Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar, herkese iyi hafta sonları diliyorum
    sabit gazda giderken kesik kesik gitmesine uyuz oldum napıcaz buna arkadaş, sanki benzinde su var
    benim motora hava ayarıyla subap ayarı yapıldı. sorun büyük oranda çözüldü.. ama hala çok hafif devam ediyor.. demekki biraz daha ince ayarla çözülebilir yada ramçonun dediği gibi ateşleme bi sıkıntı var..
    TRANSALP XL700

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    motorun ayarları ıle oynamayın benden tavsıye sonra gaz yemıyor orasında ses var burasu soyle 100 u gecmıyor dıye yakınırsınız
    www.erkakurye.com

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    erol sana hitaben...

yaw kanka sadece uzun yol değeri önemli değildir.. araç şehir içi şehir dışı kullanılır.. toplam yakıt toplam yol ve toplam maliyet denklemi yapılır ortalama yakıt çıkar.. sen sadece ybr yi şehirler arası mı kullanacaksın... üstellik yapacağın yolla yıpranma payınıda doğru orantılı olarak çarpmalısın.. tüp kuru olduğundan ısınma ve aşınma normaldan yüzde 30-40 fazla oluytor.. ortalama 30 000 km ye geldiğinde yağ yakmalar başlayacaktır... bence yanlış tercih.. her ay en az 10 000 km yol yapsan amenna.. ama senin gibi senede 20 000 yapan biri olarak gereksiz... hop dedik diyorum sana....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    ramço sorun ateşleme ile alakalı ise nasıl giderilebilir? motor daha 4000km yi görmedi. bujiden değildir diye tahmin ediyorum.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramço sorun ateşleme ile alakalı ise nasıl giderilebilir? motor daha 4000km yi görmedi. bujiden değildir diye tahmin ediyorum.
    buji bobin beyin yönlendirici beyin ve sargılar.. ama öncesinde hava ve subab ayarı yawrum....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE
    selam millet geçen hafta adanadan yola çıkıp antalyaya gittim. bildiğiniz gibi anamurun öncesi ve sonrası aşırı virajlı yollar. hızınız 70 km yi anca buluyor düzlüklerde. sürekli gaz -fren- vites düşür-arttır vs vs. giderken fazla acele etmeden 11 saatde varabilrdim. gelişde sürekli son gaz. 3 saat hiç gaz kısmadan bastığım da oldu. ordaki gezmelerle falan filan çoğnluğu şehir içi olmakla beraber toplamda 1400 km yol yaptım. 150 tl yakıt yaktı. yolda hiçbir sorun çıkarmadı sağolsun.
    2008 model ve yola çıkmadan önce 51000 km lerde idi sanırım 100 000 bile yapabilir bu motor.
    sbr bunu beğendi.
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

BROICER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 rtr150- 2016 cb500f
    Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet geçen hafta adanadan yola çıkıp antalyaya gittim. bildiğiniz gibi anamurun öncesi ve sonrası aşırı virajlı yollar. hızınız 70 km yi anca buluyor düzlüklerde. sürekli gaz -fren- vites düşür-arttır vs vs. giderken fazla acele etmeden 11 saatde varabilrdim. gelişde sürekli son gaz. 3 saat hiç gaz kısmadan bastığım da oldu. ordaki gezmelerle falan filan çoğnluğu şehir içi olmakla beraber toplamda 1400 km yol yaptım. 150 tl yakıt yaktı. yolda hiçbir sorun çıkarmadı sağolsun.
    2008 model ve yola çıkmadan önce 51000 km lerde idi sanırım 100 000 bile yapabilir bu motor.
    valla helal olsun tvs ye 51000 ve sorunsuzluk çok güzel bir his vermiştir sahibine )
    ben de hemen kendime pay biçiyorum burdan :/
    Süvarİ bunu beğendi.
    ne imzası beaaa

selo9115 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache--- İNAZUMA ---cbf 150 şimdide yeşil apache
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buji bobin beyin yönlendirici beyin ve sargılar.. ama öncesinde hava ve subab ayarı yawrum....
    ramço önümüz kış havalar soğudu sayılır hava ayarıyla oynamak gerekiyormu açmak veya kısmak.

Motosikleti
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramço önümüz kış havalar soğudu sayılır hava ayarıyla oynamak gerekiyormu açmak veya kısmak.
    yok müdür aynen devam...

Motosikleti
    eyvallah müdür

Motosikleti
    Alıntı selo9115 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah müdür
    sende sağol adamım...

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı İ2MİRLİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam millet nasılsınız...... bir senedir ls 2 kullanıyorum sağlam ve kullanışlı bir kask ama erolunda dediği gibi rüzgar alıyor 90 km nin üstüne çıkınca havada biraz rüzgarlıysa oluşan hava sesi kulağı tırmalıyor ve rahatsız ediyor onun dışında memnunum...............

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:18 ----------

benim kask bu http://www.motoliz.com/LS2-Delta-Com...k_15095.html#0
    iyi pazarlar beyler yüksek süratte kulaklık yararlı oluyor biraz pahallı ama

bu arada benim motor hala satılık 2500 bakımını yaptırdım servis bakımlı çanta ve far koruma demiri mecvut kazasız orjinal siyah renkte 3700e vericem

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün pek bir suskunsunuz hayırdır

Progressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Selamlar,

Ehliyeti almak üzereyim, kurstaki eğitmenler falan Honda CB125 falan tavsiye ediyorlar. Fakat araştırdığım kadarıyla Apache daha mantıklı gibi.

Bir kaç sorum var:
    1. titreşim bahsedildiği kadar etkiliyor mu? (kampa vs gitmeyi planlıyoruz bir kaç arkadaş)
    2. servis durumu nedir? (istanbulda yaşıyorum ama dediğim gibi başka şehirlerdeveya kırsalda olma durumum var. servis yaygınlık ve ilgi alaka?)
    3. yol servisi var mıdır? her an cevap veriyorlar mı?
    4. ne kadar kullandınız ve bu sürede servis yüzü kaç defa gördü?
    5. bujilerde ıslanma gibi bir sorun oluştu mu?

Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    valla kardeş hiçbirşey dört dörtlük değildir arada sorunlar çıkabiliyor ama kalıcı problemler değil bunlar
    1.titreşim sürücü değilde daha çok artçıyı vuruyor oda verdiği gücün titremesi
    2.servis durumu gayet geniş anadolu tarafında 5*6 tane tetkili servisi var TVS motor yazarsan orada daha ayrıntılı servis ağını görebilirsin.
    3.yol servisi yok .
    4.ufak tefek sıkıntılar oluyor zaten onda bu site ve ustalar sayesinde açıklamalrı okur çözüm sağlarsın o yönden sıkıntı yok.
    5.buji ıslanma gibi bir sıkıntısı yok

6. bana sorarsan kesinlikle tavsiye ederim

Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    cevap için teşekkürler

peki hani herhangi beklenmeyen bir sorun oluştuğunda nasıl bir yol öneririsiniz? honda vs bu hizmeti var sanırım, aslında bu benim için önemli bir kriter, saçma bir yerde öylece kalakalmak en son isteyeceğim şeylerden biridir. honda için verilen bu hitmet ücretli midir? tvs için harici olarak böyle hizmet verebilecek bir yer var mıdır?

Motosikleti
    kardeş küçükyalıda salgın motor
    göstepe aydın motor
    ümraniyede yaşar ticaret
    tuzla da sürat motor
    bunlar var herhangi bir sorunda eğer garantisi varsa ücretsiz yapıyorlar

Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    sanırım yanlış anlaşıldım. normal bir sorunda elbet olacaktır. hani yol servisi için soruyorum ben?

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaş yol yardımından bahsediyo galiba. yol yardımına pek ihtiyacın olacağını sanmıyorum ama gerekirse salgın motorun yol yardımı var.tabi ücrete tabi bütün yol yardımları gibi

Motosikleti
    nihat nerdesin dostum sen yaw görünmedin epeydir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler