Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    adrenaliin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2009 Cbr 1000 rr ve2012 apache 150
    Arkadaslar merhabalar
    2012 model siyah apache 150 mi satiyorum.orjinal silindir piston sevman set degistirdim.motor suan rodajda. 2 ci sahibinden aldim. Henuz ilan vermedim ama satilik. 05348920280 kartal pendik de gorebilirsiniz.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ekim 2013 trafiğe çıkışlı. Evet bunu pek kullanmıyorum. Detaylı bi bakacağım artık. Ngk buji takmayı düşünüyorum. Yoksa orijinal mi kullanmaya devam etsem?
    Dostum TVS'nin parçaları kalitelidir. Mümkün olduğunca orjinali dışında değiştirmemek lazım. Üzerindeki buji Bosch. NGK'nın bir getirisi olacağını sanmıyorum.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

osmanico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Arkadaşlar merhaba. Benim motorumda fazla yakmaya başladı. En son benzinim bitmişti. (Yedeğe çevirmedim 50 metre ilerde benzinlik vardı ittim) 30 liralık benzin aldım. (6.828 lt) 210 km yol yaptım benzin ışığı yüne yanıyordu fakat yanımda yedek benzin taşımaya başladım bi litre, o yüzden yine bitmesini bekledim ve 210 km'de bitti. Son 10 gündür havalar iyice soğuduğu için sabah akşam motoru 10 dakikaya yakın rölantide çalıştırıp öyle devam ediyorum. O yüzden mi yakıt arttı acaba diye düşünmeden edemiyorum.

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:32 ----------

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    http://hizliresim.com/j1Wnp9

Şu depodaki ezik canımı sıkıyor. Egzoz komple boyaya verilecek. Egzoz demiri zaten boyada şuanda

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:41 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:44 ----------

Dusunen olursa elimde canta takma demiri
    Orjinal sol demiri vede karbon bogazdan egzost var.orjinaline hic dokunmadan direkt bogazdan ucgen tri oval.apache 150
    fedora bunu beğendi.

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı osmanico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. Benim motorumda fazla yakmaya başladı. En son benzinim bitmişti. (Yedeğe çevirmedim 50 metre ilerde benzinlik vardı ittim) 30 liralık benzin aldım. (6.828 lt) 210 km yol yaptım benzin ışığı yüne yanıyordu fakat yanımda yedek benzin taşımaya başladım bi litre, o yüzden yine bitmesini bekledim ve 210 km'de bitti. Son 10 gündür havalar iyice soğuduğu için sabah akşam motoru 10 dakikaya yakın rölantide çalıştırıp öyle devam ediyorum. O yüzden mi yakıt arttı acaba diye düşünmeden edemiyorum.
    benzin isigi yedek depoda iken yanar siz surekli yedek depoda kullaniyor olmayasiniz

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    10 dakika rölanti çalışmasının bu kadar fark edeceğini düşünmüyorum.
    Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum TVS'nin parçaları kalitelidir. Mümkün olduğunca orjinali dışında değiştirmemek lazım. Üzerindeki buji Bosch. NGK'nın bir getirisi olacağını sanmıyorum.
    Orijinalden devam edeyim o halde. Olmadı ikisininden de alıp, ikisini de denerim.

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı omerfari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin isigi yedek depoda iken yanar siz surekli yedek depoda kullaniyor olmayasiniz
    Hayır hocam yedeğe düşmeden benzin ışığı yanıyor. Normalde benzin ışığı yanınca gidip alırdım. Bilerek bitmesini bekledim. Yedeğe hiç çevirmedim. Motorum cidden fazla yakmaya başladı. Eskiden 3 litreyi bile görmezdim. Neyse baktırırız artık.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Hayır hocam yedeğe düşmeden benzin ışığı yanıyor. Normalde benzin ışığı yanınca gidip alırdım. Bilerek bitmesini bekledim. Yedeğe hiç çevirmedim. Motorum cidden fazla yakmaya başladı. Eskiden 3 litreyi bile görmezdim. Neyse baktırırız artık.
    Benim bildiğimde yedeğe düşmeden benzin ışığı yanmaz. Yedekte epey bir gidildikten sonra yanıyor olarak biliyorum.
    Gerçi bu güne kadar hiç yakmadım. Ama aynı motordan kullanan arkadaşımda bu şekilde tarif ediyor.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğimde yedeğe düşmeden benzin ışığı yanmaz. Yedekte epey bir gidildikten sonra yanıyor olarak biliyorum.
    Gerçi bu güne kadar hiç yakmadım. Ama aynı motordan kullanan arkadaşımda bu şekilde tarif ediyor.
    aynen öyle.. benzin ışığı yanıyorsa depo yedektedir zaten.. Sen hangi konumda yedek hangı konumda ana depo bunu bildiğine eminmisin dostum ?
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 dakika rölanti çalışmasının bu kadar fark edeceğini düşünmüyorum.

Orijinalden devam edeyim o halde. Olmadı ikisininden de alıp, ikisini de denerim.
    Aslında gideceğiniz yer 20 dk ise 10 dk ısınmasını bekleyerek yakıt tüketiminiz aşağı yukarı 1/4 oranında artar. En azından arabada ölçümlediğim bu.
    Ataol Behramoğlu

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Aslında gideceğiniz yer 20 dk ise 10 dk ısınmasını bekleyerek yakıt tüketiminiz aşağı yukarı 1/4 oranında artar. En azından arabada ölçümlediğim bu.
    Araba için dediğiniz doğru.Soğukta ilk çalıştırmada genel kullanım kuralı,yerinde ısınmasını beklemektense, yavaş yavaş giderek yolda ısınmasını sağlamaktır. Bu sayede yakıttan da tasarruf edilmiş olur.

Fakat motosiklette, özellikle karbüratörlü de bu biraz zor oluyor. Isınmadan yola çıkmaya kalktığınızda gaz yemiyor ve stop etme durumuna kadar geliyor.(En azından bende böyle oluyor.)

Bu sebeple bence 10 dk. olmasa da relanti de biraz ısınmasını beklemek ve sonrasında çok fazla gaz vermeden yola çıkmak daha mantıklı gibi geliyor.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aynen öyle.. benzin ışığı yanıyorsa depo yedektedir zaten.. Sen hangi konumda yedek hangı konumda ana depo bunu bildiğine eminmisin dostum ?
    Hocam 2011'den beri bu motora biniyorum. Ne demek bildiğine emin misin? Benzinim iyice azaldığı Zaman ışık yanıyor. Yandıktan sonra 30 km falan daha yapıyorum bitiyor benzin. Sonra yedeğe çeviriyorum yine baya gidiyor. Bu süre zarfında ışık sürekli yanıyor.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Hocam 2011'den beri bu motora biniyorum. Ne demek bildiğine emin misin? Benzinim iyice azaldığı Zaman ışık yanıyor. Yandıktan sonra 30 km falan daha yapıyorum bitiyor benzin. Sonra yedeğe çeviriyorum yine baya gidiyor. Bu süre zarfında ışık sürekli yanıyor.
    o zaman benım 2 motorunda ışığı bozuktu yada farklı şekilde çalışıyordu yahut senın motorunki farklı aşağı doğru ana depodayken motor tekler benzin biter.. yukarı alırsın yedekte belli bi km yaptıktan sonra ışık yanar son 5 10 km gider o benzinlede.. apachede benim bildiğim gördüğüm sistem böyle
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    benim motorda bi sıkıntı var herhalde. Göstergede falan. 2 km yol için 10 dk ısıtıyorum sabah akşam. İşe ise 4 dakikada gidiyorum. Artık sabahları 1 dakika ısıtıp az gaz vererek yoka devam edeceğim

Motosikleti
    sanırım sorunsuz bır apache satın almk ısteyen yok burada.

Motosikleti
    Alıntı adrenaliin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım sorunsuz bır apache satın almk ısteyen yok burada.
    E normal değil mi dostum. Zaten buradaki hemen herkes TVS sahibi (:
    Traveler bunu beğendi.
    Ataol Behramoğlu

Motosikleti
    E normal değil mi dostum. Zaten buradaki hemen herkes TVS sahibi (:
    Dostum burda herkes sahibi degik kimisi hayalini kuruyor birgun onlarada nasip olur insallah ama,burda biindik kisilerden arkadaslarina motor alan cikabikiyor arada

Motosikleti
    Alıntı Uğur Ak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://www.youtube.com/watch?v=W_N7XBKtQ1s

0-60 ve 0-100 videosu.

Redline çizgisinin hemen başlangıcında da 122 Km/h yapıyor Tvs.

0-60 yaklaşık 5 saniye,0-100 16 saniye.

Ybr ve Cbf 105-110'dan sonra çok zor ivmelenirken,Tvs halen gidiyor.

Tabi aşırı zorlamadan kullandım videoda motosikleti. Biraz daha top speed daha yüksek bir rakam olabilir ama gerek yok aleti yormaya.
    Dostum zaten max hız da yaklaşık 127-128 km/h düz yolda.
    Ataol Behramoğlu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler