Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bide senin o hortumdan su atiyor mu ki .. Ben hic rastlamadim tahliye ettigine hep kuruydu .. Sen aküye su yada asit fln mi ekledin .. Hatta son bakimda kisalttirmistim hortumu bi ise yaramio die (:

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:47 ----------

Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar nasılsınız ne zamandır yazamıyorum nasıl gidiyor dün iş dönüşü 4 vites 9000 devir 135 5 vites 9000 küsür devir 160 km hız gördüm aklım yerinden çıkacaktı noluyor yav destur falan dedim kendi kendime sanırım benim km okuyucu bozulacak fazla fazla göstermeye başladı baksanıza birde bir iki haftadır 4 viteste 9000 deviri geçmiyor 5 beşe attıgımda ise sürat ve çeki anormal derecede düşüyor 5 viteste 100 km hızı geçmiyordu 4.viteste bir iki sıkıştırdıktan sonra açılıyor 4. Vites 10000 devir 110 5. Vitese attıgımda 116 117 km ye kadar hızlanıyordu ama biraz önce işe gelmek için yola çıktım ne yaptım ne ettim se 1. Viteste dahil olmak üzere 9000 deviri görmüyor makina 4. Vites tabiri caizse anıttırıyorum motoru nerdeyse motor patlıcak ama 9000 devirde takılıyor geçmiyor 5 e atıyorum rahatlıyor ama gene devir yükselmiyor 100 km hızı göremedim yav delirdim neden yapar acaba bilgisi olan yada başına gelen arkadaş oldumu??????
    Hatirladigim kadariyla vardi basina gelenler abi yardimci olur arkadaslar .. Ha bide 9 bin devirde izmir istanbul arasi 3 saat kesintisiz toplam 6 saat bastim motor parcalancak gibi o kdr yol gitti banamisin demedi (: bisey olmaz canavarlara o kdrcik skistrmayla (: vardir onun başka bi derdi elbet

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çağatay sen vazmi gectin motoru satmaktan .. Yoksa aklimda olsun bunu satarsam fln :D
    Hacı ev aldık yeni bakkala falan gitmek için kullanıyorum artık arabayla pahallıya geliyorbenimkinde hep su damlaları vardı kuru akü alıcam en sonunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar nasılsınız ne zamandır yazamıyorum nasıl gidiyor dün iş dönüşü 4 vites 9000 devir 135 5 vites 9000 küsür devir 160 km hız gördüm aklım yerinden çıkacaktı noluyor yav destur falan dedim kendi kendime sanırım benim km okuyucu bozulacak fazla fazla göstermeye başladı baksanıza birde bir iki haftadır 4 viteste 9000 deviri geçmiyor 5 beşe attıgımda ise sürat ve çeki anormal derecede düşüyor 5 viteste 100 km hızı geçmiyordu 4.viteste bir iki sıkıştırdıktan sonra açılıyor 4. Vites 10000 devir 110 5. Vitese attıgımda 116 117 km ye kadar hızlanıyordu ama biraz önce işe gelmek için yola çıktım ne yaptım ne ettim se 1. Viteste dahil olmak üzere 9000 deviri görmüyor makina 4. Vites tabiri caizse anıttırıyorum motoru nerdeyse motor patlıcak ama 9000 devirde takılıyor geçmiyor 5 e atıyorum rahatlıyor ama gene devir yükselmiyor 100 km hızı göremedim yav delirdim neden yapar acaba bilgisi olan yada başına gelen arkadaş oldumu??????
    tps sensörüydü sanırım alt redüktörde gidik gibi

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hacı ev aldık yeni bakkala falan gitmek için kullanıyorum artık arabayla pahallıya geliyorbenimkinde hep su damlaları vardı kuru akü alıcam en sonunda

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:56 ----------

tps sensörüydü sanırım alt redüktörde gidik gibi

Ya dostum ben 2200 kmdeyim bendede benzer bi sorun var 8000 devirde takılıyor hızlanması yavaşlıyor son viteste 110 nu düz yolda geçmiyor yağ mobil 1 racing 15 50 acaba hava ayarından falan yaparmı? Servise giricem 2500 km de yağ 10 40 motul alıcam.

arkadaşlar bu motorun hangi rengi 2. elde daha çabuk satılır? illaki motor yükselteceğim 1-1.5 sene sonra. param şimdilik bu motorun sıfırını almaya yetiyor. beğendiğim de bir motor. açıkçası sarı ve gri renklerini sevdim ama hangi renk daha çabuk 2. elde satılırsa onu alayım diyorum.

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya dostum ben 2200 kmdeyim bendede benzer bi sorun var 8000 devirde takılıyor hızlanması yavaşlıyor son viteste 110 nu düz yolda geçmiyor yağ mobil 1 racing 15 50 acaba hava ayarından falan yaparmı? Servise giricem 2500 km de yağ 10 40 motul alıcam.
    Yok mu cevabı olan yaw herkes geziyo galiba

Alıntı frosen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ağırlık cüsse ve rüzgarda öenmli aslında ben 50 kgyim jokey gibiyim bende motor hiç zorlanmadan bir anda 120yi görüyor yağın markasıyla değilde kalınlığıylada motorun performansı değişir ben 15w 50 koyunca titreşim ses azaldı vitesler rahatladı ama hızlanmasınıada kötü etki etti 10w40sa dedğimin tam tersi oluyor performans on numara ama titreşim ses ve vitesler eskiye dönüyor örneğin arabalarda 5 binde bir yağı değiştiririm gidipte mobil almadım hep 5w30 gm aldım 4 litre 25 tl fiyatı var mobil castrolse 100-120 civarı iyi yağı uzun süre kullanmaktansa normal yağı sık değiştirmek bence daha iyi

merhaba arkadaşlar commuterleri araştırıyorum bu aralar,hepsinin bir eksiği var.tvsnin ki de titreşim olarak görünüyor,peki tvsnin başka problemi var mı?ben nazik bi motor istemiyorum mesela,yüksek devirlerde sürerim genelde,tvs dayanabilir mi buna?vida sıkma mevzusu falan duydum adam haftada 1 vida sıkıyorum diyor doğru mu?bir motor aldım mı sanayiye sadece yağını falan değiştirmek için gitmek istiyorum,aman şurasından ses geldi falan diye değil tvs öyle midir? yardım ederseniz sevinirim.saatte 100 km hız ile gitmem mümkün mü bide

koreay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 KIRMIZI
    Alıntı serhan48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar commuterleri araştırıyorum bu aralar,hepsinin bir eksiği var.tvsnin ki de titreşim olarak görünüyor,peki tvsnin başka problemi var mı?ben nazik bi motor istemiyorum mesela,yüksek devirlerde sürerim genelde,tvs dayanabilir mi buna?vida sıkma mevzusu falan duydum adam haftada 1 vida sıkıyorum diyor doğru mu?bir motor aldım mı sanayiye sadece yağını falan değiştirmek için gitmek istiyorum,aman şurasından ses geldi falan diye değil tvs öyle midir? yardım ederseniz sevinirim.saatte 100 km hız ile gitmem mümkün mü bide
    16-03-2011 tarihinde motorumu aldım. servisten hoşlnmdığım için yağını da kendim değiştiriyorum 4700 km deyim daha hiçbir şekilde tamirciyle işim olmadı vidaları da saolsun servis ilk toplarken neresiyle sıktı bilmiyorum motorumu alır almaz güzelce tekrar elden geçirdim. arada bir kontrol ediyorum daha gevşeyen olmadı. ben 105 kg 180CM boyunda azcık iri kıyım bi adamceğizim benle bile 115km ile sabit gidiyor.
    35 ZUS 73

Arkadaşlar bende yeni bi motosiklet alıcam, apacheye karar verdim sizce apache nasıl bi motor yada bakımları nasıl yapılmalı bilgi werirseniz sevinirim

titreşim ve lastikler diyorum sorun yapanlar için benim motorunda servis vidalarını düzgün sıkmamış onda sorun yaşadım sonra cıvaya sabitleyici altım 35 tlye gevşeyen olursa sürüp sıkıyorum bir daha gevşemiyor yüksek devire dayanır tabikide yağını zamanında değiştirirseniz

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    genel olarak titreşim ve lastikler tvs nin tek eksisi.. ama benim için titreşim problem değil.. kullanıcının keyfine göre değişir, kimi rahatsız olur kimi olmaz. benim motorumda rodajdan sonra genel vidalar kontrol edilip sıkıldı..sonra herhangi bir gevşeme olmadı( 6500km deyim) nazik motor istemiyorum demişsin. enes gelsinde anlatsın sana apachesine neler yaptığını
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    rtr 150 gri
    arkadaşım bende motorumu yeni aldım sayılır 3000km oldu 2 kez biri ciddi bir düşüş olmak üzere motoru altımdan kaydırdım en az 20metre sadece motorun sol sinyali kırıldı maşallah kaldırdım motoru bindim gittim hiçbirşey olmadı sapasağlam ki ben de agresif bir kullanıcı sayılırım titreşim var ama fazla değil yani ben etkilenmiyorum.. hemen lastikleri değiştirdim metzeller aldım çok memnunum. yani bu motoru sıkıştırarak arızalaman imkansız sadece bakımlarına dikkat et saygılar. he vida sıkma meselesi 2 kez düştüm daha vida sıkmadım ama sıkılması gerekiyo sanki.

arkadaşlar bir sorum daha var,bu dijital göstergeye biraz emanet diyorlar su tutunca falan ayarı kaçıyormuş aslı var mı?son olarak da motorun seriliğini yitirmesi hakkında bi sıkıntı duydum aydınlatabilir misiniz?

motorun bugun ekzantirik degıstı ses yuzunden ama motorda hala ses var acaba bıraz yol yaptıkdan sonra mı ıyıce kesılır ses fatıh metzellerı nerden ve ne kadara aldın bize bilgi verirmisin

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    Alıntı gokhan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorun bugun ekzantirik degıstı ses yuzunden ama motorda hala ses var acaba bıraz yol yaptıkdan sonra mı ıyıce kesılır ses fatıh metzellerı nerden ve ne kadara aldın bize bilgi verirmisin
    bende metzeler almıştım 3 ay felan önce.lastikler süper.motolastik.com dan aldım MODEL:METZELER ME 22 ÖN: 3.00-17 arka 3.50- 18. ön için kesinlikle belirttiğim büyüklüğü alın başkası olmaz.arkayı farklı alabilirsiniz ben en kalınını almıştım.3.25-18 yada 3.00-18 alınabilir zevk meselesi. 250 lira vermiştim toplam lastiklere.ayrıca site çok süper lastikleri 2 günde gönderdiler.ve lastiği teslim aldığımda bi problem varmı diye aradılar.müşteri memnuniyeti 10 numara.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

arkadaşlar bir sorum daha var,bu dijital göstergeye biraz emanet diyorlar su tutunca falan ayarı kaçıyormuş aslı var mı?son olarak da motorun seriliğini yitirmesi hakkında bi sıkıntı duydum aydınlatabilir misiniz?
    evet gösterge biraz sakat benim motor 4.5 aylık motoru yıkayınca yada çok soğuk havada camın içinde su damlacıkları oluşuyor.ama motor çok sağlam.yaktığı benzinin hakkını veriyor.onun dışında motor seriliğini felan yitirmeyip serilik kazanıyor.ben 4700 kmdeyim allaha şükür hiç kaza yapmadım.bi kere lanetin teki otoparkta motoru devirmiş o kadar.ondada sinyal kırıldı.yani motor iyi.
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

Motosikleti
    rtr 150 gri
    Alıntı gokhan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    izmir bornovada adliyenin arkasında motolastikten aldım revitin dediği gibi ön 3.00 17 arka3.5 18 240tl ve taktrma + balans ayarı 20 tl süper lastikler yeri vakumluyo binice fark edersin.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Yav Ne Sesi ne sağı solu gevşemesi ne zartı ne zurtu :D Benim bu alete yapmadığım kalmadı biliosunuz .. Defalarca söyledim Bi kez olsun yolda kalırım korkusuyla kontak açmadım apacheyle .. Ve onun verdıgı zevk gücünden gelen titresim benım hoşuma gidiyodu aksine , ki zararı olmayan bi titreşim .. kardeşim altındakı alet ne olursa olsun 4 saat molasız basmayı vucudun kaldırabilir mi .. ben sınırları zorladım o hem kendımın hem motorun .. titreşim yüzünden de mola vermedim zaten istanbul - izmir arası verdıgım TEK mola yı Sırf otura otura kıçım ağrıdı diye verdim .. Ne şişme ne başka bişey .. Hakkını sonuna kadar veriyor apache kim ne derse desin .. Civata gevşemesi olayına gelince .. benım motoru Konyada bildiğin bisiklet tamircisi toplamıştı , ondan 7000km sonra sürat motorda sıktırdım cıvataları oda güvenemediğimden ilk toplayana .. 2 GüN Toplam 1650 Km yoL .. 1000 km 13 Saatte 2 mola ile .. 600 km 6.5 Saatte tek mola ile .. Şu sağlamlık konusunda soru sormayın artık gözünüzü sevem :D topiği okuyun güzelce görürsünüz ztn bi sürü efsane ;) Şuan altımdaki scooterle O segmentteki tüm motorları rahatça tokatlamama rağmen , binesim gelmiyor .. Apache bambaşkaydı .. SaygıLaR ..
    mehmet_gemli, M.balibey, sbr ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yav Ne Sesi ne sağı solu gevşemesi ne zartı ne zurtu :D Benim bu alete yapmadığım kalmadı biliosunuz .. Defalarca söyledim Bi kez olsun yolda kalırım korkusuyla kontak açmadım apacheyle .. Ve onun verdıgı zevk gücünden gelen titresim benım hoşuma gidiyodu aksine , ki zararı olmayan bi titreşim .. kardeşim altındakı alet ne olursa olsun 4 saat molasız basmayı vucudun kaldırabilir mi .. ben sınırları zorladım o hem kendımın hem motorun .. titreşim yüzünden de mola vermedim zaten istanbul - izmir arası verdıgım TEK mola yı Sırf otura otura kıçım ağrıdı diye verdim .. Ne şişme ne başka bişey .. Hakkını sonuna kadar veriyor apache kim ne derse desin .. Civata gevşemesi olayına gelince .. benım motoru Konyada bildiğin bisiklet tamircisi toplamıştı , ondan 7000km sonra sürat motorda sıktırdım cıvataları oda güvenemediğimden ilk toplayana .. 2 GüN Toplam 1650 Km yoL .. 1000 km 13 Saatte 2 mola ile .. 600 km 6.5 Saatte tek mola ile .. Şu sağlamlık konusunda soru sormayın artık gözünüzü sevem :D topiği okuyun güzelce görürsünüz ztn bi sürü efsane ;) Şuan altımdaki scooterle O segmentteki tüm motorları rahatça tokatlamama rağmen , binesim gelmiyor .. Apache bambaşkaydı .. SaygıLaR ..
    Kesinlikle tüm yazdıklarına katılıyorum enes forumada uzun süredir giremiyorum hayırdır sen değiştirmişsin hayırlı olsun apacheyi

Bugün arkadaşlar Bursa Gemlik'te 1 tane benim sarışının ikizi arkasında da 2 tane cb125 vardı buralardanmı acaba selamlaştık yolda

şans meselesi ama garantden değişen bir parça esas ağrıza yapan alt redüktör yani ön lastikteki km sensörü onunda nedeni contası yokmuş basınçlı suyla bozuluyormuş

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı mehmet_gemli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle tüm yazdıklarına katılıyorum enes forumada uzun süredir giremiyorum hayırdır sen değiştirmişsin hayırlı olsun apacheyi
    Ne biliyim ya Ben bile mantıklı bı acıklama bulamıyorum hala neden değiştirdim :D Baktım mıllet övüyo Teknık ozellıklerde iyi :D Yaptık bı hata , iyi hoş motorda Hem scooter vitesin zevki yok hem de yakıyo yani bastınmı .. Değiştircem büyük ihtimal Öğrenci adama göre değil :D
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 14 kullanıcı var. (0 üye ve 14 misafir)

Bu Konudaki Etiketler