Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    apachi rtr 150
    insallah istediğin fiyata satarsin cevremde motor alacak olana önereceğim tvs ni

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bizim de manita bu işte foto çekiliyoruz..
    t.madde bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    TVS 150>Pulsar NS200 ve CBR500R
    Alıntı sbr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadasim, yazdigin maddeleri teker teker yorumlamak istiyorum. Baskasinin motorunu degis tokus yaparak degil, iki motoru da 20000 km uzerinde kullanmis bir kullanici olarak yorum yapiyorum.
    1.fiyat hesaplaman dogru fakat 20km icin degermi demek cok yanlis. Performans olarak apachr ile pulsar arasinda uzaktan yakindan bi alaka yok.. Ben iki kisi full yukle en kral apachenin icinden gecerim.13 beygir bir motorla 24 hp bir motoru kiyaslarken sadece 20 km hiz farki var demek cok yanlis olur. Aradaki tork farki, stabil surusu goz ardi edilmemeli.
    2.bu hesap komple yanlis. 150 ve 250 cc fiyatlarindan 200 cc fiyati bicmiSsin.. Ayni hesabi 250cc ve 1000cc japonlari kiyaslayarak yap bakalim 200 cc motorun fiyati ne cikiyor
    3.bu motorun problemlerinin cok fazla dile gelmesinin sebebi tamamen kullanicilari ve meraklilari tarafindan kaynaklanmaktadir. En ufak bir Problemi sagda solda yazan insanlar oldukca bu motorun adi kotuye cikacaktir. Kaldiki bajaj marka olarak musterinin yanindadir. Motoru urettim satarim biter mantiginda degildir. Tr pazarina verdigi degeri biraz arastrrsan anlarsin. Ufak tefek seyleri pulsardada sorun etmedim apachede de etmedim. Ama burda apachede sorun yasayip sesini cikarmayan bi cok tanidigim, pulsarda ayni sorunu yasayinca ortaligi birbirine katti??kaburgasi kirilan arkadasa gecmia olsun diliyorum. Kimse istemezdi bu sekilde biseyin olmasini..bajaj kimsenin sagligini yerine getiremez ama maddi manevi yonden ustune duseni yapmis oldugunu dusunuyorum. Soruyorum sana, benzer bir kazayi ninja 250sl ile yapsan, tamamen fabrika hatasi yuzunden allah gostermesin buyuk bi kaza gecirsen, zmotodan kim gelir seni ziyarete??
    5. Cok guzel bi sey yazmissin. O numara orda niye var bende anlamis degilim. Tamamen sacmalik. Bir an once guncellemelier. Bajaja telefonla ulasamiyoruz. Sadece maillere cevap veriyorlar. Ben bu zamana kadar 5 kere mail attim hepsine 24 saat icinde cevap verdiler..

6. Apache surge ler ile kiyaslasaydin sana siddetle katilirdim ama heleki son kasa apache olsun pulsardan cokda ustun degil.. Ben ozellikle kiyasliyorum, parca kaliteleri hemen hemen ayni.. Fren pedallari, manetler vs apachrnin daha kaliteli, pulsarin da grenajlari sase iscilgi vs daha kaliteli..ama iki motorunda birbirine karsi bariz ustunlugu yok.
    7. Bu motoru almadan once kuralkandan yana cok tereddutlerim vardi.. Hatta motora guvenip aldim servise gotrmemeyi dusunuyordum.. Ama bu motorun arkasinda kuralkandan cok bajaj var bence.. Markasini nasil yonetebilecegini biliyor..
    Mondial servislerinin bu motora baktgi bi gercek, gerekli egitimler veriliyor fakat ne kadar ise yariyor orasi muallak tabi bu sebeple ustayi iyi secmek gerek. İstanbulda olanlar bu konuda biraz daha sansli
    9. Olumsuz elestirileri kaldiramayan bir cok dostumuz var maalesef.. Birisi cikip pulsar konforlu degil, selesi cok sert dedigi zaman, herhangi bir pulsar sahibi cikipta hayir efendim pulsar cok rahat diyorsa o adamdan uzak durun ama emin ol bu motorun sorunlarinin bu kadar duyulmasinin sebebi sagdan soldân duyulan uydurma seylerdir..
    Selamlar..
    Hocam pulsarlar şuanda 9000 değil türkiyede her yerde 8000 pazalık ile geliyor ,
    Birde ben sizler gibi motor tercübem yok ama rahatlık için konuşursak (içilik ile kulandım pamuklu üzerinde kot pantolon) ikisiylede 3 saat yolculuk yaptım apachide indiğimde ayaklarım ellerim uyşmuştu titreşimden ..Pulsarda ise az popoda agrı vardı ama çok değil rahatsız edici değildi içliksiz ne olur onu şimdilik bilemiyorum o konuyuda yazın değerlendiririz..

NGK buji başlığı iyimidir? Ne fark görürüm? Normal de orjinal parçalarını değiştirmeyi sevmem ama usta bu daha iyi dedi, japonmuş ve ıslanmıyormuş. İyi mi ettik?
    http://i63.tinypic.com/ml2y3c.jpg

mozgur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache RTR 150 / CRF 250 L
    Bosch marka TVS'nin orjinal bujileri. Neden değiştirme ihtiyacı hissettin ki?
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

koetsuji - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 (2011)
    Arkadaşlar Apache'sini 1 veya birkaç günlüğüne kiralayacak var mıdır aranızda? Arkadaşım şehir dışından geliyor da onunla kullanmak istiyorum. Ben de var Apache ama yan yana sürmek istiyoruz. Varsa mesajlarınızı bekliyorum.
    (İstanbul içi)

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bosch marka TVS'nin orjinal bujileri. Neden değiştirme ihtiyacı hissettin ki?
    Yok buji orjinal takılı. Bujinin üzerine takılan başlık var resimdeki gibi. Onu diyorum.

omerfari - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    fotodaki buji başlığı orjinalden güzel görünüyor hayırlı olsun pişman olacağınızı zannetmiyorum sonuçta kablonun bujiye baglanti noktasini koruyor sadece
    Traveler bunu beğendi.

Redline çizgisi 9bin devir de başlıyor ama geçen denemek amaçlı 11 bine kadar çıkarttım hızı denemek için. 128 yaptı ama motor bağırmadı. Ne kadar zorlanabilir daha? Alt devirler de 7-8 bin de atıyorum vites. Sanırım apaçiler de kesici yok. Motora da zarar vermek istemiyorum.

Bir de genel de yokuş aşşa inerken gaz kapalıysa egzos patlıyor. Çiğ benzini atıyo gibi. Bi sorun var mı?
    Teşekkürler.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Redline çizgisi 9bin devir de başlıyor ama geçen denemek amaçlı 11 bine kadar çıkarttım hızı denemek için. 128 yaptı ama motor bağırmadı. Ne kadar zorlanabilir daha? Alt devirler de 7-8 bin de atıyorum vites. Sanırım apaçiler de kesici yok. Motora da zarar vermek istemiyorum.

Bir de genel de yokuş aşşa inerken gaz kapalıysa egzos patlıyor. Çiğ benzini atıyo gibi. Bi sorun var mı?
    Teşekkürler.
    araç karbüratörlüolduğundan devir kesici yok

Beyler bu akşam motora bakmaya gidicem hayırlısıyla sorunsuz bi motorsa alıp aranıza kalıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Beyler motorun neyine dikkat etmeliyim bu konuda bi bilgi verebilicek var mı ilk motorum da

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

2012, servisten yeni çıkmış, 61binde, hasar kaydı da yok 2000Tl nasıl beyler
    t.madde bunu beğendi.

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı omrgln01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler bu akşam motora bakmaya gidicem hayırlısıyla sorunsuz bi motorsa alıp aranıza kalıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:40 ----------

Beyler motorun neyine dikkat etmeliyim bu konuda bi bilgi verebilicek var mı ilk motorum da

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:14 ----------

2012, servisten yeni çıkmış, 61binde, hasar kaydı da yok 2000Tl nasıl beyler
    1.modelimi yoksa trafiğe cıkış tarihi mi 2012
    2.servisten yeni çıkmış derken km. bakımı mı yoksa ağır bakım mı ypılmış

Model 2012, sahibi dedi ki km bakımlarını kendim yaptım ağır bakımını yaptırdım 1 hafta oldu dedi servisten çıkalı

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Model 2012, sahibi dedi ki km bakımlarını kendim yaptım ağır bakımını yaptırdım 1 hafta oldu dedi servisten çıkalı
    eğer ağır bakımlar yapılmış ise (motor elemanları piston,sekman, debriyaj balatası vs vs )
    bunları yaptırdığı yere teyit ettirmen koşulu ile motor alınabilir.
    neden alınır:2000 tl ye 2012 model motoru asla alamazsın,ağır bakımlar yapılmış

neden alınmaz:motorsiklet 61000 km.de metal yorgunluk söz konusu,son sahibi olmasan da satarken ciddi sıkıntılar cekersin.
    benim nacizane düşüncelerim bunlar sonrası karar senin tabiki de

Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer ağır bakımlar yapılmış ise (motor elemanları piston,sekman, debriyaj balatası vs vs )
    bunları yaptırdığı yere teyit ettirmen koşulu ile motor alınabilir.
    neden alınır:2000 tl ye 2012 model motoru asla alamazsın,ağır bakımlar yapılmış

neden alınmaz:motorsiklet 61000 km.de metal yorgunluk söz konusu,son sahibi olmasan da satarken ciddi sıkıntılar cekersin.
    benim nacizane düşüncelerim bunlar sonrası karar senin tabiki de

Moturu alıcağım kişi tanıdığım birisi kendisine araba passat aldı artık arabada hep ve yaptırmış brandasını çekmiş garajın da yatıyodu bana olduğu için 2000tl dedi ama yinede teşekkür ederim yarın mutlaka gidip teyit ettiricem yarın herşeyini halledicem bi prüz çıkmassa pazartesi satışını alıcam çok teşekkür ederim iyi akşamlar
    07DFB18 bunu beğendi.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar arkadaşlar..

Bi takım maddi sıkıntılardan dolayı motorumu satmak zorundayım istemeyerek... ilan burda eğer arayan tanıdığınız olursa bilgisi olsun.. Beni bilirsiniz motoruma kefilim.. içim cız etti ilan koyarken ama yapacak bişey yok.. Yaza doğru olmazsa kışa doğru tekrar alırım ama bu kadar severmiyim bilmem..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...5980105/detay/
    kardeşim hayırlısı olsun

Motosikleti
    Selamlar arkadaşlar..

Bi takım maddi sıkıntılardan dolayı motorumu satmak zorundayım istemeyerek... ilan burda eğer arayan tanıdığınız olursa bilgisi olsun.. Beni bilirsiniz motoruma kefilim.. içim cız etti ilan koyarken ama yapacak bişey yok.. Yaza doğru olmazsa kışa doğru tekrar alırım ama bu kadar severmiyim bilmem..

Ooo dostum yeni gördüm, üzüldüm ya. Motor bu satarsın alırsın da iş maddi durumdan kaynaklı olunca üzücü oluyor. Umarım toparlarsın en kısa zamanda daha iyilerini alırsın...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Moturu alıcağım kişi tanıdığım birisi kendisine araba passat aldı artık arabada hep ve yaptırmış brandasını çekmiş garajın da yatıyodu bana olduğu için 2000tl dedi ama yinede teşekkür ederim yarın mutlaka gidip teyit ettiricem yarın herşeyini halledicem bi prüz çıkmassa pazartesi satışını alıcam çok teşekkür ederim iyi akşamlar
    Dostum aldın mı motoru?

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Selamlar arkadaşlar..

Enes kardeşim senin için hayırlısı olsun. İnşallah en kısa sürede rahata kavuşur ve istediğin motoru alabilirsin.
    Bildiğim kadarı ile yakın zamanlarda zincir dişli seti değiştirmiştin. Bakabildiğim kadarı ile Tvs sitesinde parça şu an için mevcut değil. Orjinal seti nereden bulabilirim? Bildiğiniz, güvendiğiniz bir satıcı var mı?

Konu hakkında diğer arkadaşlardan da yardım ve öneri bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enes kardeşim senin için hayırlısı olsun. İnşallah en kısa sürede rahata kavuşur ve istediğin motoru alabilirsin.
    Bildiğim kadarı ile yakın zamanlarda zincir dişli seti değiştirmiştin. Bakabildiğim kadarı ile Tvs sitesinde parça şu an için mevcut değil. Orjinal seti nereden bulabilirim? Bildiğiniz, güvendiğiniz bir satıcı var mı?

İzmirde motoshop da vardı en son. Eğer almayı düşünüyorsan yarın bir uğrar sorarım.
    Apices bunu beğendi.
    Cellat uyandı yatağında bir gece || "Tanrım" dedi "Bu ne zor bilmece :
    Öldürdükçe çoğalıyor adamlar || Ben tükenmekteyim öldürdükçe..."
    Ataol Behramoğlu

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Alıntı mozgur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo dostum yeni gördüm, üzüldüm ya. Motor bu satarsın alırsın da iş maddi durumdan kaynaklı olunca üzücü oluyor. Umarım toparlarsın en kısa zamanda daha iyilerini alırsın...[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:44 ----------

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim hayırlısı olsun
    Alıntı 53atmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    insallah istediğin fiyata satarsin cevremde motor alacak olana önereceğim tvs ni
    Abilerim kardeşlerim sağolun giremiyodum bi kaç gündür yeni gördüm şimdilik motor bende ama haftaiçi satılıcak gibi görünüyor hayırlısı..
    Bakalım girdik bi yola inş güzel olur diyeyim..

Zincir dişli setini bana 07DFB18 Ercan abi alıp göndermişti sağolsun.. Nerden aldı bilmiyorum o daha net söyler
    Apices bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler