Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Ben de sadece bir kere 140 km/h gördüm. Yokuş aşağı rüzgar destekli bir otobanda.
    Sanırım bizim TVS'ler de yaklaşık 5 km/h fazla gösteriyor.

Normalde de 110 civarı hızla gidiyor sabit olarak.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    ben geçen sene apache almayı istemeden önce aynı iş yerinden bi abi daha yeni rodajdan çıkmış bi apache aldı 2012 model üç motor otobana çıktık motorlar ( mondial 151 rs 43000 km de honda cb 125 e 5000 km de ve apache 3500 km de ) eskı sahıbı hıc zorlamamış motoru en fazla 100 yapmış bırakmış alan abi otobana çıkmadan once 110 yapmıstı kademe kademe hızı arttırmak ıstıyodu otobana cıkalım dedık ucumuzde artcı var benım motorda ben 65 kg artcım 95 kg honda 68 kg artcısı 65 kg apache 85 kg artcısı 87 kg nasıl otobana cıktık apache uctu aramızda ılce boy fark vardı ben en fazla 110 gordum hondayla kafa kafaya gıttık rampada honda da benım motorda gaz kestı apache etkılenmedı ıste orda apache ye asık oldum adam cok rahat artcıyla beraber duz yolda 135 gordu yarıs yapmak ıcın cıkmadık maksat eglence olsundu hondanın sahabı sızın motorlar 150 lık dıe kendını avutmaya calıstı çin malı 4 vites kayışlı bir motorlar kafa kafaya kaldı diye.... kendı dusuncemı soyluyorum apache 150 cc 14 hp cok ıyı rodaj yapılmıssa bakımları zamanında yapılıyorsa duz yolda rahatlıkla kasmadan 130 gormelı

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de sadece bir kere 140 km/h gördüm. Yokuş aşağı rüzgar destekli bir otobanda.
    Sanırım bizim TVS'ler de yaklaşık 5 km/h fazla gösteriyor.

Normalde de 110 civarı hızla gidiyor sabit olarak.
    %10 fazla gösteriyor ortalama gpsle ölçtüğünüzde bazen dahada fazla çıkabiliyor

bu arada ben bu motoru 3 yıldır kullanıyorum ve 50 kgyim dişli değişimi olmadıysa o hızla %100 doğru görmeniz imkansız bu arda lastik çapınında büyümesi yada küçülmesi hız göstergesinin yanlış göstermesini arttırır

bu arada t madde sağlam bir cbr 125 grenaj farkından apacheyi geçiyor

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %10 fazla gösteriyor ortalama gpsle ölçtüðünüzde bazen dahada fazla çýkabiliyor

bu arada ben bu motoru 3 yýldýr kullanýyorum ve 50 kgyim diþli deðiþimi olmadýysa o hýzla %100 doðru görmeniz imkansýz bu arda lastik çapýnýnda büyümesi yada küçülmesi hýz göstergesinin yanlýþ göstermesini arttýrýr

bu arada t madde saðlam bir cbr 125 grenaj farkýndan apacheyi geçiyor

Cbr 125 dememiş ztn cb 125 e diyor.. cbr ile 160 a kdr ciktm ama apachem ile 139 ustunu gorememistim.. duz yolda 130 ile gidemez apache ztn yok oyle bi dunya :D 115 120 arasi gidersin en fazla..
    M.balibey bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Evet beyler km alalım
    M.balibey bunu beğendi.

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cbr 125 dememiş ztn cb 125 e diyor.. cbr ile 160 a kdr ciktm ama apachem ile 139 ustunu gorememistim.. duz yolda 130 ile gidemez apache ztn yok oyle bi dunya :D 115 120 arasi gidersin en fazla..
    hacı başka bir tarafımla okumuşum resmenbende diyorum nasıl geçememiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet beyler km alalım
    http://i.hizliresim.com/G10yk2.jpg
    gaza geldim gidip biraz km çevireyim bari benim ki daha 14 bini görmedi
    designserhat bunu beğendi.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    hacı başka bir tarafımla okumuşum resmenbende diyorum nasıl geçememiş

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Yeni kasa cbr 125 ile bizim motor düzde aynı gidiyor bayırda apache cbr'ı geçiyor yalnız bu yıl Tatil dönüşü eski kasa Cbr 125 beni çok fena haşamat etti sanırım karbüratörlü olduğu için daha iyi gidiyor gerçi benim motorda çadır çanta falan full doluydu ama bilmiyorum artık

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    cbr demedım cbr 125 cc ama hem su sogutmalı hem 6 ılerı hem grenajları ona gore yapılmış cbr la 160 goren enes gb bı kac kısı bu sıteden olmustu....stabıl 130 la gıder demedım...yenı kasa cbrın kasası lastıklerı agır gelıyodur ondan apache le kafa kafaya gıdıyodur
    EneS_Turker bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Rtr 150 \Pulsar 200 Ns\ Yamaha XJ6N
    igneadaya giden varmı hangi güzergah iyidir demirkoy mu komurkoy üzerimi ?

Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni kasa cbr 125 ile bizim motor düzde aynı gidiyor bayırda apache cbr'ı geçiyor yalnız bu yıl Tatil dönüşü eski kasa Cbr 125 beni çok fena haşamat etti sanırım karbüratörlü olduğu için daha iyi gidiyor gerçi benim motorda çadır çanta falan full doluydu ama bilmiyorum artık
    boş olsada bizimkinende iyi gidiyor eski kasalar cbrlar lastikleride sanırım daha ince onların 120 ile giderken adam beni geçmişti
    designserhat ve EneS_Turker bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Ee beyler bayram bitti sayilir.. napiyoruz hadi bKalim istanbup ve yakin olanlar toplanalim hep beraber gazlayalim biraz.. bugun geldim istanbula kontak cevircem birazdan..bugun motorun bakimini yapar aksama kadarda gezerim ins.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

Varsa bugun musait olan bana ulaşsin takiliriz.. ;) 541 823 60 94

Merhaba arkadaşlar. 2012 modelinden TVS apache almayı düşünüyorum ilk motor olarak. Ancak ilanların çoğu 10 bin KM üstü. Sizce Apache alırken KM üst sınırım kaç olmalı? Elbette kullanım koşulları da büyük etken ancak 17 binde bir Apache buldum ve almayı planlıyorum. Önerileriniz nelerdir?

Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Alıntı ZekAkst adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. 2012 modelinden TVS apache almayı düşünüyorum ilk motor olarak. Ancak ilanların çoğu 10 bin KM üstü. Sizce Apache alırken KM üst sınırım kaç olmalı? Elbette kullanım koşulları da büyük etken ancak 17 binde bir Apache buldum ve almayı planlıyorum. Önerileriniz nelerdir?
    2.EL motor almak isteyen birçok insanın merak ettiği ve kafasını karıştıran , bir bilene danışayım dediği sorular bunlar .. ama biz burdan yorum ne kadar yapsakta eksik kalır.. motoru yakından görmeden anlamak imkansız bazı şeyleri.. En temizi motoru alıp işinin ehli bi motorcuya götürmek olur.. 20 30 tl para verirsin ama diğer türlü alıpta başına 100lerce TL masraf alabilirsin.. emin ol götürüp göstermen daha Kârlı.. km sınırına gelince bişey diyemem tabi ama ben 10bın km sınırını geçmeyen ilanlara bakmıştım alırken.. zira motorun 0 a ne kadar yakınsa o kdr kafan rahat eder.. Birde motorların piyasası belli zaten.. ihtiyaç sahibi birini bulup extralı motor almaya bak.. ne kadar temiz olsada illaki lastık çanta gibi masrafların olacaktır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Bende bugun 120km fln yaptım istanbul içi sağa sola boş boş gezip
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Tvs Rtr 150 \Pulsar 200 Ns\ Yamaha XJ6N
    bu hafta sonu olmadı toplanabiliriz bende az once igneadadan geldim 530km lik yolculuk ve duş pahabiçiliemez
    EneS_Turker bunu beğendi.

Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.EL motor almak isteyen birçok insanın merak ettiği ve kafasını karıştıran , bir bilene danışayım dediği sorular bunlar .. ama biz burdan yorum ne kadar yapsakta eksik kalır.. motoru yakından görmeden anlamak imkansız bazı şeyleri.. En temizi motoru alıp işinin ehli bi motorcuya götürmek olur.. 20 30 tl para verirsin ama diğer türlü alıpta başına 100lerce TL masraf alabilirsin.. emin ol götürüp göstermen daha Kârlı.. km sınırına gelince bişey diyemem tabi ama ben 10bın km sınırını geçmeyen ilanlara bakmıştım alırken.. zira motorun 0 a ne kadar yakınsa o kdr kafan rahat eder.. Birde motorların piyasası belli zaten.. ihtiyaç sahibi birini bulup extralı motor almaya bak.. ne kadar temiz olsada illaki lastık çanta gibi masrafların olacaktır..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Bende bugun 120km fln yaptım istanbul içi sağa sola boş boş gezip
    bende geçen gece yaptım 130 km kadar yakıt sorunu olmasa inmem

Motosikleti
    Arkadaşlar, motoruma branda almayı düşünüyorum. Acaba brandanın boyutu çok önemli midir? Mesela şu branda olur mu?

http://www.motosella.com/U516,40,tex...ndalar-tex.htm

Brandaların kalitesi neye göre belirlenir? Kalitenin önemi var mıdır?

-------------

Ayrıca bu hafta Metzeler ME22'yi sipariş ediyorum, büyük ihtimalle orijinal iç lastiğim ile birlikte kullanacağım.

arizona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    s.a arkadaslar.225 km de 5.10 litre yakması normalmı bana bıraz fazla yaktı gıbı geldı bu defa.ama hep şehir içi kullanım 5-6 defa 110-120 km/h (12 km)cevre yolunda bastım. katalizör iptalide var onıunda etkısı oluyor yakıta

Arkadaşlar, motoruma branda almayı düşünüyorum. Acaba brandanın boyutu çok önemli midir? Mesela şu branda olur mu?

http://www.motosella.com/U516,40,tex...ndalar-tex.htm

Brandaların kalitesi neye göre belirlenir? Kalitenin önemi var mıdır?

-------------

Ayrıca bu hafta Metzeler ME22'yi sipariş ediyorum, büyük ihtimalle orijinal iç lastiğim ile birlikte kullanacağım.
    boy önemli tabi large olur diye tahmin ediyorum kaliteside kullanılan malzemeye ve su geçrmezlğe göre belirlenir yalnız iyi bağlayın paraşüt gibi olur motoru devirir

Motosikleti
    Ben motoru aldığımdan beri kenarları lastikli çarşafla örtüyorum. Adana'da balkon altı, Osmaniye'de ise apartman içinde park ettiğim için yağmur filan da gelmiyor zaten.
    Ayrıca hep duvara sıfır yanaştırıyorum hep. Genellikle akü tarafını duvara denk getiriyorum.

---------
    Peki, şu alttaki resimdeki gibi bir yan çanta için illa arka demiri değiştirmek gerekir mi? Arkadaş öyle yapmış, öyle yazmış yazısında.
    (Önceki sayfalarda.)
    Hiç bir tadilat filan yapmadan, böyle bir çantayı kolayca tak çıkar yapamaz mıyım? (Uzun yolda kullanmak için alacağım.)

M.balibey bunu beğendi.

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Ben motoru aldığımdan beri kenarları lastikli çarşafla örtüyorum. Adana'da balkon altı, Osmaniye'de ise apartman içinde park ettiğim için yağmur filan da gelmiyor zaten.
    Ayrıca hep duvara sıfır yanaştırıyorum hep. Genellikle akü tarafını duvara denk getiriyorum.

---------
    Peki, şu alttaki resimdeki gibi bir yan çanta için illa arka demiri değiştirmek gerekir mi? Arkadaş öyle yapmış, öyle yazmış yazısında.
    (Önceki sayfalarda.)
    Hiç bir tadilat filan yapmadan, böyle bir çantayı kolayca tak çıkar yapamaz mıyım? (Uzun yolda kullanmak için alacağım.)

http://img713.imageshack.us/img713/3403/img0937d.jpg
    Çantalarda güzel ama ben en çok karbon kaplamaya bayıldım.
    Gerçekten çok güzel ve şık olmuş.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler