Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 çıkışlısını bekleyip alacaktım ama şu son yorumlardan sonra tvsden acayip soğudum.aklımın almadığı başka bişeyde teee şırnakya bayiniz varda başkent Ankarada neden yok.oda sıkıntı değil bakım zamanı gözümü karartıp başka şehirede giderim bakım için ana kimse servislerden memnun değil akıl verin arkadaşlar farklı markalarımı inceleyim ne yapayım.
    garanti olayını unutcaksın. bagrına taş basıcaksın.
    yada eski kasa gri 12 model bulursan al derim, aslında en mantıklısı o.
    3.500 tertemiz çiziksiz bulursun gri renkli.
    motosiklete kimse laf söyleyemez tvs apache gerçekten cok güzel
    onun eksileri servisleri satıcısı ve fiyatı.
    eby78, sbr ve gorkem0707 bunu beğendiler.
    # motosikletle.blogspot

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bir de yazmayı unutmuşum arkadaşlar. Sanırım bir önceki partiden 180 motor satılmış. Yeni model hakkında onlar ne düşünüyor? Şu anki gidişat nedir? İlk bakımın 500km' de olduğu söylenmiş. Hangi serviste yaptırdılar? Memnun kaldılar mı?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı evo77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar öncelikle,
    Ben de motor alma arifesindeyim. Ufak bir araştırma sonucu bu siteden TVS Apache RTR 150 hakkında bilgi toplamaya başladım ve gerilimin bir miktar yükseldiğini farkedince üye olup düşündüklerimi yazıya dökmek istedim. Sanırım 23 Nisan'da 2012 model yeni yüzlü TVS' ler satılmaya başlanmış. O yüzden mesajları 960lılardan itibaren itina ile okudum. Fark ettiğim bir durumdur; YBR, CBF, RTR üçlüsünden üçünü birden kullananlar RTR' nin performans ve görünüm bakımından üstün, yakıt sarfiyatı konusunda da en iyi olmasa da gayet cimri olduğu hususunda mutabıklar. Ama söz konusu seri üretim bir ürün olduğu zaman ürünün başarısının önemli olduğu kadar satış sonrası hizmetlerinin de titizliği önemlidir. Dolayısıyla motoru satın alan kullanıcısı, herhangi bir parçaya ihtiyaç duyduğunda onun hızla tedarik edilmesini ve bakımların da mümkün olduğu kadar uygun olmasını ister. Yani siz aslında sadece ürünü değil ürünün satış sonrası hizmetlerini de satın almış olursunuz(tabii ki kullanıcı hatası olup olmamasına göre ücreti mukabilinde). Bu sebeple lüks firmalar araçlarının bakım masraflarını da sitelerinde paylaşırlar ki fiyatlar yer yer, muhit muhit değişiklik göstermesin. Ticarette en önemli husus dürüstlüktür, tüketicinin karşılaştığı muameledir. Fiyatlar yüksek olabilir ancak bu açık sözlülükle belirtilmelidir. Kullanıcının aynı bakımı İstanbul'da 50 liraya, Antalya'da 150 liraya yaptırmasının mantıklı bir açıklaması olamaz. Parçaları kargolattırıp bakımı garantiyi devam ettirebileceği başka bir serviste yaptırsa daha ucuza gelir. Diğer bir husus ise firma ürün satışından kazandığından daha fazlasını servisten kazanır. Mesela Citroen yıllar önce gereğinden daha sağlam araçlar ürettiğinden ve de servis hizmetinin kötü olmasıyla beraber yedek parça fiyatları fahiş olduğu için batmıştır, daha sonrasında Peugeot tarafından satın alınıp ismini koruyabilmiştir.
    Fiyat yüksektir azdır, bu çok karışık bir meseledir ince hesap gerektirir ancak açık olan bir şey varsa o da TVS' nin Türkiye' de Yamaha ve Honda kadar tanınmadığıdır. Marka kendini daha geniş kitleye tanıtmak ister istemez o hususta da bir şey diyemem. Yamaha' yı babaannem bilir Ducati' yi babam bilmez, bu Yamaha'nın daha kaliteli olduğunu göstermez. Ancak Ducati' yi alan adamın 'yarın motor düşse yatsa çamura batsa kime hangi koşullarda yaptıracam lan ben motoru, benden kaynaklı olmayan sıkıntılarımla servis ilgilenir mi acaba' şeklinde bir kuşkusu olmamalıdır. Ben bu yüzden TVS' ye çok sıcak bakamıyorum. Gelecek partinin fiyatı düşer veya daha iyi bir güven ortamı oluşturulur bunlar markanın cazibesini, çekiciliğini artırıp alıcıyı ona yöneltebilir. Sonuçta kimse YBR' yi veya CBF' i çok kaliteli, muhteşem, hiç arıza yapmayan motorlar diye alıyor değil. Almayı düşündüğü modelin ağır bastığı veya noksan olduğu noktaları bilerek alıyor. Ben isterim ki TVS kendini daha çok tanıtsın, motorun ikinci eli değerlensin. Ben de gönlüme diğer marka rakiplerine göre daha çok yatan TVS' ye bineyim. İyi düşülmesi gereken hususlardır bunlar, bu topiğin takibindeyim. Şu an için beklemedeyim. Yeni gelecek partinin gidişine göre ben de bir TVS düşünebilirim. Sonuçta satışlar iyi olsun ki marka ayakta kalsın ben de daha rahat bir şekilde terciğimi TVS' den yana yapayım.
    helalin var..
    ancak bu kadar iyi gözlemlenebilir.
    10 gündür bu başlık altında 5-6 kişi birbirimizi yiyoruz. 2 kişiye durumun yanlış oldugunu sürecin kötü gittiğini izah ediyoruz.
    sen herşeyi anlamış ve durumu gözlemlemişsin.
    ilk önce beni ve benim durumumda olan alıcı pozisyonundaki kişileri isotlar anlaması lazım.
    özeti cok güzel geçmişsin. tebrik ederim.
    gorkem0707 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Alıntı Tsubasa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garanti olayını unutcaksın. bagrına taş basıcaksın.
    yada eski kasa gri 12 model bulursan al derim, aslında en mantıklısı o.
    3.500 tertemiz çiziksiz bulursun gri renkli.
    motosiklete kimse laf söyleyemez tvs apache gerçekten cok güzel
    onun eksileri servisleri satıcısı ve fiyatı.

Nakit param olsaydı hiç düşünmezdim zaten ama malesef karttan alacağım için en mantıklı olanı 2013 kasa

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nakit param olsaydı hiç düşünmezdim zaten ama malesef karttan alacağım için en mantıklı olanı 2013 kasa
    emre kardeşim şuan için biraz bekle. bu adamların ne yapacagı belli değil. yeni kasaların 13leri gelsin bu adamların niyetlerini bi ögrenelim.
    ona göre alırsın. 180 motosiklet geldi sattık 12 model diyorlar bitti diyorlar ama halen bayilerde motosikletler var. dün konuştum her bayinin elinde mevcut var.
    fiyat fazla geldi millete o yüzden bekle bakalım..
    gorkem0707 bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 gün girmedim işler yüzünden ortalık karışmış tsubasa boşver sen ticaret yaptığın adam senden bir mal alıcaksa bin kere pazarlık eder ama sen o adamdan mal al yok abi olmaz gelişi şu kadar el emeği var çart çurt motoru beğenmiş olabilirsin fakat illa tvs alacan diyede bişey yok bakarın paran olur daha iyi yüksek cc. bişey alırsın herşey de bir hayır vardır

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 gün girmedim işler yüzünden ortalık karışmış tsubasa boşver sen ticaret yaptığın adam senden bir mal alıcaksa bin kere pazarlık eder ama sen o adamdan mal al yok abi olmaz gelişi şu kadar el emeği var çart çurt motoru beğenmiş olabilirsin fakat illa tvs alacan diyede bişey yok bakarın paran olur daha iyi yüksek cc. bişey alırsın herşey de bir hayır vardır
    nasip artık ..
    bekleyip görelim nolacak.
    motorun 3 motor arasında en kralı,
    ama bu motosiklet honda yada yamahanın elinde olsaydı milyon satardı.
    ama bu adamlarda kibrit satacak kadar ticaret anlayışı yok. servis yok. gidilen servislerde fiyat orantısı yok kimisi 50 liraya yapıyor bakımı kimisi 150 lira
    cok sacma sapan şeyler var anlatmakla bitmez.
    iyi ki bu forum var. iyi ki buradaki ekip var..
    M.balibey bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    nasip artık ..
    bekleyip görelim nolacak.
    motorun 3 motor arasında en kralı,
    ama bu motosiklet honda yada yamahanın elinde olsaydı milyon satardı.
    ama bu adamlarda kibrit satacak kadar ticaret anlayışı yok. servis yok. gidilen servislerde fiyat orantısı yok kimisi 50 liraya yapıyor bakımı kimisi 150 lira
    cok sacma sapan şeyler var anlatmakla bitmez.
    iyi ki bu forum var. iyi ki buradaki ekip var..
    forumun olması büyük artı yoksa adamlar hepimizi düdükler bizde en iyi hizmeti alıyoruz sanar dururduk altın yumurtlayan tavuğu kesmek diye bir söz vardır bana kalırsa onu deniyorlar
    Tsubasa bunu beğendi.

Alıntı MeliksahMELO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni 2013 modellerde de mi taksit oluyor yoksa 2012 modellerde mi sadece?
    Ben de yakında yeşil renk 2013 almak istiyorum da, nereden almam gerektiğini bilmiyorum.
    kardeş baraj yolunda seyhan başkente giderken veysel karani camisinin karşısında Atik motor var. Orada yeni kasaya da aynı kampanyayı yapıyorlar.yenı kasa eskı kasa farketmiyor.istersen bugün gidelim beraber bakmaya

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı alacakaptan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş baraj yolunda seyhan başkente giderken veysel karani camisinin karşısında Atik motor var. Orada yeni kasaya da aynı kampanyayı yapıyorlar.yenı kasa eskı kasa farketmiyor.istersen bugün gidelim beraber bakmaya
    hocam yeni gelen kasalar gecen yıl gelmiş ve ellerinde eski kasa oldugu için piyasaya sürmemiş isotlar
    şuan satılan yeni kasalar 12 model.
    yeni kasa 13 modeller haziranda satışa cıkacak.
    burada bi anlam karmaşası olmuş belirteyim
    # motosikletle.blogspot

hocam yeni gelen kasalar gecen yıl gelmiş ve ellerinde eski kasa oldugu için piyasaya sürmemiş isotlar
    bak sen yapılan şu icraatlara

eyvallah kardeşim.ben de en az senin kadar takip ediyor ve biliyorum.zaten inşallah kısmetse ben 13 model yeni kasaların ikinci elini alacam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Dediğin gibi motor gerçekten kaliteli ama servisler bozuyor işi.keşke bütün bayilerde tek standart fiyat tarifesi olsa.yoksa motosiklet şahane.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı evo77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir de yazmayı unutmuşum arkadaşlar. Sanırım bir önceki partiden 180 motor satılmış. Yeni model hakkında onlar ne düşünüyor? Şu anki gidişat nedir? İlk bakımın 500km' de olduğu söylenmiş. Hangi serviste yaptırdılar? Memnun kaldılar mı?
    isotlardan okana aldığımız yeni kasa apache nin ilk bakımını sürat motorda yaptırdık. yağ ve yağ filtresi değişti. gerekli ayarlamaları yapıldı. direksiyonunda boşluk varmış onu sıktılar. 35 tl para ödedi. memnun kaldımı okana sormak lazım
    TRANSALP XL700

EminBey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache 2013
    Apache almayı düşünüyordum fakat şu son olaylardan sonra vazgeçtim gibi 2. partide uygun şartlar olursa düşünücem bende şuan aklımda ybr var.

DjKarakurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    DjKarakurt bak barajyolundaki şube çok güzel imkanlar sunuyor bi git istersen.kredi kartına hatta kredi kartsız bile 36 aya varan vadelerle apache sahibi olabiliyorsun
    gittim 2012yi verelim dedi 2013 daha gelmemiş onun fiyatınıda 4900 olarak belirtti ayrıca 300 lira plaka için ek ücret istedi bizden çıkartırsan dedi sen ne diyosun 2013 mü alalım ? aradaki farklar teknolojik olarak daha mı yeni?

Motosikleti
    Demir At
    Alıntı EminBey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Apache almayı düşünüyordum fakat şu son olaylardan sonra vazgeçtim gibi 2. partide uygun şartlar olursa düşünücem bende şuan aklımda ybr var.
    şuan butun tvs alacaklar için gecerli bu durum. fiyat sabit kalırsa herkes dönecek ybr yada cbf e.
    13 modeller haziranda cıkacak satışa.
    o yüzden beklemekte fayda var.
    ellerindeki 12 modelleri satamadılar ellerinde kaldı.
    fiyat kıracaklar mecbur...
    yada peşin alımlarda ciddi indirim yapacaklar diye tahmin ediyorum.
    # motosikletle.blogspot

Alıntı DjKarakurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gittim 2012yi verelim dedi 2013 daha gelmemiş onun fiyatınıda 4900 olarak belirtti ayrıca 300 lira plaka için ek ücret istedi bizden çıkartırsan dedi sen ne diyosun 2013 mü alalım ? aradaki farklar teknolojik olarak daha mı yeni?
    kardeş 2012 yeni kasa ile haziranda satışa çıkacak 2013 kasa aynı.sadece model farkı olacak yani yıl farkı olacak

Motosikleti
    Demir At
    kardeş 2012 yeni kasa ile haziranda satışa çıkacak 2013 kasa aynı.sadece model farkı olacak yani yıl farkı olacak
    evet öyle ama 1 yaş satarken cok önemli hatırlatayım..
    # motosikletle.blogspot

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Selam arkadaşlar. 2013 kasayı gördüm inceledim aslında karenaj ve arka artçı peglerinin bağlantı demirleri haricinde motor aksamında bir değişiklik yok motoru bakıma götürdüğümde inceledim. Mesele karenajsa en son gidip bir fiber dökümcü bulacam karenaj döktürecem az kaldı

DjKarakurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    peki kardeş sen 2013 mü alacaksın ? 2. elini nereden bulacaksın 2013ün ? yaş kaç ?
    SerkanApache bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler