Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Bende 180 düşünüyorum kullanan, deneyen var mı? İlk motorum olacak ve sıfır almayı düşünüyorum cbr 125 2. el den vazgeçip buna yönelmeye başladımda sizce nasıldır tavsiye edermisiniz? (İnternette hiç inceleme yakıt tüketimi vs. bulamadım motor yeni olduğu için heralde)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı xtugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar benim motorda hızlanmama sorunu vardı 100 km hız yapana kadar canı cıkıyordu. motopar ecevit ustaya götürdüm karbüratör diyaframını degişti. motor şuanda 120 km hıza rahat çıkar oldu. size tavsiyem fazla yakıt sarfiyatı var ise karbüratörünüze baktırın.ben 100 km 3,2 L benzin tüketiyordum şuanda 2,2 L benzin tüketiyor.şuanda motorum 2012 model 55000 km .kazasız sürüşler dilerim iyi günler
    dostum bilgi için teşekkürler, benimde 2012 model ve 56 bin kilometreyi geçti. sanırım benim motorun diyaframda eskisi gibi değildir, kaç paraya patladı bu diyafram sana?

Alıntı Emron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 180 düşünüyorum kullanan, deneyen var mı? İlk motorum olacak ve sıfır almayı düşünüyorum cbr 125 2. el den vazgeçip buna yönelmeye başladımda sizce nasıldır tavsiye edermisiniz? (İnternette hiç inceleme yakıt tüketimi vs. bulamadım motor yeni olduğu için heralde)
    apache kendine has avantaj ve dezavantajları var.

+ yakışıklıdır ve gören genelde beğenir.
    + yakıt konusunda diğer 150cc motorlardan fazla yakmaz.
    + güçlü makinedir ve emsallerine göre daha çabuk hızlanır.
    + dijital göstergeye sahip.
    + tek pim ile sele sökme gibi güzel ince detaylara sahip kaliteli ve sağlam bir motor.

- titreyen bir motor, bazı kişiler titreşimden rahatsız olur.
    - ben başka commuter ile pek talim yapmadım ama apache artçı ile ön kaldırıyor diyenler var. bu madde tartışılır, ben 60 kg civarındayım ve 100 kg üstü bir tanıdığımı 3 gün işe götürüp getirdim ve öyle ön dikme kalkma olmadı fakat motorun ön kısmındaki hafiflemeden dolayı biraz kontrol zorluğu oluyor. bu mevzu başka motorlarda da var mı yok mu bilmem.

? bir madde daha var ama bu avantajmı değil mi kişiye göre değişir. bu madde; çok çabuk vites istiyor bu makine. benim hoşuma gidiyor ve çabuk vites istemesi bu makineyi atik kılıyor zaten.

honda konfor bakımından daha iyidir.

xtugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Fatih kardeşim diyafram 25tl ye orijinal camgoz motordan aldım. İşçilik ücreti ise 10 TL verdim toplam 35tl ye mal oldu.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum bilgi için teşekkürler, benimde 2012 model ve 56 bin kilometreyi geçti. sanırım benim motorun diyaframda eskisi gibi değildir, kaç paraya patladı bu diyafram sana?

apache kendine has avantaj ve dezavantajları var.

+ yakışıklıdır ve gören genelde beğenir.
    + yakıt konusunda diğer 150cc motorlardan fazla yakmaz.
    + güçlü makinedir ve emsallerine göre daha çabuk hızlanır.
    + dijital göstergeye sahip.
    + tek pim ile sele sökme gibi güzel ince detaylara sahip kaliteli ve sağlam bir motor.

- titreyen bir motor, bazı kişiler titreşimden rahatsız olur.
    - ben başka commuter ile pek talim yapmadım ama apache artçı ile ön kaldırıyor diyenler var. bu madde tartışılır, ben 60 kg civarındayım ve 100 kg üstü bir tanıdığımı 3 gün işe götürüp getirdim ve öyle ön dikme kalkma olmadı fakat motorun ön kısmındaki hafiflemeden dolayı biraz kontrol zorluğu oluyor. bu mevzu başka motorlarda da var mı yok mu bilmem.

? bir madde daha var ama bu avantajmı değil mi kişiye göre değişir. bu madde; çok çabuk vites istiyor bu makine. benim hoşuma gidiyor ve çabuk vites istemesi bu makineyi atik kılıyor zaten.

honda konfor bakımından daha iyidir.
    Cevabınız için teşekkür ederim 8-9 bin bandında ilk motor için ne önerirsiniz? 180 liktede titreşim hala devam ediyor mu 150likteni biliyorum. Birde bajaj 200 ns düşündüm ama aklım karışık kronik sorunlarından dolayı bununda 2.el piyasası ve titreşim konusu aklımı karıştırıyor.

ErayTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhabalar hayırlısıyla haftaya aranıza katılacağım fakat ikinci el için bir sorum var
    2013 model 20.000'de motor buldum çantası ve petlas lastiği var ekstradan. Plaka da İstanbul değil sigortadan yırtarım biraz.
    Fiyat olarak 3500 diyor. Uygun mudur sizce?

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Merhaba Eray fiyat olarak uygun ama iyi bir ustaya göstermeniz gerekiyor. Sigorta ise kişiye göre yaşa göre ile göre değişir.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Fatih kardeşim diyafram 25tl ye orijinal camgoz motordan aldım. İşçilik ücreti ise 10 TL verdim toplam 35tl ye mal oldu.
    teşekkür ederim

Cevabınız için teşekkür ederim 8-9 bin bandında ilk motor için ne önerirsiniz? 180 liktede titreşim hala devam ediyor mu 150likteni biliyorum. Birde bajaj 200 ns düşündüm ama aklım karışık kronik sorunlarından dolayı bununda 2.el piyasası ve titreşim konusu aklımı karıştırıyor.
    dün pulsar 200ns gördüm ve sesi falan hoşuma gitti, ikinci eli canlı bir motor ve alsan bile satmakta sorun yaşamassın sanırım ama alım satım işleri kısmete bakıyor birazda.

performans olarak pulsar 200ns daha iyidir ama bir öneride bulunamam. ben sadece kendi motorumda sırt çantası dışında yük ve artçı taşımanın eziyet olduğunu söyleyebilirim.

bunun dışında tvs apache güzel ama imkan varsa pulsar 200ns daha güçlü guvvetli.

sen motor önerme işini yanlış adama soruyorsun dostum :D ben geçen aylarda 5.250 liraya bir tane acilinde daelim roadwin 250 buldum onu alıyordum :D şimdi kaçtı gerçi ama yine var istanbulda 2 tane, biri 7 bin lira diğerini hatırlamıyorum. dur iki resim atayım.

172 kg, 25 beygir, enjeksiyon yakıt sistemi, tek silindir, 15 litre yakıt deposu, 5 vites, (21,3) nm tork. çift disk ön fren ve tek disk arka fren.

freni çok sağlam diyorlar hatta altın elbiseli adamın 6 tane 250cc test videosunda da var ve söyleniyor freni. kalite iyi değil diyorlar ama kaliteden kasıt nedir bilemedim. yumuşak amortisörlü ve ekonomik yakıt ve güzel bir motor.

titreşim fazla yok ve tip olarak iddialı bir motor.

biraz gösterge paneli fakir ama oda göz ardı edilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

amortisörlerinin yumuşaklığından dolayı yol tutuşu biraz zayıfmış diğer 250cc bilindik markalara göre ve kumanda paneli kalitesiz diyorlar.

ama bu sadece bir kıyaslamadır, kumanda paneli de işini görür ve o gereğinden yumuşak amortisörler de yol yapmanı engellemez hatta bozuk yollarda rahat edersin zaten o amaçla yumuşak yapılmış.

artçı ile pek rahat değil diyen olmuş dengeden ötürü.

ben bu koşullarda bu motoru alırım, yeterki şartlar el versin.

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Pulsar kronik sorunları çok fazla olan bir motosiklet kendini ispatlayamadi. Aşırı sempatizanı var kronik sorunları göz ardı ediliyor. Ama bakıldığı zaman çıktığı zamandan belli hep aynı muhabbet sorunlar aynı. Tvs apaçık kendini ispatlamış bir motosiklet.

Motosikleti
    Honda CBR 500
    teşekkür ederim

dün pulsar 200ns gördüm ve sesi falan hoşuma gitti, ikinci eli canlı bir motor ve alsan bile satmakta sorun yaşamassın sanırım ama alım satım işleri kısmete bakıyor birazda.

performans olarak pulsar 200ns daha iyidir ama bir öneride bulunamam. ben sadece kendi motorumda sırt çantası dışında yük ve artçı taşımanın eziyet olduğunu söyleyebilirim.

bunun dışında tvs apache güzel ama imkan varsa pulsar 200ns daha güçlü guvvetli.

sen motor önerme işini yanlış adama soruyorsun dostum :D ben geçen aylarda 5.250 liraya bir tane acilinde daelim roadwin 250 buldum onu alıyordum :D şimdi kaçtı gerçi ama yine var istanbulda 2 tane, biri 7 bin lira diğerini hatırlamıyorum. dur iki resim atayım.

http://i.hizliresim.com/R0QAD6.jpg

http://i.hizliresim.com/1LNbEp.jpg

172 kg, 25 beygir, enjeksiyon yakıt sistemi, tek silindir, 15 litre yakıt deposu, 5 vites, (21,3) nm tork. çift disk ön fren ve tek disk arka fren.

freni çok sağlam diyorlar hatta altın elbiseli adamın 6 tane 250cc test videosunda da var ve söyleniyor freni. kalite iyi değil diyorlar ama kaliteden kasıt nedir bilemedim. yumuşak amortisörlü ve ekonomik yakıt ve güzel bir motor.

titreşim fazla yok ve tip olarak iddialı bir motor.

biraz gösterge paneli fakir ama oda göz ardı edilebilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

amortisörlerinin yumuşaklığından dolayı yol tutuşu biraz zayıfmış diğer 250cc bilindik markalara göre ve kumanda paneli kalitesiz diyorlar.

ama bu sadece bir kıyaslamadır, kumanda paneli de işini görür ve o gereğinden yumuşak amortisörler de yol yapmanı engellemez hatta bozuk yollarda rahat edersin zaten o amaçla yumuşak yapılmış.

artçı ile pek rahat değil diyen olmuş dengeden ötürü.

ben bu koşullarda bu motoru alırım, yeterki şartlar el versin.
    Sağolun hocam bende en yakin tarihtr bu hafta bakicam pulsar 200 ns e bi konusucaz artik sansimi pulsardan tarafa oynuycam gibi duruyor sizin içinde hayırlısı olsun hocam ama bütçeniz nedir bilmiyorum ama japonlara yönelseniz daha iyi olmazmiydi şekil güzel ama yedek parçası servis vs nasil siz arastirmisinizdir gercide iyi düsünün hocam bence

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Sağolun hocam bende en yakin tarihtr bu hafta bakicam pulsar 200 ns e bi konusucaz artik sansimi pulsardan tarafa oynuycam gibi duruyor sizin içinde hayırlısı olsun hocam ama bütçeniz nedir bilmiyorum ama japonlara yönelseniz daha iyi olmazmiydi şekil güzel ama yedek parçası servis vs nasil siz arastirmisinizdir gercide iyi düsünün hocam bence
    yedek parça ve servis hiç araştırmadım. o çok önemli evet, pulsar alırsan ben karışmam. motor önermek sakat bir durum :D sonra ben suçlu olurum. ben tvs apache kullanıyorum ve sağlam motor, arıza vermiyor arıza! aslında dikkat ettikten sonra bir çok motor iyi dayanır ama tvs apache bana kendini kanıtladı.

bilemiyorum işte, @xtugay aklımı çeldi biraz. pulsar kronik sorunları olan bir motor ama ne derece önemli olduğunu hiç düşünmedim. sempatizanı çok olduğundan kusurları dile getirilmiyormuş. emin değilim bundan. yada artıları eksilerini bastırıyor diyebiliriz.

ama dediğim gibi bence motor önerme işi sakat bir iş, ben bir şey önermedim bu senin kararın yani ben ilk fırsatta daelim roadwin 250r alacağım. 140 km rahat gidiyor ve son hız olarak sanırım red line sınırı 170 km yapıyor. ben şu anda tvs apache ile 90~110 arası seyrediyorum ve bazen 120 yapıştırıyorum.

daelim olsa yine 100 civarı hızla yol alırım ama bazen 140 yapıştırırım işte

Motosikleti
    Honda CBR 500
    yedek parça ve servis hiç araştırmadım. o çok önemli evet, pulsar alırsan ben karışmam. motor önermek sakat bir durum :D sonra ben suçlu olurum. ben tvs apache kullanıyorum ve sağlam motor, arıza vermiyor arıza! aslında dikkat ettikten sonra bir çok motor iyi dayanır ama tvs apache bana kendini kanıtladı.

bilemiyorum işte, @xtugay aklımı çeldi biraz. pulsar kronik sorunları olan bir motor ama ne derece önemli olduğunu hiç düşünmedim. sempatizanı çok olduğundan kusurları dile getirilmiyormuş. emin değilim bundan. yada artıları eksilerini bastırıyor diyebiliriz.

ama dediğim gibi bence motor önerme işi sakat bir iş, ben bir şey önermedim bu senin kararın yani ben ilk fırsatta daelim roadwin 250r alacağım. 140 km rahat gidiyor ve son hız olarak sanırım red line sınırı 170 km yapıyor. ben şu anda tvs apache ile 90~110 arası seyrediyorum ve bazen 120 yapıştırıyorum.

daelim olsa yine 100 civarı hızla yol alırım ama bazen 140 yapıştırırım işte
    Yok hocam kendi kararım zaten cumartesi inceleyip aklımdabişeylet oluşur. Daha 2 3 ay var almamıza sonuçta belki fikrim değişir başka bişey olur öyle araştırıyorum şimdilik. Sizin içinde hayırlısı olsun hocam ama sıkıntı yaşamazsınız umarım güç varken elinin altında kullanılır o :D

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Alıntı mertkakici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar , 3 ay önce sıfır aldığım motorumda gaz verdikçe gelen bi uğultu başladı , problem ne olabilir acaba bilgisi olan paylaşabilir mi ? Rölantide çalışırken problem yok , gaz verdikçe ve gazı bıraktıkça bu sesi yapıyor ve gerçekten rahatsız edici bir ses

https://www.youtube.com/watch?v=67q5XJSzEEA

hocam merhaba. öncelikle geçmiş olsun. bende de buna benzer bir ses vardı. 1-2 hafta önce açıldı motor. biyel kolunda ve krank rulmanlarında boşluk çıktı

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Fatih aslında artısi eksiğini geçmez ama insanlar sürekli aynı şikayetten muzdarip olduğu için alıştirildigi gibi basit sorunmus gibi gösterildi. Bir motor düşünün yolda giderken stop etmesinden korktuğunuz. Veya hidrolik suyunun yağ haznesi ile karıştığını. İnsan binince özgür hissedemiyorum kendini bir arıza çıkaracak korkusu oluyor insanda.

ErayTopcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    xtugay
    Tanıdık bir usta var ona göstericem ben anlamam zaten Teşekkür ederim

Motosikleti
    tvs apache rtr 150
    Rica ederim kardeşim bir sıkıntı olursa yine buraya yazarsın

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Rica ederim kardeşim bir sıkıntı olursa yine buraya yazarsın
    @xtugay, hazır aktif apache kullanıcısı bulmuşken sorayım

bazıları(Tvs01) apache artçı ile kullanılırken ön kaldırıyor diyor. bende hayır öyle değil diyorum hatta bir gün test yapacağız kendisiyle. aynı sorun sizde de oluyor mu?

yani arkada ağır bir artçı var iken motor ön kalkıcak gibi oluyor mu? ben 75 kg abim ile birinci vites 5 bin devirde giderken birden yüklendim ve abim küfür etti :D düşüyordu az kalsın ama motor hiç ön kaldırcak gibi olmadı.

yokuş yukarı iken yapsaydım yine ön kalkacak gibi olmazdı eminim, yani 110 kg adamda taşıdım ama hiç ön kalkma mevzusu olmadı.

merak ediyorum bu ön kalkma sorunu sizde de var mı? ben şahsen sepetle beraber arka koruma demirinide söktüm, aşırı denge bozuyor ve şu anda motor kuş gibi çok iyi ve kıvrak.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Ön kaldırma mevzusu dişli oranlarından kaynaklı.

Motosikletin seri olması da aslında dişli oranıyla ilgili.

Aynı dişli oranını cbf'te kullansak yine nispeten benzer bir serilik elde edebiliriz.

Ben tvs ile artçılı kullanımda hiç ön kaldırmadım.

Biraz temkinli sürmek ve tekere getirmeyecek kadar iyi ayarlamak lazım kombinasyonu.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön kaldırma mevzusu dişli oranlarından kaynaklı.

Motosikletin seri olması da aslında dişli oranıyla ilgili.

Aynı dişli oranını cbf'te kullansak yine nispeten benzer bir serilik elde edebiliriz.

Ben tvs ile artçılı kullanımda hiç ön kaldırmadım.

Biraz temkinli sürmek ve tekere getirmeyecek kadar iyi ayarlamak lazım kombinasyonu.
    reis bilgi için teşekkür ederim, benim arka dişli 44t ve ben 47t arka dişli arıyorum motoruma ama zor bulacağım sanırım.

evet dediğin gibi motoru sürmek çok fark ettiriyor, biz 3 kişi bindik ve çok dik rampada bile ön kalkma meselesi olmadı. topcase denge bozuyor ama. çok farkediyor denge.

arkadaş ile baya müzakere yaptık ve anlaşamayınca buluşup test etme kararı aldık uygun bir zamanda test edeceğiz maksat sosyal aktivite stres atma forumdan birileriyle tanışmak hemde başka tvs apache sürmüş olacağım. bir senedir sadece kendi tvs apache mi sürüyorum. sıkıldım artık başka motorlardan da sürmek istiyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

reis bilgi için teşekkür ederim, benim arka dişli 44t ve ben 47t arka dişli arıyorum motoruma ama zor bulacağım sanırım.

evet dediğin gibi motoru sürmek çok fark ettiriyor, biz 3 kişi bindik ve çok dik rampada bile ön kalkma meselesi olmadı. topcase denge bozuyor ama. çok farkediyor denge.

arkadaş ile baya müzakere yaptık ve anlaşamayınca buluşup test etme kararı aldık uygun bir zamanda test edeceğiz maksat sosyal aktivite stres atma forumdan birileriyle tanışmak hemde başka tvs apache sürmüş olacağım. bir senedir sadece kendi tvs apache mi sürüyorum. sıkıldım artık başka motorlardan da sürmek istiyorum.
    O mevzuyu biliyorum

Hala buluşamadınız mı ?

Orjinal dişli oranı nedir tam bilgim yok ama önü bir tık büyük takmak bence motoru rahatlatır.

Hatta senin motor 180'likti,önü 1 tık büyütüp,arkayı 2 diş küçültebilirsin.

Tabi sürekli tek bindiğini varsayıyorum.

Böyle değişik varyasyonlar denenebilir.

Ben ybr'de önü 15 yapmış,beğenmemiştim. Gerçi debriyaj balatalarımı değiştirsem fark ederdi.

Her ne kadar sen mühendisten daha iyi mi biliyorsun diyenler olsada,motosikletin kullanım amaçlarına göre bu tip tatlı modifikasyonlar denenebilir.

Mesela sürekli şehir içi kullanan biri için tvs'nin orjinal dişlileri çok iyi.

Ama uzun yol sürekli yapılıyorsa,modifikasyonlar yapılabilir.

Sonuç olarak ybr,cbf,tvs üçlüsünden performansını en çok beğendiğim motosiklet tvs'dir.

Uzun yol,kısa mesafelerde keyif verir.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O mevzuyu biliyorum

Hala buluşamadınız mı ?

Orjinal dişli oranı nedir tam bilgim yok ama önü bir tık büyük takmak bence motoru rahatlatır.

Hatta senin motor 180'likti,önü 1 tık büyütüp,arkayı 2 diş küçültebilirsin.

Tabi sürekli tek bindiğini varsayıyorum.

Böyle değişik varyasyonlar denenebilir.

Ben ybr'de önü 15 yapmış,beğenmemiştim. Gerçi debriyaj balatalarımı değiştirsem fark ederdi.

Her ne kadar sen mühendisten daha iyi mi biliyorsun diyenler olsada,motosikletin kullanım amaçlarına göre bu tip tatlı modifikasyonlar denenebilir.

Mesela sürekli şehir içi kullanan biri için tvs'nin orjinal dişlileri çok iyi.

Ama uzun yol sürekli yapılıyorsa,modifikasyonlar yapılabilir.

Sonuç olarak ybr,cbf,tvs üçlüsünden performansını en çok beğendiğim motosiklet tvs'dir.

Uzun yol,kısa mesafelerde keyif verir.
    evet, sen mühendisten iyi mi biliyorsun dediklerinde verdiğim cevap sabit;

mühendisler bunu standart olarak üretiyor ve alan kişi kullanım amacına göre ister sepet takar ister römork takar isterse dişliler ile oynar diyorum ve mühendislerinde kişiye özel motor üretemeyeceklerini söylüyorum.

yani fabrika standart olarak çıkartıyor mecburen.

Tvs apache ön dişli 13t, arka dişli 44t.

ben öne 15 taktığımda güzel oluyor ama çekiş zayıflıyor ve bazen 4. vitese düşmek zorunda kalıyorum. ben şu anda orjinal ebatlarda dişli kullanıyorum ama amacım arkayı 47 yapmak. sanırım böylece 119 km olan son hız 105 civarı olacak ama performans tavan yapacak.

forumdaki arkadaş ile buluşacağız ama işten çıktığımda çok yorgun oluyorum ve evden başka bir yere gitmek istemiyorum, bugün yine yorgun bir şekilde eve geldim yemeğimi yedim şimdi bilgisayarda meşhur oyunumu oynayacağım.

arkadaş ufak bir şeyi abartıyor, abarttığı ortada ama işte inadı tutunca bir insanın daha aksini söylemez :D

bugün bir sene 1 hafta oldu ve hiç ön kalkma olmadı bende, hemde 110 kg civarı bu adamı 3. vitese düşmek zorunda kaldığım aşırı dik yokuşlardan geçerek 3 gün işe götürüp getirdiğim halde.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler