Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı adanalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sefa kardeş,bor powerı miktar olarak ne kadar koydun?
    Bora abi 4/1 kadar, araçlar 4 lt yağ alıyor dersek bizimkilerde 1lt den yola çıktım, 60ml yeter yada 70ml abi
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar,sakin olalım.burası bir paylaşım sitesidir.bildiklerimizi/tecrübelerimi paylaşmak için kurulmuştur.bildiğiniz gibi bilgi,paylaştıkça büyür,çoğalır.şuanda bana özelden yada buradan soru soran arkadaşlarıma bıkmadan/sıkılmadan elimden geldiğince,bildiğim kadarıyla bilgilerimi paylaştım,paylaşacağım.çünkü vaktiyle abilerimizde bana böyle davrandılar.lütfen yazdıklarımızı CEVAPLA butonuna basmadan bir kere daha okuyalım.burada TÜRKİYE'nin dört bir yanından,ortak hobileri motor olan ve birbirlerini hiç görmemiş belki de hiç görmeyecek kişiler dost oluyorlar,bunu unutmayalım.hepinizi seviyorum.
    Bizde sizi seviyoruz abi cok degerli vakitinizi hic usanmadan bizim sorularimiza ayiriyorsunuz hakkinizi odeyemeyiz valla

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçen hafta elde etmiş olduğum yakıt miktarı beni şaşırttı, genellikle herzaman ölçüm yaparım
    ölçme şeklim ise tutar ile yaptığım km dir, genellikle 10 20 tl lik alırım, 10 tl benzinle 85km giderdi geçen hafta 96km gitti ve şaşırdım
    10 tl / 96 km = 10,4 krş kmde
    şehir içi kullanım, yarısı sabit yani şehiriçinde uzun yol gibi
    birde katkı yağı borpower koydum onunda etkisi oldumu bilmem, koyulmaz demeyin yıllardır 4 motosiklette kullandım hiç zararı olmadı
    Debriyaj kacirmadi mi hic birde markasi ne nnt mi yakit disinda baska ne yararini gordunuz

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizde sizi seviyoruz abi cok degerli vakitinizi hic usanmadan bizim sorularimiza ayiriyorsunuz hakkinizi odeyemeyiz valla

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:59 ----------

Debriyaj kacirmadi mi hic birde markasi ne nnt mi yakit disinda baska ne yararini gordunuz
    debriyaj birkere kaçırdı 1 den 2 ye aldım vitesten attı, ama bu olay katkıyı koymadan önce araç yeniyken çok yaptı, şimdilik canavar gibi
    markası bildiğimiz ntt borpower
    aslında pek yararını görmedim belki yakıta fayda sağladı, zaten sıfır araç fark olmaz koruma sağlar rektefiye daha geç olur tahminim.
    antalyada olanlar bilirler konyaaltı otogar istikameti çok az rampa gibidir, o yolda yatmadan 115 yaptım, rüzgarda yok sayılırdı
    bariz bi fark yok şimdilik

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    sağolasın sefa,tigrina.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

sağolasın sefa,tigrina.
    sende sağol abi
    benim ustamda ismi farklı bi katkı kullanıyo, aslında sıfır motora koycaksın diyo bana, bende ikinci kez koydum apacheye
    LIQUI MOLY alman katkısı kullanıyo o da, sübap sesi olan sıfır cbf 150 ye koydum sesi kesti dedi, ne kadar doğrudur bilmem ama

Katkilara cok gevenmeyim derimyinede arabalarda rektifiyede bile sorun cikiyor hatta uzun yillar kullanilan katkilar yuzunden rektifiye edilemen motorlar bile gordum e motosikletinkide ayni mantik olduguna gore motor kismi icin diyorum ileride sorun yasayabilirsiniz motosikletin yapisida cok farkli yani ayni yagdan hem motor hem disliler hemde debriyaj faydalaniyor bor powern sanziman icin ayri olaninida yapmislar arabada demekki motora konulaninn dislilere bir zarari var ki ayri bir urun cikarmislar e buda bizim saziman dislilerine zarar verir diye dusunuyorum bence alin bir 16:21:32 kaliteli 4t yag katkiya matkiya gerek kalmaz

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    ''16:21:32 kaliteli 4'' ne anlama geliyor?
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

belki biliyorsundur,birkaç hafta önce işten çıkartıldım.şuan hala bir iş yok.daha ne kadar da işsiz kalacağımı bilemediğim için satıyorum.ee kolay değil hem geçinmek,hem de 2 çocuk okutmak emekli maaşıyla.hayırlısı olsun bakalım.
    Emekli maasyla cok zor gercekten umarm is bulursun abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

''16:21:32 kaliteli 4'' ne anlama geliyor?
    Abi iphona virus girdi galiba sacmaliyor iki gundur uyardigin icin sagol

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Emekli maasyla cok zor gercekten umarm is bulursun abi

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:28 ----------

Abi iphona virus girdi galiba sacmaliyor iki gundur uyardigin icin sagol
    bende diyorum bilmediğimiz numaralandırma şekli mi var acaba motor yağında diyorum

Yok ya restore mi ne deniyor onun yaplmasi gerekiyor ama pc yok bendede su anda o yuzden yapamadm sacma sapan seyler cikiyor takilinca zaten turkce karakterlerde yok iyice curcuna oluyor
    kartalizma07 bunu beğendi.

Emrecem50 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 Gri (2012)
    merhaba arkadaşlar bugün motoruma kavuşrum çok şükür sizce lastiklerini direk değiştirmelimiyim yoksa üzerindeki lastikler iyimidir

Alıntı Emrecem50 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bugün motoruma kavuşrum çok şükür sizce lastiklerini direk değiştirmelimiyim yoksa üzerindeki lastikler iyimidir
    Ben degistirmeyi dusunuyorum Bora abi biraz daha bekle baharda daha cok secenek gelir dedi onu bekliyorum bende zaten burada havalarda berbat

Motosikleti
    üzerindeki tekerler çok berbatmış ıslak zeminde çok kayıyo falan dediler biraz korktum açıkcası

uzun zamandır giremiyordum foruma arkadaslar hepinize selamlar...evet ıslak zeminde berbat cok kayıyor ama bn normal sartlarda memnunum
    ozgurkayihan bunu beğendi.

Islakta buz patane yapar gibisindir hele birde kirec tasli ziftli zeminde dahada kayiyor kurudada cok yatirma yine kayma yapiyor

Motosikleti
    en iyisi lastikleri değiştirmek 200 300 tl için canımızı tehlikeye atmayalım

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    IRC taktırmıs tım eskı apache me cok memnun kalmıstım bunada taktırmayı dusunuyorum hele havalar ısınsın lastık kayacak zamanı bulamıyorkı kaysın butungun garajda
    www.erkakurye.com

aslında bu konu daha öncede sürekli tartısıldı benim arka dişliyi 43 yapmak istiyorum suand a motor 9 devirde 120 i görüyor yani motor biraz daha rahatlasın istiyorum ön dişliyi değiştirdim pek hosuma gitmedi yani bana 3 yada 4 kilometre sürat artırsa yeticek motor biraz daha rahatlaycak kendim hafif oldugum için 125 falan görebiliyirm bide kapandıgımda 138 , 139 falan oluyr yani maksat motoru braz daha rahatlatmak aslında hız olarakta yeterli saten...

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Lastikleri bence kesinlikle değiştirin ben birkaç kere ıslak zeminde motordan uçma tehlikesi geçirdim sonra gittim değiştirdim. Motora uygun aynı ebatlarda sadece irc marka var bende irc kullanıyorum şimdiye kadar kayması olmadı ama daha kalitelisi var tabi. Mesela metzeller en iyisi me22 serisi uyuyormuş sanırım ön arka 220 tl olsa gerek araştırın değiştirin mutlaka.

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    IRC taktırmıs tım eskı apache me cok memnun kalmıstım bunada taktırmayı dusunuyorum hele havalar ısınsın lastık kayacak zamanı bulamıyorkı kaysın butungun garajda
    Irc iyi demekki on arka takim nasil buldunuz mu aslnda ben su kar lastiginide dusunmuyor degilim hem yagmurda hemde soguk havada digerlastiklere gore daha iyi tutunur gibi geliyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastikleri bence kesinlikle değiştirin ben birkaç kere ıslak zeminde motordan uçma tehlikesi geçirdim sonra gittim değiştirdim. Motora uygun aynı ebatlarda sadece irc marka var bende irc kullanıyorum şimdiye kadar kayması olmadı ama daha kalitelisi var tabi. Mesela metzeller en iyisi me22 serisi uyuyormuş sanırım ön arka 220 tl olsa gerek araştırın değiştirin mutlaka.
    Metzeler bulamadm ben siz ircin hangi modelini kullaniyorsunuz on arka olarak ebatlari orjinal olarak uydu mu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler