Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Enes hayırlı olsun plaka benimde aynı şekilde zaten başka türlü takmak için plakalık gerekiyor oda titreşimden düşünüyor ben zamanında düşürdüm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Cb250r heyecanından sonra tekrar apache ile aranıza katıldım. Attan inip eşeğe binsekte Apache nin yeri bende her zaman çok farklı. Yeşil renk 5bin km de, 2020 mayıs çıkışlı.
    Herkese iyi sürüşler.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı laz61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cb250r heyecanından sonra tekrar apache ile aranıza katıldım. Attan inip eşeğe binsekte Apache nin yeri bende her zaman çok farklı. Yeşil renk 5bin km de, 2020 mayıs çıkışlı.
    Herkese iyi sürüşler.
    Hoşgeldin hocam hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler. Resimleri bekleriz.

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enes hayırlı olsun plaka benimde aynı şekilde zaten başka türlü takmak için plakalık gerekiyor oda titreşimden düşünüyor ben zamanında düşürdüm
    eyw hacım. Problemsiz geçtik önemli olan o ^^
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin hocam hayırlı olsun. Kazasız belasız sürüşler. Resimleri bekleriz.

eyw hacım. Problemsiz geçtik önemli olan o ^^
    Aynen öyle lastikler iyi olunca yağmurda gezmişsin ben bu keyfi ırcnin ilk senesinde yaşabildim sadece sonraki senelerde orjinal lastiğe dönüyor

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Aynen öyle lastikler iyi olunca yağmurda gezmişsin ben bu keyfi ırcnin ilk senesinde yaşabildim sadece sonraki senelerde orjinal lastiğe dönüyor
    Yağmurda soğukta keyif yapcaksan metzeller tak :D Ben sağanakta istanbuıl bursa yapıyodum körfezden yolu uzatarak virajlayarak.. kuru gibi tutunuyordu kaydığını hatırlamam
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Arkadaşlar, motosikletin kontağına anahtarı takıp on konumuna aldığım herhangi bir tepki vermiyor, ekranda ibre vs. hareket etmiyor. Mecbur ayak marşı ile çalıştırıyorum motoru. Bugün yolda giderken korna basmak istedim, farlarım yanıyordu, kornaya basınca ötmedi korna ekran gitti ve yeniden geldi. sonrasında öttü korna, bu sorun neden kaynaklı olabilir.

Arkadaşlar, motosikletin kontağına anahtarı takıp on konumuna aldığım herhangi bir tepki vermiyor, ekranda ibre vs. hareket etmiyor. Mecbur ayak marşı ile çalıştırıyorum motoru. Bugün yolda giderken korna basmak istedim, farlarım yanıyordu, kornaya basınca ötmedi korna ekran gitti ve yeniden geldi. sonrasında öttü korna, bu sorun neden kaynaklı olabilir.
    Akü sigortası patlamış

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Alıntı EMRE_R19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akü sigortası patlamış
    sigorta neden patlar ki? motor yıkamak patlamasına neden olur mu? aldığım kişi motoru yıkadıktan sonra böyle olduğunu söyledi. Ancak motoru yıkamadan evvelde siyalleri değiştirmiş kaza yaptığı için.
    Birde sigorta nerden bulabilirim?

sigorta neden patlar ki? motor yıkamak patlamasına neden olur mu? aldığım kişi motoru yıkadıktan sonra böyle olduğunu söyledi. Ancak motoru yıkamadan evvelde siyalleri değiştirmiş kaza yaptığı için.
    Birde sigorta nerden bulabilirim?
    9 amperden fazla akım ektiği için elektronikçilerde bulunur cam sigorta sigorta kutusunun içinde yedeği vardı ilk defa patlıyorsa
    laz61 bunu beğendi.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    9 amperden fazla akım ektiği için elektronikçilerde bulunur cam sigorta sigorta kutusunun içinde yedeği vardı ilk defa patlıyorsa
    anladım usta ben bir yarın bakayım sigorta kutusunun içerisine varsa yedek sigorta değişeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

Sigorta patlamamış, sigorta kutusuna baktığımda titreşimden sanırım sigortanın uçlarına değen bakır bölüm açılmış. Pense ile kıstırınca düzeldi. Şuan kusursuz oldu.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS

Buda benim düldül. Henüz 5 bin km de ama bi karbüratör hava ayarı istiyor. Ayrıca motor ısınınca rölantide motordan giy giy gibi ses geliyor. Servise göstereceğim.
    M.balibey bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    https://i.ibb.co/THZnM37/FC5-AA3-F1-...2-B16-CABF.jpg
    https://i.ibb.co/G7G0Ck0/BA95-AEC3-B...-E81642-A7.jpg

Buda benim düldül. Henüz 5 bin km de ama bi karbüratör hava ayarı istiyor. Ayrıca motor ısınınca rölantide motordan giy giy gibi ses geliyor. Servise göstereceğim.
    Supap ayari istiyor,isindiktan sonra marş almada gecikir,isteksiz olur.

5 bin de mutlaka ayar yapilir.buyuk ihtimal hic elden gecmemiş

Karburatorle isin yok hic elleme..

Motosikleti
    TVS Apache RTR 200 ABS
    Anladım usta o zaman servise gideyim bugün

Motosikleti
    ......
    Anladım usta o zaman servise gideyim bugün
    Atla deve değil,kendinde yapabilirsin

10 alyen(sente icin stator tarafindaki civata
    17 lokma veya yildiz(supap tapasi sökmek için)
    17 acik agiz(sente cizgisi gormek icin civata sökmek)
    8-9 yildiz anahtar(piyano civatasi gevşetmek)
    17 lokma volani çevirmek için
    Alman mali sentil çakisi
    Kargaburun(piyano baski pimini tutmak icin)

Emme 0.6
    Egzoz 0.8

``Rtr apache valve clearance settings``yazarak videolara ulaşabilirsin

Ustaya verecegin parayla takim dizersin

Motorun avadanliginda zaten bu is icin kismen anahtar takimi var.

http://lifeon-2-wheels.blogspot.com/...tment.html?m=1

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atla deve değil,kendinde yapabilirsin

10 alyen(sente icin stator tarafindaki civata
    17 lokma veya yildiz(supap tapasi sökmek için)
    17 acik agiz(sente cizgisi gormek icin civata sökmek)
    8-9 yildiz anahtar(piyano civatasi gevşetmek)
    17 lokma volani çevirmek için
    Alman mali sentil çakisi
    Kargaburun(piyano baski pimini tutmak icin)

Emme 0.6
    Egzoz 0.8

``Rtr apache valve clearance settings``yazarak videolara ulaşabilirsin

Ustaya verecegin parayla takim dizersin

Motorun avadanliginda zaten bu is icin kismen anahtar takimi var.

http://lifeon-2-wheels.blogspot.com/...tment.html?m=1
    0.06 ve 0.08 söylediğin ölçü ile aynı mı ?
    0.6 ve 0.8 ile

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

Sentil cakisinda iki ölçü içinde farklı sentiller var

Alıntı Tataroglu41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    0.06 ve 0.08 söylediğin ölçü ile aynı mı ?
    0.6 ve 0.8 ile

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:30 ----------

Sentil cakisinda iki ölçü içinde farklı sentiller var

Sübab ayarı yapacaksanız motoru mutlaka 1 gün dinlendirin için sıcak motorda ayar yanlış olur.

0.06 ve 0.08 ile 0.6 ve 0.8 farklıdır virülden sonra 0 gelmez sayıların sonuna 60 ve 80 olarak düşünün yani daha kalın

Sübab ayarı yapacaksanız motoru mutlaka 1 gün dinlendirin için sıcak motorda ayar yanlış olur.

0.06 ve 0.08 ile 0.6 ve 0.8 farklıdır virülden sonra 0 gelmez sayıların sonuna 60 ve 80 olarak düşünün yani daha kalın
    Evet doğrudur. Sanırım levent arkadaşımız yanlış yazmış. 0.06 ve 0.08 mm olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Bazı sentil çakıları inç ölçüleriyle satılıyor. Milimetre olan cakilardan alınacak.
    Bende yakın zamanda yaptım. Emişi 0.06 olarak egzozu 0.09 olarak ayarladım. Daha fazla isindigi için.
    Ancak motor ısınınca hafif subap sesi geliyor. Ufacık bir artış ses yaptı. Sıkı olmasından iyidir😀
    Tekrar yapmaya üşeniyorum. Böyle devam bir süre.
    levend84 bunu beğendi.

Evet doğrudur. Sanırım levent arkadaşımız yanlış yazmış. 0.06 ve 0.08 mm olacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:49 ----------

Bazı sentil çakıları inç ölçüleriyle satılıyor. Milimetre olan cakilardan alınacak.
    Bende yakın zamanda yaptım. Emişi 0.06 olarak egzozu 0.09 olarak ayarladım. Daha fazla isindigi için.
    Ancak motor ısınınca hafif subap sesi geliyor. Ufacık bir artış ses yaptı. Sıkı olmasından iyidir��
    Açıkcası çok fark edeceğini sanmıyorum 0.01mmnin hafif sübab sesi ben tam ayarlayıncada geliyor. Malum su soğutmalı değil ve içerideki sei direk dışarıya veriyor. Tabi birde aldığımı filler çakılarının hassasiyet dereceside önemli.

Motosikleti
    ......

Ancak motor ısınınca hafif subap sesi geliyor. Ufacık bir artış ses yaptı. Sıkı olmasından iyidir��
    .0,8 baştaki (nokta)sifir oluyor.
    Yani 0,08

Düzeltme için sagolun arkadaşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:20 ----------

Açıkcası çok fark edeceğini sanmıyorum 0.01mmnin hafif sübab sesi ben tam ayarlayıncada geliyor. Malum su soğutmalı değil ve içerideki sei direk dışarıya veriyor. Tabi birde aldığımı filler çakılarının hassasiyet dereceside önemli.
    Kesinlikle doğru tespit,

Zaten piyano gagasindan supapa basan yuzeye sentili tatli sıkı sokmak icin illaki 0,01 lik bir boşluk oluşuyor.

YasinC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çok iyiymiş ya motoru komple sökmeden ayar yapılabiliyor. Ben şimdiye kadar ne aldıysam ne var ne yok sökülüyordu hep

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler