Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.5 tur deneyebilirsin. Ben hava ayarıyla uzun süre kafayı bozmuştum ne yapsam olmuyordu. 3 tur açtım herhangi bir sorun yok şu an.

Ben de senin gibi düzgün bir ayar için çok uğraştım 5 kere subap ayarı yaptım gene de hala mükemmel değil. Motorum drift bu arada tvsyi bilmiyorum. Karbüratörlü motor sonuçta her hava koşulunda mükemmel çalışmıyorlar.
    hocam sıkıntı o zaten 2.5 3 3.5 la olmuyor kullanım klavuzunda da 1-4 yazıyor hadi 4 tur çevirdim yine egzoz patlıyor o yüzden diyorum ya 16 tur çevirip anca stabil hale getirebiliyorum ki oda tam değil aynen senin gibi takık durumdayım

subablara kadar girdim 0.06 emme 0.08 egzoz normalde ben ölçtüğümde ikiside 0.06 çıktı 0.08 denediğimde ise aşırı vurma sesi oluştu tekrar 0.06 ya döndüm 2 side 0.06 şuan

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:44 ----------

Bu arada sevgili tvs apache rtr 150 hyper edge 2014 model kullanan arkadaşlar rica ediyorum

Hava karışım vidanız kaç turda ve biliyor iseniz sizin valfleriniz hangi ölçülerde emme ve egzoz yazar mısınız bana lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    arkadaşlar şu resimdeki cıvata nın şekli şemali cinsı ırkı dili nedir bendeki düştüğü için yıllardır plastık hortum arasına sokup idare ediyordum boru ömrünü tamamladı kaliper tak tak ses yapıyor bu vidadan bulmam lazım klavuzda aradaım taradım teknik resim buldum fakat üstündeki yazı tam anlaşılmıyor anladığım kadarını çevrincede saçma bir şey çıkıyor bu vidayı bulmam lazım

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Vahdebaht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şu resimdeki cıvata nın şekli şemali cinsı ırkı dili nedir bendeki düştüğü için yıllardır plastık hortum arasına sokup idare ediyordum boru ömrünü tamamladı kaliper tak tak ses yapıyor bu vidadan bulmam lazım klavuzda aradaım taradım teknik resim buldum fakat üstündeki yazı tam anlaşılmıyor anladığım kadarını çevrincede saçma bir şey çıkıyor bu vidayı bulmam lazım

https://i.hizliresim.com/iwpll9q.PNG
    ordaki kauçuk kaak çıkmadı bende onun içindeki cıvata kaliperin ileri geri kayması için onu frencide bulabilirsin parça nosu katalogta N9321550 olarak yazıyor ama aynı numarada başka parçada var

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

https://i.hizliresim.com/iwpll9q.PNG
    ordaki kauçuk kaak çıkmadı bende onun içindeki cıvata kaliperin ileri geri kayması için onu frencide bulabilirsin parça nosu katalogta N9321550 olarak yazıyor ama aynı numarada başka parçada var

Yukarıda ters tarafta aynı cıvatadan var örnek olarak onu sökebilirsin.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:59 ----------

Yukarıda ters tarafta aynı cıvatadan var örnek olarak onu sökebilirsin.
    Ürünü motosiklet dükkanının bitanesinde buldum 10 TL

Kaliperi sökerkende zorlandım disk bayağı yuva yapmış derinleşmiş dış kısımları kalın kalmış komple temizledim yarın sabah toplayacağım

Teşekkür ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Bir sorum daha olacak motor aksamındaki rulmanları sanayide rulmancıda bulabilirmiyiz örneğin krank yoksa sipariş mi vermek gerek illa

Aklıma gelmişken bir sorum daha var bizim motorlarda gidon tam düz iken ve düz kalmasını sağlayan rulman özel olarak bir kilit sistemi gibi bir şey mi var

Yani sağa yada sola hafif kırmaya çalıştığım da bir şeyden atlayarak dönüyor ama bu sadece gidon tam düz karşıya bakarken oluyor

Frene bastığımda ileri geri yaptığımda oynama yok ustaya gösterdim rulmanlar bozuk diyor emin olmadan 225 TL vermek istemiyorum parçaya

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor

Kaliperi sökerkende zorlandım disk bayağı yuva yapmış derinleşmiş dış kısımları kalın kalmış komple temizledim yarın sabah toplayacağım

Teşekkür ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:32 ----------

Bir sorum daha olacak motor aksamındaki rulmanları sanayide rulmancıda bulabilirmiyiz örneğin krank yoksa sipariş mi vermek gerek illa

Aklıma gelmişken bir sorum daha var bizim motorlarda gidon tam düz iken ve düz kalmasını sağlayan rulman özel olarak bir kilit sistemi gibi bir şey mi var

Yani sağa yada sola hafif kırmaya çalıştığım da bir şeyden atlayarak dönüyor ama bu sadece gidon tam düz karşıya bakarken oluyor

Frene bastığımda ileri geri yaptığımda oynama yok ustaya gösterdim rulmanlar bozuk diyor emin olmadan 225 TL vermek istemiyorum parçaya

- gidon rulmanı hariç bütün rulmanları sanayide var. krank rulmanı için koyo, şanzıman rulmanı için skf, jant rulmanları için nsk "ddu" serisi öneririm.

- özel kilit yok. rulman bozulmuş. tamir ettirmen lazım.

Teşekkür ediyorum

İnternetten parça kataloğuna bak orda rulamların ölçüleri yazıyor ona göre istediğim marka rulmanı alabilirsin. o cıvatanında ucuna en güçsüz sökülebilir cıvata yapıştırıcısı sürün aşırı sıkmayın kaliperde dişleri bozulur. Bu şekilde siz istemeikçe çıkmaz.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Gidon konusunda video yükledim görün istedim

Tam düz konumda yaptığı için ben standart sandım

https://youtube.com/shorts/hWcLMYu8r0c?feature=share

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Kaliperi bugün topladım taktım aldığım plastik somunu da taktım kaliperi oynamıyor ama bir tık lastiği çevirdiğimde disk sürtüyor

Hiç bir vidayı ekstra sıkmadım zaten hepsinin konumu girdiği yer belli ediyordu kendini sanırım kullandıkça açılır

Gidon konusunda video yükledim görün istedim

Tam düz konumda yaptığı için ben standart sandım

https://youtube.com/shorts/hWcLMYu8r0c?feature=share

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

Kaliperi bugün topladım taktım aldığım plastik somunu da taktım kaliperi oynamıyor ama bir tık lastiği çevirdiğimde disk sürtüyor

Hiç bir vidayı ekstra sıkmadım zaten hepsinin konumu girdiği yer belli ediyordu kendini sanırım kullandıkça açılır
    plastik somunu anlayamadım. Kaliperdeki balataları elle içeri çekip yani pistonu içeri itip diske takınca freni sıkın bakalım yine yapacak mı? Benim bu şekilde sesi kesmişti ses diskin belirli bir bölgesinde mi yapıyor yoksa sürekli mi

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Ses sürekli var ama önceden yeni Balat’a taktığımızda da olduydu geçmişti sonradan

şimdi erindim geri sökmeye

Somun dediğim o resimde işaretlediniz şeye dedim bush bot pin varya

Şimdi başka yere geçtim

Resimdeki alet gaz kelebek switch sanırım kataloğa baktım renkli işarette olacak diyor ama resimdeki bende sarı olan renkli işaretin önünde bi halka daha var gaz tam açık konumda hangisinde olacak şimdi bu

Ses sürekli var ama önceden yeni Balat’a taktığımızda da olduydu geçmişti sonradan

şimdi erindim geri sökmeye

Somun dediğim o resimde işaretlediniz şeye dedim bush bot pin varya

Şimdi başka yere geçtim

https://i.hizliresim.com/jjof3hi.jpeg

Resimdeki alet gaz kelebek switch sanırım kataloğa baktım renkli işarette olacak diyor ama resimdeki bende sarı olan renkli işaretin önünde bi halka daha var gaz tam açık konumda hangisinde olacak şimdi bu
    Bende sarıda duruyor bu

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Eyw hocam bende sarıya ayarladım

Beyler selam bu bizim motorların bende servis kitabı vardı fakat formatta silindi. Şimdi ingilizce olanı bulamıyorum elinde olan var mı pdf formatında
    drej73 bunu beğendi.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm arkadaşlar benim motor yağ yakmaya başladı çok düzensiz de çalışıyor servise gösterdim (sadece sesini dinledi) silindir değişecek dedi subap keçeleri değişecek dedi sizce nerden alayım silindiri fiyatı nedir?

Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaşlar benim motor yağ yakmaya başladı çok düzensiz de çalışıyor servise gösterdim (sadece sesini dinledi) silindir değişecek dedi subap keçeleri değişecek dedi sizce nerden alayım silindiri fiyatı nedir?
    sürat motordan alabilirsin orjinal
    drej73 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler selam bu bizim motorların bende servis kitabı vardı fakat formatta silindi. Şimdi ingilizce olanı bulamıyorum elinde olan var mı pdf formatında
    nasıl paylaşıyoruz belge bende var iki tane biri portekizce ama resimler bulanık biri ingilizce ondan resim ler net

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

manual_servico_DAFRA APACHE 150.pdf - 5.6 MB

Manual de Serviços Apache.pdf - 30.8 MB

nasıl paylaşıyoruz belge bende var iki tane biri portekizce ama resimler bulanık biri ingilizce ondan resim ler net

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:28 ----------

manual_servico_DAFRA APACHE 150.pdf - 5.6 MB

Manual de Serviços Apache.pdf - 30.8 MB
    Linktekilerin ikiside protekizce ingilizce olanı mesutcagataycihan@gmail.com adresine mail atabilmeniz mümkün mü?

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Ben onu İngilizce indirdim sanıyorumdum direk otomatik translate yaptığım için fark etmemişim

Fark eder mi hocam çevirin gitsin

Ben onu İngilizce indirdim sanıyorumdum direk otomatik translate yaptığım için fark etmemişim

Garajda internet çekmiyorda indirip basıp öyle kullanmak istiyorum. Eski sayfalarda linkini koymuştum fakat o sitede uçmuş.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Naber apache ailesi Motor değişse de yolda bir apache görünce içim bir değişik oluyor hala
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

pdf açınca çevirebiliyor musunuz bende olmadı bir türlü portekizce değil mi bu metin

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naber apache ailesi Motor değişse de yolda bir apache görünce içim bir değişik oluyor hala
    iyidir kardeşim sen nasılsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler