Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

resimag.com/p1/0f2351047c.jpeg
    resimag.com/p1/ba3736f29c.jpeg
    Arkadaşlar bu beyaz olan ne oluyor ve hava filtresinin bulunduğu yere giriş olan bu bağlantılar ne anlama geliyor bilen varmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emremm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı ömer özen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu beyaz olan ne oluyor ve hava filtresinin bulunduğu yere giriş olan bu bağlantılar ne anlama geliyor bilen varmı?
    Filtreye benziyor.
    Karter havalandırma ile hava filtre kutusunun arasında mı?

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Hava filtre kutusu nem emici filtre(suzgeç).

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Alıntı levend84 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hava filtre kutusu nem emici filtre(suzgeç).
    Nereye bağlı bu filtre veya nerenin nemini alıyor?

Motosikleti
    ......
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nereye bağlı bu filtre veya nerenin nemini alıyor?
    Hava filtresi sokerken dikkat et kutuda biriken nem olur onu emer

Motosikleti
    YBR125ESD(11)
    Hava filtresi sokerken dikkat et kutuda biriken nem olur onu emer
    Nem niye biriksin filtre kutusunda? Birikse birikse karter havalandırma yüzünden yoğuşan yağ birikir.
    Devamlı hava sirkülasyonunun olduğu yerde nem olması da ilginçmiş.

Motosikleti
    ......
    Alıntı emremm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nem niye biriksin filtre kutusunda? Birikse birikse karter havalandırma yüzünden yoğuşan yağ birikir.
    Devamlı hava sirkülasyonunun olduğu yerde nem olması da ilginçmiş.
    o filtre ne ise yarar dedin anlattim..

Bosver usta...muhendisin cani sıkılmış koymus filtre...
    emremm bunu beğendi.

o filtre ne ise yarar dedin anlattim..

Bosver usta...muhendisin cani sıkılmış koymus filtre...
    Anladım teşekkürler o kutunun dibi her zaman ince bir yağ birikintisi oluyor.

Aslında usta turbo gibi demişti (ne olacaksa bunun turbosundan) diyede ekledi.
    Bağlantıyı takıp ettim deponun altından şaseye bağlı bir parçaya girerek oradan başka bir boruyla tekrar motor bloğuna giriyor geri dönüşüm gibi birşey.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    motoru her söküp taktığımda bir şeyler artıyor, hatta geçenlerde motoru nasıl topladıysam artık 2 tane somunu takmamışım bile. motor bloğunda bujinin bulunduğu cephe değil karşısında aşağı doğru bakan 6 lık tij var 2 tane ve ucunda somun yok, takmamışım

sonra sağ amortisörünün gidona sabitlendiği yerlerden birinde civata yok. sökmüşüm takmamışım.

sonra alt sakalın ufak demir parçasını ve civatalarını da arttırmışım ve kayboldular şimdi alt sakalı takamıyorum.

geçenlerde blok vidalarınıda tam sıkmamışım yaw gaza basıyorum motor bloğunun sağ tarafından duman atıyor, bir an düşündüm acaba bu benzin hava karışımımı yoksa karterden gelen basınçlı yağmı yoksa egzoz dumanımı. bir kaç gez abandım gaza ve egzozdaki kadar olmasada hatrı sayılır derece duman atıyordu. sonradan hallettim.

sonra debriyaj telinin bloğa sabitlendiği yerdeki civataları yerine koymuşum ve elimle çevirip bırakmışım.

bir keresinde de arka kampanayı söktüm ve geri taktıktan sonra o uzun kolun ucundaki uzun civataya somun takmamışım yolda yere sürte sürte gezdim öyle biraz. iş yerinde motorcu abi "intihar mı ediyon nabıyon öyle sen" diyordu bana

büyükçekmecede trakyali bir motosiklet tamircimiz var ve ona gittim, eksik civataları tamamladık, 1 poşet civata taktık motora şimdi gönlümüz rahat.

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru her söküp taktığımda bir şeyler artıyor, hatta geçenlerde motoru nasıl topladıysam artık 2 tane somunu takmamışım bile. motor bloğunda bujinin bulunduğu cephe değil karşısında aşağı doğru bakan 6 lık tij var 2 tane ve ucunda somun yok, takmamışım

sonra sağ amortisörünün gidona sabitlendiği yerlerden birinde civata yok. sökmüşüm takmamışım.

sonra alt sakalın ufak demir parçasını ve civatalarını da arttırmışım ve kayboldular şimdi alt sakalı takamıyorum.

geçenlerde blok vidalarınıda tam sıkmamışım yaw gaza basıyorum motor bloğunun sağ tarafından duman atıyor, bir an düşündüm acaba bu benzin hava karışımımı yoksa karterden gelen basınçlı yağmı yoksa egzoz dumanımı. bir kaç gez abandım gaza ve egzozdaki kadar olmasada hatrı sayılır derece duman atıyordu. sonradan hallettim.

sonra debriyaj telinin bloğa sabitlendiği yerdeki civataları yerine koymuşum ve elimle çevirip bırakmışım.

bir keresinde de arka kampanayı söktüm ve geri taktıktan sonra o uzun kolun ucundaki uzun civataya somun takmamışım yolda yere sürte sürte gezdim öyle biraz. iş yerinde motorcu abi "intihar mı ediyon nabıyon öyle sen" diyordu bana

büyükçekmecede trakyali bir motosiklet tamircimiz var ve ona gittim, eksik civataları tamamladık, 1 poşet civata taktık motora şimdi gönlümüz rahat.
    Bende rtr150 de debriyaj balatalarını değiştirdikten sonra firen pedalını takmamıştım takmadığımı unutup yağışlı havada biraz abandım,birisi sollamaya çıktı ve maalesef senin kadar şanslı olamadım. Dikkatli oklmakta fayda var

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    yaza hazırlık baabında motora 180 lik silindir ve piston atayım diyorum. orijinal parça kullanıpda sorun yaşayan var mı?

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı yulis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende rtr150 de debriyaj balatalarını değiştirdikten sonra firen pedalını takmamıştım takmadığımı unutup yağışlı havada biraz abandım,birisi sollamaya çıktı ve maalesef senin kadar şanslı olamadım. Dikkatli oklmakta fayda var
    yok ben basit şeyleri unutuyorum yani öyle hayati şeyleri unutmuyorum...

bir keresinde de motorun içinde egzantrik gergi kayışının milini takmayı unuttum ve motoru topladım, sonradan fark ettim ki gergi mili takılı değil. motoruda komple topladım ve tekrar sökmeye üşendim, mili taktım ve bam diye vurdum oturttum.

mil oturdu ama içeride kayışı itmiş ve kayışı tutmamış.

ertesi gün sabah işe gittim sıkıntı yapmadı fakat işten gelirken egzantrik zinciri dişlinin üzerinden 1 diş atladı ve çok şükür ki tvs apache egzantriği 1 diş atlasa bile subap ve piston tam çakışmıyor ve hafif vuruntulu çalışarak kurtarıyor.

hafif dediği o kadar hafif değil, yani subap bildiğin pistona göme göme çalışıyor ama çarpışma anlık ve derin olmadığı için motor kitlemiyor...

ben olayı yaşarken işten dönüyordum ve hızım 90 civarıydı ve hemen debriyajı sıkıp stop ettim motoru, hemen sağa çektim ve olayı anladım. vitesi boşa aldım ve kalan yolu elde götürüp evde tekrar sök tak yaptım.

Sa arkadaşlar motordan incecikten supab sesi geliyo motorumu satin aldigim sahibi bana dediki subap sesi geliyo ama ben bu zamana kadar kurcalattirmadim dedi eger ses artarsa kurcalattirridsin dedi bi onerisi olan var mi subap tanda anlamamda hani yakit ti performans di etkiliyomus hani ne yaomaliyim ve izmirde usta bulabilirmiyim subap ayarini yapacak motorum 2013 model rtr 150 apaci 27 binde simdiden tesekkurler konunun ve vereceginniz mesajlarinin siki takipcisiyim simdiden tesekkurler

Motosikleti
    ......
    Alıntı Başlayamayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaşlar motordan incecikten supab sesi geliyo motorumu satin aldigim sahibi bana dediki subap sesi geliyo ama ben bu zamana kadar kurcalattirmadim dedi eger ses artarsa kurcalattirridsin dedi bi onerisi olan var mi subap tanda anlamamda hani yakit ti performans di etkiliyomus hani ne yaomaliyim ve izmirde usta bulabilirmiyim subap ayarini yapacak motorum 2013 model rtr 150 apaci 27 binde simdiden tesekkurler konunun ve vereceginniz mesajlarinin siki takipcisiyim simdiden tesekkurler
    Tvs lerin piyano(kulbutor tahrigi) çift rulmanli.çin maliyla karistirma..benim motordada hafif ses var..normal bir durum.

Supaplari kurcalatma.

Gidis ve yakitta olumsuz birsey yoksa elletme.

Alt makina kaya gibidir..yillarca bin banamisin demez.

Arkadaşlar resimdeki yuvarlak sanırım keçe bunu nasıl bulucam sitelere bakıyorum 5 li keçe var içinde buna benzer bir şey yok resimlerden gördüğüm kadarıyla iletişim kuruyorum ne görüyorsan o var diyolar.

Dün baktım ayağıma hep yağ sıçramış inceledim boşta dönüyor yerinden oynuyor içinden plastik bir şey parçalanmış çıkmış
    Bu parçayı nasıl bulucam yardım edin lütfen

Motosikleti
    ......
    Arkadaşlar resimdeki yuvarlak sanırım keçe bunu nasıl bulucam sitelere bakıyorum 5 li keçe var içinde buna benzer bir şey yok resimlerden gördüğüm kadarıyla iletişim kuruyorum ne görüyorsan o var diyolar.

Dün baktım ayağıma hep yağ sıçramış inceledim boşta dönüyor yerinden oynuyor içinden plastik bir şey parçalanmış çıkmış
    Bu parçayı nasıl bulucam yardım edin lütfen
    https://i.hizliresim.com/aY9pzd.jpg
    Kardeşim dolanıp durma..

Yapacagin iş basit.

Oto sanayiye git.otocam işi yapan dukkana yanaş,selam ver.

Ustam bana siyah renk cam slikonu lazim diyeceksin..isiya dayaniklidir(400-500C).motorla git.oraya parmaginla biraz slikon sur..kurudugu zaman uzerindeki conta gibi olacak.

Bu tur sizintilari..evvela sokmeden alternatif ureteceksin.

Sizdirmazlik elemanlari heryerde kullanilir.

Bu arada,kulbutor kapak civatalarini torkla elden gecir.

Not

Hee duzgunce uyguladin ama,Yag sizintisi kesilmez ise,senin verecegin oneriye tüküreyim diyebilirsin

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:45 ----------

Slikonu uyguladiktan sonra 5-6 saat motora binme.

Tam olarak ne olduğunu biliyormusun? Ne olarak aratıcam

Motosikleti
    ......
    Tam olarak ne olduğunu biliyormusun? Ne olarak aratıcam
    O slikonu kolay bulamazsin..otocam isi yapan usta biraz verecek sana parmaginla uygula..2-3 tl atarsin ustaya..

Yok onu anladım teşekkür ederim. Siyah yuvarlakkapağı soruyorum.

Motosikleti
    ......
    Yok onu anladım teşekkür ederim. Siyah yuvarlakkapağı soruyorum.
    tamam onu diyorum cevresini dolan slikonla.

Hee illa bulacam diyorsan Rks titanic.veya benzer motor yan contalarina bak illaki uydurulur

Rica ederim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler