Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaan orjinal tiger ise sakalı sökmene gerek yok resimdekine baksana
    https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.n...45413962_n.jpg
    Sakala denk geliyordu bendeki boru orjinalin aynı yere doğru yapınca tüp dışarda kalıyor sakalın altına girmiyo sakala değiyordu bende söktüm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    cg 200 + chopper cg 150
    Alıntı Felis Leo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün tiger eksoz için çok düşündüm, taşındım, kaşındım veeee sonuç olarak motora yapılan her modifiyenin parasal olarak çöpe gideceği kanaatine vardım, motoru satarken beleşe gidecek ne yazıkki o yüzden vazgeçtim ve motorumu alıp biraz gezdim fakat üzerimde deri motor ceketi olmasına rağmen üşüdüm ellerimdede yazlık deri eldiven vardı kısa bilekli fakat ayağımda 4r motor çizmesi vardı ayağım üşümedi altımdada termal içlik vardı bacaklarımda üşümedi ama üstüm ve ellerim üşüdü hemen soluğu motomax ta aldım bir çift kışlık deri 4r eldiven , ceket altına kuşutani marka termal içlik ve deri ceketin üzerine bering yağmurluk aldım 300 kağıt yani eksoz parasını kalıcı olarak kendime harcadım motoru satsam bile bende kalacağı için mutluyum
    hayırlı olsun kardeşim. ama aklıma takıldı da yağmurluk felan filan derken 3 katlı mont parası bayılmışın be yaa.......

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Motoruna egzos takan arkadaşlara sesleniyorum ;
    Motora egzos taktıktan sonra yakıt tüketimi çok farkediyor mu ?
    Motor 100 Kmde 3 Lt yakıyor diye düşünürsek egzos taktıktan sonra 100 Kmde 3 yerine kaç Lt yakar?
    Birde tvs apache rtr 150 için hangi egzosların takılabileceğini ve fiyatlarını öğrenmek istiyorum nereden öğrenebilirim?

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Çağatay ve Sabri abi gibi bende baya gazlıyorum tvs ile 4200 km ye geldim çok memnunum cbf plakamı bile okuyamıyor :D okadar fark atıyor ışıklarda gördü gördü dahada yetişemez ayriyetten kalite olarak daha üstün benim gözümde tavsiye ederim...

Bi ara satıpta 250 ye geçmeyi düşündüm Apache me ihanet edip satmıcam

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:52 ----------

Yeni sticker ım anca bunu yapabildiler burada karışık şekillerim vardı çıkartamadılar.İzmite gidip sticker işleri yapanı arıcam güzel şekillerim var

http://imageshack.us/a/img585/8002/lscp.jpg

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:58 ----------

R lerin ortasını bile yinede düzgün çıkartamadılar
    olum şu motor bloğunu ne ile temizliyonuz benimikinin araları hep kir

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamın makınası daha 4000de normaldir
    ercan41 bunu beğendi.
    TRANSALP XL700

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    benim motor 12000 km ye yaklaştı maşallahı var daha en küçük masraf çıkartmadı tvs nin resmi sitesinde 2013 modellerin teknik özelliklerinde 14 hp yazıyor doğrumudur? yeni kasalarda yarım beygir dahamı güçlü?

yaptığım modifiyeler
    1: iridium buji
    2: sinyal ve arka stop karartma işlemi
    3: 8000 k xenon (takalı 2 ay dan fazla oldu hiçbir sorun yok)
    yağ olarakta motul kullanıyorum kesinlikle şaşmam..
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı TurkishPower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoruna egzos takan arkadaşlara sesleniyorum ;
    Motora egzos taktıktan sonra yakıt tüketimi çok farkediyor mu ?
    Motor 100 Kmde 3 Lt yakıyor diye düşünürsek egzos taktıktan sonra 100 Kmde 3 yerine kaç Lt yakar?
    Birde tvs apache rtr 150 için hangi egzosların takılabileceğini ve fiyatlarını öğrenmek istiyorum nereden öğrenebilirim?
    20 liralık benzinle 150 km gidiyorum
    bazen -5 +5 gibi değişmeler oluyor
    egzoz alacaksan tiger al.
    satarkende aynı para satarsın egzozu =)
    her makinaya oluyor tüpü
    tiger bayilerini ara tek tek sor fiyatı
    kılıçlı yada sor
    TurkishPower bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı dolphin_star adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim motor 12000 km ye yaklaştı maşallahı var daha en küçük masraf çıkartmadı tvs nin resmi sitesinde 2013 modellerin teknik özelliklerinde 14 hp yazıyor doğrumudur? yeni kasalarda yarım beygir dahamı güçlü?

yaptığım modifiyeler
    1: iridium buji
    2: sinyal ve arka stop karartma işlemi
    3: 8000 k xenon (takalı 2 ay dan fazla oldu hiçbir sorun yok)
    yağ olarakta motul kullanıyorum kesinlikle şaşmam..
    Tesisatını kaça yaptırdın xenon ne marka ?

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yıkarken önce köpüklü süngeri iyicene aralarına kadar sokup ulaşabildigim yere kadar temizliyorum ardınan arkadaki yeşil hortumadaki tazikle arındırıyorum özel bişey yok

Gerçekten yağmurda binince o aralar ne rezalet oluyo ama yağmurda daha zevkli oluyo apache 1de 2de patiye düşüyo :D
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

dolphin_star - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cg 125 kırmızı
    Alıntı Kaangngr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tesisatını kaça yaptırdın xenon ne marka ?
    tesisata para vermedim arkadaşım elektrikçi o yaptı. sıfırdan tesisat çekti orjinaline dokandamı. araya sigorta koydu tam akünün olduğu yere. xenon beynini arkadaşımdan aldım mercedeslerin orjinal üzerinden çıkan beyin 20 tl ye aldım arkadaşım olduğu için. ampulu 25 tl ye aldım. 2 adet düğme aldım 2 tl
    toplam bana 47 tl ye mâl oldu.
    motorun kaç beygir olduğu önemli değildir direksiyondaki eşşek olduktan sonra

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yıkarken önce köpüklü süngeri iyicene aralarına kadar sokup ulaşabildigim yere kadar temizliyorum ardınan arkadaki yeşil hortumadaki tazikle arındırıyorum özel bişey yok

Gerçekten yağmurda binince o aralar ne rezalet oluyo ama yağmurda daha zevkli oluyo apache 1de 2de patiye düşüyo :D
    bende birde kireç birikti fümeden griye döndü deli oluyorum o motor bloğunu boyalı tasarlayan tasarımcının her gün kulaklarını çınlatıyorum
    ercan41 ve seyyid47 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Motorun eskidigi zaman surgelerin bloklarında toplatırsın çağatay abi küf tutana kadar nerdeydin usta hiç mi motora su tutmadın

Motosikleti
    MONDİAL X--TREME MAX
    başka bi fikri olan yokmu tvs rtr almam hakkın da BUARADA ERCAN41 ÇOK SAĞOL :D
    ercan41 bunu beğendi.

Motosikleti
    CharlesFenOB
    Alıntı MRTCA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi usta daha önce titreşimli bi motor kullandınmı bilmem ama ilk başta buna binince 2-3 gün sol veya sağ el bileğin ağrıyabilir. Yakıt konusunda çok iyi 10 tl ye sıkıştırmadan 90 km gider tigerla denedim. belki dahada gider tam test edemedim.. yedek parça konusunda sıkıntı yaşarsın eğer benim gibi rodaj zamanında biraz hırpalarsan motoru. Servis ağı pek iyi değil ama bakımları felan uygun oluyor. 45 tlye 3. bakımını yaptırmıştım. Üzerindeki lastikler yaramaz michelin takım alırsan 300 küsür tutuyor arka lastik 120 tl ön 200küsürdü eski kasadan bahsediyorum titreşim olayı arka ayak peglerinde var 14 dişli yaptırıp açık egsoz takarsan hissetmez hale geliyorsun ama arkada aynı yeni kasada öndeki pegler titriyodu bu beni dahada rahatsız etti. Başka sormak istediğin varsa buyur

Motosikleti
    Titreşim konusunda Kaan'a katılmıyorum.Uzun yol olarak toplam 500 küsür km yol yaptım süratim 100-120 aralıgında ilerledim çogunlukla 110 la ilerledim.Titreşim beni rahatsız etmedi. sadece 14 dişlim var . Bundan önce honda innova vardı arada titreşim farkı yok tek silindirli illa bi motorun çalıştıgını hissediyorsun ama rahatsızlık vermiyor bana

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    arkadaslar ben de motor alıcam ancak bi türlü karar veremedim cbf 150 ve apache rtr 150 baktım 2013 yeni kasa rtr 150 ler çok hosuma gitti ancak motor nasıl bi bilgisi olan varmı özellikle kullananlar cevap versin
    apacheler çok sağlam motorlardır. ne kadar üzersen ezersen sana o kadar keyif verir..seni yarı yolda bırakmaz..titreyerek bazılarını rahatsız eder. güçlüdür performanslıdır.. sert motor istiyorsan apache, değilse cbf.. kafana takılanları sor ki cevaplayalım. bu şekilde çok genel konuşuluyor..
    selo9115 ve M.balibey bunu beğendiler.
    TRANSALP XL700

Motosikleti

Youtube a ilk deneme çekimi tvs ile
    M.balibey ve rumelian bunu beğendiler.

Motosikleti
    Yamaha Mt-07 abs (2014)
    Benim aldığım 2 ay olmak üzere. Bazı sorunlar yaşadım ama motordan kaynaklı değil, benim 1. motor tecrübem olması yüzünden. Yakıt olarak 30 tl 200-230 km falan yapabiliyorum , tamamen şehir içi. 800 kmdeyim şu anda. Titreşim var ama gidonu çok sert tuttuğum için ağrı yapıyordu başlarda , onun haricinde rahatsız edici değil bence. Sabah çalıştırmalarda ısıtmak gerek yoksa biraz isteksiz oluyor motor . Lastikler pek iyi değil benim arka geziyor bazen. Motor kalitesi olarak bence iyi. Tahmin ettiğimden daha iyi çıktı açıkçası. Soran arkadaşlarıma bu fiyatına göre tavsiye ediyorum. En büyük ve benim için en önemli özelliği servis olayı. Pahalı değil ama kişiye göre değişebilir. 110 kiloyum ben performans olarak iyi gibi geliyor. 196 boyum var rüzgar olmasına rağmen 118 yapabildim ancak son denememde , düz yolda tabi. 90-100 sabit gidiyor ama sıkıntı yok. 14 dişli yok bende orjinal olan 13 dişli galiba. Parça kalitesi emsal fiyatlardaki motorlara bakarsak daha iyi gibi. Lastik patlama sorunum oldu 400 km civarlarında, lastiklerim iç lastikli olduğu için uğraştırdı biraz. Aklıma gelenler bunlar. Acemi biri olarak yazdım, yeni başlayan birinin gözünden böyle.
    ercan41 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL X--TREME MAX
    peki ben sunu sorcam titresim aşırı derecemi yoruyomu insanı yani bide piyasası nasıldır

Motosikleti
    Yamaha Mt-07 abs (2014)
    peki ben sunu sorcam titresim aşırı derecemi yoruyomu insanı yani bide piyasası nasıldır
    Bence yormaz. 2 -3 saat durmadan kullanirsan. Daha fazlasini bilemem kullanmadim. Piyasa konusunda hic arastirmadim. Subatta askere gidicem ve motor 1 sene yatacak ama satmayi dusunmuyorum. 2. El piyasasini tecrubeli arkadaslar degerlendirebilir.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler