Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı hak_anm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle sübab ayarlarını elleme. Hele 500km'de hiiç elleme derim. Sabret, zaten motor 1500-200km'den sonra tam randımanına gelmeye başlar.
    Benim bildiğim, 5-6 bin km den sonra sübab ayarını kontrol ettirmen yönünde.
    Ses rahatsızlığını fazla büyütme, bahsettiğin sesi en bariz egzantrik zinciri yapar diye biliyorum ama o da zayıf bir ihtimal. Henüz 500 km diyorsan motorun daha açılmamış gibi.
    Sabret biraz ya, duyma sesi. Sür gitsin. Ben pimpirikliyim diyordum ama benden de pimpirikliler varmış

hacı bizlerde egzantrik zinciri yok ya
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Valla bilmiyordum. Honda da vardı.
    E bu neyle aktarma yapıyor peki?

Motosikleti
    TvS_ApAChE
    honda da da olduğunu sanmıyorum. bizde itici pimler var onlar subapları hareket ettiriyor. motor zincirli ise motorun üstü bayağı bir uzun ve kalabalık oluyor üstte egzantrik mili yatakları zincir dişlisi subapları fln. bizimkinde bi kapak var birde kapağın içinde subaplar var aşağıdan gelen pimler subapları hareket ettiriyor. cup tarzı motorlar zincirli oluyor genelde.

hak_anm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i Evo
    Süvarİ kardeşim, CBF150'de vardı ya, gözümle gördüm. Motoru aha da ortadan yardığımızda gördüm hem de iki kez yardık...
    İkisinde de kabak gibi ortadaydı zincir...
    Neyse, önemli olan TVS için verdiğin teknik bilgi.
    Egzantrik falan, bilmeden ukalalık yapmamış olacağım sayende. Sağol

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motomaxtaki demirin nasil monte edilecegini bilen biri yok mu

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O video ne oyle ya Barkn Beyden ozenip getirmisler studyoyaya ama sebek olmuslar

---------- Mesajlar birleştirildi 24-02-2012 - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23-02-2012 23:58 ----------

Bende demiri motomaxtan aldim ama henuz daha monte etmedim amortisorleri sokmek gerekiyor ama sokunce elimde kalmasinlaryani arabada amortisor sokulunce takarken bir aparati var yayi oyle sabitliyorsun
    yok kardeş hiç korkmana gerek yok arka amortisörler gayet rahat çıkarılıyor ve takılıyor asla sorun yaşamazsın

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 bakımında sübap ayarı yaptırmamı önerir misiniz bu ses beni çıldırtıyo
    senin motordan gelen sesin ben normal oldugunu düşünüyorum. olmadı sessiz yerde bi video çek burayada koy merak ettim ama 500 km de sübap ayarı yaptırma. bak burda eski kasa var bi tane 21000 km de hiç sübap ayarı yapılmamış ve hala istemiyo sübap ayarı
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok kardeş hiç korkmana gerek yok arka amortisörler gayet rahat çıkarılıyor ve takılıyor asla sorun yaşamazsın
    Lokma olsa yeter yani oyle mi yoksa baska alet edevatta alayim mi birde simdi bunu soktuk taktik diye garanti disi kalir mi motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:39 ----------

Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    500 bakımında sübap ayarı yaptırmamı önerir misiniz bu ses beni çıldırtıyo
    500 bakimnda kontrol ettir tabikide eger bir sorun varsa duzeltirler garanti bittikten sonra hata da olsa hersey paraya bakiyor biliyorsunuz

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    arkadaşlar,apache de,egzantrik zinciri var.
    çanta demirini bağlamak için sadece arka amartisörün üst vidasını sökmeniz yeterli.garantiden çıkmaz.
    henüz parçalar birbirine alışmadığı için,NORMALDE,500 km.de bir motora sibop ayarı yapılmaz.ama pimpiriklik değilde gerçekten ANORMAL BİR SES varsa,hafif ayarlanmasında bir sakınca yok.benim motorum 7500 km.de,normal dışı bir ses olmadığı için ayarlama yapılmasına da gerek duymadım.
    bizim direksiyonda 2 ayar var.üst 3gen şeklindeki plastik gri kapağı söktüğünüzde görürsünüz.ama 2. şekilde ayarlarsanız,direksiyonun içe doğru bükülmesini sağlarsınız.sürüş açısından,dönüşlerde hiç rahat olmaz.isteyen deneyebilir.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

Motosikleti
    TVS 150 2012 GRİ
    bi apache alamadık yaaa kahroluyorum inanın

harunbir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR150 2011
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.yildizticaret.com/pro/217...RTBAGAJ-DEMIRI

Bu şekilde taşıma demiri alman gerekir. ben bu siteden almıştım ama sanrım İstanbulda bayilerde bulabilirsin
    Çok teşekkürler Mavi_Anahtar...

Motoru parkettikten sonraki "çıt, çıt, çıt" soğuma sesine hastayım...

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    Arkadaşlar selam,uzun zamandır giremiodum maşallah msn e çevirmişşiniz burayı size bi haberim var, sonuonda paramı biriktirdim hyosung gt250r alıyorum. dolayısıyla henüz 500km de olan apache mi satıyorum. bir tek çiziği yok,isteyen birileri varsa iletişime geçebilir,sarı renkli bu h.sonu da 500 bakımını yaptırıcam. Alıcı bulur muyum ne diosunuz?

bide hyosung gt250r için ne diosunuz?

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    APACHE yi cok aricaksin emin ol bence hata yaparsın kalite olarak bariz farkları zamanla anlarsın ama. Cok yakışıklı o ayrı
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Hyosung GT 250R
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    APACHE yi cok aricaksin emin ol bence hata yaparsın kalite olarak bariz farkları zamanla anlarsın ama. Cok yakışıklı o ayrı
    yahu hyosung gt20r ile apache yi nasıl kıyasladın mrk ediorum görüntüsü bikere apayrı makinaların...kategorileri farklı...

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam kalite olarak bir iddiada bulunamam ama 29 beygirlik çift silindirli, su soğutmalı bir motor ile apache asla kıyaslanamaz. cbr125, ybr 125, apache v.s tarzı motorlar daha çok ekonomik, iş görme amaçlı alınan motosikletlerdir, çok zevk vermezler ama hyo 29 beygir ile küçük sınıf kullanıcılarını oldukça tatmin eder. yani demem o ki; bizim bu küçük motorlar daha kaliteli bile olsa hyoyu tercih ederim

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    hyo benimde çok hoşuma gidiyo param olsa bende alırım. kalıbı yerinde performansı gayet güzel bi makina. bu benim netten öğrendiklerim yani hiç binip kullanmadım. ama düşünmedende alırım yani sen onu üzmessen oda seni üzmez tabi.
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Motosikleti
    TvS_ApAChE
    Alıntı hak_anm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süvarİ kardeşim, CBF150'de vardı ya, gözümle gördüm. Motoru aha da ortadan yardığımızda gördüm hem de iki kez yardık...
    İkisinde de kabak gibi ortadaydı zincir...
    Neyse, önemli olan TVS için verdiğin teknik bilgi.
    Egzantrik falan, bilmeden ukalalık yapmamış olacağım sayende. Sağol

est. kardeşim ne ukalalığından bahsediyorsun. ben çok mu biliyorum sanki

ne cbf nin nede tvs nin içini görmedim alsına bakarsak hiç bi motorun içini doğru dürüst görebilmiş değilim. fakat mantık olarak motor ustalarıyla yarışabilirim. çoğu motorun yapısını kafamda canlandırabiliyorum. sanırsam bahsettiğimiz zincir alttan egzantrikli denilen sistemin zinciri. krankdan alıp itici pimlere ileten egzantrik olmalı bu zincir cbf de varsa büyük bi ihtimal bizim motorlarda da olabilir

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    kullandığım icin yorum yaptim ikinci el temiz olarak aldim eksilerini yazayım fren mesafesi cok uzun michelin lastikle kisalabilir ama yeterince olmadı denedim grenajlar çok kalitesiz bağlantılar ayni kumanda düğmeleri cok dantik marş düğmesi ni kırdım apachenin ki ile ayni ama yanyana getirinceye kadar nekadar ince nazik olduğunu sokunce anlıyorsunuz elimde kalmadı gönderdim
    www.erkakurye.com

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı soner01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi apache alamadık yaaa kahroluyorum inanın
    yalnız yıldız motor'daki topcase demirleri RTR'lara uygun değil. 2011 öncesi apache'ler için.
    arayıp sormuştum..
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Yamaha XJ6
    İlgenen var ise motorumu satlıga cıkardım. Motorumdan çok memnunum fakat ihtiyacdan satmaktayım. İlgilenen olursa 0533 246 85 58 beni arayabilir teşekkürler....

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...71012348/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler