Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    iki parça mı bu tapanın conta görevi gören pulu kırılmasın normalde taanın üzrinde metal bir süzgeç daha var başka yerden gelmemsi gerekir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende var. Ama nasıl gönderirim bilemiyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:55 ----------

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar bu çift tırnak buji yi nerden bulacağız!
    yoksa iridyum buji kullansam ne olur, yada öneriniz nedir?
    Ben ns 200 veya dominar serisinin yan bujisini kullanıyorum. Champion marka özellik olarak aynı sadece tek tırnak.
    Ortadaki uzun buji olmayacak ama yanlardaki bujiyi alacaksın

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Alıntı omrozzn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/n84ixan.png

resimdeki gibi teknik çizimleri barındıran döküman elinde olan yada nerede bulabileceğimi bilen var mı
    Google a tvs 180 full parts catalogue yaz ilk çıkan siteye tıkla pdf dosyası olarak indiriyor zaten.
    En ince ayrıntısına kadar var. Egzantrik zincir dislisinin kaç diş olduğu zincirinin kaç bakla olduğu, bütün civatalarin kaç olduğu örneğin ön dişli civatalarin M5*10 olduğu yazıyor.
    Orijinal parça kodları var.
    Yağ kecelerinin kaç x kaç olduğu bile yazıyor
    Ferudunn bunu beğendi.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Yağ tapasının üzerinde süzgeç var doğrudur ama o süzgecin yanında onun geçebileceği bir delik de var bence içeriden bir yerden düştü oraya

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki parça mı bu tapanın conta görevi gören pulu kırılmasın normalde taanın üzrinde metal bir süzgeç daha var başka yerden gelmemsi gerekir
    !!ghkkldfghjk!!

Motosikleti
    [IMG][/IMG]
    slm arkadaşlar 2 ay önce 190tl. verdim iyisini alalım dedim ve bu yağı aldım vites atınca çatur çutur ses çıkarıyor yağ mı sahte bu motoramı gelmiyor nedir anlamadım, castrol yağ bile öyle değildi.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://<a href="https://www.hizlires...l5.jpg</a></a>
    slm arkadaşlar 2 ay önce 190tl. verdim iyisini alalım dedim ve bu yağı aldım vites atınca çatur çutur ses çıkarıyor yağ mı sahte bu motoramı gelmiyor nedir anlamadım, castrol yağ bile öyle değildi.
    Apachem varken genelde shell advance Ax-7 10w40 ya da 15w50 kullanıyordum. 3 senedir Sym Wolfümde Liqui-moly Street 10w40 kullanıyorum vites geçişleri diğer yağlara(castrol, motul, lubratech,shell) oranla bari daha iyi ve motor daha az titreşimli çalışıyor. Tavsiye ederim.
    drej73 bunu beğendi.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bir aralar bende 7100 koyma gibi hatalar yaptım, 5100 olsun 7100 olsun bu yağları koyunca vites geçişleri kaymak gibi oluyor fakat diğer yağlardan koyunca çatır çutur oluyor yani ayağınla dal kırıyormuş gibi oluyor böyle...

7100 alma hatası dedim çünkü 5100 yeterli oluyordu, yani 7100 için fazladan para vermeye gerek yok... şu anda ise markasız 50 liraya aldığım yağdan koyuyorum. 40 binde aldığım apache 53 bin km sürdüm 93 bin km ye geldi. ucuz yağ koyuyorum artık. en fazla 5100 koyarım ama oda gereksiz diye düşünüyorum.

motor parçaları zaten çok pahalı değil, şanzımanı satın alır değiştiririm olmadı, pahalı yağ gereksiz masraf bence.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir aralar bende 7100 koyma gibi hatalar yaptım, 5100 olsun 7100 olsun bu yağları koyunca vites geçişleri kaymak gibi oluyor fakat diğer yağlardan koyunca çatır çutur oluyor yani ayağınla dal kırıyormuş gibi oluyor böyle...

7100 alma hatası dedim çünkü 5100 yeterli oluyordu, yani 7100 için fazladan para vermeye gerek yok... şu anda ise markasız 50 liraya aldığım yağdan koyuyorum. 40 binde aldığım apache 53 bin km sürdüm 93 bin km ye geldi. ucuz yağ koyuyorum artık. en fazla 5100 koyarım ama oda gereksiz diye düşünüyorum.

motor parçaları zaten çok pahalı değil, şanzımanı satın alır değiştiririm olmadı, pahalı yağ gereksiz masraf bence.
    Yağ eksiltme yokmu motorunuzda?
    Benimki full sentetik koyunca çok az eksiliyor.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Tataroglu41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ eksiltme yokmu motorunuzda?
    Benimki full sentetik koyunca çok az eksiliyor.
    uzun süredir test etmedim, duman atmıyor, yağ kaçırdığı bir yeri de yok, iki hafta sürüp bakınca 100ml gibi bir eksiltme oluyor olmuyor du o derece... bir süredir yeni aldığım motoru kullanıyorum, apache kullanmaya başlar isem test eder söylerim son durumu...

apache için 2 tane silindir ve piston var elimde ve canım sıkıldıkça birini söküp öbürünü takıyorum, 180cc ve 150cc var, 180cc olanda piston eteği aşağılara bir yere vuruyor galiba, ben pistonun üstü vuruyor diye pistonun kafasını yarım santime yakın traşladım avuç taşlama ile ve vuruntu azaldı ama sanırım eteklerde biraz var ama sorun etmiyorum böyle kullanıyorum...

bak resimlerini paylaşayım, siyah renkli olan 180cc blok ve 62mm piston, resimde üzeri siyah görünüyor ama ben onu baya bir traşladım parlattım. artık bir sonraki sökmemde eteklerden 4mm falan traşlama yapacağım.

aşağıdaki resimde motoru ilk aldığım zamanlar çekmiştim, yağ değişim zamanına kadar 1 litreden fazla yağ tüketiyordu, yani yağ değişimine gerek yok zaten habire yenileniyordu yağ diyebilirim... silindir piston değişimi gerekiyor sandık ve değişim yaptık ama asıl sebep vites pedalının dibindeki keçedenmiş, oradan oluk oluk yağ akıyormuş geç fark ettik... aşağılık adi tamirciler hiç söyler mi? para kazanmak için her türlü kaşarlığı yapar ahlaksız köpekler(hepsi değil tabi, arasında onurlu ve işini layığıyla yapanlarda elbet var)

Motosikleti
    Bajaj 150 NS Pulsar
    Merhaba iyi akşamlar dostlar. 2011 tvs Apache rtr150 motorum için hangi yağı önerirsiniz ?

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı GemmaGustavo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba iyi akşamlar dostlar. 2011 tvs Apache rtr150 motorum için hangi yağı önerirsiniz ?
    15w50 kaliteli bir yağ işinizi görür. Bütçe varsa 1-Liqui-moly Street, 2-Shell Advance AX-7

Motosikleti
    Merhaba birkaç parça almak istiyorum zincir koruması fren balatası falan gibi sizce nereden sipariş etmeliyim (Gaziantep'te yaşıyorum)

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    selam beyler, eskilerden kim var? var mı beni hatırlayan

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    seni unutanın kalbi kurusun Sabri

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler