Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    havanın güzel olduğu bi pazar günü ramçoyla tanışmak amaçlı bi organizasyon yapalım.
    EneS_Turker bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    havanın güzel olduğu bi pazar günü ramçoyla tanışmak amaçlı bi organizasyon yapalım.
    Yapalım valla .. Semaveri yak Ramazan abeeyy (:
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    bana uyar..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Progressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    olursa ben de dahil olmak isterim beyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen arkadaşım tam virajda denk geldi arkanda 2 cb125 vardı beyaz plakanızada bakamadım şaşırdım bi anda Gemlik'te sarı görünce 1 sarı 1 siyah 1 kırmızı var henüz maşallah iyi gezmişsiniz fotoğraflarıda bekliyoruz

Ayrıca bizim arkadaşlarda kurşunluda gezideydiler görmüşler sizi bi mavi ybr atlıyomuş az daha önünüze ben diye
    Bir kaç resim ekleyeyim dedim aslında pek resim çekmeden devam ettik:

iznik gölü:

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 1 dk jikleyi açıp sonra gaz yiyene kadar 1. viteste gidiyorum yüksek devir olunca 30 snde falan düzeliyor
    motor ısınmadan, yağ sıcaklığı normale dönmeden yüksek devir yapmak pek iyi değil haberin olsun.
    kartalizma07 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

zerzura - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Merhaba arkadaşlar,

bu sabah anahtarı takıp kontağı açtım ama o başta yaptığı gösterge paneli hareketlerini, kendi kendini testi vs yapmadı. Ekranda hiç bir canlılık belirtisi yoktu. Marşa bastım çok cılız bir şekilde vicivicivici yaptı. Ayak marşı ile çalıştırdım ben de, çalıştı.
    Motor daha 1600km'de. Aküyü suçlayamıyorum o yüzden. Acaba şarj tesisatında mı problem vardır? Ha bu arada bu olaydan sonra 30 km yol yaptım. Kapattım motoru. Tekrar kontağı açtım, kendi kendine testini falan yaptı ancak marş basmadı yine. Bu kadar sürede şarj olabilmesi gerekirdi değil mi?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı zerzura adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

bu sabah anahtarı takıp kontağı açtım ama o başta yaptığı gösterge paneli hareketlerini, kendi kendini testi vs yapmadı. Ekranda hiç bir canlılık belirtisi yoktu. Marşa bastım çok cılız bir şekilde vicivicivici yaptı. Ayak marşı ile çalıştırdım ben de, çalıştı.
    Motor daha 1600km'de. Aküyü suçlayamıyorum o yüzden. Acaba şarj tesisatında mı problem vardır? Ha bu arada bu olaydan sonra 30 km yol yaptım. Kapattım motoru. Tekrar kontağı açtım, kendi kendine testini falan yaptı ancak marş basmadı yine. Bu kadar sürede şarj olabilmesi gerekirdi değil mi?
    akünü tam şarj edememişler bence,,sen yol yaptıktan sonra akü kısmen şarj olmuş ama marş motorunu döndürecek kadar olamamış.. akün bitikse istersen 1000km yol yap şarj tutmaz.. servise götür anlat.büyük ihtimalle şarj edeceklerdir.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akünü tam şarj edememişler bence,,sen yol yaptıktan sonra akü kısmen şarj olmuş ama marş motorunu döndürecek kadar olamamış.. akün bitikse istersen 1000km yol yap şarj tutmaz.. servise götür anlat.büyük ihtimalle şarj edeceklerdir.
    Motoru alalı neredeyse 2 ay oldu ve dediğim gibi 1600 km yol yaptım. Bugüne kadar akü hiç sorun çıkartmamıştı.
    İlk başta tam şarj yapılmayan akü ileride problem çıkartır sonucuna mı ulaşıyoruz hocam buradan?

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Motoru alalı neredeyse 2 ay oldu ve dediğim gibi 1600 km yol yaptım. Bugüne kadar akü hiç sorun çıkartmamıştı.
    İlk başta tam şarj yapılmayan akü ileride problem çıkartır sonucuna mı ulaşıyoruz hocam buradan?
    kesin birşey söyleyemem benimkisi tahmin.. 2 ay önce havalar sıcaktı. akü rahat rahat çalışıyordu. şimdi havalar soğuyunca akü basmıyorsa şarjdandır diye tahmin ediorum.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    kesin birşey söyleyemem benimkisi tahmin.. 2 ay önce havalar sıcaktı. akü rahat rahat çalışıyordu. şimdi havalar soğuyunca akü basmıyorsa şarjdandır diye tahmin ediorum.
    Anladım... Bugün uğrayacam servise bakalım.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Anladım... Bugün uğrayacam servise bakalım.
    motoru nerden aldın? hangi servise gideceksin?
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    motoru nerden aldın? hangi servise gideceksin?
    Ümraniye - Yaşar motor

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Ümraniye - Yaşar motor
    anladım kolay gelsin.. statörden,şarj diyotundan yada şarj sisteminden bir sıkıntı çıkaacağını sanmıyorum. çıkarsada sakın para verme
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    Merhaba arkadaşlar,

Motosikletin birkaç gün yattıysa ve soğuk bir yerde kaldıysa, büyük bir ihtimalle aküdendir. Ölçüm yaptırın.

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı PEACEBALL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin birkaç gün yattıysa ve soğuk bir yerde kaldıysa, büyük bir ihtimalle aküdendir. Ölçüm yaptırın.
    2 gün yattı sadece. Garajda yattı bu süre zarfında da.

Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı Progressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olursa ben de dahil olmak isterim beyler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:47 ----------

Bir kaç resim ekleyeyim dedim aslında pek resim çekmeden devam ettik:

http://i.imgur.com/pKBOw.jpg

http://i.imgur.com/Tu8m5.jpg

http://i.imgur.com/BQrDD.jpg

http://i.imgur.com/YxmFL.jpg

http://i.imgur.com/9B0Rt.jpg

http://i.imgur.com/Nh9Yk.jpg

http://i.imgur.com/pCuP1.jpg

iznik gölü:

http://i.imgur.com/ojLiy.jpg

apachenin lastikleri ne marka acaba? ön arka takımmı?
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    HONDA NC 750XA
    İzmir'de 2 gündür yatan arabam dahi dün gece havanın biraz soğuması üzerine bugün sabah marş basışı bile daha sesli oldu. ki İstanbul daha soğuk.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    GEçen benim arkadaşında Regal raptor 2 gün yatmış akü basmamış .. Götürüp şarj ettirdiler yine tutmadı .. Değiştirdi 100 lira verip .. Bazen olabiliyor durduk yere bile .. Beyaz eşya ve mekanik aletler birazda şans işi , artık bunu biliyorum ben yani ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Alıntı Progressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olursa ben de dahil olmak isterim beyler[COLOR="Silver"]
    Haftaya pazar oLmazsa buluşalım havalr iyice beter olmadan . . Nerde buluşalım nasıl yapalım Ramazan abi Sen açıklık getir mevzuya .. Verecez baskını kaçışı yok .. (:
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Yamaha FZ6N
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GEçen benim arkadaşında Regal raptor 2 gün yatmış akü basmamış .. Götürüp şarj ettirdiler yine tutmadı .. Değiştirdi 100 lira verip .. Bazen olabiliyor durduk yere bile .. Beyaz eşya ve mekanik aletler birazda şans işi , artık bunu biliyorum ben yani ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:29 ----------

Böyle bir durumda garanti dahilinde olduğu için, yeni aküye ücret ödenmiyor değil mi? Sarf malzeme falan diyemezler sanırım...

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Böyle bir durumda garanti dahilinde olduğu için, yeni aküye ücret ödenmiyor değil mi? Sarf malzeme falan diyemezler sanırım...
    Bilmiyorum Regal raptor 3 yıllıktı garantısı yoktu .. Benım motordada garantilik hiç işim olmamıştı şükür bakımlarıda kendim yapardım .. Garantiye işi düşenler biliodur ..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler