Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendi sitesinde var mı 17" en doğrusu lastik firmalarının kendi siteleri birde alırken tarhine bak en az 2014 olsun dahaçok kullanabilesin
    Baktım sitesine 17 janta lastik bulamadım arka lastik yok özellikle arka lastikte sıkıntı var şu modelin ön lastiği ölçüleri uyuyor ama ön lastik arkaya takılmaz herhalde yanılmıyorum değil mi?

http://moto.michelin.co.uk/tyres/mic...ilot-activ#dim

Şu alttaki lastikte de şöyle bir sorun var 100-70-17 en yakın arka teker ölçüleri benim motorda arka teker fabrikadan 110-80-17 geliyor servisteki usta irc takalım 100-80-17 olur demişti bu 80 olan yükseklik 70 e düşerse ne olur? Daha doğrusu düşer mi? Bana sıkıntı mı çıkarır faydası mı olur yardımcı olan kim varsa dua ederim tek tek

http://moto.michelin.co.uk/tyres/mic...lot-street#dim

Yeni kasa apache fabrikadan 110/80/17 ve 90/90/17 olarak geliyor bunu da belirteyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Merhaba arkadaşlar. Motorum 2200 km 'de , Bakımına yaklaşıyor. Ancak merak ettiğim bir şey var.

Yüksek devirde giderken gaz kesip tekrar verdiğim motor önce boğulup yıkılıyor sonra gaz alıyor, 1 saniye sürüyor sürmüyor. Nedeni nedir. Ateşleme bujilerin de mi sıkıntı vardır?

Pek fazla teknik bilgim yok o yüzden soruyorum. Ha bir de motor ısınınca sanki yağı yokmuş gibi sesler çıkarıyor. Yağın inceliğinden mi olur bu ?

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun ben bunu kullanıyorum birde silikon ipek buji kablosu aldım lastik olarak bulursanız pirelli sport demon yurtdışında çok tavsiye ediliyor birde me22 var ama iç lastikli iç lastiksiz kullanmak biraz kumar oynamak olur sele sağdaki anahtarlı kapağı açonca akünün solunda kablo var onu çekince sele açılıyor

http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=415

Teşekkürler, link işime yaradı.
    Bugün korktuğum başıma geldi, arka lastik yolda giderken patladı, motor sanki yolda yağ varmışçasına arka tarafı sağa sola gezinmeye başladı neyseki hızım çok değildi :(

İş yerine 3km kalmıştı patlak patlak sürdüm.

Şimdi lastikleri Tubeless olarak değiştireceğim. Yaşar tic. diye bir yer yakın diye sordum ellerinde irc varmış 100/80 ölçüsünde takarız arkaya 100 lira olur dedi.

Acaba IRC sadece arkaya taktırsam sıkıntı olur mu? Yoksa 2 lastiği birden mi tubless yapayım. Ama bu durumda IRC olacak ikiside
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı Deryali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün korktuğum başıma geldi, arka lastik yolda giderken patladı, motor sanki yolda yağ varmışçasına arka tarafı sağa sola gezinmeye başladı neyseki hızım çok değildi :(

Şimdi lastikleri Tubeless olarak değiştireceğim. Yaşar tic. diye bir yer yakın diye sordum ellerinde irc varmış 100/80 ölçüsünde takarız arkaya 100 lira olur dedi.

Acaba IRC sadece arkaya taktırsam sıkıntı olur mu? Yoksa 2 lastiği birden mi tubless yapayım. Ama bu durumda IRC olacak ikiside
    Öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun.Blok yazıları çok okudum İrc kesinlikle almayın arkaya michelin pilot street 90*90*18 Buz motorda montaj dahil 130 TL öne de Sava Mc 18 desenleri hemen hemen aynı toplamda 230 TL zaten İrc yi servisten alsanız en az 80 TL deyecek ben İrc Duro Pirelli denedim arkada ama michel takınca farkı gördüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

Öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun.Blok yazıları çok okudum İrc kesinlikle almayın arkaya michelin pilot street 90*90*18 Buz motorda montaj dahil 130 TL öne de Sava Mc 18 desenleri hemen hemen aynı toplamda 230 TL zaten İrc yi servisten alsanız en az 80 TL deyecek ben İrc Duro Pirelli denedim arkada ama michel takınca farkı gördüm.

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baktım sitesine 17 janta lastik bulamadım arka lastik yok özellikle arka lastikte sıkıntı var şu modelin ön lastiği ölçüleri uyuyor ama ön lastik arkaya takılmaz herhalde yanılmıyorum değil mi?

http://moto.michelin.co.uk/tyres/mic...ilot-activ#dim

Şu alttaki lastikte de şöyle bir sorun var 100-70-17 en yakın arka teker ölçüleri benim motorda arka teker fabrikadan 110-80-17 geliyor servisteki usta irc takalım 100-80-17 olur demişti bu 80 olan yükseklik 70 e düşerse ne olur? Daha doğrusu düşer mi? Bana sıkıntı mı çıkarır faydası mı olur yardımcı olan kim varsa dua ederim tek tek

http://moto.michelin.co.uk/tyres/mic...lot-street#dim

Yeni kasa apache fabrikadan 110/80/17 ve 90/90/17 olarak geliyor bunu da belirteyim.
    ön lastik arkaya takan gördm fakat sakıncası var mı bilmem takarken yönüne bakmak gerek yanak %80den %70e iner yani 100 mmde 10 mm daha alçak olur motorun arkası eğer önüde bu oradan düşürürsen sorun olmazda ön havadakalırsa kafa sallayabilir lastik açısı değişeceğinden

sadece arkaya takılsa bişey olmazda ön lastik patlarsa yine yolda kalırsınız benim ikisde irc başta ıslakta güzel tutuyor ama 1 sene sonra frende kızaklamaya ve yolda giderken buzda gibi hissettirmeye başlıyor kurudada freni kilitleyince hiç ses çıkarmaz

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Nedense hep acelecilikten kaybediyorum şu huyumu bir türlü yenemedim.
    Bu yazıyı okumadan gittim Yaşar Ticarete ( Umraniye'de yakın diye mecburen ) bu arada lastik patlak şekilde gittim.
    IRC lastik taktılar arkaya.. Bana Takmak dahil 100tl demişlerdi ama 150tl aldılar. Gitmişken Ekstra olarak bujisini değiştirin demiştim.
    İşin içine servis te girdiği için bu şekilde oldu dediler.

Biraz kazıklanmış gibi hissettim ama sonuçta başkada çarem yoktu. Ama sabretip Buz motordan lastik sipariş edip pek ala yaşar Tic.'a o şekilde gidebilirdim.
    Ön tekerinde Tubeless olarak değişmesi lazım önü michlen taksak arka farklı marka sıkıntı olur mu acaba? Eğer olursa önede IRC takacağız.
    Motoru 3700'e aldım 150 lira şimdiden lastik aldık, önde 100lira olsa 250 eder.
    2012 model sıfırını 4100 liarya veriyorlarmış zaten

Her neyse umarım benzin gerçekten az yakıyordurda oradan çıkarırız parayı.

İyi sürüşler herkese

Motosikleti
    tvs 150 rtr apache
    selam arkadaşlar bende 1 ay oldu ikinci el 2012 model rtr150 18000 de yeni piston segman gömlek değiştirdim sizden ricam bu sibop ayarı kaç olmalı bunlarda bilgisi olan yardımcı olsun teşekürler

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    O zaman, Metzeler ME22 yerine arkaya Michelin Pilot Street 90*90*18, öne de Sava Mc 18 mi alayım acaba?

Arkanın ölçülerinin değişmesi hakkında ve, iki seçenek arasındaki yol tutuş (yaz ve kış) farkı hakkında ne dersiniz bilen arkadaşlar?
    Yolun sonuna yaklaşıyoruz...

Bu yazıyı okumadan gittim Yaşar Ticarete ( Umraniye'de yakın diye mecburen ) bu arada lastik patlak şekilde gittim.
    IRC lastik taktılar arkaya.. Bana Takmak dahil 100tl demişlerdi ama 150tl aldılar. Gitmişken Ekstra olarak bujisini değiştirin demiştim.

Biraz kazıklanmış gibi hissettim ama sonuçta başkada çarem yoktu. Ama sabretip Buz motordan lastik sipariş edip pek ala yaşar Tic.'a o şekilde gidebilirdim.
    Ön tekerinde Tubeless olarak değişmesi lazım önü michlen taksak arka farklı marka sıkıntı olur mu acaba? Eğer olursa önede IRC takacağız.

İyi sürüşler herkese
    öne 17 michelin var mı ön arkaan yumuaşk oluncasıkıntı çıkmazda arka önden yumuşak olursa virajda kayabilir bu yüzden eğer michelin varsa hemen al derim abi hatta banada lnkini atarsın bulursan eğer

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N

İyi sürüşler herkese
    Bizim motor için Michelin ön baya pahalı 300 küsur TL idi bu arada yaşar Ticaret sizden çok para almis ben buz motora montaj dahil 130 TL verdim

Motosikleti
    tvs 150 rtr apache
    sizlerden rica edip yardım istemiştim sibop ayarı için kimse bişey yazmamış

Alıntı servet34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sizlerden rica edip yardım istemiştim sibop ayarı için kimse bişey yazmamış
    emme 0.07mm egzoz 0.11mm

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    Alıntı ronnytechno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bu aküden nasıl aktıysa artık asit bi şekilde arka maşanın sağ tarafaında beyaz beyaz lekeler oluşturmuştu sildim sonradan orası ufak ufak paslandı boyadım ama hep oluyor
    hacım o beyeaz lekeler akünün akmasından değil... akünün şasi(kısa devre akımı) kablosu var tam kapağın altında motor şasesine vidalı halde... orası oksitleniyor ve motoru yıkadığında da akma yapıyor... O BEYAZ LEKELER PANTOLONA BULAŞINCA PANTOLON DELİNİYOR ARKADAŞLAR... DİKKAT EDELİM... her yıkamada mutlaka kapağı açıp o bölgeyi temizleyelim... başta farketmedim iki tane pantolon gitti...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:31 ----------

Alıntı dalbay444 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6500 kmde koptu kardeşim. Yalnız ben şehir içi genelde kullandığım için çabuk koptu diyorum. Normalde bu kadar kisa sürede kopmamasi lazım. Ayrıca benim bahsettigim motor yağı debriyaj telini n yaglandigini bilmiyorum.
    ben de uzun yola çıkacağım haftaya kısmetse o yüzden soruyorum... 5 TL ye iki tel alıp değiştireyim çünkü benim motorun kmsi de o kadar oldu... debriyaj ve gaz telinin ömrünü uzatmak için her bakımda yağlanması gerekiyomuş... şırıngaya motor yağı çekip manetlerin olduğu yerden 1 ya da 2 ml yağ enjekte edince olur dediler...

Motosikleti
    150 Mr Vulture(15000 km), Mondial MCT 250
    S.a arkadaslar bende 1 ay içinde tvs alıcam inş. 1 yıldır motor kullanıyorum, 2011-2012 model 10-15 bin km civarında alabiliyorum bütçem ona yetiyor tavsiyeniz dikkat etmem gereken noktalar ne olur ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

kardesim neden piston gömler değişti o km de ? gözüm korktu bak 18 bin dediğin nedir ki ?

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Arkadaşlar bugün yeni kasa apache' me michelin ön arka lastik taktırdım buz motordan ayrıntılı bilgiler alttaki linkteki konuda mevcut isteyenler referans alabilir 17" janta göre michelin varmış yani haberiniz olsun

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t=#post3416034

ronnytechno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache 150 2013 Yeşil-Siyah
    Ben motoru ilk aldığımda yanı bikaç ay önce arka lastiğe inşaat demiri girip yarmıştı, Michelin bayii bana bu ölçüde sadece ön lastik olduğunu söyledi ,ön var ama olmaz dedi bende sava almıştım ,şimdilik memnunum.

Motosikleti
    <<yeni sahibine hayırlı olsun>>TVS Apache RTR 150
    arkadaşlar haftaya tek başıma uzun yola çıkacam kısmetse... motorum 6500 kmde... aydın - yalova - istanbul - kırklareli - istanbul - yalova - aydın aralarda gezme falan derken tahminen 2000 kmlik bi yolculuk olacak... bizim motorla uzun yol yapmış arkadaşlara ve bilgisi olan arkadaşlara birkaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim...

sabah saat 4 5 gibi aydından yola çıkmayı planlıyorum... 2 veya 2,5 saat durmadan gider manisayı geçerim... biraz dinlenip kahvaltı yaptıktan sonra 70 km ya da 1 saat gidip 15 dk mola şeklinde bi yolculuk planlıyorum... manisadan sonra geriye zaten 300 km kalıyo yalova için.. bu şekilde bi aksilik çıkmazsa 9 saat kadar bi varış zamanı düşündüm... olur mu olmaz mı göreceğiz...

1) yanına buji al, debriyaj ve gaz teli al, yedek ampul al, stepne al, yağ al, benzin al, lastik patlak kiti vs derken yedek amortisör al diyen bile oldu... bunların hepsini alırsam peşimden birisinin kamyonetle gelmesi gerek çünkü kendi eşyalarım da olacak...

====> Sizce yanıma neler almalıyım?

2) 3. bakım için 70 TL para istediler o yüzden bakımını kendim yapma niyetindeyim...

====> Ön ve arka tekerlek rulmanlarını yağlamak için ne kullanmalıyım?
    ====> Yağ ve hava filtresi bütün modeller için aynı mı(2011-2012-2013) ve bunları nereden ya da hangi internet sitesinden temin edebilirim?
    ====> Motorda özellikle sıkılması, kontrol edilmesi gereken bir yer var mı?

3) Köprü ve otoyollardan geçiş için HGS almayı düşünüyorum. Eskiden motorların sınıfı ayrıydı şimdi durum nedir bilmiyorum.

====> Köprü ve otoyol geçişleri için ücretler arabayla aynı mı?,

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ederim...

MeliksahMELO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 Hyosung GT250 Comet (Naked)
    Arkadaşlar, üstteki arkadaşın sorusunu da es geçmeyin de, ben de bir soru sorayım;

Sanırım en iyi lastik Michelin Pilot Sporty imiş. Street düşünmüyorum. Peki bu Michelin Pilot Sporty lastiği nerede bulabilirim? Ölçüleri tutturamadım, bazıları başka ölçülerde filan takıyor, ama o kadar ayrıntı bilmiyorum neye ney olur bilemiyorum.
    Kısaca;
    Ön ve arkaya Michelin Pilot Sporty istiyorum, uygun ölçüleri ve nerede bulup nereden alacağımı bilmiyorum. Bilenler bana yardım etsin.
    Teşekkürler...

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün yeni kasa apache' me michelin ön arka lastik taktırdım buz motordan ayrıntılı bilgiler alttaki linkteki konuda mevcut isteyenler referans alabilir 17" janta göre michelin varmış yani haberiniz olsun

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t=#post3416034
    Hayırlı olsun lastikleriniz.Arka lastik iyi olmuşta bence ön için yanlış yapmışsınız.Zira lastik v.b malzemelerin kullanılmasa bile belirli bir malzeme ömürleri vardır.Lastik için yanlış bilmiyorsan en fazla 5 sene ömür biçiliyor.Siz neredeyse6 yıllık lastiği hem de ön tekere takmışsınız.Bence eski lastikleri her ne kadar ıslakta kaysada 6 senelikten daha iyidir.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun lastikleriniz.Arka lastik iyi olmuşta bence ön için yanlış yapmışsınız.Zira lastik v.b malzemelerin kullanılmasa bile belirli bir malzeme ömürleri vardır.Lastik için yanlış bilmiyorsan en fazla 5 sene ömür biçiliyor.Siz neredeyse6 yıllık lastiği hem de ön tekere takmışsınız.Bence eski lastikleri her ne kadar ıslakta kaysada 6 senelikten daha iyidir.

Hocam çok bariz fark var iyi ki almışım yani önceki tekerler suda normal düz giderken dahi sağ sol yapıyordu bu lastikler insanda virajlarda yan yatırma hissiyatı uyandırıyor resmen sanki tekerlere pritt yapışkan sürülmüş yollarda kağıt gibi sürdükçe yapışıyorum :D

Ufak sulara girmeyle olmuyor ama ilk yağmurda tekrar deneyimlerimi yazacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler