Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben belki 5 kişi bulursam doblo ile katılacağım.. ama doktor gitmende sakınca yok derse...
    abi hayırdır noldu kaz falan mı yaptın

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Alıntı kartalizma07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ameliyatlı Ramço kardeş. bizim aküler kuru akü değil mi??
    orjinal aküyse sulu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi hayırdır noldu kaz falan mı yaptın

yok kaza değil.. 26 sene bakıp büyüttüğüm karaciğer fazla büyümüş 6,5 saat süren operasyonla aldılar..... 16 cm çapında kist aldılar.... ayriyetten karaciğerin 4/3 nü aldılar.. oda yetmedi safra kesesini aldılar.... kestiler biçtiler yane.....
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sulu akü kaldımı yaa, ilkel tvs ozaman
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

Motosikleti
    sulu akü kaldımı yaa, ilkel tvs ozaman
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

NİYE GÜLDÜN LAYYYYNNN bende gülüyorum

Motosikleti
    NİYE GÜLDÜN LAYYYYNNN bende gülüyorum

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne adamsın gül bakalım

Motosikleti
    gülmek bana yakışyor adamım.....

her ne kadar şimdi kullanamasamda üstünde foto çekmeyi 26 gün sonra başardım.. ameliyat olalı 26 gün olmuş bea...

Uploaded with ImageShack.us
    Benhür bunu beğendi.

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    pazar gunu arkadasla beraber f1 pistının yakınlarında dolanıyorduk 150 kn var onda modıfıye yapmıs baya ıyı gıdıyor mus kapıstık sonra temden pendıkten cıktık yıne ben aldım sonuc cok kızdı bana tamam dedım bı daha gecmem

koruma herseydır

www.erkakurye.com

engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    RAMAZAN KARDEŞİM SANA BİŞEY SORUCAM. BENM MOTOR DAHA 1100 KM REDE. KOCAELİDE GİDECEĞİMİZ YER KAÇ KM BİLMYRM. SENCE RODAJ DÖNEMİNDE UZUN YOLUN ZARARI WARMIDIR. NELERE UYMAM GEREKİR ?? SENCE ?

ERROR88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750S
    tam tersı yararı vardır uzun yolun rodajda aslında rodajı o kadar da gozumuzde buyutmemek gerekır sadece redlıne yapmamak yeterlı dır ilk yag degısımıne kadar sonrasında bence rodaj bıtmıstır buda ilk 1000 km den sonra ama mootor 5000 kusur den sonra asıl kendıne gelır performans acısından
    www.erkakurye.com

Motosikleti
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RAMAZAN KARDEŞİM SANA BİŞEY SORUCAM. BENM MOTOR DAHA 1100 KM REDE. KOCAELİDE GİDECEĞİMİZ YER KAÇ KM BİLMYRM. SENCE RODAJ DÖNEMİNDE UZUN YOLUN ZARARI WARMIDIR. NELERE UYMAM GEREKİR ?? SENCE ?

ben motoru denizliden getirdim.. bak aslanım rodaj diye bişey yoktur.. sadece dengesiz kullanma rodaj döneminde o kadar.... hiç bişey olmaz yeterki motoru dengesiz sıkıştırmalara bırakma...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

Alıntı ERROR88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam tersı yararı vardır uzun yolun rodajda aslında rodajı o kadar da gozumuzde buyutmemek gerekır sadece redlıne yapmamak yeterlı dır ilk yag degısımıne kadar sonrasında bence rodaj bıtmıstır buda ilk 1000 km den sonra ama mootor 5000 kusur den sonra asıl kendıne gelır performans acısından
    bana göre ilk yağ değişimi 100 ile 300 km arasında olmalıdır ve ilk rodaj 30 dk çalışma sonrasında kendini tamamlıyacaktır.... ve motor kendine tam anlamı ile 10 000 km den sonra gelir.. eskiden rodaj çok önemliydi çünkü bu kadar büyük teknoloji yoktu.. şimdi fabrikalarda motor lar elektirik motoru takara alıştırılıyorlar....

bak ben ramzeyde çalışırken biz motor toplandıktan sonra 1 km kadar test eder sonra düzgün ise ambalajlardık... motor düzgün çalışıyor mu diye kontrol ederdik.. yani sıfır her motorun aslında karbüratör ve pistonuna benzin ulaşmış olurdu.. şimdi hepsi test cihazı ile kontrol edilip alıştırılıp öyle konuluyor... peki bu 100 - 300 km ne dersen sanzuman motor dişlilerde bulunan çapaklar motoara karışırda onları yağdan arındırarak daha temiz yağlama yapması için...

bugün arkadaşım ve ben motorlarımızı yıkadık, yağladık, parlattık kısacası yaktık cbf ve benim canavarı

mehmet_gemli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apach - SYM Wolf - Bajaj Dominar 400 (2023)
    Merhaba arkadaşlar bende az önce bi güzel nemli bezle motorun tekerin yere bastığı yer hariç her yerini sildim bi güzel. Ayrıca Xenon Far sipariş etmiştim Forumdan birisinin tavsiyesi üzerine bugün onlarda geldi 2 Apache taktırıcaz aynısı ybr ye taktırmışlar normalde araç xenonudur.
    Link İstiyenler Buradan
    Müsait bi zamanda taktırıcaz Fotolarını yüklerim.

kartalizma07 ve Benhür bunu beğendiler.

Motosikleti
    sefa maşallah nazar deymesin... mehmet zenon konusunda yardım gerekirse yardımcı olurum... biz 5 yıldan beri motosikletlere araba zenon u takıyoruz....
    kartalizma07 bunu beğendi.

Motosikleti
    150KN
    ramazan hocam senin boy kaç
    http://www.polisozelharekat.com/

Motosikleti
    Alıntı date1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ramazan hocam senin boy kaç
    adamım yaşım 18 iken akademide çıplak ayak ölçerek 178 olduğunu söylemişlerdi.. ondan sonra hiç ölçmedim.. hayırdır neden sordun...

Motosikleti
    150KN
    apacheye binmek nasip olmadı senin resmine bakıp kendime uyarladım. bu arada sen akademi mi okuyorsun
    http://www.polisozelharekat.com/

Motosikleti
    Alıntı date1453 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apacheye binmek nasip olmadı senin resmine bakıp kendime uyarladım. bu arada sen akademi mi okuyorsun
    evet 7-8 yıl önce polis akademisindeydim.. ama malesef atıldık... yani talihsiz bir motor kazası kaza sonrası gelişmeler falan disiplin kurulu kararıyla polis akademisinden uzaklaştırıldık.. 2004 yılıydı...

apn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR
    Bende aranıza katılmak üzereyim büyük cc enduro motorum vardı ve uzun yol yapardım. Artık işler ve imkanlar sebebi ile fazla uzun yola çıkamayacağım. Bu sebepten daha küçük cc almayakarar verdim. Apache yi biliyorum ve çok beğeniyorum. Fakat birkaç kere kullandım bana çok dar geldi. 2 yıl önce cbf im vardı uzun yolda rahattı ondan önce de ybr vardı o da gitmiyordu
    Kafama takılan en önemli konu uzun yolda oturma pozisyonunu ve bahsedilen titreşimden dolayı çok yorar mı? Kimi rahat diyor kimi değil diyor. Evet bu rahatlık kişisel bir durum ama yinede tavsiyelerinizi almak isterim. Bu arada boyun 1.75 kilom 85
    Teşekkürler...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler