Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yigozya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ Gsx250r
    Dostlar bugün servise götüreceğim motosikleti. Hem vites geçişlerinin sertliğinden ve bazen 1e ya da bosa geçmemesinden...hem de silindir bloğu üzerindeki yağdan dolayı. Garanti kapsamında hallolur mu bunlar? Sürpriz bir fatura öder miyim
    Eve geç varmak hiç varamamaktan iyidir..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

arkadaşlar merhaba 2012 model apachem var geçen gün yolda sorunsuz şekilde giderken mola verdim kontağı tekrar açtığımda hem soldaki dijital gösterge gitti hem de sağdaki devir saati 3binlerde takılı kaldı akü ihtiyacı vardı ondandır dedim ama bugün akü değiştirdim herhangi bir değişiklik olmadı öneriniz var mı bir de ilginçtir yeni aküyü taktıktan sonra sağ koldaki far kumandasını açmama rağmen farlar yanmamaya başladı sadece soldaki selektör çalışıyor şu an şaştım kaldım sizce elektrik kablolarıyla alakalı bir durum mudur ?

Yağ genelde siyah oluyor bazen dediğiniz gibi temiz. Ama beyaz kapaklı yeri hic fark etmedim bir bakıcam teşekkürler

merhaba. benimde başım egzoz ile dertte. 1 ay önce aldım motoru egzozun kafa kısmını kesip içini boşaltmışlar eskişehirde hangi egzozcuya gittiysem hiç biri yapamadı

Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar 2012 model apachem var arka amortisörlerde gaz bitti bunun dolumu yapılıyor mu yada başına gelen var mı komple iki arka amortisörü mü değiştirmek gerek değiştirilecek ise farklı ürün idare eder mi çifti 600-700 lira tvs parça sitesine de ulaşılamıyor farklı int. sitelerinde var onerebileceginiz var mı?Bir de geçen sene egzantrik zinciri değiştirdim ama servis sadece parçaya 220 lira para istedi bende int ten 30 -40 liralık başka bir parça aldım ama şimdi şimdi şıkır şıkır ses geliyor rahatsız ediyor ayarla mi alakalıdir yoksa ürün kalitesizse 6-7 bin km sonra bunu yapar mı?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Alıntı Scarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar 2012 model apachem var arka amortisörlerde gaz bitti bunun dolumu yapılıyor mu yada başına gelen var mı komple iki arka amortisörü mü değiştirmek gerek değiştirilecek ise farklı ürün idare eder mi çifti 600-700 lira tvs parça sitesine de ulaşılamıyor farklı int. sitelerinde var onerebileceginiz var mı?Bir de geçen sene egzantrik zinciri değiştirdim ama servis sadece parçaya 220 lira para istedi bende int ten 30 -40 liralık başka bir parça aldım ama şimdi şimdi şıkır şıkır ses geliyor rahatsız ediyor ayarla mi alakalıdir yoksa ürün kalitesizse 6-7 bin km sonra bunu yapar mı?
    Ybr arka amortisoru uyuyor,tak geç.gazla uğraşma.

Egzantrik sesi olayina gelirsek,

Sol motor blok tarafindaki çıkıntılı kütük basindaki civatayi 12 anahtarla boşluğunu al,sesi keser.

Hee olmazsa,yaz sezonu sonuçta 10w-50 full sentetik yağ kullan(castrol)

Bendede 180ligi var.

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Alıntı hotbiber3 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba 2012 model apachem var geçen gün yolda sorunsuz şekilde giderken mola verdim kontağı tekrar açtığımda hem soldaki dijital gösterge gitti hem de sağdaki devir saati 3binlerde takılı kaldı akü ihtiyacı vardı ondandır dedim ama bugün akü değiştirdim herhangi bir değişiklik olmadı öneriniz var mı bir de ilginçtir yeni aküyü taktıktan sonra sağ koldaki far kumandasını açmama rağmen farlar yanmamaya başladı sadece soldaki selektör çalışıyor şu an şaştım kaldım sizce elektrik kablolarıyla alakalı bir durum mudur ?
    Elektrik problemi gibi görünüyor. Gösterge ve farın arkasındaki/altındaki kablo, soket fiş vb. kontrol edin ya da ettirin.

Illallah ettim ön dişli keçesini değiştirdim yine yağ akıtıyor arkadaşlar çözemedik gitti.
    Rulmanın değişmesimi gerekiyor acaba diyecem ama mantıklı gelmiyor. Bu net olarak başına gelip nasıl hakettiğini anlatacak biri varmı

Motosikleti
    ......
    Alıntı oomerozn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Illallah ettim ön dişli keçesini değiştirdim yine yağ akıtıyor arkadaşlar çözemedik gitti.
    Rulmanın değişmesimi gerekiyor acaba diyecem ama mantıklı gelmiyor. Bu net olarak başına gelip nasıl hakettiğini anlatacak biri varmı
    On dişli uzerindeki plastik vites konum parcasinin vidalarini yildiz tornavidayla saglamla baktn olmadi,isiya dayanikli sivi conta sur arasina.

Çok anlamadım ama kutuyu açınca direk dişli gözüküyor vites konum parçası neresi oluyor göremedim akşam açıcam bakıcam tekrar

Motosikleti
    ......
    Cok basit,

Resmini çek dişli kisminin,

Buda rtr200 un

Ayni sekilde benziyor.

Rtr apache gear position parts yazin gelir.

Bu arada,rtr alt motorunu ustayim diyen bir halttan anlamayan kisilerin hatasi olmadigi muddet,

Ne keçeden yag kacirir
    Ne de contadan,kaya gibi motordur,eşege biner gibi bin banamisin demez..

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ybr arka amortisoru uyuyor,tak geç.gazla uğraşma.

Egzantrik sesi olayina gelirsek,

Sol motor blok tarafindaki çıkıntılı kütük basindaki civatayi 12 anahtarla boşluğunu al,sesi keser.

Hee olmazsa,yaz sezonu sonuçta 10w-50 full sentetik yağ kullan(castrol)

Bendede 180ligi var.

https://i.hizliresim.com/r0ZGZa.jpg
    Teşekkürler ederim bugün kardeşim A1 ehliyet ile kullanmaktan ceza yedi banada ceza yazıldı ayrıca ona sinirimden çok fazla Redline a soktum motoru motor gaz kesti şuan calistiramiyorum yarım saat ara verip denedim yine çalışmıyor acaba sabaha motor tamamen sogudugunda çalışır mı?

Motosikleti
    ......
    Alıntı Scarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkürler ederim bugün kardeşim A1 ehliyet ile kullanmaktan ceza yedi banada ceza yazıldı ayrıca ona sinirimden çok fazla Redline a soktum motoru motor gaz kesti şuan calistiramiyorum yarım saat ara verip denedim yine çalışmıyor acaba sabaha motor tamamen sogudugunda çalışır mı?
    1002 tl x2

Geçmiş olsun,cidden can sıkar.

Keskin sirke küpune zarardir

Ya o sinirle bir kazaya karişsan ne olacak ti?
    Hayatta bazi şeylerin geri dönusu olmuyor,

Para bir sekilde yerine koyulur ama,

Uzuv,sağlik,özgurluk(cezaevi),yerine zor koyuluyor.

######################
    Aklima gelen tek şey,supap kesmesi.

Genelde egzoz supapi kesiyor.

Sabah zorlamadan,işinde ehil tamirciye baktir.

Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1002 tl x2

Geçmiş olsun,cidden can sıkar.

Keskin sirke küpune zarardir

Ya o sinirle bir kazaya karişsan ne olacak ti?
    Hayatta bazi şeylerin geri dönusu olmuyor,

Para bir sekilde yerine koyulur ama,

Uzuv,sağlik,özgurluk(cezaevi),yerine zor koyuluyor.

######################
    Aklima gelen tek şey,supap kesmesi.

Genelde egzoz supapi kesiyor.

Sabah zorlamadan,işinde ehil tamirciye baktir.
    Teşekkürler sabır gerekli sinir anı o yüzden oldu yani sonra yaptığım saçma geldi zaten çevreye verdiğim ses gürültüsü vs tekrar teşekkürler

Delilik mi olur bilmiyorum ama şu fiyatlara nazaran sıfır 180 liğini mi alsam acaba 😆
    11 küsürdü sanırım

Alıntı oomerozn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Delilik mi olur bilmiyorum ama şu fiyatlara nazaran sıfır 180 liğini mi alsam acaba 😆
    11 küsürdü sanırım
    Alırsan 200lüğü al hocam 15.500e veriyorlar. Abs, vites göstergesi, 2019 model oluşu gibi artıları var.
    yigozya bunu beğendi.

Bugün tekrar değiştirdik keçeyi yok akıyor. Teoriye göre motor içindeki basınç fazla

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Selam tvs ciler,
    2011 model 70 binde mc150 motorumuz var. Bir arkadaş geldi 2010 model tvs ile kafa kafaya değiştirmeyi teklif etti. Sizce mantıklı mı?
    Ben, akü, kondonsatör, lastikler, ön keçeler, buji, yağ ueni değiştirdim. Alacağım motor tamamen orijinal. Ancak benim motor en fazla 3000 eder, tvs lerin piyasası 3500 den başlıyor . devir vs verince pek bir fark kalmıyor.
    Mc motor orjinalde 14.5 hp ama ben fatih.met'tten okuduğum 180 lik yaptırmayı planlıyorum. Randıman verir mi? Sırf bu yüzden değiltirmeyi planlıyorum. Keşke burada olsa da cvp yazsa.
    Neredesin halkın kahramanı fatih.met

2014 model TVS apache 150 kullanıcıyım. Birkaç sorum olacaktı.

1-Hangi marka model yağ kullanmalıyım?[forumda dolaştım fajat ne bir matabakat yok gibi]
    2-Şuan 22.000km de ve şıkırtı gibi ses hakim motorda sorun nedir?
    3-Sübap ayarı, conta değişim,egzantirik gibi değişimler ne aralıkla yapılmalıdır?
    4-Depo içinden zangırdama sesi geliyor[özellikle 4bim-6bin devirleri arası] sebebi nedir?
    5-Ön teker dişkinden sürtünme sesi geliyor orta ayaklıkta tekeri çevirdiğimde dönüşü takılıyor neden kaynaklıdır?
    6-Silindir kapak tapasında her iki tarafta da çatlaklar var zararı var mıdır? değişik gerektirir mi?
    7-Rölanti devri ne olmalıdır?
    8-Ne kadar yağ yakması normaldir?
    9-20.000km gelmiş motosiklet için motor kısmında ne tür bakımlar yapılmalı neler değişmelidir?
    10-Silindir kapak contasından tek taraflı olarak kabarcıklı şekilde terleme halinde yağ kaçırması var çözümü nedir?

-----Sorulara vereceğiniz yanıt için şimdiden teşekkür ederim.-----
    yigozya bunu beğendi.

Benim ustam motul 3000 mineral yağ kullanıyor
    Contadaki çatlak bendede var bir sıkıntısı görmedim 3 senedir

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:35 ----------

Bu arada ön dişliden yağ kaçırma olayını çözdük arkadaşlar.
    Usta keçenin iç kısmındaki çelik halkayı biraz daralttı yani daha sert oldu ve yağ kaçırma olayı bitti.
    yigozya bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler