Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Öncelikle meraba arkadaşlar yeni tvs nin jant ölçüleri farklımı ? Biyerde okudugum ve aklımda kalan kadarıyla arka jant 16 olmuş dogrumu
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle meraba arkadaşlar yeni tvs nin jant ölçüleri farklımı ? Biyerde okudugum ve aklımda kalan kadarıyla arka jant 16 olmuş dogrumu
    17 diye bi rivayet var doğrumu bilemem

Motosikleti
    17 olduysa motor devir fazla yapıp sürat azalıcak acaba onu dişlilerle tolere etmişlermidir ki ?

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    selamlar arkadaşlar benim tvs nin diyaframını patlattım orjinal diyaframımı taktırsam daha kaliteli başka diyafram takan oldumu ne önerirsiniz acaba ilginize teşekkür...
    bu konudan anlayan pek yok galiba

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    16 değil 17 oldu.. eski kasada ön 17 arka 18di .... yeni kasada ise ön ve arka 17 oldu.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:42 ----------

Alıntı merze08 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selamlar arkadaşlar benim tvs nin diyaframını patlattım orjinal diyaframımı taktırsam daha kaliteli başka diyafram takan oldumu ne önerirsiniz acaba ilginize teşekkür...
    bu konudan anlayan pek yok galiba
    orjinalini tak dostum.. diğer diyaframların daha kaliteli olacağını sanmıyorum. sonuçta lastikten birşey..
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    honda crf 250 l
    Öncelikle herkese selamlar 4 aydır motor kullananıyorum ve 1 ay once 0 tvs 2012 sarı apachi aldım.Su ana kadar cok memnunum motorumdan yakıtı olsun surusu olsun cok kullanıslı bı motor (ozellıkle benım gıbı bı kütle ıcın boy 1,84 kılo 105) sıkıntı yaratan sadece akum zayıf herhalde rolantıde farlarım cok sonuk kalıyo gaz verınce hersey normal bı turlu rolantı ayarı yapamadım bı de egzoz cok sessiz sızce egzoz degıstırmek gerekırmı bu motorda.sole etrafı fazla rahatsız etmeyen tok seslı bı egzoz var mıdır.youtube da sarı apachı nın kı coyoteymıs galıba harıka bı tonu var.dudullu da oturuyorum tek basıma üsküdar-beykoz kadıkoy pendık sahılyolu turlayıp acemılıgımı atıyorum sızlerle tanısıp beraber gezmek de ısterım.

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 değil 17 oldu.. eski kasada ön 17 arka 18di .... yeni kasada ise ön ve arka 17 oldu.

Sürate etkisi olur mu bi bilginiz var mı ?

Felis Leo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HHH
    Alıntı cagdas tml adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle herkese selamlar 4 aydır motor kullananıyorum ve 1 ay once 0 tvs 2012 sarı apachi aldım.Su ana kadar cok memnunum motorumdan yakıtı olsun surusu olsun cok kullanıslı bı motor (ozellıkle benım gıbı bı kütle ıcın boy 1,84 kılo 105) sıkıntı yaratan sadece akum zayıf herhalde rolantıde farlarım cok sonuk kalıyo gaz verınce hersey normal bı turlu rolantı ayarı yapamadım bı de egzoz cok sessiz sızce egzoz degıstırmek gerekırmı bu motorda.sole etrafı fazla rahatsız etmeyen tok seslı bı egzoz var mıdır.youtube da sarı apachı nın kı coyoteymıs galıba harıka bı tonu var.dudullu da oturuyorum tek basıma üsküdar-beykoz kadıkoy pendık sahılyolu turlayıp acemılıgımı atıyorum sızlerle tanısıp beraber gezmek de ısterım.
    Merhaba , aynı renk model apache beimde var, bende çok memnunum ve beğenerek kullanıyorum, dediğiniz far olayı normal akü ile alakası yok çünkü farlar direk aküye bağlı değil dinamodan geliyor elektrik tabiki rölanti düşünce azalır enerji, rölantiyi sol tarafta benzin musluğunun arkasına doğru dik duran yaylı bir vida var karbüratörün yanında gaz telinin bağlandığı kısım var bu vidayı sıkarsan rölanti artar tornavidaya gerek yok elinle yapacaksın yalnız motor sıcakken yap.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Sürate etkisi olur mu bi bilginiz var mı ?
    jant 17 olmuş ama daha kalın lastik kullanmışlar..eskiden 100lük lastikle geliyordu apacheler.. yeni kasalar 110luk lastikle geliyor..jantın küçülüp yanağın genişlemesiyle ne kadar fark oluşturacağını tahmin edemedim ama şöyle düşünüyorum yeni kasalar daha iyi yol tutar virajlara daha iyi yatar, ama eski kasalarda daha hızlı gider( Yanlışım varsa düzeltin)

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:12 ----------

17 olduysa motor devir fazla yapıp sürat azalıcak acaba onu dişlilerle tolere etmişlermidir ki ?
    yenı kasa dişlileri aynı.. 13 44

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:15 ----------

Alıntı cagdas tml adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakın zamanda bir organizasyon yapıcaz. sabredin
    TRANSALP XL700

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı azizsele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi geceler uyanık olan var mı bilmiyorum ama ben yine de şansımı deneyip bir soru sorucam müsadenizle...
    Ben Apacheyi ilk aldığımda bayii 500 ve 1000 km de getir bir rodaj bakımını yapalım dedi...2 hafta önce 500 kilometreyi bulunca makinayı götürdüm yarım saat 45 dakika sonra gittiğimde motor hazırdı sanırım sadece yağ değişmiş....500 km bakımında 40 lira aldılar fazla sorgulamadım...1000 km bakımına ise 2 gün önce gittim. Daha önce lastik tamir köpüğü almıştım bayiiden o zaman sibopların değişmesi gerektiğini söyledi elaman...bu gidişimde şunu da hallet bari dedim...2 saat sonra gittiğimde motor hazırdı...dediğine göre lastik işi de hallolmuş ve rutin bakımlar yapılmış bu sefer 160 lira aldı...acaba bu rakamlar normal mi yoksa sorgulamadığım için kazık mı yedim bilemiyorum işin tecrübelisi olanların yorumlarını bekliyorum
    Arkadaşlar sürat motora gidin avrupa yakasında iseniz ben 6 yıldan beri gidiyorum servisi çok ucuz ve titizlikle yaparlar ben 5000 bakımında yağ yağ filtresi hava filtresi buji grekli bakımlar işçilik 90 tl verdim birde o artı yeni açıldı kasımpaşada neresi + adamlar baştan - yi kazanmış

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    jant 17 olmuş ama daha kalın lastik kullanmışlar..eskiden 100lük lastikle geliyordu apacheler.. yeni kasalar 110luk lastikle geliyor..jantın küçülüp yanağın genişlemesiyle ne kadar fark oluşturacağını tahmin edemedim ama şöyle düşünüyorum yeni kasalar daha iyi yol tutar virajlara daha iyi yatar, ama eski kasalarda daha hızlı gider( Yanlışım varsa düzeltin)[COLOR="Silver"]
    Haklısınız yanlışınız kesinlikle yok sürat olayınıda 42 dişli takıp halledebilirz galiba ortalama kafa kafaya gelmiş olur gibi geliyo baya niyetlendim şu yeni kasayada yeni kasa kullanan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum biraz ortalıkta bilgi çogalsın yeniler için

Motosikleti
    honda crf 250 l
    cok saol yarın musaıt olunca ayarlamaya calısıcam rolantı devrını 1500-1600 yapmam uygun olur mu pekı

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sürat motora gidin avrupa yakasında iseniz ben 6 yıldan beri gidiyorum servisi çok ucuz ve titizlikle yaparlar ben 5000 bakımında yağ yağ filtresi hava filtresi buji grekli bakımlar işçilik 90 tl verdim birde o artı yeni açıldı kasımpaşada neresi + adamlar baştan - yi kazanmış
    hocam sence 90 tl ucuz mu diyorsun?
    150 cc motosikletin bakımından bahsediyoruz..
    # motosikletle.blogspot

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji hava filtresi yağ yağ filtresi ve işçilik için fiyat iyi parçalar pahallı 20 tl civarı hava filtresi 10 tl yağ filtresi 10-15 buji yağda 25 tl civarı 20 tlde işçilik almışlar birçok servis sadece yağ+yağ filtresine 75 tl diyor
    ben şu sünger hava filtrelerinden bulsam ondan takıcam sabunla yıka mazotla kullan yağ filtresi olarakta hyosung gt 250nin yan sanayisini kullanıyorum 20 tane toptan alınca adam tanesini 2 tlye verdi
    memduhb bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    25tl yağ, 8 lira yağ filtresi, 20 lira hava filtresi, bujiyi tam hatırlamıyorum ama 20 tl diyelim. ufak tefek ayarlar ve işçilikle beraber. fiyat normal. daha uyfun bi yer bılıyorsan söylermisin?
    TRANSALP XL700

memduhb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250 (2014 mavi)
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji hava filtresi yağ yağ filtresi ve işçilik için fiyat iyi parçalar pahallı 20 tl civarı hava filtresi 10 tl yağ filtresi 10-15 buji yağda 25 tl civarı 20 tlde işçilik almışlar birçok servis sadece yağ+yağ filtresine 75 tl diyor
    ben şu sünger hava filtrelerinden bulsam ondan takıcam sabunla yıka mazotla kullan yağ filtresi olarakta hyosung gt 250nin yan sanayisini kullanıyorum 20 tane toptan alınca adam tanesini 2 tlye verdi
    dostum bende motorumun yağını kendım değiştirmeye başlıcam servısle ugraşmak ıstemıyorum yağ filtresını nerden aldın bı de yağ fıltresı ve yagını nasıl degıstırılır daha once hıc degıstırmedım ve degıstırlırkende gormedım.
    özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir.

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı _PhOeNiX_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    75 tl falan denmiş. Gençler ne yapıyorsunuz siz? Motoru sattım. Satmadan evvel, yağ + yağ filtresi + hava filtresi için 50 tl'yi geçmiyordu. Bir keresinde 100 tl dedi, sert çıkıştım 50 tl ödedim çıktım.

Kendiniz yaparsanız Castrol en son 20-25 tl falandı yanlış hatırlamıyorsam. Filtreler 5-10 tl maksimum fiyatı. Yağını kendim değiştirip gitmiştim. Hava filtresi değiştirip, problemlerime baktılar tek tek. 15 TL ödeyip çıkmıştım en son servisten.

Özgül Motor İzmir'i hiç sevmezdim ama servisi az çok halden anlıyordu.
    cbf 150 nin filtrelerinin değişimi yağ değişimi buji değişimi 60 lira 70 lira tutuyor arkadaşımın sürekli yaptırıyoruz.
    tvs nin servis olayı biraz pahalı kactı bana
    özellik de 150 lira fiyatını duyunca =)
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    cbf 150 nin filtrelerinin değişimi yağ değişimi buji değişimi 60 lira 70 lira tutuyor arkadaşımın sürekli yaptırıyoruz.
    tvs nin servis olayı biraz pahalı kactı bana
    özellik de 150 lira fiyatını duyunca =)
    hangi servise yaptırıyorsunuz?
    TRANSALP XL700

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    beyler tvs
    yag filtresi.5
    hava filtrs.18
    orjin buji .17,5 tl
    isteyen olursa yonlendirir yardimci olurum
    sbr bunu beğendi.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Arkadaşlar öylesinde TVS Türkiye'nin Facebook sayfasından fotograflara bakıyordum da
    Şöyle bir yazı dikkatimi çekti

21 Nisan Tarihinde paylaşılmış yeşil apache resmi altında yazıyordu
    30 nisan satış başlıyor.FİYAT:4890 TL PLAKA ve VERGİLER dahil

İyi de ben fuarda peşin ödedim ve bana böyle bir seçenek sunulmadı şimdi fiyatı düştü mü? Boşuna mı erken sipariş verdik?
    Bu konuda beni aydınlatabilecek biri var mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler