Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı a.payza adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar biliyorum ki aranızda tecrübeli ustalar var
    Lütfen yardımınızı esirgemeyin

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...il-acilir.html

Kilometre göstergesi kendi kendine düzeldi 1 gün sonrasında
    Ama yakın zamanda sinyalleri değiştirmek istiyorum o yüzden yardımınızı rica ediyorum

Bu arada vefat eden arkadaşın yakınlarına baş sağlığı diliyorum
    Allah sabır versin
    Üsküdar civarındaysan yada yakın biyerde buluşabilirsek hepsini halledelim gösteriyim istersen.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Scarty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamun aleykum , abilerim 2012 model apachem var , yag yakıyor uzun zamandır yaptırmak istiyordum yaptiramiyordum şimdi yaptıracağım kesin fakat kime yaptirsam nereye yaptirsam kararsız kaldım gittigim ustam var genelde Çin motorlara bakıyor subap falan yaptırdığımda sesli çalışıyor ama nasil yapıyorsa çalışmayan motoru tıkır tıkır tek marsta çalışan motor yapıyor bi 5-10 km gidiyorum durduğunda stop edecekmiş gibi oluyor yani ustam bu motorun ince ayarını anlamıyor iyi birisi fakat motoru tanımıyor.
    İkinci seçenek tvs bayisi bu servise motoru çok goturdum ama hiç memnun kalmadım el mahkum goturuyorum.Subap ayarı yapın diyorum adam yok bakicaz belki gerek kalmaz diyor bende usta sensin hallet napiyorsan yap diyorum motorun bi yağını filtresini değiştiriyor rolantiyle oynuyor hoop 170 lira bakım ücreti alıyor mal gibi kalıyorum işini de begenmiyorum.

Kısaca ben bu motoru neredeyse sıfır gibi toplamak istiyorum dişliler den ses geliyor değiştiricem motor yağ yakıyor ne gerekiyorsa değiştiricem ama bana Bursa da adam akıllı usta onerin bir fikir verin tek satıcının eline kaldık mi adam ne itelerse onu alıyorum.

karadenizz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RTR 150-14'-Ninja 300
    Merhabalar dostlar,motosikletimi satışa çıkardım ve uyguna bırakıyorum.Düşünen varsa bakabilir

Satış linki

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Selamlar;
    150'lik motorunu 180'lik yaptıran var mı ?

Varsa birkaç sorum olacak

1-Sağlamlık nasıl ?
    2-Performansa nasıl bir etkisi oldu ? Son hız beklentisinden ziyade 0-60'ı,60-100 arası biraz daha atikleşirse kafidir. Zaten 120'den sonra savruluyor motor
    3-Kocaeli ve çevresinde bu işlemi hakkıyla yapabilecek,ehil ustalar var mı,varsa maliyeti ne kadar oluyor bu işlemlerin ?

Teşekkürler şimdiden.

a.payza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (yeni kasa) Yeşil Renk
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üsküdar civarındaysan yada yakın biyerde buluşabilirsek hepsini halledelim gösteriyim istersen.
    Maalesef esenlerde oturuyorum. İş yerinden geç çıktığım için bir yere gitmeye fırsat ta olmuyor ki üsküdara geleyim
    Eğer seni uğraştırmayacaksa telefondan çekilmiş bir iki fotoğrafı yükleyebilirsen hangi somun hangi cıvata sökülecekse yerini görmem yeterli olacaktır.
    Usta önümde sökmüştü serviste unuttum
    Şimdi onlara sorsam söylemezler
    Sinyaller burada pahalı diye yurtdışından sipariş verdim daha gelmedi
    Gelince onları değiştiririm bari

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Uğur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar;
    150'lik motorunu 180'lik yaptıran var mı ?

Varsa birkaç sorum olacak

1-Sağlamlık nasıl ?
    2-Performansa nasıl bir etkisi oldu ? Son hız beklentisinden ziyade 0-60'ı,60-100 arası biraz daha atikleşirse kafidir. Zaten 120'den sonra savruluyor motor
    3-Kocaeli ve çevresinde bu işlemi hakkıyla yapabilecek,ehil ustalar var mı,varsa maliyeti ne kadar oluyor bu işlemlerin ?

Teşekkürler şimdiden.
    ben yaptırdım.

silindir ve piston değişti sadece. egzantrik zincirim bollaşmıştı onuda yeniledik ama eski 150 apache zinciriyle değişmiş olabilir.

2 kişi yokuş yukarı 111 km hız yaptım daha 700 kilometre küsürde şu an. sıkıldım yavaş kullanmaktan. ilk 500 yağ değişimini yaptıktan sonra biraz gazlayayım dedim ve çekiş mükemmel.

şimdi arka dişliyi 44'den 47'ye yükselteceğim. şu anda 9 bin devirde 119 km civarı hız yapıyor. dişli değişiminden sonra 9 bin devir 105 falan yapsa bile sıkıntı olmaz. yeterki gaza basınca uçsun.

şu anki haline bayıldım ve motoruma yenide aşık oldum.

ama yapan ustadan hiç memnun kalmadım. kağıthanede "nuh" usta yaptı ve motoru iki sefer dağıtıp topladı. ahmak herif pistonun üst kapağa çarpacağını nasıl bilemedi! hatta ben onu uyarmıştım ama takmadı beni. sonra tekrar söktü ve 3 conta koyup çözdük piston vurma işini ama şimdide kesilemeyen bir sübap sesi var ama umursamıyorum, umarım sorun olmaz.

kompresyon eksikliği yok hatta ayak marşına basılmıyor o derece kompressyon var o yüzden sübap sesine fazla takılmadım. bu arada 3 sefermi 4 sefermi ne sübap ayarlattım.

ya arkadaş bir insan bu kadarmı ahmak olur. ne motor toplaması iyi ne sübap ayarlaması. 500 kağıt para gitti. yan sanayi silindir piston taktık.

biraz daha kullanayım bakalım.

not: bu arada arkadaşlar gerekli malzemeleri kendiniz satın alıp ustaya sadece işçilik vermeniz daha kazançlı olur. 200 lira işçilik verin ustaya. aslında çok bile ama olsun. orjinal silindir piston 140 tl civarı bişey sanırım.

180cc yapmak için biraz daha tuzlu ama bilemiyorum sizin tercihiniz.

180cc yapmak için sağlıklı olması açısından karbüratör, üst kapak, sübaplar, egzantrik zinciri ve mili, silindir-piston değişmeli.

benimki biraz baştan savma gibi oldu ama şu an performans iyi. gerçi temiz bir 150cc apache kullanmadığım için kesin birşey diyemiyorum.

hafif yokuş yukarı 2 kişi 111 km hız gördük işte.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:48 ----------

Arkadaşlar biliyorum ki aranızda tecrübeli ustalar var
    Lütfen yardımınızı esirgemeyin

http://www.motosiklet.net/forum/mt-k...il-acilir.html

Kilometre göstergesi kendi kendine düzeldi 1 gün sonrasında
    Ama yakın zamanda sinyalleri değiştirmek istiyorum o yüzden yardımınızı rica ediyorum

Bu arada vefat eden arkadaşın yakınlarına baş sağlığı diliyorum
    Allah sabır versin
    teşekkürler, üzüldük gerçekten. ama ona soracağım öbür tarafta. nuh ustayı o önermişti, ustanın tek gözü başka yere bakıyor. bildiğin şaşı bir adam :D

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Maalesef esenlerde oturuyorum. İş yerinden geç çıktığım için bir yere gitmeye fırsat ta olmuyor ki üsküdara geleyim
    Eğer seni uğraştırmayacaksa telefondan çekilmiş bir iki fotoğrafı yükleyebilirsen hangi somun hangi cıvata sökülecekse yerini görmem yeterli olacaktır.
    Usta önümde sökmüştü serviste unuttum
    Şimdi onlara sorsam söylemezler
    Sinyaller burada pahalı diye yurtdışından sipariş verdim daha gelmedi
    Gelince onları değiştiririm bari
    Şuan bende apache yok. o yüzden resim çekemem. ancak göstergenin yanlarındakı 10 yada 8 olması lazım 4 civatayı açıp kafanın altındaki civatayıda gevşetirsen kafa iner aşağı.. zor bişey yok denemekten çekinme
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Şuan bende apache yok. o yüzden resim çekemem. ancak göstergenin yanlarındakı 10 yada 8 olması lazım 4 civatayı açıp kafanın altındaki civatayıda gevşetirsen kafa iner aşağı.. zor bişey yok denemekten çekinme
    enes arkadaştaki motor yeni kasa. sen eski kasayı anlatmışsın.
    TRANSALP XL700

Motosikleti
    pulsar ns200
    arkadaşlar severek kullandığım motorumu takım elbise ile işe gittiğim için scooter e geçeceğim formdaşlarıma 4000tl
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...09200760/detay

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    arkadaşlar herkese merhaba
    2009 model apache sahibiyim.Zincir ve dişlileri değiştirmek istiyorum.Sorum ise ilanlarda hep rtr 150 dişli takımı olarak var.Bir yerde tvs apache 150 zincir dişli set gördüm oda 160tl.Rtr zincir dişli seti alırsam 2009 modelde sorun olur mu?

Motosikleti
    tvs apache
    İkisinide kullandım birçok parçası uyumlu edişliler aynı zincir lokmalarını yinede say emin olmak için %90 uyması lazım

eALP - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    Kardesim cevap icin tesekkurler. tvs nin sitesinde rtr olmayan modelde disliler 13/43 118l. rtr olan modelinde 13/44/124l. Alacagim sitede sordum sorun olmaz dediler ama bilemedim. En basit soyle ornek vereyim gaz teli almistim rtr modelli eski modelden kisa cikti. gidonu sola kirdigimda devir yukseliyordu.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı Scarty adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum , abilerim 2012 model apachem var , yag yakıyor uzun zamandır yaptırmak istiyordum yaptiramiyordum şimdi yaptıracağım kesin fakat kime yaptirsam nereye yaptirsam kararsız kaldım gittigim ustam var genelde Çin motorlara bakıyor subap falan yaptırdığımda sesli çalışıyor ama nasil yapıyorsa çalışmayan motoru tıkır tıkır tek marsta çalışan motor yapıyor bi 5-10 km gidiyorum durduğunda stop edecekmiş gibi oluyor yani ustam bu motorun ince ayarını anlamıyor iyi birisi fakat motoru tanımıyor.
    İkinci seçenek tvs bayisi bu servise motoru çok goturdum ama hiç memnun kalmadım el mahkum goturuyorum.Subap ayarı yapın diyorum adam yok bakicaz belki gerek kalmaz diyor bende usta sensin hallet napiyorsan yap diyorum motorun bi yağını filtresini değiştiriyor rolantiyle oynuyor hoop 170 lira bakım ücreti alıyor mal gibi kalıyorum işini de begenmiyorum.

Kısaca ben bu motoru neredeyse sıfır gibi toplamak istiyorum dişliler den ses geliyor değiştiricem motor yağ yakıyor ne gerekiyorsa değiştiricem ama bana Bursa da adam akıllı usta onerin bir fikir verin tek satıcının eline kaldık mi adam ne itelerse onu alıyorum.
    İstanbul Küçükyalı da salgın motor var bu adamlar işin ehli ben çok memnunum tavsiye ederim fiyat al pazarlık yap hesabına uyarsa yaptır
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Beyler 4000 TL 2015 model 21000'de Apache var temiz ilgilenen olursa mesaj atsın bana. duke 390'a geçtim piyasanın altına verip elden çıkarma niyetindeyim ustanıza gösterebilirsiniz. Motor Fulya tarafında İstanbul'da.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ozgurdegi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 4000 TL 2015 model 21000'de Apache var temiz ilgilenen olursa mesaj atsın bana. duke 390'a geçtim piyasanın altına verip elden çıkarma niyetindeyim ustanıza gösterebilirsiniz. Motor Fulya tarafında İstanbul'da.
    bir arkadaş yeni başlıyacak motora ve apache önerdim, bütçesi ve isteğine en uygun bunu gördüm. ama işin kötü yanı ankarada ikamet ediyor :S

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    arkadaşlar iki oldu aynı şey oluyor. motorumu 3200 tl ye satsam diyorum ve 4 bine falan başka motor bakıyorum ama 4 bin liraya bile dönüp dolaşıp yine apache buluyorum. bu fiyata daha iyisi yok. var mı? var da ben mi bilmiyorum?

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iki oldu aynı şey oluyor. motorumu 3200 tl ye satsam diyorum ve 4 bine falan başka motor bakıyorum ama 4 bin liraya bile dönüp dolaşıp yine apache buluyorum. bu fiyata daha iyisi yok. var mı? var da ben mi bilmiyorum?
    4 bin civarı en sağlam motor apachedir dostum.Bu arada motorumu yeni ilana koydum.Sen veya arkadaşın ilgilenirse görüşelim.2013 model Yer Ankara.4000bine vereceğim.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

İlk sahibinden satılık Tvs Apache 2014.

Pazarlık payı var...

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Dev bir topiğin Ölümünü izliyoruz aylardır vay be.. burda günde 3 4 sayfa atmazsa kimse konuşmuyo anlatmıyo derdik.. şimdi ayda 1 sayfa atarsa iyi

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Dev bir topiğin Ölümünü izliyoruz aylardır vay be.. burda günde 3 4 sayfa atmazsa kimse konuşmuyo anlatmıyo derdik.. şimdi ayda 1 sayfa atarsa iyi
    Maalesef aynen öyle oldu Enes kardeşim. Watsup ta az da olsa yazılanlar var ama, buranın tadını vermiyor açıkçası.
    Hele bir de havalar soğudu ya, bundan sonra hepten boş kalır buralar.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler