Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    arkadaşlar motorlarınızdan memnunmusunuz bende almayı düşünüyorum birde 2015 ve 2016 model arasıda önemli bir fark varmı arada 500tl fiyat farkı var 2015 alsam bişey kaybedermiyim 0 alıcam bu arada

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorlarınızdan memnunmusunuz bende almayı düşünüyorum birde 2015 ve 2016 model arasıda önemli bir fark varmı arada 500tl fiyat farkı var 2015 alsam bişey kaybedermiyim 0 alıcam bu arada
    2012 model sarı tvs apache. tipini seviyorum, yakıt konusunda ekonomik. 90 km hızı geçmez isen sanırım 16 litre yakıt ile 600 kilometreden fazla götürür fakat henüz denemedim. en son 599 km götürmüştü ama her zaman ekonomik kullanmamıştım.

serilik olarak hacmine göre iyi motor ve orası burası bozulupta habire masraf çıkarma huyu yok. bendeki 64 bin kilometreye yaklaştı ve park ampulu kesti ve şimdide kısa far kesti.

............. ama başkalarının önermesini dinlemek pek doğru değil çünkü zevkler farklıdır. ben en önce hızlı olsun isterim ve ikinci planda sağlamlık isterim ve üçüncüde tip olsun isterim ve konfor + ekonomi önemli değildir benim için.

bu motorda tip var, sağlamlık var, ekonomi var ve hızda var. hız var fakat 150cc işte. çin malı mct250 ile kalkışta kafa kafaya gider gibi fakat son hızda geçer sanıyorum. titremesi var birazda.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4. vites 4 bin devirde gaza hafif yüklenince ses gelmiyor. yani motor düşük devirde hafiften gazlayınca ses azalıyor yada gelmiyor anlık olarak. düşük devirde gazlamaktan kasıt; ben 4 ve 5. viteste iken genelde en az 5 bin devirden hızımı almaya başlarım ve motor yüke binmez fazla ve nadiren 4 bin devirden yavaşça hızlandığım zamanlar olur ve o zamanlarda keşfettim bu durumu.

ses silindir bloğunun içinden geliyor da olabilir.
    Fatih vites boştayken yapıyor mu? Eğer boştayken ses olmazsa silindiri hiç açma direk şanzımana ve debriyaja bak derim

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih vites boştayken yapıyor mu? Eğer boştayken ses olmazsa silindiri hiç açma direk şanzımana ve debriyaja bak derim
    vites boştayken oluyor. motor biraz ısındıktan sonra başlıyor ses. yazın akşam iş çıkışı yapıyor. ısınmasını beklemiyor bile. kışın soğukta biraz ısınana kadar yapmıyor sesi. yani 1 dakika olmadan ufaktan başlıyor ses.

usta ilk topladığında ses 4 bin devirden sonra başlıyordu ve ses zamanla gider demişti bana fakat hiçte gitmedi. usta silindir contasını 3 tane koymuştu ve ben aylar sonra söküp 2 tanesini çıkartıp 1'e indirdim ve ses çoğaldı.

sanırım piston ucu bir yerlere deyiyor, artık üst kapakmı yoksa subapmı bilemiyorum ama tahminim öyle. zaten motor yükte iken sesin azalmasıda bunu doğrular nitelikte gibi.

......

motoruma şöyle arkaya kalın lastik istiyorum görsellik adına. orjinali 110-80 x 18

arkada şu an 100-90x18 takılı. arkaya 120-80x18 yada 120-70x18 gibi lastik bulsam taktıracağım.

ön tarafada taktırmak istiyorum lastik.

internetten bir tane buldum ama bu adet fiyatı mı anlayamadım; çok pahalı geldi bana.

http://www.lastikdeposu.com.tr/pirel...BoCCcQQAvD_BwE

vites boştayken oluyor. motor biraz ısındıktan sonra başlıyor ses. yazın akşam iş çıkışı yapıyor. ısınmasını beklemiyor bile. kışın soğukta biraz ısınana kadar yapmıyor sesi. yani 1 dakika olmadan ufaktan başlıyor ses.

usta ilk topladığında ses 4 bin devirden sonra başlıyordu ve ses zamanla gider demişti bana fakat hiçte gitmedi. usta silindir contasını 3 tane koymuştu ve ben aylar sonra söküp 2 tanesini çıkartıp 1'e indirdim ve ses çoğaldı.

sanırım piston ucu bir yerlere deyiyor, artık üst kapakmı yoksa subapmı bilemiyorum ama tahminim öyle. zaten motor yükte iken sesin azalmasıda bunu doğrular nitelikte gibi.

......

motoruma şöyle arkaya kalın lastik istiyorum görsellik adına. orjinali 110-80 x 18

arkada şu an 100-90x18 takılı. arkaya 120-80x18 yada 120-70x18 gibi lastik bulsam taktıracağım.

ön tarafada taktırmak istiyorum lastik.

internetten bir tane buldum ama bu adet fiyatı mı anlayamadım; çok pahalı geldi bana.

http://www.lastikdeposu.com.tr/pirel...BoCCcQQAvD_BwE
    Tek lastik bu takım değil sport demon takım bende almak istedim ama çok pahallı geldi

Motosikleti
    2 sorum var arkadaşlar apache nin 2017 modeli çıkmadımı ne sitesinde yazıyor nede ilanlarda var ayrıyetten 2015 modeli alınırmı sizce 0 olarak arkadaş 2 yıldır yatan motor paslanmıştır diyor ne yapmalıyım sizce

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    2 sorum var arkadaşlar apache nin 2017 modeli çıkmadımı ne sitesinde yazıyor nede ilanlarda var ayrıyetten 2015 modeli alınırmı sizce 0 olarak arkadaş 2 yıldır yatan motor paslanmıştır diyor ne yapmalıyım sizce
    2017 bende görmedim duymadım, en son 2016 geldi diye biliyorum. 2015 model 2 senedir yatıyorsa lastiklerin 3 yıllık raf ömründen 2 yılı gitmiştir ve diğer parçalar konusunda bir şey diyemem.

2016 model fiyatı 7550 lira görüyor tvs web sitesinde. ben o kadar para vermem 150cc bir motora fakat tercih senin.

Motosikleti
    2016 modeli aldım 7000 tlye

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    2016 modeli aldım 7000 tlye
    hayırlı olsun müdür şimdi motor 0 olduğu için belli bir kullanıma kadar dikkat etmen gereken hususlar var onları unutma.

1. vites 6 bin deviri geçme.
    2. vites düz yolda 2 bin devir sorun olmayabilir fakat yokuş yukarı falan 3 bin devirin altına inme.
    2. vites 6 bin deviri fazla geçme.
    3. vites düz yolda 3 bin devirin altına inme ve yokuş yukarı 5 bin devirin altına inme.
    3. vites 6 bin deviri fazla geçme.
    4. vites düzde 4 bin devirin altına inme ve yokuş yukarı 5 bin devirin altına inme.
    4. vites 6 bin deviri fazla geçme.
    5. vites 5 bin devirin altına inme ve 6 bin deviri fazla geçme.

unutma motoru düşük devirde kullanmak daha tehlikelidir ve dediğim devirlerin altına inme ve üst devir olarak 7 bin deviri görmesin motorun.

ilk 500 kilometre bittikten sonra servise ilk 500 bakımına götüreceksin.

ve önemli olan bir husus daha; gaza aniden yüklenme, mesela 4. vites 4 bin devirde iken 6 bin devire hemen çıkayım diye gaza tam yüklenme çünkü bu piston kolunu ve silindir gömleğini aşırı zorlar.

motosikletlerde gaza aniden yükselebileceğin bir devir vardır ve o devir "max tork" devridir. tvs apache için bu 5500 ile 6000 arasıdır. 5500 devirden sonra istediğin gibi gaza abanabilirsin pek zararı olmaz hayati parçalara fakat sen yapma rodaj bitmeden.

..................

yanlışım yada eksiğim varsa düzeltin arkadaşlar.
    M.balibey ve ozan1991 bunu beğendiler.

Fatih ne dersin uyar mı sence bana uyar gibi geldi

https://tr.aliexpress.com/item/Unive....12783.72505.0

Motosikleti
    hayırlı olsun müdür şimdi motor 0 olduğu için belli bir kullanıma kadar dikkat etmen gereken hususlar var onları unutma.

1. vites 6 bin deviri geçme.
    2. vites düz yolda 2 bin devir sorun olmayabilir fakat yokuş yukarı falan 3 bin devirin altına inme.
    2. vites 6 bin deviri fazla geçme.
    3. vites düz yolda 3 bin devirin altına inme ve yokuş yukarı 5 bin devirin altına inme.
    3. vites 6 bin deviri fazla geçme.
    4. vites düzde 4 bin devirin altına inme ve yokuş yukarı 5 bin devirin altına inme.
    4. vites 6 bin deviri fazla geçme.
    5. vites 5 bin devirin altına inme ve 6 bin deviri fazla geçme.

unutma motoru düşük devirde kullanmak daha tehlikelidir ve dediğim devirlerin altına inme ve üst devir olarak 7 bin deviri görmesin motorun.

ilk 500 kilometre bittikten sonra servise ilk 500 bakımına götüreceksin.

ve önemli olan bir husus daha; gaza aniden yüklenme, mesela 4. vites 4 bin devirde iken 6 bin devire hemen çıkayım diye gaza tam yüklenme çünkü bu piston kolunu ve silindir gömleğini aşırı zorlar.

motosikletlerde gaza aniden yükselebileceğin bir devir vardır ve o devir "max tork" devridir. tvs apache için bu 5500 ile 6000 arasıdır. 5500 devirden sonra istediğin gibi gaza abanabilirsin pek zararı olmaz hayati parçalara fakat sen yapma rodaj bitmeden.

..................

yanlışım yada eksiğim varsa düzeltin arkadaşlar.
    sağol hocam işime yarıycak bu bilgiler inş düzgün yaparım şu rödajı

whatsapp grubu var mı yine benim tel bozulunca gruptan çıkmış

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Fatih ne dersin uyar mı sence bana uyar gibi geldi

https://tr.aliexpress.com/item/Unive....12783.72505.0
    Ne desem yalan olur. Manetler mekanizmasıyla beraber gibi gorunuyor. Belkide uyar ama riske girmezdim ben. Para yok zaten.

Motosikleti
    arkadaşlar 0 motorumun lastiklerini değişicem ama uygun ebatta lastik yok malum ölçüleri 90/90 -17 110/80 -18 şimdi sizler ne kullanıyorsunuz merak ettim 0 olarak anlas marka buldum ama onuda bir arkadaş tavsiye etmedi forumda baya araştırma yaptım ebatlarla ilgili ama ebat değiştirince biri sorun olur biri olmaz demiş herkesin görüşü farklı net bir sonucada ulaşamadım

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    arkadaşlar 0 motorumun lastiklerini değişicem ama uygun ebatta lastik yok malum ölçüleri 90/90 -17 110/80 -18 şimdi sizler ne kullanıyorsunuz merak ettim 0 olarak anlas marka buldum ama onuda bir arkadaş tavsiye etmedi forumda baya araştırma yaptım ebatlarla ilgili ama ebat değiştirince biri sorun olur biri olmaz demiş herkesin görüşü farklı net bir sonucada ulaşamadım
    bende takılı olan lastikler;

ön lastik

arka lastik

memnun değilim ama para bu kadarına yetiyor işte.

bir tane arka lastik beğendim ama o kadar para hayatta veremem ve yol tutuşu hakkında bir bilgim yok;

beğendiğim arka lastik

olabilir dediğim ön lastik

ama bu lastikler ne derece parasının hakkını veriyor hiç bilmiyorum. keşke lastiklerde de bir çeşit kalite standartı olsa ya da varsa da ben bilmiyorum.

aynı kalitede olup fiyat farkı çok olan lastikler mutlaka vardır hatta pahalı olup iyi iş görmeyen lastikte vardır. neyse ben kullandıklarımı paylaşmış olayım dedim.

Motosikleti
    bende takılı olan lastikler;

ön lastik

arka lastik

memnun değilim ama para bu kadarına yetiyor işte.

bir tane arka lastik beğendim ama o kadar para hayatta veremem ve yol tutuşu hakkında bir bilgim yok;

beğendiğim arka lastik

olabilir dediğim ön lastik

ama bu lastikler ne derece parasının hakkını veriyor hiç bilmiyorum. keşke lastiklerde de bir çeşit kalite standartı olsa ya da varsa da ben bilmiyorum.

aynı kalitede olup fiyat farkı çok olan lastikler mutlaka vardır hatta pahalı olup iyi iş görmeyen lastikte vardır. neyse ben kullandıklarımı paylaşmış olayım dedim.
    80/90-17 uyarmı hocam ön lastik için bir sorun olurmu? ön lastiği alabilirimde arka için biraz daha uygun lazım

Ne desem yalan olur. Manetler mekanizmasıyla beraber gibi gorunuyor. Belkide uyar ama riske girmezdim ben. Para yok zaten.
    dönünce almayı planlıyorum bakalım uyarsa yazarım

yeni kasalarda arka jant 17 dimi anlasın winter gripleri çıkmış onlardan alayım diyorum ön arka 400e patlıyor ama arka jantı 17 yapmak gerek

Tvs parça sitesi yeniden açılmış ama sadece bayilere satış yapıyor sanırım firma adı vergi nosu gibi şeylerde istiyor. Yakın zamana da parça alan oldu mu

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    dönünce almayı planlıyorum bakalım uyarsa yazarım

yeni kasalarda arka jant 17 dimi anlasın winter gripleri çıkmış onlardan alayım diyorum ön arka 400e patlıyor ama arka jantı 17 yapmak gerek

Tvs parça sitesi yeniden açılmış ama sadece bayilere satış yapıyor sanırım firma adı vergi nosu gibi şeylerde istiyor. Yakın zamana da parça alan oldu mu
    2012 son çeyrek üretimi ve sonrası kasaların ön ve arka 17 jant. 2012 ve önceki kasaların arka 18 jant.

manete biraz daha dikkat ettim de fren yağının kutusu aynaya monte edilmiş bizim motorda, aceleyle baktım tam dikkat etmedim aslında. eğer uyarsa manetler çok güzel bende almak isterim.

80/90-17 uyarmı hocam ön lastik için bir sorun olurmu? ön lastiği alabilirimde arka için biraz daha uygun lazım
    ön için ucuz kar lastiği buldum anlaş sc500

buda gittigidiyor ilanı

80/90 uyar ama lastiğin olması gereken yuvarlaklığını bozar o yüzden 90/90 takmak daha sağlıklı olur. iki tane link koydum ama bu lastikler ne derece iyi bilmiyorum, dediğim gibi bende motorla gelen orjinal ön lastik takılı ve arka lastiğimde şu anda yaklaşık 70 liralık bedavadan biraz pahalı olan lastikten

2012 son çeyrek üretimi ve sonrası kasaların ön ve arka 17 jant. 2012 ve önceki kasaların arka 18 jant.

manete biraz daha dikkat ettim de fren yağının kutusu aynaya monte edilmiş bizim motorda, aceleyle baktım tam dikkat etmedim aslında. eğer uyarsa manetler çok güzel bende almak isterim.
    Ben debriyaj tarafındaki aynadan şüpheliyim. Bizimki dik bu daha yatay yapılmış gözüküyor.

Ben düşündüm yeni kasaların jant ebatlarına göre daha çok lastik var arka jantı değiştireyim diyorum daha önce inceleme fırsatım olmadı. Diğer parçalar uyar mı acaba kampana tertibatı dişli taşıyıcısı.

Motosikleti
    4 mevsim kullanabiliyormuyuz peki yoksa ayrımı oluyor 4 mevsim lastikler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler