Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    5. vites, 9 bin devirde 119 km hız yapıyor motorum. arka lastik 100/80/18 ve 30 ps hava basılı.

en fazla 124 km hız gördü ve devir 9700 civarıydı tam net hatırlayamıyorum. benim için motorumun son hızı 119 km şu anda. red line sınırında ne görüyorsa son hız odur benim için.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Ben zamanında ateşleme bobinini değiştirmiştim. O yüzden 12 bin devire kadar geliyor sanırım. Çünkü eskiden 10 bin devir civarında ateşleme yavaş yavaş kesmeye başlıyordu. Tabi bu şekilde sürekli seyretmiyorum. Kamera akşam da video çeksem bi

Arkadaşlar bu apache150 nin 4 lü sinyal olayı var mı?

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı umitbasci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu apache150 nin 4 lü sinyal olayı var mı?
    yok yalnız 4lü flaşör takmak basit bi olay
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zamanında ateşleme bobinini değiştirmiştim. O yüzden 12 bin devire kadar geliyor sanırım. Çünkü eskiden 10 bin devir civarında ateşleme yavaş yavaş kesmeye başlıyordu. Tabi bu şekilde sürekli seyretmiyorum. Kamera akşam da video çeksem bi
    Hangi motorun ateşleme bobinini taktınız yada modifiye bir parçamı bende eskiden uğraştım ama bulamayınca vazgeçtim

haplo_trm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache Rtr150
    Merhaba.

2 hafta kadar önce 6400km de 2014 model yeşil renkte bir apache satın aldım. Sesi, gücü, duruşu ile sınıfındaki en iyi motor olduğunu düşünerek bu tercihi yaptım ve umarım pişman olmam

Şimdi gelelim aklıma takılan, fasulyenin zararları kısmına; (soracağım şeyler daha önce tabi ki sorulup cevaplanmış, pek çoğunu çat pat cevaplarla okudum fakat hem çok fazla sayfa var, gözümden kaçmış cevaplar olabilir, hem de daha derli toplu yeniden yazılması belki başkalarının da derdine derman olabilir diye tekrar yazdıklarım da var, anlayışla karşılarsanız sevinirim.)

1) Titreşimli bir makine olduğunu biliyoruz, itirazım da yok zaten; ancak sanki sol tarafta daha çok hissediliyor, normali böyle mi? (sol pegde daha fazla gibi sanki, sol ayna ilk kalkışta ve 7000 üzerinde titreşimden bulanıklaşıyor ama sağda böyle bir sorun dikkatimi çekmedi vs.)

2) Rölantide ciddi miktarda düşen far parlaklığı akü kaynaklı mı? Yoksa akımı doğrudan şarj dinamosundan almasından dolayı falan mı?

3) Benzin göstergesinde son çizgi yanıp sönmeye başladığında depo bitti uyarısı mı yoksa rezerv depo bile bitiyor bilader hüyoop! uyarısı mı? :D (tek çizgiye düştükten bir süre sonra gaz yememeye başlayınca rezerve almıştım, sonradan yanıp sönmeye başlayınca neyin ne olduğunu bilemedim.)

4) Yokuş aşağı inerken egzozdaki hafif patlamalar normal mi yoksa hava ayarını oynamak mı gerek? Eğer hava ayarı gerekiyorsa ne yöne doğru?

5) Az çok elimden gelen işlerdir, adam gibi çalıştığına inandığım bir usta bulamadım, o yüzden kendim bakım yapmayı planlıyorum. Hava - yağ filtresi, ampul vs gibi yedek parçaları nereden temin edebilirim?(Ankara, Ankara'ya gönderim yapan dükkan telefonu ya da online site bilginiz varsa)

6) Videosunu ekledim, aklıma gelen son sıkıntı ise canımı en çok sıkan problem, silindirden gelen şangur şungur sesler İlk aldığımda yoktu diye hatırlıyorum çünkü baya dinledim makineyi almadan önce. Biraz devirli kullandığımı söylemem gerek, bir de motora alışma evresinde olduğumdan sanırım bir miktar hor kullandım başlarda. Sonuç olarak forumdan da okuduğum kadarıyla;

- Ya egzozun motora bağlandığı vidalar gevşedi ya da somunu erimiş artık, ses yapıyor. Bu durumda uygun somunu nereden temin edebilirim, ne şekilde aramam gerekiyor bilgiye ihtiyacım var, Ankara'dayım.
    - Ya da sübap ayarında bir bozulma var. Bu durumda da çok araştırmama rağmen sübap aralığı değerlerini bir türlü bulamadım. Başta belirttiğim gibi 2014 model yeni kasa Rtr150 modeli kullanıyorum.

Video için: https://youtu.be/4QOFMoejL3w

Elinde servis kılavuzu (türkçe olmak zorunda değil) olan varsa ve paylaşırsa gece gündüz duamı ederim :D İşten anladığına güvenebileceğim, doğru düzgün bir usta varsa bildiğiniz ona da götürebilirim.

Biraz fazla sormuş olabilirim, affola Ancak dediğim gibi hem benim hem de aynı sorunlarla uğraşan başkaları için bilgi tazelemek adına derli toplu yeni bir cevap olması açısından bilgisi olan arkadaşlar yardımını esirgemezse sevinirim.

Hepinizin tekeri düz bassın dostlar

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı haplo_trm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.

2 hafta kadar önce 6400km de 2014 model yeşil renkte bir apache satın aldım. Sesi, gücü, duruşu ile sınıfındaki en iyi motor olduğunu düşünerek bu tercihi yaptım ve umarım pişman olmam

Şimdi gelelim aklıma takılan, fasulyenin zararları kısmına; (soracağım şeyler daha önce tabi ki sorulup cevaplanmış, pek çoğunu çat pat cevaplarla okudum fakat hem çok fazla sayfa var, gözümden kaçmış cevaplar olabilir, hem de daha derli toplu yeniden yazılması belki başkalarının da derdine derman olabilir diye tekrar yazdıklarım da var, anlayışla karşılarsanız sevinirim.)

1) Titreşimli bir makine olduğunu biliyoruz, itirazım da yok zaten; ancak sanki sol tarafta daha çok hissediliyor, normali böyle mi? (sol pegde daha fazla gibi sanki, sol ayna ilk kalkışta ve 7000 üzerinde titreşimden bulanıklaşıyor ama sağda böyle bir sorun dikkatimi çekmedi vs.)

2) Rölantide ciddi miktarda düşen far parlaklığı akü kaynaklı mı? Yoksa akımı doğrudan şarj dinamosundan almasından dolayı falan mı?

3) Benzin göstergesinde son çizgi yanıp sönmeye başladığında depo bitti uyarısı mı yoksa rezerv depo bile bitiyor bilader hüyoop! uyarısı mı? :D (tek çizgiye düştükten bir süre sonra gaz yememeye başlayınca rezerve almıştım, sonradan yanıp sönmeye başlayınca neyin ne olduğunu bilemedim.)

4) Yokuş aşağı inerken egzozdaki hafif patlamalar normal mi yoksa hava ayarını oynamak mı gerek? Eğer hava ayarı gerekiyorsa ne yöne doğru?

5) Az çok elimden gelen işlerdir, adam gibi çalıştığına inandığım bir usta bulamadım, o yüzden kendim bakım yapmayı planlıyorum. Hava - yağ filtresi, ampul vs gibi yedek parçaları nereden temin edebilirim?(Ankara, Ankara'ya gönderim yapan dükkan telefonu ya da online site bilginiz varsa)

6) Videosunu ekledim, aklıma gelen son sıkıntı ise canımı en çok sıkan problem, silindirden gelen şangur şungur sesler İlk aldığımda yoktu diye hatırlıyorum çünkü baya dinledim makineyi almadan önce. Biraz devirli kullandığımı söylemem gerek, bir de motora alışma evresinde olduğumdan sanırım bir miktar hor kullandım başlarda. Sonuç olarak forumdan da okuduğum kadarıyla;

- Ya egzozun motora bağlandığı vidalar gevşedi ya da somunu erimiş artık, ses yapıyor. Bu durumda uygun somunu nereden temin edebilirim, ne şekilde aramam gerekiyor bilgiye ihtiyacım var, Ankara'dayım.
    - Ya da sübap ayarında bir bozulma var. Bu durumda da çok araştırmama rağmen sübap aralığı değerlerini bir türlü bulamadım. Başta belirttiğim gibi 2014 model yeni kasa Rtr150 modeli kullanıyorum.

Video için: https://youtu.be/4QOFMoejL3w

Elinde servis kılavuzu (türkçe olmak zorunda değil) olan varsa ve paylaşırsa gece gündüz duamı ederim :D İşten anladığına güvenebileceğim, doğru düzgün bir usta varsa bildiğiniz ona da götürebilirim.

Biraz fazla sormuş olabilirim, affola Ancak dediğim gibi hem benim hem de aynı sorunlarla uğraşan başkaları için bilgi tazelemek adına derli toplu yeni bir cevap olması açısından bilgisi olan arkadaşlar yardımını esirgemezse sevinirim.

Hepinizin tekeri düz bassın dostlar
    sadece ikinci soruya yanıt verebilirim; ışıklar şarj ünitesine bağlı olduğu için gazladığında çok yanar ve rolantide az yanar. rolantiyi 2 bin devir yap bu sorun düzelir ama yakıt harcama azda olsa artar ve motorun hararet yapma durumu artar.

bu arada yeni motorun hayırlı olsun, yağını sürekli kontrol etmeyi unutma ve 1500 km yolda bir yağ yenile. hava filtresini de pislenmiş ise yenile.

zincirin bol veya gergin olmamalı. tam ortadan tut, yukarı ve aşağı oynattığında yaklaşık 2 cm oynaması lazım zincirin.

yağ filtresini de değiştirmen gerekir ama ne kadar sürede onu bilmiyorum. fazla düşük devirde kullanma. en az 6 bin devirde vites yükselt. ve 4 bin devirden aşağılarda sürmemeye özen göster.

5 bin devirden önce ani gaz vermek motor için iyi değildir, çok fena coşsan bile nazikçe 5 bin devire çık ve sonra gaz kolunu parçalayabilirsin

mıcır ve tozlu yollarda ön fren kullanma, asfalt ve parke yollarda ön fren iyidir ve yanı sıra arkayı da sıkmakta fayda var.

7 bin devir ve üzerindeyken vites düşürmek pek iyi olmaz.

tekrardan motorun hayırlı olsun, iyi bak ona. yağ çok önemli.

edit: sahibinden.com'da rezillik yapıyorsunuz. "TVS" marka motorları "Apachi" markası altında satışa koyuyorsunuz, "apachi" kros motor ilanlarına giriyorum 10 tane ilandan 8 tanesi "TVS apache" çıkıyor, olucak iş değil

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı kazım kazım adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi motorun ateşleme bobinini taktınız yada modifiye bir parçamı bende eskiden uğraştım ama bulamayınca vazgeçtim
    Sürat motorda taktırmıştım. Onlarda herşey var.

Motosikleti
    tvs apache
    Sürat motorda taktırmıştım. Onlarda herşey var.
    Benim öğrenmek istediğim hangi model marka motorun bobinini taktın dandik birşey olmadın uğraşmışken ben bodrumda yaşıyorum buralarda bakacağım bulursam

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Benim öğrenmek istediğim hangi model marka motorun bobinini taktın dandik birşey olmadın uğraşmışken ben bodrumda yaşıyorum buralarda bakacağım bulursam
    Hocam bilmiyorum. Bi dahaki uğradığımda sorarım. Az önce sürat motordaydım bakıma gitmiştim. Mesajını görsem sorardım

Motosikleti
    tvs apache
    Hocam bilmiyorum. Bi dahaki uğradığımda sorarım. Az önce sürat motordaydım bakıma gitmiştim. Mesajını görsem sorardım
    Sağolasın kardeşim şimdiden

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Sağolasın kardeşim şimdiden
    Eski ustalar yok orda. Ama Kenan usta bilir. Telefonla arayıp sormakta da fayda var

SalihAktas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XMAX 250 2015+TVS RTR150 APACHE 2014
    arkadaşlar bu ateşleme bobini işi benimde aklıma düştü
    iridyum buji ile de desteklersek güç elde edebiliriz gibime geliyor
    aklımda bikaç model var sizce ne takmalıyım
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-hyosung-gt250r-gt250-atesleme-bobini-sifir-287012497/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-virago-250-atesleme-bobini-monero-250-supershadow-bobin-279746857/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-ramzey-200-cc-cross-dis-bobin-a-kalite-atesleme-bobini-267418558/detay

Cılgın_TC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 yeşil
    Ankara'da Duran motor tavsiye ediliyordu oraya uğrayabilirsin

Arkadaşlar sıfır apache almayı düşüyorum acaba alırsam hangi modelini almalıyım aralarında fiyat dışında bir fark oluyor mu acaba? 2014, 2015 ve 2016 sadece fiyat farkı varsa 2014 almak daha mantıklı oluyor sanırım. Ayrıca ilk motorum olucak 4-5 saat dışında motor tecrübem yok. Sürme kolaylığı açısından ybr 125, görünüş olarakta Cfmoto 150nk ya gözüm çarpıyor ama kalbimde tvs var.

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    uzun süre kullanacaksaniz pek farki yok yalniz onemli bir konu 2014 model icin 2bin tl ayrica bir sigorta parasi oduyordun o yuzden pahali da olsa yeni modeli almani tavsiye ederim. ayrica yeni baslayip ileride degistirecekseniz ucuz cinli motorlardan da alabilirsiniz

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı nayman.fatih adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar sıfır apache almayı düşüyorum acaba alırsam hangi modelini almalıyım aralarında fiyat dışında bir fark oluyor mu acaba? 2014, 2015 ve 2016 sadece fiyat farkı varsa 2014 almak daha mantıklı oluyor sanırım. Ayrıca ilk motorum olucak 4-5 saat dışında motor tecrübem yok. Sürme kolaylığı açısından ybr 125, görünüş olarakta Cfmoto 150nk ya gözüm çarpıyor ama kalbimde tvs var.
    Sakın 2014 model alma.
    2015 model yada 2016 al.
    2015 5600 lira.

2014 model için sigortaya tenzil işlemi için 600 İla 1000 lira arasında para istiyorlar. Tenzil işleminin Sebebi ise ilk sigorta yaptıracak aracın 1 yaşından büyük olması.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    bugün 2012 model motosikletim için ziraat bankasından teklif aldım, 2500 küsüratlı bir rakam söyleyince dünyam başıma yıkıldı. 200 bin tl değerinde "Range Rover" kaç paraya sigorta yaptırıyor? ben kaç tl ye sigorta yaptırıyorum.

18/03/2016 tarihinden şimdiye kadar sigortasız gezdim, para yok şu anda da sigortasız dolaşıyorum. 3 ay 12 gündür sigortasızım, memnun değilim ama şu anda başka seçeneğim yok.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün 2012 model motosikletim için ziraat bankasından teklif aldım, 2500 küsüratlı bir rakam söyleyince dünyam başıma yıkıldı. 200 bin tl değerinde "Range Rover" kaç paraya sigorta yaptırıyor? ben kaç tl ye sigorta yaptırıyorum.

18/03/2016 tarihinden şimdiye kadar sigortasız gezdim, para yok şu anda da sigortasız dolaşıyorum. 3 ay 12 gündür sigortasızım, memnun değilim ama şu anda başka seçeneğim yok.
    Fatih ziraat herkese uygun veriyordu. Neden böyle oldu merak ediyorum. Seni ziraate yönlendiren de bendim. Harbiden şuan başka seçenek yok
    fatih.met bunu beğendi.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Slm arkadaş ben geçen sene eksoz katalizörünü sökmüştüm Ozamanlar 6-7 devir ve üstüne çıktığımda eksoz dan çok fena bir zırıltı sesi geliyordu sonra kesildi şimdi gene başladı ve kesilmiyor ve çok rahatsız edici bir ses Nasıl giderebiliriz sizce bir fikri olan varmı yada ses tam neresinden geliyor bilen varmı ses içinden geliyor ama tam olarak neresi olabilir?

NOT: ses kesinlikle eksoz'un içinden geliyor ona eminiz yani kapaklar korumalardan falan değil.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler