Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben denedim, kötü bir deneyim oldu. bulunduğum yerden 54 kilometre uzağa bir şeyden anlamayan bir ustaya götürmüşüm motoru. 180cc silindir piston taktık ve gözlemlediğim kadarıyla motorda hissedilir torq artışı oldu hatta geçmiş sayfalarda belki görmüşsündür 0-60 km hızlanmayı 4 saniyede yapıyordu motorum.

işte iyi oldu ama hep bir vuruntu sesi vardı, artık piston eteğimidir, egzantrik milimidir yoksa subapmı anlayamadık ve ben tekrar 150cc blok taktım.

..........bir arkadaşi daha 180cc blok taktırmış ve onda ise hiç sorun yokmuş tabi.

yani orjinal mi takmak gerekiyor bilemiyorum.
    orijinal kullanıcam her şeyi fakat detaylı bilgi gerekli
    parasını verdikten sonra usta yapar fakat sorun cıkıyor mu bilmem gerek

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hoşgeldiniz. Motosikletiniz hayırlı olsun kazasız belasız kullanın. İyi bir tamirhaneye uğrayıp sağını solunu kontrol ettirin, yağını gerekirse kaliteli bir yağ ile degistirin. (Motul 5100 15w-50 iyidir.) Lastikleriniz orjinalse sogukken ve ıslak zeminde dikkat edin ve asla ekipmansız motosiklete binmeyin.Rodaji cok kafaniza takmayın motoru cok saglam bir motosiklettir apache bakımlarını aksatmayin yeterli. İyi günler dilerim.
    Teşekkür ederim, hoşbulduk. Önceden ben de rodajı kafama takmamıştım. Ama bu sefer ve bu motor itibariyle herşeyi kuralına adabına uygun yapmak istiyorum. Bir aksilikle veya düşük performans ile karşılaşmamak için. Ekipmanları tamamladım yeni lastik siparişi de verdim. Bayram sonrası ilk işim iyi bir tamirhane bulmak olacak.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ques1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orijinal kullanıcam her şeyi fakat detaylı bilgi gerekli
    parasını verdikten sonra usta yapar fakat sorun cıkıyor mu bilmem gerek
    forumda bu 180cc yi yapıp sorun yaşamayan arkadaş "erman_koc" olması lazım, geçmiş 10 sayfaya kadar bak görürsün. o nerede yaptırdıysa sende oraya git, önerebileceğim tek şey bu.

merhaba 2011 model rtr 150 ye 180 cc orjinal hindistan malı silindir ve piston takıldı. bu şekilde 10.000 km kadar kullandım. motor eskisine göre biraz daha gürültülü çalışıyordu fakat büyük pistonun yaptığı basınç ve güç ile alakalıydı. orjinal ürün zaten 150cc den yükseltme kiti diye geçiyor ve hindistandan sipariş edilip 20 günde geldi. üst kapak için belli ölçülerde torna işi vardı. Kaliteli bir üründü ve memnuniyetim çok üst seviyedeydi.

%30 kadar hp kazanımı ve belki daha fazla tork artışı olmuştu. 14-43 dişli kombinesi ile her ışıkta tekere geliyor ilk yaptırdığım sıralarda idare etmekte zorlanıyordum sonra alıştım ve büyük bir zevkle keyfini çıkarıyordum.

standart halinden farklı olarak alışılmadık bir ses, hararet durumu, rölanti dengesizliği gibi sorunları asla yaşamadım. fabrikasyon kadar sağlıklı bir araçtı. tüm ani gaz açmaları ve devirli kullanımıma karşın en küçük bir huzursuzluk ve sorun yaşamadım.

motoru 2011 olması vesilesiyle model yükseltmek için sattım. 2 gün önce 2016 model yeşil 150cc bir apache aldım. para durumunu ayarlayıp 180cc yapacam.

anladım ki 180cc den sonra 150cc gerçekten hantal kalıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

ustam yaptığı işten emindi ve bana 20.000 km boyunca istediğin gibi eziyet et motorda oluşan tüm sorunları karşılarım diye garanti verdi. abi dediğim senelerdir tanıdığım işini bilen ve hakim olan bir abimiz.

10.000 km boyunca arada adana-mersin arası gidiş dönüşte olmak üzere olabildiği kadar gazlayıp zevk alarak kullandım.

Ben yaptım ve memnun kaldım şiddetle tavsiye ederim ama harici bir sebeple sorun yaşayan olursa sorumluluk kendisine aittir.

Alıntı erman_koc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba 2011 model rtr 150 ye 180 cc orjinal hindistan malı silindir ve piston takıldı. bu şekilde 10.000 km kadar kullandım. motor eskisine göre biraz daha gürültülü çalışıyordu fakat büyük pistonun yaptığı basınç ve güç ile alakalıydı. orjinal ürün zaten 150cc den yükseltme kiti diye geçiyor ve hindistandan sipariş edilip 20 günde geldi. üst kapak için belli ölçülerde torna işi vardı. Kaliteli bir üründü ve memnuniyetim çok üst seviyedeydi.

%30 kadar hp kazanımı ve belki daha fazla tork artışı olmuştu. 14-43 dişli kombinesi ile her ışıkta tekere geliyor ilk yaptırdığım sıralarda idare etmekte zorlanıyordum sonra alıştım ve büyük bir zevkle keyfini çıkarıyordum.

standart halinden farklı olarak alışılmadık bir ses, hararet durumu, rölanti dengesizliği gibi sorunları asla yaşamadım. fabrikasyon kadar sağlıklı bir araçtı. tüm ani gaz açmaları ve devirli kullanımıma karşın en küçük bir huzursuzluk ve sorun yaşamadım.

motoru 2011 olması vesilesiyle model yükseltmek için sattım. 2 gün önce 2016 model yeşil 150cc bir apache aldım. para durumunu ayarlayıp 180cc yapacam.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

ustam yaptığı işten emindi ve bana 20.000 km boyunca istediğin gibi eziyet et motorda oluşan tüm sorunları karşılarım diye garanti verdi. abi dediğim senelerdir tanıdığım işini bilen ve hakim olan bir abimiz.

10.000 km boyunca arada adana-mersin arası gidiş dönüşte olmak üzere olabildiği kadar gazlayıp zevk alarak kullandım.

Ben yaptım ve memnun kaldım şiddetle tavsiye ederim ama harici bir sebeple sorun yaşayan olursa sorumluluk kendisine aittir.
    Toplam ne kadara mal olmuştu bütün işlemler ? yani çok pahalı bir işlem mi yoksa kolayca yapılabilir mi

maliyet hesabı yapmak şuan biraz zor olabilir.ben silindir ve piston seti aldığımda dolar 3,89 larda iken 400 tl civarı tutmuştu tabi ustaya verilecek bedelde değişkenlik gösterebilir. bana malzeme ve işçilik dahil 700 tl ye mal olmuştu.

Bakımlar

Abilerim merhaba geçen cuma bende rtr 150 alıp aranıza katıldım ilk motorum ve size birkaç sorum olacak motor 29000 kmde 2014 model 2016 trafiğe çıkışlı benim bu motora şimdi ne bakıöı yapmam veya yaptırmam gerekiyor ayrıca motoru aldığımda yarım deponun 1 diş üstünde benzin vardı ondan beri 130 km yol yaptım benzin dün 1 dişe düştü bugün 1 dişken 50 km yol yaptım hala 1 diş gösteriyor yüksek devirde sürmüyorum 70 80 km arası hızla gidiyorum acaba benim motor çok mu yakıyor yokaa göstergede mi bir sıkıntı var

yulis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache RTR150 --> RTR180-->CBF1000FA
    Alıntı Alp97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abilerim merhaba geçen cuma bende rtr 150 alıp aranıza katıldım ilk motorum ve size birkaç sorum olacak motor 29000 kmde 2014 model 2016 trafiğe çıkışlı benim bu motora şimdi ne bakıöı yapmam veya yaptırmam gerekiyor ayrıca motoru aldığımda yarım deponun 1 diş üstünde benzin vardı ondan beri 130 km yol yaptım benzin dün 1 dişe düştü bugün 1 dişken 50 km yol yaptım hala 1 diş gösteriyor yüksek devirde sürmüyorum 70 80 km arası hızla gidiyorum acaba benim motor çok mu yakıyor yokaa göstergede mi bir sıkıntı var
    gösterge tam doğru göstermeyebiliyor dostum,belki sıkıntılı olabilir çık güvenmemek gerek.

levend84 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ......
    Yan ayaklikta durunca ibre sapma yapar

Orta sehpaya al biraz bekle.

sbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki v-strom DL650 XT
    Alıntı erman_koc adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bu işlemler sonrası karbüratörü de değiştirdin mi?
    TRANSALP XL700

İlk motorum ögrenme motorum TVS 150 dir,
    Öncelikle göstergede diş nedir ya bu saçma kelimeyi ilk uyduranı bulsam var... ""çizgi , deseniz seviye barı,""

Ehliyeti alana kadar kulanmıştım kendisini severim motorun . aldım depoyu doldurdum 1 depo kullandım pratik yapmak için toplamda 500 KM yol yaptı sonra sattım ve ehliyet aldım.

Depo dolumundan depo dolumuna ölçüm yap (Diş ile ölçüm saglıklı değildir) ıyy diş ..
    Tek depo ile yedege düşüne kadar en az 450-550 Km arası yol yapması lazım ,
    İtlik mesai ili bir iştir , sabah erken kalkmak gerek.

If you try and fail, congratulations. Most people don't even try.

Ankarada rtr 150 için yağ ve hava filtresini nereden alabilirim bir de zinciri her yağlamada temizlemek gerekir mi yoksa 2 3 seferde bir temizlesek yeter mi

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Ankarada rtr 150 için yağ ve hava filtresini nereden alabilirim bir de zinciri her yağlamada temizlemek gerekir mi yoksa 2 3 seferde bir temizlesek yeter mi
    Yağ ve yağ filtresini internetten malum sitelerden alıyorum. 2 yağda bir filtre değiştiriyorum. Zinciri de 3 yaglamada bir temizliyorum.

Motosikleti
    ......
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ ve yağ filtresini internetten malum sitelerden alıyorum. 2 yağda bir filtre değiştiriyorum. Zinciri de 3 yaglamada bir temizliyorum.
    Aynen öyle,

2 yağda 1 filtre,söktugum filtre tertemiz oluyor.

Zaten yağ tapasindaki civatanin ucunda hallice buyuk mıknatıs var epey metal tozu ve talaşı tutuyor.

Sa arkadaşlar 5 gün önce 2013 model 26 binde rtr 150 alarak araniza katildim motosiklet rolantide calisirken far lambası titrek isik veriyo nedeni veya çozumu nedir iyi gunler

Motosikleti
    ......
    Alıntı Başlayamayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sa arkadaşlar 5 gün önce 2013 model 26 binde rtr 150 alarak araniza katildim motosiklet rolantide calisirken far lambası titrek isik veriyo nedeni veya çozumu nedir iyi gunler
    Cozumu yok,sorun yok,kurcalatma motoru

Manyetolu sistem..hepsi oyle.

Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Far elektriğini statörden(sargı) aldığı için böyle oluyor. Ben kendi motosikletimde (2012 ara kasa) gösterge(kadran) hariç tüm ampulleri(parklar, plaka, sinyal ampulleri ve ön far ampulü) lede çevirdim. Bu da toplamda bana watt olarak kabaca 15-20 watt civari bir avantaj sağladı ki bizim statorun kapasitesi 100 watt. Akabinde statörden gelip far anahtarina giden ilgili kabloyu tespit ettim ve kestim.Sonrasında aküden gelip kontaktan çıkarak sisteme elektrik veren +12 kabloya köprü atarak(kesip biçmeden) far anahtarını akü hattına bağladım. Ve artık kontağı açınca yanan parklarım ve farlarım var. Ancaaaak bu işlem öyle veya böyle aküye fazla yük binmesi demek.(Bu işlerden biraz anlarım. Regülatörü (konjektoru) ve aküyü gözlemleyerek ve tabiki tüm risk ve oluşabilecek arızaları göze alarak bu işlemi yaptım. Risk ve sorumluluk bana aittir ve kimseye yapın ya da yaptırın diye tavsiyede bulunmuyorum sadece ne yaptığımı paylaşıyorum)
    fatih.met bunu beğendi.

Teşekkürler rolantim 900 1000 rpm arasi ondan da kaynakalniyor olmasin yani sitesinde 1550 rpm diyor bende 500 rpm assagisi onunda etkisi olabilir belki ona etkisi olmasa bile arasira istop ediyor rolanyim dusuk oldugundanmidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Zaten motorun bakimini da kendim yapiyorum hic bi sekilde ustaya götürmüyorum internette vidyolar var gerwkli bakim nasil yapilir disk balata kablolar dir manetlerdir hani yapabilcegim herseyi internetten izleyip yapiyorum sadece motora elleyemiyorum bilmedigim icin birde motorumun karburatoru ayarli olup olmadigini bilmiyorum ve egsozu kapatinca. Motosiklet gene rolantide calismaya devam ediyor

Motosikleti
    Sym Wolf SB250Nİ
    Teşekkürler rolantim 900 1000 rpm arasi ondan da kaynakalniyor olmasin yani sitesinde 1550 rpm diyor bende 500 rpm assagisi onunda etkisi olabilir belki ona etkisi olmasa bile arasira istop ediyor rolanyim dusuk oldugundanmidir

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

Zaten motorun bakimini da kendim yapiyorum hic bi sekilde ustaya götürmüyorum internette vidyolar var gerwkli bakim nasil yapilir disk balata kablolar dir manetlerdir hani yapabilcegim herseyi internetten izleyip yapiyorum sadece motora elleyemiyorum bilmedigim icin birde motorumun karburatoru ayarli olup olmadigini bilmiyorum ve egsozu kapatinca. Motosiklet gene rolantide calismaya devam ediyor
    Rolanti motor sogukken ilk çalıştırma esnasında 1100 sıcakken en yüksek 1550 civarı oluyor benim motosiklette. Rolantinin düşük olması da ön farın zayıf yanmasına sebep olur biraz yukseltin rolantiyi. Mesela birkaç km yol yaptıktan sonra 1450 d/devir olacak şekilde ayarlayın. Karbüratörde hava/yakıt ayarı vardır ancak bilmiyorsanız kendiniz ayar yapmaya çalışmayın iyi bir ustaya kontrol ettirin. Bir şikayetiniz yoksa ve yakıt/performans iyiyse ayarla uğraşmayın derim. Gerçi bununla ilgili de birçok yazılı ve video şeklinde doküman var izleyip yapabilirsiniz. Kolay gelsin.

Teşekkürler uzun yola cikacagim butun bakimlarini yapip karburator ayarina da bakip yola cikacagim fazla bi yakit preformansini bilmiyorum onu da iyi bi ustaya gösteririm

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:07 ----------

Birde benden onceki sahibi motul 7100 kullaniyormus ve her 1000 1100 km de bir motorun yag bakimini yag filtresini degistiriyormus ben castrol kullansm olur mu motul 70 lira litresi castrolun 40 lira buyuk fark var fiyat acisindan

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler