Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın millet...............
    ramazan bana tel .numaranı yazarsan sevinirim kardeşim ;) senin apaciyi bana alalım,yabancıya gitmesin ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Mavi_Anahtar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar . Birsüre aranızda olamadım bazı sebeplerden dolayı . nasılsınız iyisiniz inşallah ?

Bu arada benim motordan bu aralar garip sesler çıkmaya başladı . Gaz verince sanki motorun içinde birşeyler kırılmış gibi bir ses geliyor ve egsoz sesi de değişti cooper motorların sesi gibi ses çıkarmaya başladı . Bir ara bazı arkadaşlarda buna benzer bir arıza olduğundan bahsediyorlardı. Acaba bu neden kaynaklıdır bilgisi olan varmıdır ? Subap ayarı mı yaptırmak lazım acaba

Ses aynen bu şekilde videosunu çektim.

http://youtu.be/eXJOmoqd8FI
    egsoz üzerindeki metal korumalar gibi geldi bana

Motosikleti
    apacheeeeeeee
    merhaba arkadaşlar. bi arkadaşım yeni apache almayı düşünüyor ama 2.el ile sıfır arasında kaldı. sizin görüşleriniz nedir ?
    ayrıca 2012 modellerde titreşim azalmıs deniyor nekadar azaldı deneyenler varmı aramızda
    diger sorum 2012 model apacheyi plaka ruhsat haric alabilecegimiz en uygun fiyat nedir? (motor denizliden alınacak)

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı eby78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan bana tel .numaranı yazarsan sevinirim kardeşim ;) senin apaciyi bana alalım,yabancıya gitmesin ;)
    05432562354
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

NACİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar . Birsüre aranızda olamadım bazı sebeplerden dolayı . nasılsınız iyisiniz inşallah ?

Bu arada benim motordan bu aralar garip sesler çıkmaya başladı . Gaz verince sanki motorun içinde birşeyler kırılmış gibi bir ses geliyor ve egsoz sesi de değişti cooper motorların sesi gibi ses çıkarmaya başladı . Bir ara bazı arkadaşlarda buna benzer bir arıza olduğundan bahsediyorlardı. Acaba bu neden kaynaklıdır bilgisi olan varmıdır ? Subap ayarı mı yaptırmak lazım acaba

aynı sesle uzun süre akraba olmuştum. egzosun üstündeki demirden ses geliyor , civatalar gevşemiştir. çok dandik o kısım

miginfly - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vergisiz
    Alıntı imperiaer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu zamana kadar tvs benim için en iyi 150 cc lık motordu tıtresımı saymazsak ama artık bıtmıstır benım ıcın satıs sonrası hızmetı 0 olan bır fırmadır tvs apache gunlerdır gostergem su al alıyor degısmesı lazım dıyorum bır haftadı benı arayacaklar guya almayan almasın 10 20 km yavas gıdın honda alın yamaha alın bunlar motora bır sey olmadıgı muhlet garantıde dıyorlar soguttular benı motordan soyturkmudur nedır koymuslar onu telın basına ne ınan beye baglıo ne halıl beye kendısıde bır halttan anlamıyor her aradıgımda sana donus yapılacak dıyor yarın gıdecem tükodere şikayetçi olucam gerekırsede mahkemeye verıcem alırken depomda leke vardı pasta cıla ıle cıkarırız dedı fırma cıkartamadı 1 yıl oldu hala depo gondercekler oyalayıp duruyorlar tvs yı arıyorum bayının sorumlulugunda dıyor bayıye soruyorum onlar gondermezse ben garantıden nasıl degıstırım dıyor boyadakı leke uretım hatası oldugu ıcın bayıde haklı dogal olarak tükodere sıkayetcı olup motor defolu bıya hatası var dıe dava acmaya karar verdım yarında bır sonuc alamazsam UZAK DURUN BU MOTORDAN AZICIK AKLINIZ VARSA
    Herhalde bu başlıkta İstanbul TVS ile ilk sorun yaşayan kişi benimdir. Evet arkadaşlar bayağı bir önceki sayfalara bakarsanız, servis ve satış sonrasıyla ilgili çağrımı görürsünüz. O zaman da söylüyordum şimdi de söylüyorum. Müşteri memnuniyetinin yerlerde olduğu şu durumda en ufak sorunuzu İstanbul TVS ile paylaşın. Sesimiz toplu olarak çıkarsa ancak birşeyler değişir diye düşünüyorum. Motor güzel herşey güzel... ama TVS Türkiye bu işi sallıyor. İSOTO'da bu işi ehline verecek bir yönetici mutlaka vardır. Fakat şuanki durum ile Türkiye pazarında fazla pay sahibi olamazlar. Yine de -Yiğidi öldür hakkını yeme- olay kişilerle ilgili bunu unutmayalım.
    umtuls bunu beğendi.
    Tek derdi dünya olanın dünya kadar derdi olurmuş...Hz.Mevlana(r.a)

cekokk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt-09 / Yamaha Fazer 6
    Arkadaslar uzun zamandan beridir yazamıyorum. Şehir dışındayım motoruda evin önüne kitledin 25 gündür çalışmıyor herhalde geri döndüğümde bir sorunla karşılasmam inş ? Bu arada antalyada ki arkadaslarla buluşalım bir ara?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar uzun zamandan beridir yazamıyorum. Şehir dışındayım motoruda evin önüne kitledin 25 gündür çalışmıyor herhalde geri döndüğümde bir sorunla karşılasmam inş ? Bu arada antalyada ki arkadaslarla buluşalım bir ara?
    birşey olmaz merak etmeyin akü bitse bile kick start var bence tek sorun hırsızlar

Motosikleti
    antalaya sıcak memleket akün bile bitmeden tek marş devam yola....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    Ramazan link teki sese bir kulak ver neden yapar bende merak. Ettim
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ramazan link teki sese bir kulak ver neden yapar bende merak. Ettim
    eğzost tan geliyor... yada eğzostun üzerindeki bir civata yada saç tan.. bellik ya civatadan çıkmış yada kaynaktan atmış bir saç parçası var... motorla alakalı değil...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:46 ----------

gevşeyen bir civata veya kırılan bir parça saç....

Motosikleti
    almak istediğim motor satıldığı için motorun ilanı tekrar düzenlenip satışa konulmuştur... satılmasın önemi yok zaten.. 3900 lira.. takasda 4000 lira... yamaha xj6 hayalleri başka bahara....

Süvarİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TvS_ApAChE

hacı aynen bu ses bendede çıkmaya başladı 2 haftadır bu sesle yatıp kalkıyorum. ısındığı zaman çıkıyor. egzoz kısmından biyerden geliyor. tamda düz yolda sabit kullandığım devirdeyken çıkıyor. sürüş zevkinin tamamen içine ediyor. belki benim şansımadır ama çok can yakacak bir ses bu ses.

sorun varsa kurcalamadan edemem. o egzoz un üzerindeki herşeyi söktüm o ses yine var.egzozun bağlantı yerleri hariç hiçbiryerle teması yok. bağlantı yerleride gayet sıkı. yine ses var. şimdi bu yazıyı okuyan herkes diyecek ki "egzozun içinden sac fln koğmuştur titreyince ordan ses geliyodur". bende öyle düşündüm. spiral ile egzozun altını boydan boya kestim içini iyice açtım. içinde bırakın titremeyle oynamayı. çekiçle vursanız bile kımıldamayacak sağlamlık var. herşey taş gibi. ben yinede açmışken kaynak vurayım dedim. gözümün gördüğü herşeyi bol bol puntaladım. 2 elektrot gitti heralde sadece küçük küçük puntalarla. sonra geri kapattım. yerine bi taktım ki herşey kaldığı yerden devam ediyor. :D :D

ne yapsam bilemedimde artık haftasonuna kadar kurcalayacağım. bişeyler bulamazsam iyi bi ustaya götürmekde fayda var :D
    ..::Gülmek bir mükafattır, ağlayan gözlerin gördüğü::..

..::Mağlubiyet; kimine göre galibiyetden bir adım öte::..

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Süvari o tıkırtı değilde çat çat çat diye bir ses var gaz verdikçe belirginleşiyor öyle bir ses varsa eğer egsozun boğaz keçesi var motora bağlantı yerinde içeride ona bir bakmanızı tavsiye ederim benim ses te değişmişti sübap sesine benzer gibi bir ses keçeyi değiştirdik ses düzeldi.

Motosikleti
    Benelli trk 502 & tvs neo x3i
    arkadaşlar arka pegleri baglantı yerlerinden gres ile yaglayın. ayrıca eger ses egsozdan geliyorsa ve motosikletiniz garanti kapsamındaysa götürün yapsınlar.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    Arkadaşlar biraz forum renklensin. Buyurun

Benhür bunu beğendi.

Mavi_Anahtar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3i EVO
    Alıntı cekokk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haberleşelim görüşelim bir ara iyi olur bu sitede 4-5 kişi varız Antalya olarak.

Alıntı Süvarİ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hacı aynen bu ses bendede çıkmaya başladı 2 haftadır bu sesle yatıp kalkıyorum. ısındığı zaman çıkıyor. egzoz kısmından biyerden geliyor. tamda düz yolda sabit kullandığım devirdeyken çıkıyor. sürüş zevkinin tamamen içine ediyor. belki benim şansımadır ama çok can yakacak bir ses bu ses.

sorun varsa kurcalamadan edemem. o egzoz un üzerindeki herşeyi söktüm o ses yine var.egzozun bağlantı yerleri hariç hiçbiryerle teması yok. bağlantı yerleride gayet sıkı. yine ses var. şimdi bu yazıyı okuyan herkes diyecek ki "egzozun içinden sac fln koğmuştur titreyince ordan ses geliyodur". bende öyle düşündüm. spiral ile egzozun altını boydan boya kestim içini iyice açtım. içinde bırakın titremeyle oynamayı. çekiçle vursanız bile kımıldamayacak sağlamlık var. herşey taş gibi. ben yinede açmışken kaynak vurayım dedim. gözümün gördüğü herşeyi bol bol puntaladım. 2 elektrot gitti heralde sadece küçük küçük puntalarla. sonra geri kapattım. yerine bi taktım ki herşey kaldığı yerden devam ediyor. :D :D

ne yapsam bilemedimde artık haftasonuna kadar kurcalayacağım. bişeyler bulamazsam iyi bi ustaya götürmekde fayda var :D
    Arkadaşlar bugün motoru bir tamirciye gösterdim çıkan ses için . Egsozun içindeki susturucu kırılmış egsozun değişmesi gerek filan dedi. Doğru servisin yolunu tuttum garanti kapsamında değiştirmek için. Servis egozun motordan çıkan kısmında 2 tane vida var onları sıktı . Vidaları sıktıktan sonra egsoz sesi de normale döndü o şıkırtı da gitti . Ben motordan geliyor sanmıştım sesi meğer egsozdan mış.Servis ilk defa bir işe yaradı. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olur belki . İsteyen olrsa fotoğrafını çeker koyarım o vidaların. Titreşimin bazı zararları işte (:

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, benim 1400km'deki motor yaklaşık kaç paradan satılabilir? 2011 füme renkli, kappa k35 çantalı falan? Nokta çiziğide yok maşallah!
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

Motosikleti
    Haberleşelim görüşelim bir ara iyi olur bu sitede 4-5 kişi varız Antalya olarak.

Arkadaşlar bugün motoru bir tamirciye gösterdim çıkan ses için . Egsozun içindeki susturucu kırılmış egsozun değişmesi gerek filan dedi. Doğru servisin yolunu tuttum garanti kapsamında değiştirmek için. Servis egozun motordan çıkan kısmında 2 tane vida var onları sıktı . Vidaları sıktıktan sonra egsoz sesi de normale döndü o şıkırtı da gitti . Ben motordan geliyor sanmıştım sesi meğer egsozdan mış.Servis ilk defa bir işe yaradı. Aynı sorunu yaşayan arkadaşlara yardımcı olur belki . İsteyen olrsa fotoğrafını çeker koyarım o vidaların. Titreşimin bazı zararları işte (:
    Ben de o 2 civatanın olduğu yerde keçe var benim keçe erimiş gitmişti yamulmuş bir şeyler olmuştu ordan kaçırıyordu ses yapıyordu garip bir ses demek gevşeyincede yapıyor aynı sesi.

Motosikleti
    günaydın millet nasılsnız ne var ne yok hayat nasıl... ben iiyiiyim

ben size o ses egzostan veya gevşeyen bir parçadan geliyor demiştim :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler