Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Vahdebaht adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 ve 2 viteste ama en çok 1 viteste giderken sürtünme sesi var arkadaşlar sanırım anladınız başlayalı bir ay kadar oldu yada ben yeni fark ediyorum

Bir kaç ustaya denettirdim şanzuman eskimeye başlamış dediler (ustalara selamlar kusura bakmasınlar xd) bu anlattığımı tecrübe eden varsa fikir almak isterim

Motor 40 binde

Ekstra olarak ben düz ve normal bir rüzgar direnci ile en azından bana göre 108 e zorlanıyorum ama yolun durumuna göre 112 oluyor ama o arada devir 9 bin olmuş oluyor çok bağırıyor
    Motor bayır aşağı ise 127 gördü tabi patlayacak gibiydi

Sanırsam motorum normal seyri hakkı zaten 95 105 sanırım o hızlarda ancak stabil gidebiliyorum 105 den sonra gaz açınca zaten motor yırtınıyor

Ayrıca ani kalkışta ve tek kişi normal bir yokuşta gücü gayet yerinde asılıyor mübarek

Teşekkürler
    Hızın zincir gerginliğiyle bile alakası olabiliyor olması gereken seviyedeyken düzde 133 görüyorum. Fakat zincir uzamaya başlayınca y,ne maks 120-125lere düşüyor. Gerginliğinizi bir kontrol edin ikincisi karbüratör diaframı yırtılmış olabilir. Birde ikinci enjeksiyon valfi hava filtreside tıkanınca performans düşüyor.

Kullandığınız yağ nedir? Aynı sesi boştada yapıyor mu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hızın zincir gerginliğiyle bile alakası olabiliyor olması gereken seviyedeyken düzde 133 görüyorum. Fakat zincir uzamaya başlayınca y,ne maks 120-125lere düşüyor. Gerginliğinizi bir kontrol edin ikincisi karbüratör diaframı yırtılmış olabilir. Birde ikinci enjeksiyon valfi hava filtreside tıkanınca performans düşüyor.

Kullandığınız yağ nedir? Aynı sesi boştada yapıyor mu?
    Zincirim değişecek evet ustam söyledi bozulmuş diye

Diyafram ne zaman değiştim hatırlayamıyorum ama 6 ay olmamıştır en son değiştirme sebebim gaz yememesi idi yırtılmıştı yine öyle bişi olsa sanırım aynısı olurdu

İkinci enjeksiyon valfi nedir onu anlamadım

Yağıda 2 hafta oldu değişeli motul 5100 10 40
    Uzun bir süre 3000 kullanmıştım

Sizin bahsettiğiniz değerleri normal hava şartlarında rüzgar tersten esmeden alıyorsanız vallahi yine canım sıkıldı çünkü ben motoru aldım alalı düzde o hızlara çıkmamadım hiç 😂😂

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Sesi boştayken yapmıyor

Ancak bir de şöyle bir durum orta sehpada gaz veriyorum vitesi 5 ten yine 3 ve. 2 ye inerken tak diye ses oluyor ve o sürtünme sesi var debriyaj balatası için sıkıntı yokmuş usta öyle dedi bunu ustaya söylemeyi akıl edemedim burda size söylüyorum

Debriyaj da etki edermi acaba 5 vitesteyken belki kaçırıyordur dicem ama kaçırsa hepsinde kaçırmaz mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

Dediğiniz şey bu mu

Ayrıca

Kırmızı işaretlediğim hortumların ucu boşta normal mi ?

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Dostum hız konusu dişli sayısı ile alakalı bir durum. Ben orjinal dişli ile 9 bin devirde 110-115 yapıyorum. Eski apache motorımda orjinal olmayan dişli vardı onunla 120-125 civarı yapıyordum. Bizim motorun ideal hızı 85-95 civarları.

Zincirim değişecek evet ustam söyledi bozulmuş diye

Diyafram ne zaman değiştim hatırlayamıyorum ama 6 ay olmamıştır en son değiştirme sebebim gaz yememesi idi yırtılmıştı yine öyle bişi olsa sanırım aynısı olurdu

İkinci enjeksiyon valfi nedir onu anlamadım

Yağıda 2 hafta oldu değişeli motul 5100 10 40
    Uzun bir süre 3000 kullanmıştım

Sizin bahsettiğiniz değerleri normal hava şartlarında rüzgar tersten esmeden alıyorsanız vallahi yine canım sıkıldı çünkü ben motoru aldım alalı düzde o hızlara çıkmamadım hiç ����

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Sesi boştayken yapmıyor

Ancak bir de şöyle bir durum orta sehpada gaz veriyorum vitesi 5 ten yine 3 ve. 2 ye inerken tak diye ses oluyor ve o sürtünme sesi var debriyaj balatası için sıkıntı yokmuş usta öyle dedi bunu ustaya söylemeyi akıl edemedim burda size söylüyorum

Debriyaj da etki edermi acaba 5 vitesteyken belki kaçırıyordur dicem ama kaçırsa hepsinde kaçırmaz mı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:04 ----------

https://i.hizliresim.com/h7dfwxj.jpeg

Dediğiniz şey bu mu

Ayrıca

https://i.hizliresim.com/cu7e7h7.jpeg

Kırmızı işaretlediğim hortumların ucu boşta normal mi ?
    deponun altında sağ tarafta kalan benzin filtresine benzeyen bir filtre var ilk fotodaki şaseye bağlı olan parçanın kauçuk hortumunu takip ederekete bulabilirsin.

Karb. üzerindeki alttaki hortum boşta durucak karb. altındaki benzin bulunana hazenin aşırı dolması durumunda oradan tahliye yapar yada vidayı gevşetip pislik boşaltırsanız yine o hortumdan akar. Üsttekinin hatırlayamadım fakat diğer ucu manifolda giren vakum hortumu olabilir.

Zincirin gerginliğini olması gerene seviyeye getirince yine ses yapacak mı bir buna bkın belkide zincir aşağıda bir yere sürtüordur. Debriyaj bütün viteslerde kaçırması lazım fakat arıza yeni olursa her zaman yapmayıp iyice aşınınca bütün viteslerde yapmaya başlayabilir. Sesi dinlemeden anca tahminde bulunabiliyorum
    drej73 bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum hız konusu dişli sayısı ile alakalı bir durum. Ben orjinal dişli ile 9 bin devirde 110-115 yapıyorum. Eski apache motorımda orjinal olmayan dişli vardı onunla 120-125 civarı yapıyordum. Bizim motorun ideal hızı 85-95 civarları.
    Dişliler orjinal o zaman sıkıntı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    deponun altında sağ tarafta kalan benzin filtresine benzeyen bir filtre var ilk fotodaki şaseye bağlı olan parçanın kauçuk hortumunu takip ederekete bulabilirsin.

Karb. üzerindeki alttaki hortum boşta durucak karb. altındaki benzin bulunana hazenin aşırı dolması durumunda oradan tahliye yapar yada vidayı gevşetip pislik boşaltırsanız yine o hortumdan akar. Üsttekinin hatırlayamadım fakat diğer ucu manifolda giren vakum hortumu olabilir.

Zincirin gerginliğini olması gerene seviyeye getirince yine ses yapacak mı bir buna bkın belkide zincir aşağıda bir yere sürtüordur. Debriyaj bütün viteslerde kaçırması lazım fakat arıza yeni olursa her zaman yapmayıp iyice aşınınca bütün viteslerde yapmaya başlayabilir. Sesi dinlemeden anca tahminde bulunabiliyorum
    Zinciri kontrol ettim sürtündüğü hiçbir yer yok zaten dediğim ses zincir sürtme sesi değil haklısınız dinlemeden tahmin edemez siniz bende zaten motoru sürerken bu nasıl kayıt edebilirim bilmiyorum ama ses şuna benziyor arabanın geri viteste giderken çıkardığı sese yakın bir ses

Motoru toplayıp temizlik yaptım açıkçası erindim sökmeye ama yanlış hatırlamıyorsam o boru direk motor bloğuna bağlıydı

İlk yazdığınızda depoyu sökmüştüm bayağı inceledim hortumları takip ettim bir şey göremedim 😂

Şu cümlenizde tam olarak demek istediğinizi sanırım anlamadım “ Birde ikinci enjeksiyon valfi hava filtreside tıkanınca performans düşüyor.” Hava filtrem de değişeli 2 hafta oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

İnternete yazınca enjeksiyon valfi diye bir görselde çıkmıyor sizde varsa paylaşabilir misiniz ? Bu benim müdahale edebileceğim temizleyebileceğim bir şey mi usta mı bakmalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Dayanamadım indim garaja deponun altında fenerle baktım o boru şasenin üstünden dolaşıp sağ taraftan bloğa giriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

Demek istediğiniz şey resimdeki sol alttaki beyaz şey mi emisyon filtresi diye biliyorum

Arkadaşlar şuanda 3. Gün akşamında Kocaeli çıkışlı Ekincik Dalyan a ulaştım.
    Sahilden gezerek ilerliyorum.
    Yarın veya öbür gün Antalya Ölüdeniz den Antalya ya giriş yaparak ilerleyecegim

Dişliler orjinal o zaman sıkıntı yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:58 ----------

Zinciri kontrol ettim sürtündüğü hiçbir yer yok zaten dediğim ses zincir sürtme sesi değil haklısınız dinlemeden tahmin edemez siniz bende zaten motoru sürerken bu nasıl kayıt edebilirim bilmiyorum ama ses şuna benziyor arabanın geri viteste giderken çıkardığı sese yakın bir ses

Motoru toplayıp temizlik yaptım açıkçası erindim sökmeye ama yanlış hatırlamıyorsam o boru direk motor bloğuna bağlıydı

İlk yazdığınızda depoyu sökmüştüm bayağı inceledim hortumları takip ettim bir şey göremedim ��

Şu cümlenizde tam olarak demek istediğinizi sanırım anlamadım “ Birde ikinci enjeksiyon valfi hava filtreside tıkanınca performans düşüyor.” Hava filtrem de değişeli 2 hafta oldu

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:07 ----------

İnternete yazınca enjeksiyon valfi diye bir görselde çıkmıyor sizde varsa paylaşabilir misiniz ? Bu benim müdahale edebileceğim temizleyebileceğim bir şey mi usta mı bakmalı

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:10 ----------

Dayanamadım indim garaja deponun altında fenerle baktım o boru şasenin üstünden dolaşıp sağ taraftan bloğa giriyor

https://i.hizliresim.com/kafl3mu.jpeg

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:23 ----------

Demek istediğiniz şey resimdeki sol alttaki beyaz şey mi emisyon filtresi diye biliyorum
    https://i.hizliresim.com/jg5ozo6.jpeg
    İlk fotodaki vakum için ikinci fotodaki filtre evet

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Ben bu filtreyi ters takmış olabilirmiyim üzerinde yazıyor giriş çıkış diye ama ne tarafa doğru ? Katalizör den gelen kısma giriş mi çıkışım bakacak diğer ucu zaten hava kutusuna gidiyor

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Ooo çok iyi. Tek başınıza mı ilerliyorsunuz?

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Domino taşı gibi gidiyor bu iş valla nerden girdim nereye çıktım bana hava kutunuzdaki (saı) yazan girişte hortum takılımı sizde de söylermisiniz

Ben ilk aldığımda takılı değildi taktım sonradan bu hortum takip ettiğim zaman deponun altında beyaz filtre ye gidiyor ikincil enjeksiyon filtresi denilen ordanda katalizöre

Okuduğum kadarıyla yanmamış gazları yanma odasına gönderiyormuş başka bir yerde ise bu beyaz filtrenin sele altından hava çektiği yazıyor

Çıkarmalı mıyım acaba sizde nasıl

Domino taşı gibi gidiyor bu iş valla nerden girdim nereye çıktım bana hava kutunuzdaki (saı) yazan girişte hortum takılımı sizde de söylermisiniz

Ben ilk aldığımda takılı değildi taktım sonradan bu hortum takip ettiğim zaman deponun altında beyaz filtre ye gidiyor ikincil enjeksiyon filtresi denilen ordanda katalizöre

Okuduğum kadarıyla yanmamış gazları yanma odasına gönderiyormuş başka bir yerde ise bu beyaz filtrenin sele altından hava çektiği yazıyor

Çıkarmalı mıyım acaba sizde nasıl

https://i.hizliresim.com/ibx5xe0.jpeg
    Fabrikanın tavsiye ettiği yer oradası fakat bazıları benimkide dahil sele altında boşta duruyordu hortum oraya bağlı olmasının bir sakıncası yok. Yönüyse hava filtresi kutusundan havayı emip valfe göndermesi üzerinde ok vardı sanırım yönü gösteren.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:06 ----------

Alıntı Tataroglu41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şuanda 3. Gün akşamında Kocaeli çıkışlı Ekincik Dalyan a ulaştım.
    Sahilden gezerek ilerliyorum.
    Yarın veya öbür gün Antalya Ölüdeniz den Antalya ya giriş yaparak ilerleyecegim
    İyi yolculuklar fotoları merakla bekliyorum

Fotoğraf ile fazla işim olmuyor maalesef.
    Ama şuan Köyceğiz Ekincik kamp alanındayim.
    Burada 2 gün kalacağım.
    Yarın sabah dalyan dan Fethiye Ölüdeniz kelebekler vadisi ve kabak koyu üzerinden Adrasan da konaklarım herhalde.
    Bu arada İzmit ten çıktım ilk gün Assos Behramkale de kamp yaptım sabah cikip Kuşadası'nda konakladim dün akşam üzeride Efes Didim Bafa gölü Akbük Gökova istikametinden Ekincik e geldim.

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Hava kutusundaki hortumu çıkarıp motoru çalıştırdım dediğiniz gibi hava çekiyor filtreyi zamanında yanlış takmışım yönünü değiştirdim hava rölanti ayarını da kurcaladım ama eski ayarlarına geri döndüm en stabil öyle çalışıyor çünkü neyse sonrasında da badem yağıyla parlattım bayram a hazırım

Herkese şimdiden iyi bayramlar diliyorum trafikte dikkatli olun

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Eveet.. Artık İzmire yerleştik. Herşeyi hallettik. Motorsuz olmaz dedim dün Xpulse bakmaya gittim sıfır. İçime sinmedi motor cılız ve top speed yok. Yan tarafta Bajaj bayii vardı bi çılgınlık yapıp 2021 Pulsar Alıverdim Motoru bugün teslim aldım işlemleri bitirip. Şimdilik rodaj , o arada aksesuar dizerim artık. Bakalım apacheden sonra pişman edecek mi

M.balibey ve drej73 bunu beğendiler.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eveet.. Artık İzmire yerleştik. Herşeyi hallettik. Motorsuz olmaz dedim dün Xpulse bakmaya gittim sıfır. İçime sinmedi motor cılız ve top speed yok. Yan tarafta Bajaj bayii vardı bi çılgınlık yapıp 2021 Pulsar Alıverdim Motoru bugün teslim aldım işlemleri bitirip. Şimdilik rodaj , o arada aksesuar dizerim artık. Bakalım apacheden sonra pişman edecek mi

https://i.hizliresim.com/hc3meau.jpeg
    https://i.hizliresim.com/t7a26nt.jpeg
    https://i.hizliresim.com/9ia9kvm.jpeg
    Kardeşim yeni hayatında yeni motorunda hayırlı olsun tekerin düz bassın

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Merhabalar

7 bin devirde düz akar bir yolda ortalama kaç km ile gidiyorsunuz arkadaşlar

Zincir değişimi sonrası bir hız düşüklüğü var bende sohbet kısmında açmıştım konu bir kaç cevap aldım birde motoru kullananlara sorayım dedim

Malum fındık sezonu olduğu için zinciri değiştirip köye gittim merkeze tekrar gitmem uzun sürecek

Zinciri değiştirdikten sonra ben 7 bin devirde 100 km 8 bine yaklaşık 105 civarı rahat gidiyordum ama şimdi bu hızları 8 bin devirlerde alıyorum haliyle motor çok bağırıyor gibi geliyor aslında bağırıyor da yani

Gelen cevaplara göre zincirin hıza etkisi olmayacağına göre debriyaj kaçırıyor ama öyle ise zincir değişmeden önce de bu böyle olmaz mıydı kafama takıldı baya

Özetle zincir değiştikten sonra 7 binde zorlanmadan aldığım 100 km hızları 8 bin civarı almaya başladım duruma görede 9 bin devirde 110 112 km hızları alıyorum daha fazla zorlayamıyorum

Merhabalar

7 bin devirde düz akar bir yolda ortalama kaç km ile gidiyorsunuz arkadaşlar

Zincir değişimi sonrası bir hız düşüklüğü var bende sohbet kısmında açmıştım konu bir kaç cevap aldım birde motoru kullananlara sorayım dedim

Malum fındık sezonu olduğu için zinciri değiştirip köye gittim merkeze tekrar gitmem uzun sürecek

Zinciri değiştirdikten sonra ben 7 bin devirde 100 km 8 bine yaklaşık 105 civarı rahat gidiyordum ama şimdi bu hızları 8 bin devirlerde alıyorum haliyle motor çok bağırıyor gibi geliyor aslında bağırıyor da yani

Gelen cevaplara göre zincirin hıza etkisi olmayacağına göre debriyaj kaçırıyor ama öyle ise zincir değişmeden önce de bu böyle olmaz mıydı kafama takıldı baya

Özetle zincir değiştikten sonra 7 binde zorlanmadan aldığım 100 km hızları 8 bin civarı almaya başladım duruma görede 9 bin devirde 110 112 km hızları alıyorum daha fazla zorlayamıyorum
    Zincir gerginliğini kontrol ettiniz mi sıfır takılsada gerdirmek gerekir

Motosikleti
    Tvs Apache rtr 150
    Evet ne çok bol nede çok sıkı ustam zaten kontrol ederek fazla baklasını almıştı

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Orjinal dişli ile zaten görülebilecek oranlar bu şekilde. Fazlasını beklemeyin.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    slm ben geldim )) uzun zaman sonra bu foruma bakınca duygulandım!

yıllar oldu haala apache kullanıyorum,

link ile ilgili yardımcı olacak varmı sizce alarmı komple değiştirmem gerekir!

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-speaker.html

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler