Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhaba forum da yeniyim kendim konu açtım fakat yayınlanması uzun sürdü
    sorunuma çare olurdiye buraya yazma gereğinde bulundum

2013 yeni kasa bir tvs apache 150 sahibiyim motorumda debriyaj balatası ve gaz teli değişimi sonrası ciddi derece performans düşmesi ve çalışmama sorunu yaşamaya başladım motor sadece jikle açık durumda çalışıyor bu konuda yardımcı olabilecek biri varmıdır ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Onurkurt37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba forum da yeniyim kendim konu açtım fakat yayınlanması uzun sürdü

2013 yeni kasa bir tvs apache 150 sahibiyim motorumda debriyaj balatası ve gaz teli değişimi sonrası ciddi derece performans düşmesi ve çalışmama sorunu yaşamaya başladım motor sadece jikle açık durumda çalışıyor bu konuda yardımcı olabilecek biri varmıdır ?
    Ben 2011 yılından beri yaz kış jiklesiz çalıştığını görmedim. Performans kaybı varsa telinin boynu ayarlayın.

2012 model makyajlı kasa Apache için ön amortisör takımı yada tek sağ amortisör veya sağ amortisör kovanı arıyorum.
    Yardımcı olabilecek yada yönlendirecek arkadaş var mıdır?

Alıntı PuPPeT666 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 model makyajlı kasa Apache için ön amortisör takımı yada tek sağ amortisör veya sağ amortisör kovanı arıyorum.
    Yardımcı olabilecek yada yönlendirecek arkadaş var mıdır?
    istanbuldak sürat motora bakın

Gaz telinden bahsediyoruz değil mi?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400

Hocam tellerin ikisinide kontrol ettirin. Karbüratör ayarına baktırın. Debryaj telide yukarda kalıp kavrama yapmıyor olabilir..

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savalar nasıl memnun kaldı mı?
    Güzel ama metzellerden sonra ben lastık beğenmem apachede heralde .D
    Onurkurt37 bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam tellerin ikisinide kontrol ettirin. Karbüratör ayarına baktırın. Debryaj telide yukarda kalıp kavrama yapmıyor olabilir..

Güzel ama metzellerden sonra ben lastık beğenmem apachede heralde .D
    Aynı şeyi ben michelinin arka lastiğini kullandıktan sonra yaşadım ircler berbat akü ne kullanıyorsun

teşekkür ederim ilginiz için karbüratörü ustaya ayarlattım halen devam etti sonra sordugum da subap ayarı istiyor dedi şimdi usta emin de konuşmuyor tabiricaiz ise deneme yanılma usulune gidiyor biraz bir sorun yönelttiğim de örneğin motor performans düşük dedim debriaj balatan bitiktir ama olmayadabilir deyip balata aldırdı aldım taktırdım aynı değişen birşey yok :D

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    teşekkür ederim ilginiz için karbüratörü ustaya ayarlattım halen devam etti sonra sordugum da subap ayarı istiyor dedi şimdi usta emin de konuşmuyor tabiricaiz ise deneme yanılma usulune gidiyor biraz bir sorun yönelttiğim de örneğin motor performans düşük dedim debriaj balatan bitiktir ama olmayadabilir deyip balata aldırdı aldım taktırdım aynı değişen birşey yok :D
    ustan balatayı söktüğü anda bitik olup olmadığını bir kumpas veya mikrometre ile anlayabilirdi.

hatta sökmesine bile gerek yok. motor üzerinde test dahi edebilirdi.

ustayı değiştir bence.

Teşekkür ederim bilgi için Anadolu yakasında var mı önereceğiniz usta?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Buna ek ekleyeceğim birsey daha oldu bu sabah motorun hava ayarını bozdum sanırım motor sabah yokuş aşağı ivmeleniyor fakat düzlük de yada yokuş yukarı 45 50 yi geçemiyor

Teşekkür ederim bilgi için Anadolu yakasında var mı önereceğiniz usta?

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:04 ----------

Buna ek ekleyeceğim birsey daha oldu bu sabah motorun hava ayarını bozdum sanırım motor sabah yokuş aşağı ivmeleniyor fakat düzlük de yada yokuş yukarı 45 50 yi geçemiyor
    orjinali 3.5 turu sanırım

Sorunumu bugün itibari ile çözdük ; diyafram yırtılmış bu sebepten dolayı olmuş bütün sorun yeni bir diyafram ile motor üstünden atacak nerdeyse okadar iyi oldu 👌😁

Arkadaşlar merhaba elimde 50 lik arora capirossi var ve bir apache 150 lik 2016 model ile takas arefesindeyim motor 31000 km de,sizce alsam maceraya atılmış mı olurum yoksa her türlü alınır mı,km biraz tereddüt ettiriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Bu arada bendeki motor malum çin işi,idare ediyor ama güçlü bir makine alayım dedim bütçe de ancak buna yetiyor üst 4000 vereceğim sizce alınır mı ,acaba tamirciyle ahbap olma ihtimali var mı

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı sessizharfli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba elimde 50 lik arora capirossi var ve bir apache 150 lik 2016 model ile takas arefesindeyim motor 31000 km de,sizce alsam maceraya atılmış mı olurum yoksa her türlü alınır mı,km biraz tereddüt ettiriyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:16 ----------

Bu arada bendeki motor malum çin işi,idare ediyor ama güçlü bir makine alayım dedim bütçe de ancak buna yetiyor üst 4000 vereceğim sizce alınır mı ,acaba tamirciyle ahbap olma ihtimali var mı
    Temizse o kmler bişey değil.. Benım motor 32binde hala saat gibi.. Tek marş heryere gözüm kapalı giderim.. düzgün kullanıldıysa kaya gibi makinedir apache..
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Temizse o kmler bişey değil.. Benım motor 32binde hala saat gibi.. Tek marş heryere gözüm kapalı giderim.. düzgün kullanıldıysa kaya gibi makinedir apache..
    apache pulsardan daha dayanıklı. tecrübe ile edindim
    levend84 bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    apache pulsardan daha dayanıklı. tecrübe ile edindim
    Üç hintlide sıralama nasıl olur acaba? dayanıklılık, sorunsuzluk konusunda.

Apache 150,Hunk 150,Ns150

x150>x150>x150 ?
    levend84 bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster

x150>x150>x150 ?
    hero hiç kullanmadım.

ns 150 karşısında her türlü tartışmasız apache çok daha dayanıklı ve sorunsuz.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400

x150>x150>x150 ?
    Hunk apache ayarında olabilir. Apache parça ve bilinirlik açısından avantajlı . ama ns 150 kesinlikle bu kalitede değil.. Benim sıralamam
    Apache=Hunk> Ns150 olur. Gönlümde her türlü apache orası ayrı

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:55 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı şeyi ben michelinin arka lastiğini kullandıktan sonra yaşadım ircler berbat akü ne kullanıyorsun
    Valla aldım alalı aküye dikkatli bakmadım. Değişmiş mi orjinal mi hiç bilmiyorum ama aküden çok memnunum haftalarca yatsa bile teklemiyor
    levend84 ve M.balibey bunu beğendiler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hunk apache ayarında olabilir. Apache parça ve bilinirlik açısından avantajlı . ama ns 150 kesinlikle bu kalitede değil.. Benim sıralamam
    Apache=Hunk> Ns150 olur. Gönlümde her türlü apache orası ayrı [COLOR="Silver"]
    Bence de aynı ayardalar.

Kronik hiç bir sıkıntıları yok.

İkisi de titreşimli masaj aleti gibi çalışıyor
    levend84 bunu beğendi.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Bence de aynı ayardalar.

Kronik hiç bir sıkıntıları yok.

İkisi de titreşimli masaj aleti gibi çalışıyor
    150 rtr yi bilemem ama rtr180 in arka dişliyi 41T yapmiştim,titresim yonunden ybr den farki kalmadi.

41T dişlisini nereden buldun dersen,birebir ybr 125 dişlisi uyumludur apachelere..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler