Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    komple değişecek
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ixeywent adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ön fren hidroliğinin gözüktüğü o küçük yuvarlak cam veya plastiği çatlattım bugün. bunu nasıl yaparız komplemi değişicek yoksa o cam gibi olan ufak parçamı değişiyor? yağ akmıyor ama biraz bastırınca çok az dışına çıkıyor gibi üstüne japon sürdüm bugün belki bi işe yarar die ama bilmiyorum bana masrafı ne olur?
    http://e1204.hizliresim.com/w/k/4kvnr.jpg
    Onu bence değiştirin ama camı söküp japonlada yapışır tabi hidrolik zamanla japonu açar mı bilmem geçmiş olsun

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    arkadaşlar ön fren hidroliğinin gözüktüğü o küçük yuvarlak cam veya plastiği çatlattım bugün. bunu nasıl yaparız komplemi değişicek yoksa o cam gibi olan ufak parçamı değişiyor? yağ akmıyor ama biraz bastırınca çok az dışına çıkıyor gibi üstüne japon sürdüm bugün belki bi işe yarar die ama bilmiyorum bana masrafı ne olur?
    o plastiği iyice sök merkezin yağını boşalt plastik parça kalmasın hiç..o deliğe bimde falan para üstü olarak verilen sarı renk 1liralar varya onlardan bir tane tak tam oturuyor o plastiğin yerıne..iran yapışkanı diye bi yapışkan var tamircilere sor bitane de onlardan al para kaybolana kadar üzerine uygula..ömrünün sonuna kadar bozulmadan kullanırsın..

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:13 ----------

1 lira dediğim 1 kuruş yani www.kamugazetesi.com/resimler/2/10364.jpg yapışkan da bu kardeşim www.kaganotomotiv.com/?x=9&urun=8703

Ya o egsoz patalaması birazda eksoz susturucusunun altındaki delikten geliyor parmakLa kapatınca kesiliyor acaba orada biri birbiri vida vardıda düştü

ixeywent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache (Kırmızı.08) (SATTI)
    cevap veren arkadaşlara çoook teşekkür ederim
    m.balibey
    orda delik olması normal vida falan olmuyor her egzozda vardır o. senin patlatma sorunun ya buji ya karbüratör dür
    Ver Red'i Ortalık İnlesin, Herkes Bu Sesi Dinlesin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    uçuyor..
    önemli değil işin görülsün yeter ki toplam maliyet 2lira 1 kuruş sorunsuzca kullanırsın..en az 20 tane motorsiklete uyguladım..bazı merkezlerde metal yada sarı renkli halka pul oluyor plastiğin çevresinde onu düz tornavida ile çıkarman gerekebiliyor yoksa para tam oturmuyor..

reis007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ara verdik , yaza kısmet...
    Kimse sormamış.ben sorayım.nasıl becerdin o camı çatlatmayı

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kuralsızlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rtr 150 apache
    o cam zamanla gevriyor bu normal ona özel bi küçük parçaa yapıyolar 10 tl falan

Motosikleti
    Alıntı reis007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bu soruyu bekliyordum aslında reis kuralsızların dediği gibi böyle dokununca tırnakla falan çiziliyo gibiydi bende biraz bastırayım dedim sağlamlık testi için gerisi malum böylede bi sorun olacağını sanmıyorum ama insan tedirgin oluyo bakalım sürdüğüm japon biraz kaliteli idi yarın bakarım olmadı dürümdönerin dediğini uygularım :d

kuralsızlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rtr 150 apache
    bence kaliteyle alakalı değil o konu sonuçta bi plastik yani zamanla sıcak soğuktan gevriyor.amaaaan tek sorun o olsun.ben çıktığı yolu bitiremeyen çok motor gördüm.allah şükür hiç yolda koymadı apache.

m.balibey
    orda delik olması normal vida falan olmuyor her egzozda vardır o. senin patlatma sorunun ya buji ya karbüratör dür
    Buji orijinal karbúratör derken bozuk mu yani devir 1400 de sabit kalıyor artık ısınınca

m.balibey
    Buji orijinal karbúratör derken bozuk mu yani devir 1400 de sabit kalıyor artık ısınınca

Motosikleti
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok bozuklukla alakalı değil sadece ayar istiyor.

yok bozuklukla alakalı değil sadece ayar istiyor.
    Şunun ayarını yapmak ûniversite okumaktan daha zor bunu anladım ben ne ayarmış ya enjeksiyon olsa ara kablo al tak laptopa istediğín gibi ecuya ayar çek

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    millet bu sorun benim motorda da vardı. karbüratör temizlenecek, hava ayarı yapılacak, motor saat gibi olacak. ne egzoz patlaması ne gaz yememe sorunu ne de geç ısınma sorunu kalacak. 500 kmde yapıldı benim motora bu ve sorun yok şu an.genel olarak motorda sorunum yok. 1200 km oldu fakat egzantrik sorunum devam ediyo parça değişmesine rağmen aynı sorun farklı devirlerde ve viteslerde devam etmekte.üretim olarak sorunlu bir makine geldi şansıma.performans güç sorunu yok canavar gibi motor ama bu sesin ileride sorun çıkarmayacağına garanti veremez kimse. bu bakımdan yine üstüne düşeceğim ve ne gerekiyosa yaptıracağım.servis yan çizerse ilgilenmezse ihtarname çekeceğim çünkü motordan hala değişik normal olmayan sesler geliyo.başa geldi çekeceğiz artık vardır bir hayır diyor ve katlanıyoruz.cümleten iyi günler.tekeriniz düz bassın.

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Alıntı tigrina adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    millet bu sorun benim motorda da vardı. karbüratör temizlenecek, hava ayarı yapılacak, motor saat gibi olacak. ne egzoz patlaması ne gaz yememe sorunu ne de geç ısınma sorunu kalacak. 500 kmde yapıldı benim motora bu ve sorun yok şu an.genel olarak motorda sorunum yok. 1200 km oldu fakat egzantrik sorunum devam ediyo parça değişmesine rağmen aynı sorun farklı devirlerde ve viteslerde devam etmekte.üretim olarak sorunlu bir makine geldi şansıma.performans güç sorunu yok canavar gibi motor ama bu sesin ileride sorun çıkarmayacağına garanti veremez kimse. bu bakımdan yine üstüne düşeceğim ve ne gerekiyosa yaptıracağım.servis yan çizerse ilgilenmezse ihtarname çekeceğim çünkü motordan hala değişik normal olmayan sesler geliyo.başa geldi çekeceğiz artık vardır bir hayır diyor ve katlanıyoruz.cümleten iyi günler.tekeriniz düz bassın.
    reis egzantirik den gelen ses dediğin 5 / 6 devirde uğultu şeklindemi geliyo 2 ve 4 ' üncü viteslerdemi tabiri caizse ving ving ving şeklindemi yoksa motor çalışırken duruduğu yerde şıkır şıkır ses mi geliyo
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    egzantrik mili değişmeden önce rölantide bile gazı biraz açınca makineden fırıldak sesi gibi bir ses geliyordu.tırrrrt tırrrt yapıyodu.parça değişti bir müddet düzeldi sandım çünkü makine daha 500 km deydi ve zorlamamak amacıyla 6bin devirin üstüne pek çıkmıyordum.900 950 km olmaya başladı ben de yavaş yavaş yüklenmeye başladım 8 9 bin devirlere çıktım.fakat farkettim ki 7 bin ile 9 bin devir arası aynı sesin biraz daha incesi yine geliyo.özellikle 5. viteste 90 95 km hızla giderken o ses hiç kesilmiyo 50 km yol git 50 km gelir yani.çıt çıt çıt tık tık tık tıkırt tıkırt sürekli geliyo. sübapla alakası yok sesin bu benim 4. motorum zaten normal değil ses.sanmıyorum hiçbirinizde bu sesin olacağını çünkü şans işi biraz bana sorunlusu,hatalısı geldi.

yasinim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Daelim Roadwin 250r
    Valla reis aynı sorunun bi değişide bende var 2 ve 4 viteslerde 5 ile 6 bin devirde şanzuman sesi gibi ses geliyo servise götürdüm yok ses dedi onunla kalmadım 3 ayrı ustaya daha götürdüm onlarda bi problem yok dedi ama kullanan benim ve o ses var biliyorum 6 bide yaklaştım senin de dediğin gibi motorun çekişinde hiç bi sıkıntı yok canavar gibi gidiyo ama 4 vitesde 7 bin devire kadar ses yapıyo 5 vitese attığımda hiç bişey yok bende bu ses 2 bin km den sonra başladı
    Bende hakkın kaldıysa sevildiğin yıllara say...

Motosikleti
    Tvs apache 2011 kırmızı
    Alıntı yasinim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla reis aynı sorunun bi değişide bende var 2 ve 4 viteslerde 5 ile 6 bin devirde şanzuman sesi gibi ses geliyo servise götürdüm yok ses dedi onunla kalmadım 3 ayrı ustaya daha götürdüm onlarda bi problem yok dedi ama kullanan benim ve o ses var biliyorum 6 bide yaklaştım senin de dediğin gibi motorun çekişinde hiç bi sıkıntı yok canavar gibi gidiyo ama 4 vitesde 7 bin devire kadar ses yapıyo 5 vitese attığımda hiç bişey yok bende bu ses 2 bin km den sonra başladı
    en güzeli yeni kasa apachesi olan biriyle değişin karşılaştırın bi duruma göre bakarsın artık.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler