Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    730 veya 790 gibi bişey olmalı dooru hatırlıyorsam ...
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gv650i - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 650 HYOSUNG AGUİLA
    bayraminizi kutlar sagliklar dilerim bir sorum olacak yeni tvs lerde titiresim durumu nedir arkadaslar eskiye gore tercubeli arkadaslarin cevap landirmasini rica ediyorum birde 100 km deki benzin sarfiyatlari

Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2011 Opel Corsa D 2011
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    730 veya 790 gibi bişey olmalı dooru hatırlıyorsam ...
    altın elbiseli adamda uzun boylular için dediğini hatırlıyorumda 79 cmse benim eski hyoyla aynımış o zaman 165 cm boyla binebilirim demekki

Rebornx4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar,

An itibari ile CBF150 mi satmış, bu kışın geçmesini bekleyerek, Şubat-Mart gibi yeni motorumu almayı beklemekteyim.
    Acaba TVS ile ilgili aşağıdaki sorularımı cevaplayabilirmisiniz?

1- Motorun genel yedek parça fiyatları (Buji, hava filtresi, zincir, arka dişli vs.)
    2- Motor kaç litre yağ alıyor, yağ eksiltme gibi bir sorunu var mı?
    3- Yakıt tüketimi kaç lt?
    4- Motorun kronik sorunları var mı? Eğer varsa bunlar neler?
    5- Genel manada motorun kalitesini nasıl değerlendirirsiniz?
    6- Motor 100km/s ile giderken kaç d/d çeviriyor? (Özellikle bu çok önemli benim için.)
    7- Önceki apacheleride kullanan arkadaşlara bu soru: Vibrasyon problemi ne durumda, titreşim önceki modele göre azaltıldı mı?
    8- Bakımları kaç lira tutuyor? Yağ değiştirme ve bakım araları kaç kilometre?

Cevap veren herkese çok çok teşekkür ederim. Yukarıdaki cevaplarınız motor tercihimde önemli rol oynayacaktır bilginize...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

An itibari ile CBF150 mi satmış, bu kışın geçmesini bekleyerek, Şubat-Mart gibi yeni motorumu almayı beklemekteyim.

1- Motorun genel yedek parça fiyatları (Buji, hava filtresi, zincir, arka dişli vs.)
    6- Motor 100km/s ile giderken kaç d/d çeviriyor? (Özellikle bu çok önemli benim için.)
    7- Önceki apacheleride kullanan arkadaşlara bu soru: Vibrasyon problemi ne durumda, titreşim önceki modele göre azaltıldı mı?

Cevap veren herkese çok çok teşekkür ederim. Yukarıdaki cevaplarınız motor tercihimde önemli rol oynayacaktır bilginize...
    1-benim gözlemlediğim cbf150 parçalarından ucuz olmadığı hata yetkili servisleri dağa bile pahalı arkadaşta 2008modeli var ordan gözlemledim 2-1litre yağ alıyor 3-cbf150den 100km de 0.2lt filan dağa az yakabilir bildiklerim gerisini kullananların insafına bırakıyorum :D
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)

Arkadaşım Ben bir Tvs Kullanıcısıyım Bir buçuk Ay oldu 1750 km falan oldu aşağı yukarı parça fiyatlarını uygun olduğunu duydum diğer modellere göre..
    1 litre yağ alıyor eksiltme problemi yok
    tüketim süper ben bir depo 16 lt ile 600 650 km rahat yapıyorum rodajda birde ilerde dahada azalabilir
    kalitesi on numara gerçekten motorumu çok seviyorum.
    vibrasyon biraz var doğru ama o da bu motorda olsun derim
    yeni alırsan eğer lastiklerinide değiştir derim üzerindeki lastikler biraz kötü
    hayırlısı olur inş.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40
    ben geçenlerde kısa bir süre bindim .tek söyleyeceğim vibrasyon olayı büyütülüyo bence .motorun övülecek o kadar çok şeyi var ki bence onlara bakın almadan...

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    arkadaşlar dün bayramın 3.gününü boş geçmedim ve dağda 0 derece olan buz gibi bi havada zigana dağına çıktım şimdide sümela manastırına gidiyorum.akşama her iki gün yaptığım gezilerinde fotolarını atacağım, şimdiden görüşmek üzere...
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    hadi reis bekliyoruz fotoları
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

Motosikleti
    peki kronik bir problemi var mı arkadaşlar

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Arkadaşlar cevaplarınız için sağolun. Ancak şöyle sorularıma dolu dolu cevap veren, tecrübeli tvs kullanan biri çıkarsa çok sevineceğim. Özellikle şu 100km/h ile giderken kaç devir muhabbeti...

Cazador45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA Spacy Alfa
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1-benim gözlemlediğim cbf150 parçalarından ucuz olmadığı hata yetkili servisleri dağa bile pahalı arkadaşta 2008modeli var ordan gözlemledim 2-1litre yağ alıyor 3-cbf150den 100km de 0.2lt filan dağa az yakabilir bildiklerim gerisini kullananların insafına bırakıyorum :D
    Selam neden saattın motorunu çok memnundun cbf ten daha önceki yorumlarında cbf e toz kondurmuyordun ama içimden bir ses bu arkadaş birgün bu motoru satacak ve tvs almayı düşünecek sonrada doğru kararı verip gidip bir tvs alacak diyordu ki nitekim öyle olacak gibi görünüyor uzun zamandır bizim formda takılmandan belliydi ben motorumu alalı 2 ay oldu şuan 6000 km oldu motor 500 2500 5000 bakımlarında sadece yağ ve yağ filitresi değiştirildi yağ filitresi 7 tl 15/50 yarı sentetik shell yağ kullanıyor servis oda 17 tl toplamda 25 tl alıyor benim servis her bakımda ücret aynı oldu şuana dek yağ eksiltmiyor vibrasyon eski kasalara nazaran daha az öyle rahatsız edici değil zaten belli devirlerde titreme yapıyor mesela ben 6000 devirde 80 km hızla giderken hiç titreşim hissetmiyorum TVS nin cbf 150 ve ybr 125 e göre bir çok artısı var 3 motoruda yan yana koy incele kendi motorum diye söylemiyorum sınıfının en iyisi bence yakıt konusunde çok cimri hızlı güçlü ve agrasif bir motor aynı zamanda çokta yakışıklı bu motordan sonra ybr bisiklet cbf de altın elbiseli adamın tabiriyle bunu ben değil o söylüyor tam bir bulgur pilavı lastiklere gelince kuruda iyi ama ıslak zeminde kötü geçenlerde sağnak yağmur altında 90 km sabit hızla 20 km yol gittim ama bir sorun yaşamadım şuan için lastik değiştrimeyi düşünmüyorum kronik problem yok gibi şuan için ama ilerde ne olur bilemem 100 tl ile 1143 km yol yaptım şehir içi yok uzun yolda ve 5000 deviri geçmeden uzun lafın kısası al bir TVS sür keyfini

yns0707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf Rally

Ben bakım konusunda cevap vereyim sana sadece yağ değiştiriyolar zaten orasına burasına bakıyolar 30 lira alıyoar Vibrasyonda önceki modellere göre biraz kesilmiş durumda diye söyleniyor ama her ikisinde de aynı..

Motosikleti
    bugün gidip apacheye bindim şöyle bir oturdum gerçekten güzel biraz boy kısa kaldı ama onada yapacak bişey ok bayramdan sonra kısmetse alıcam renk olarak siyah ve sarı arasında kaldım

Motosikleti
    CF Moto 150nk
    Bende kafaya koydum beyler bayramdan sonraki hafta apache alıyorum. Benim aklımda şubata kadar motor almak yoktu ama 2 gündür arkadaşın motorunu kullandım gene özledim keratayı. Daha satalı 15 gün olmadan yokluğu hissediliyor bu meretin bea...

Motosikleti
    Bende kafaya koydum beyler bayramdan sonraki hafta apache alıyorum. Benim aklımda şubata kadar motor almak yoktu ama 2 gündür arkadaşın motorunu kullandım gene özledim keratayı. Daha satalı 15 gün olmadan yokluğu hissediliyor bu meretin bea...
    o yokluk çok fena bende kazada kaybettim hyo gt 250 r özledim motora binmeyi trye geldiğimden beri babamın kafasının etini yedim

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    arkadaşlar 1saattir uğraşıyorum beceremedim resim yüklemeyi.yarın yükliyeceğim.bu arada van'da 5.6 şiddetinde bir deprem daha olmuş.tüm depremzedelerimize geçmiş olsun dilerim çok fazla can kaybı yoktur...
    Sevmek güzeldir sevmeyi biliyorsan motosiklet güzeldir sürmeyi biliyorsan...

Motosikleti
    tvs apache
    yag degısımı ıyı castrol yag koyarsan 30 lıra bujı ngk 18 lıra yag fılıtresı 5 lıra zıncır dıslı set 80 lıra motor 1 lıtre yag alıyor eksıltme sorunu yok arka lastık prellı mt 65 60 lıra bır depo yedek harıc 450 ıkı kısıde yapıyo ben 60 kg artcımda ortalama 60 kg kadar war tam gazda bu menzıl kronık sorun benım yetpıt ettıgım arka stop bıde gosterge lambalarının arızası kısa aralıta ampul yakıyo not farım gece gunduz hep acık gezerım bude ömrunumn kısaltıyodur ampullerın motorun kalıtesı genel manada fazlasıyla ıyı verdıgın paranın hakkını alırsın 100 km ıle gıderken 8000 devır gıbı tam bakmadım ama o cıvarda benım motor 2008 eskılerden ama tıtresım cok degıl bakımları yag yag fılıtresı bujı falan desen 70 lıra ıscılıkle anca tutar 2000 kmde bır yag desımı yapmam gerekır 2500 yapanlarda war uzun sure bınmeyı dusunursen 2000 kmde bı yapmak mantıklı yag zaten en ıyısını koysan 30 lıra para degıl motoruda korumus olursun he bıde su war cbf bıbı uysal bı makına degıl cabuk tekere gelıyo torg alayı fazla bunların ondan bı mıktar tıtreme war fakat raharsız edıcı degıl hıc tereddut etmeden alınabılcek bı motor bende alırken cbf apache arasında kaldım ılk kırmızı ısıkta ıykı apache aldım dedım bana yasattıklarından sonra ısrarla apche dıyorum eger degıstırırsem yıne apache olur

Motosikleti
    bu özlliklerde 0 plaka ruhsat ddahil 4200 tl civarına denk geliyor hiç pazarlıksız

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Cazador45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam neden saattın motorunu çok memnundun cbf ten daha önceki yorumlarında cbf e toz kondurmuyordun ama içimden bir ses bu arkadaş birgün bu motoru satacak ve tvs almayı düşünecek sonrada doğru kararı verip gidip bir tvs alacak diyordu ki nitekim öyle olacak gibi görünüyor uzun zamandır bizim formda takılmandan belliydi ben motorumu alalı 2 ay oldu şuan 6000 km oldu motor 500 2500 5000 bakımlarında sadece yağ ve yağ filitresi değiştirildi yağ filitresi 7 tl 15/50 yarı sentetik shell yağ kullanıyor servis oda 17 tl toplamda 25 tl alıyor benim servis her bakımda ücret aynı oldu şuana dek yağ eksiltmiyor vibrasyon eski kasalara nazaran daha az öyle rahatsız edici değil zaten belli devirlerde titreme yapıyor mesela ben 6000 devirde 80 km hızla giderken hiç titreşim hissetmiyorum TVS nin cbf 150 ve ybr 125 e göre bir çok artısı var 3 motoruda yan yana koy incele kendi motorum diye söylemiyorum sınıfının en iyisi bence yakıt konusunde çok cimri hızlı güçlü ve agrasif bir motor aynı zamanda çokta yakışıklı bu motordan sonra ybr bisiklet cbf de altın elbiseli adamın tabiriyle bunu ben değil o söylüyor tam bir bulgur pilavı lastiklere gelince kuruda iyi ama ıslak zeminde kötü geçenlerde sağnak yağmur altında 90 km sabit hızla 20 km yol gittim ama bir sorun yaşamadım şuan için lastik değiştrimeyi düşünmüyorum kronik problem yok gibi şuan için ama ilerde ne olur bilemem 100 tl ile 1143 km yol yaptım şehir içi yok uzun yolda ve 5000 deviri geçmeden uzun lafın kısası al bir TVS sür keyfini
    ben motorumu satmadım arkadaşım çokta memlunum şükürler olsun sende motorundan memlunsun ne güzel gerisi senin şahsi görüşündür bişey diyemem
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler