Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Dogrudur abi Hindistan'da buna komple ailecek biniyolar. Artci alinca motor mala bagladi da ondan sordum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Arkadaşlar bi kaç gün önce memleket yolunda (100 km falan gittikten sonra) normalde yanmayan arıza lambası bi süre yanıp söndükten sonra durdu (sanırım hareket halindeydim), şimdi her kontağı açtığımda belli bi süre yanıp sönüyo. Motoru ilk aldığımda da vardı aynı sorun ama iki tuşa birden basılı tutarak söndürmüştüm. Başına böyle bişey gelen var mı, bi arıza olabilir mi acaba?

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bi kaç gün önce memleket yolunda (100 km falan gittikten sonra) normalde yanmayan arıza lambası bi süre yanıp söndükten sonra durdu (sanırım hareket halindeydim), şimdi her kontağı açtığımda belli bi süre yanıp sönüyo. Motoru ilk aldığımda da vardı aynı sorun ama iki tuşa birden basılı tutarak söndürmüştüm. Başına böyle bişey gelen var mı, bi arıza olabilir mi acaba?
    anlaşılan km.bakımlarını servis de yaptırmıyorsun.

Bakım zamanı geldiğinde kontağı açtığın zaman uyarı niteliğinde 2 veya 3 kez yanıp söner akabinde servis bakımını yatırmazsan devamlı yanar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenon mu o? Guzel aydinlatmis. Mercek far dusunuyorum bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Arkaya yolcu kac kiloya kadar alinabiliyor kitapcigim yok da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Bu nedir acaba? Guc modu mu var motor da? http://www.ekilavuz.com/kilavuz/df56...24/motorsiklet
    adamlar kullanım klavuzunu karıştırmışlar
    bu ozellik scooter modelinde var

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:54 ----------

yağız sık gec abim vidaları sıkıntı olmaz ama dikkat et tornavidayı kacırma iade etmek istersen vidalarda iz olmasın bu yuzden geri almayabilirler.
    Traveler bunu beğendi.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Pek giremiyorum bu aralar.. Bayramınız mübarek olsun arkadaşlar..

Orjinal parça sitesinde zincir dişli seti yok.. sürat motordan getirtcem olmazsa ama daha uygun bildiğiniz orjinal set varsa öneri alabilirim..

Yağ da hala gelmeedi bayram araya girdi sanırım..motorun kontağı kapatmıyorum sağa sola gezmeye gittikçe..2 bin km olmak üzere binmekte istemiyorum yağ değişmeden ama napalım..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pek giremiyorum bu aralar.. Bayramınız mübarek olsun arkadaşlar..

Orjinal parça sitesinde zincir dişli seti yok.. sürat motordan getirtcem olmazsa ama daha uygun bildiğiniz orjinal set varsa öneri alabilirim..

Yağ da hala gelmeedi bayram araya girdi sanırım..motorun kontağı kapatmıyorum sağa sola gezmeye gittikçe..2 bin km olmak üzere binmekte istemiyorum yağ değişmeden ama napalım..
    Enes Gardaş hoş geldin sana da hayırlı bayramlar.
    Valla özlettin kendini haa ben de bayramdan önce dişli setini değiştirdim kızımla kısa bir turumuz vardı hafiften titreşim vardı beni deyılde kızımı rahatsız etmeye başlamıştı değiştirdim geçtim gerçi arka lastığı sökunce zinçirden olmadığını fark ettim muhtemelen
    göbek bilyası boşluk yapmış artı sesde yapıyordu onuda değiştirdim agresif kullanmanın sonuçları 10000 km de arka teker göbek bilyası pert
    Enes sürat motora sipariş vermeden önce beni yarına kadar bekle benim aldığım yere gelmişse oradan alabilirsin ciddi anlamda hesaplı.

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Alıntı 07DFB18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anlaşılan km.bakımlarını servis de yaptırmıyorsun.

Bakım zamanı geldiğinde kontağı açtığın zaman uyarı niteliğinde 2 veya 3 kez yanıp söner akabinde servis bakımını yatırmazsan devamlı yanar.
    Servise gitmiyorum valla, ya kendim yapıyorum ya da kendi ustama götürüyorum. Ama km bakımından kastını anlamadım, motorum şu an yaklaşık 4500 km ye geldi. Ekstra bi bakımı falan mı var, kitapçığa falan bakmadım hiç. Usta da bişey demedi son gittiğimde. Şu an yanma sebebi yağ değişimi falan mıdır?

Motosikleti
    Alıntı ömerky adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Servise gitmiyorum valla, ya kendim yapıyorum ya da kendi ustama götürüyorum. Ama km bakımından kastını anlamadım, motorum şu an yaklaşık 4500 km ye geldi. Ekstra bi bakımı falan mı var, kitapçığa falan bakmadım hiç. Usta da bişey demedi son gittiğimde. Şu an yanma sebebi yağ değişimi falan mıdır?
    Ömer servise gittiğin zaman bakımla beraber bakım ikaz lambasını resetleme yaparlar bu yapılmadığında ikaz veriyor aklında bulunsun periyodik bakımlarını yaptığın veya yaptırdığında resetlemesini yap ki seni rahatsız ve tedirgin etmesin.
    https://www.youtube.com/watch?v=Zp_LbipEZ_A

Motosikleti
    TVS Apache Rrt 150
    Ömer servise gittiğin zaman bakımla beraber bakım ikaz lambasını resetleme yaparlar bu yapılmadığında ikaz veriyor aklında bulunsun periyodik bakımlarını yaptığın veya yaptırdığında resetlemesini yap ki seni rahatsız ve tedirgin etmesin.
    https://www.youtube.com/watch?v=Zp_LbipEZ_A
    Eyvallah abi saolasin, ışığı resetlemeyi biliyorum zaten ilk aldığımda da yaniyodu ama şimdi tekrar yanınca bilemedim Tekrar teşekkürler.. Bu arada linkteki video da eleman tuşlara çok rahat basıyo benim tuşlara basmak ölüm ya, sizde nasıl?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Enes Gardaş hoş geldin sana da hayırlı bayramlar.
    Valla özlettin kendini haa ben de bayramdan önce dişli setini değiştirdim kızımla kısa bir turumuz vardı hafiften titreşim vardı beni deyılde kızımı rahatsız etmeye başlamıştı değiştirdim geçtim gerçi arka lastığı sökunce zinçirden olmadığını fark ettim muhtemelen
    göbek bilyası boşluk yapmış artı sesde yapıyordu onuda değiştirdim agresif kullanmanın sonuçları 10000 km de arka teker göbek bilyası pert
    Enes sürat motora sipariş vermeden önce beni yarına kadar bekle benim aldığım yere gelmişse oradan alabilirsin ciddi anlamda hesaplı.
    Hoşbuldm eyw sağolasın.. Valla güzel olur ya daha hesaplısını bulsak.. bende göbek bilyalarının durumunu merak edıyorum benim motorun.. onları ne kadara almıştın? ucuz bişeyse almışken onuda değiştireyim..
    bide ben kredı kartıyla sıparıs gecmeyı planlıyorum.. skntı olrmu senın aldıgın yerde ?
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400

Motosikleti
    Hoşbuldm eyw sağolasın.. Valla güzel olur ya daha hesaplısını bulsak.. bende göbek bilyalarının durumunu merak edıyorum benim motorun.. onları ne kadara almıştın? ucuz bişeyse almışken onuda değiştireyim..
    bide ben kredı kartıyla sıparıs gecmeyı planlıyorum.. skntı olrmu senın aldıgın yerde ?
    Enes 6200 küsür serisi bilya idi yarın işe gittiğim de rulman numarasına bakarım fiyatı ise 5 ila 18 lira arası artık fiyat aralığı senin tercihine kalmış.
    yok hacı abi sıkıntı olmaz taksit de yapıyorlar ciddi guvenilir bir firma link veriyorum incele bi istersen.
    http://www.motomagaza.com/

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı Traveler adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xenon mu o? Guzel aydinlatmis. Mercek far dusunuyorum bende.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:32 ----------

Arkaya yolcu kac kiloya kadar alinabiliyor kitapcigim yok da.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Bu nedir acaba? Guc modu mu var motor da? http://www.ekilavuz.com/kilavuz/df56...24/motorsiklet
    Yok kardeşim xenon değil. Beyaz led ampul (ilk sahibi taktırmış) Ben orjinalinden yanayım. Zira bir süre sonra gözleriniz alışınca aydınlatmıyor gibi geliyor. Işığın yayılımı kötü. Orjinale dönebilirim

Bu arada forumda geriye doğru giderek baktım ama şu lokma takımında gerekli olan numaraları bir daha yazabilirseniz makbule geçer dostlar
    Traveler bunu beğendi.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Enes 6200 küsür serisi bilya idi yarın işe gittiğim de rulman numarasına bakarım fiyatı ise 5 ila 18 lira arası artık fiyat aralığı senin tercihine kalmış.
    yok hacı abi sıkıntı olmaz taksit de yapıyorlar ciddi guvenilir bir firma link veriyorum incele bi istersen.
    http://www.motomagaza.com/
    firmanin sitesine baktim ama karisik biraz detayli degil direk tvs zinciri diye gecmiyor..
    bilyeleride bulursan cok sevinirim degistireyim kafam rahat etsin sana da zahmet veriyorum kusra bakma bu arada.. yapmisken tam olsn bas agritmasn hem ogrenci adamim her daim imkanim da olmuyor maglum..

Motosikleti
    firmanin sitesine baktim ama karisik biraz detayli degil direk tvs zinciri diye gecmiyor..
    bilyeleride bulursan cok sevinirim degistireyim kafam rahat etsin sana da zahmet veriyorum kusra bakma bu arada.. yapmisken tam olsn bas agritmasn hem ogrenci adamim her daim imkanim da olmuyor maglum..
    Enes şimdi iş yeri sahibini aradım cepten elinde kalmadığını istersen getirteyim dedi fiyat olarak setine 85 tl dedi.
    rulman işini yarın hallederim o basit.
    bu arada zahmetlik hiç bir şey yok Enes aynı şeyi sen de seve yaparsın biliyorum

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Enes şimdi iş yeri sahibini aradım cepten elinde kalmadığını istersen getirteyim dedi fiyat olarak setine 85 tl dedi.
    rulman işini yarın hallederim o basit.
    bu arada zahmetlik hiç bir şey yok Enes aynı şeyi sen de seve yaparsın biliyorum
    orjinal olduguna eminsn deglmi setin.. kendi sitesnde bile 111tl gorunuyo cok iyi valla orjinalse.. getirsin yani bekleriz napalim.. ne kdr erken o kdr iyi degisirsem.. cok sagol valla,elimden geldikten sonra tabiki yardmci olurm ne demek (:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok kardeşim xenon değil. Beyaz led ampul (ilk sahibi taktırmış) Ben orjinalinden yanayım. Zira bir süre sonra gözleriniz alışınca aydınlatmıyor gibi geliyor. Işığın yayılımı kötü. Orjinale dönebilirim

Bu arada forumda geriye doğru giderek baktım ama şu lokma takımında gerekli olan numaraları bir daha yazabilirseniz makbule geçer dostlar
    orjinal ampül gibi halojen 5000k beyaz phılıps getırttım çinden orjınalden 2 kat iyi oda bana yetiyor ^^ tavsiye ederim..

8-10-12-13-14-17-22-27 yeterli hocam lokmada.. 22 ve 27 arka teker için bu arada normal anahtar.. 10 ve 14 13 normal anahtarda lazım olabiliyor..
    sailor33 bunu beğendi.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    orjinal olduguna eminsn deglmi setin.. kendi sitesnde bile 111tl gorunuyo cok iyi valla orjinalse.. getirsin yani bekleriz napalim.. ne kdr erken o kdr iyi degisirsem.. cok sagol valla,elimden geldikten sonra tabiki yardmci olurm ne demek (:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

orjinal ampül gibi halojen 5000k beyaz phılıps getırttım çinden orjınalden 2 kat iyi oda bana yetiyor ^^ tavsiye ederim..

8-10-12-13-14-17-22-27 yeterli hocam lokmada.. 22 ve 27 arka teker için bu arada normal anahtar.. 10 ve 14 13 normal anahtarda lazım olabiliyor..
    Sağolasın Enes. Cennetlik adamsın vesselam
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Sağolasın Enes. Cennetlik adamsın vesselam
    ne demek hacıabı sağlam bı lokma seti , alyan ve tornavida seti varsa ustaya ihtiyaç yok genel manada..

ne demek hacıabı sağlam bı lokma seti , alyan ve tornavida seti varsa ustaya ihtiyaç yok genel manada..
    Aynen. Ben de gecen hafta Koctas'dan soylediklerinizin hepsini aldim. Toplam 125 Lira tuttu. Bir de ufak tamir cantasi aldim 5 liraya, hepsi icine sigdi. 22 ve 27 haric hepsi, uclu tornavida seti, bir adet pense ve alyan seti aldim, 10 ve 12 numara anahtar aldim.

drej73 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 150 2011 (Raş)
    Slm arkadaslar benim ön amortisor daha oncede bahsetmistim kazadan dolayi duzen tutmadi simdi kendim söktum inceledim servise 4-5 defa gitmeme ragmen bisey anlamadim bana iki defa keceleri degistirdigini soylemisti ama bence hiç degismemis cunku cok yipranmis ve paslanmis keceler, size diyecegim şu ki ön amortisorün herbirine nekadar yag koyulur kac numara yag koyulur kece nasil degisir bilen varmı içinizde.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı drej73 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Slm arkadaslar benim ön amortisor daha oncede bahsetmistim kazadan dolayi duzen tutmadi simdi kendim söktum inceledim servise 4-5 defa gitmeme ragmen bisey anlamadim bana iki defa keceleri degistirdigini soylemisti ama bence hiç degismemis cunku cok yipranmis ve paslanmis keceler, size diyecegim şu ki ön amortisorün herbirine nekadar yag koyulur kac numara yag koyulur kece nasil degisir bilen varmı içinizde.
    Hacıabbi ipone folk oil var çatal yağı.. ondan al.. 150gr diye biliyorum ama sürati ara bi sor kaç ml olduğunu söylerler sana.. keçe oturtulup segman takılıp sonra tozluk koyuluyor.. ama amörtisör borusunu çıkarmak biraz alengirli.. anlatamadm göstermek lazm..

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:44 ----------

Benim aşağı yukarı bu motor için kullandığım set böyle.. motor bloğunu indirmedim henüz ama baya baya yeterli bu kadarı bakımlar için ^^

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    15 50 olabilir. Uygundur Bende yağ değişiminde 15 50 kullanıcam. (hoş şu sıralar sadece akşamları kullanıyorum ama 10 40 işimi görüyor fazla sıcak olmadığından )
    arkadaşlar ben ortalama 1200 kmde bir yağ değiştirdiğim için motul falan almam... 10500 kmdeki motorumun son yağ değişiminde Castrol Power 1 Power Release 15w50 yağ kullandım... motor tam anlamıyla ısınana kadar vites geçişleri sert oldu... ısındıktan sonra şıkır şıkır akıyor adeta ama yaz günü olmasına rağmen ilk 5 10 km odun kırıyorum resmen... başka marka yağ kullanan arkadaşlarda da aynı şey mi oldu acaba...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler