve uygunluguda 150 cc olarak veriyorlar ikinciside her zaman sayilar bir ustte duz hesap yaplr rtr 160 bile getirseler gercek hacmi 157 158 159 cc olur 162 cc yi ilk defa duyuyorum anlasilan fena sallams gibi geldi bana ust kapak farklidir ona bisey diyemem

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX

Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    arkadaşlar bugün itibariyle aranızdan ayrılıyorum,apaçimi sattım,hyo gt250r aldım...herkese sevgiler saygılar...

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı ozgurkayihan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bugün itibariyle aranızdan ayrılıyorum,apaçimi sattım,hyo gt250r aldım...herkese sevgiler saygılar...
    Allah utandırmasın kardeşim, kazasız belasız..
    ozgurkayihan bunu beğendi.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Hayirli olsun lastiklerini deistir. Ilk isin bu olsun beni once ALLAH sonra michelin kurtardi
    www.erkakurye.com

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun lastiklerini deistir. Ilk isin bu olsun beni once ALLAH sonra michelin kurtardi
    On arka takm michelin nasil buludunuz

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Alıntı ozgurkayihan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Senin adına sevindim kardeşim.deneyimlerini burdada görmek isteriz.kaça sattın apacheyi kaça aldın hyoyu ?

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı gani_gani adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bazı apachelerin üstünde rtr 160 yapıştırması vardı onu demiş heralde artı 5 binde bi balata çok fena sallamış 25 binde bi tanıdıgımda var sübap ayarı bile yaptırmadı ne balatası.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    arkiler ben 45 000 oldum ne ses var ne seda. ne balata problemi var nede subap. bence siz fazla üstüne düşüyorsunuz. kabullendiğiniz kategorinin penceresinden baktığınızda resmen demir ata biniyorsunuz. ama insaoğlu elindekinde sürekli kusur arıyor. yapacak bişey yok diye düşünüyorum bu kronik insan problemine öyle yaratılmışız. 450 küsür sayfa olmuş hala apachenin titreşiminden konuşuluyor. lastikler her geçen gün büyüyen bir sorun oluyor... gelin şu belimizi doğrultalım yav sadece lastik yüzünden bu motoru almayanlar var çok titreşimli sağı solu kırılır diye korkanlar var

hazır derin konulara girmişken şundan da bahsetmek istiyorum : topic in ilk mesajındaki resimlere bi çeki düzen mi versek acaba 2008 yılında ilk gördüğüm manzarayla karşılaşıyorum hala.
    tigrina ve EneS_Turker bunu beğendiler.
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

valla ispatlarım diyor adam. hatta üst kapak farklı filan dedi. pek anlamam ben ama cidden hem ses kesildi hem de motorun performansı inanılmaz değişti. nakadar uğraştıysam ses getirtemedim. ne de olsa ucunda yeni motorsiklet vardı
    Süvarİ bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkiler ben 45 000 oldum ne ses var ne seda. ne balata problemi var nede subap. bence siz fazla üstüne düşüyorsunuz. kabullendiğiniz kategorinin penceresinden baktığınızda resmen demir ata biniyorsunuz. ama insaoğlu elindekinde sürekli kusur arıyor. yapacak bişey yok diye düşünüyorum bu kronik insan problemine öyle yaratılmışız. 450 küsür sayfa olmuş hala apachenin titreşiminden konuşuluyor. lastikler her geçen gün büyüyen bir sorun oluyor... gelin şu belimizi doğrultalım yav sadece lastik yüzünden bu motoru almayanlar var çok titreşimli sağı solu kırılır diye korkanlar var

hazır derin konulara girmişken şundan da bahsetmek istiyorum : topic in ilk mesajındaki resimlere bi çeki düzen mi versek acaba 2008 yılında ilk gördüğüm manzarayla karşılaşıyorum hala.
    45 000 mi? maşallah... kaç model kardeşim motor senin? makine durumu nasıl güç falan? bi azalma,zayıflama var mı gidiş çekiş? 60 70 bin gider mi bizim makineler

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Merhaba arkadaşlar Bu fotoğrafı söyledin zannedersem arkadaşım 160 yazıyor ama bi yanlışlık olmuş 150 cc normal oda bizim biraz farkımız

Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı apachelerin üstünde rtr 160 yapıştırması vardı onu demiş heralde artı 5 binde bi balata çok fena sallamış 25 binde bi tanıdıgımda var sübap ayarı bile yaptırmadı ne balatası.
    Neyse arkadaşlar bugün bi abimin GoPro kamerası vardı dedi takalım bakalım senin motora bi deniyelim nasıl çekicek sende bi dolaş gel sağ koruma demirine aşağıdaki fotoğraftaki gibi bağladık kalın iple sağlamca ayrıca birde bant üzerine sağlam yarım saat falan bi gezdim geldim video 3 Gb olmuş kaliteli çekiyor alette 960P'de youtube atıyorum video size bir kaç kare fotoğraf atayım fikrinizi görüşlerinizi bekliyorum video yakında link atıcam daha yüklenmedi

Buda Videodan Kareler
    jackonbir ve umtuls bunu beğendiler.

arkadaşlar ben demiyorum yaa ustayı çıkarıcam ha buraya sonunda

motoloji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache 2009
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

SÜVARİcim valla sana aynen katılıyorum bi insan bişeye hangi niyetle bakarsa baktığı şeyde onu görür ben forumda defalarca dile getirdim. 3 yıldan beri bu motoru kullanıyorum inan en son 1 yıl önce genel bakım için motoru sevise götürdüm ne sübap ayarı ne başka bişey.ve motorumun yağ tıpasının dışında (oda sökerken sıyırdığı için) herşeyi daha fabrika çıkışı çünkü ben motorumu üzmeden kullanıyorum sınırlarını zorlamıyorum bence bir motorun sınırlarını zorlarsanız markası ne olursa olsun illa bi yerinden kırılacak,bozulacaktır.
    Tek rakibimiz Türk Hava Yolu Allahım sen bizi koru... TVS APACHE 150 2009

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    On arka takm michelin nasil buludunuz
    hyosung ıcın demıstım yanlıs anlasıldı
    www.erkakurye.com

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler