Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    arkadaşlar başkalarını bilmem ama ben motorumu satarken belli bir süre kendim garanti veriyordum yani motorun ciddi bir hasarı oluştuğunda yarı fiyatını karşılama sözü veriyordum.

bu şartlarda benim motorumu kim almaz ki

dostum motorun gerçekten 15 bin kilometrede mi?

inanmıyorum çünkü benim motorun aynısından ve benim motor 67 bin kilometreyi geçti.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tvs apache
    herkese selam arkadaşlar yeni kasa apache sahibiyim
    29 30 bin km ye geldim
    katalizörü iptal mi ettireyim yoksa bu şekilde devam mı edeyim çünki tahminlerime göre bu km lerde tıkanmış olması lazım
    2. bir olay herkesin memnun oldugu bir dişli ölçüsü var mıdır.
    yeni kasada orjinal dişli ölçüleri nedir modifiye olarak daha iyi olduguğunu söylediğiniz dişli ölçüsü var mıdır ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:43 ----------

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar başkalarını bilmem ama ben motorumu satarken belli bir süre kendim garanti veriyordum yani motorun ciddi bir hasarı oluştuğunda yarı fiyatını karşılama sözü veriyordum.

inanmıyorum çünkü benim motorun aynısından ve benim motor 67 bin kilometreyi geçti.
    doğru olabilir neden diyeceksin eski kasa vardı bende geçen sene 24binde sattım
    2.motor olduğundan dolayı bu km lerdeki eski kasayla karşılaşmanız mümkün

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    reis katalizör ömrü yaklaşık 80 bin kilometre olarak tahmin edilmekte imiş ve işin özetini söylemek gerekirse egzoz'dan yanmadan çıkan benzini yakıyormuş ve böylece doğaya zararlı bir madde atılmamış oluyormuş.

bu parçayı temizlemek için egzozu söküp ter yönde tazyikli hava vermek suretiyle temizlenebiliyormuş.

bu parçayı söker isen motorun üst devirlere kolay çıktığını göreceksin, hatta açık hava filtresi ve katalizör iptali ile motorun rahat 11 bin deviri görür diye düşünüyorum fakat ilk devirlerde torq düşer imiş.

doğayı katlederim sıkıntı yok yeterki bir kaç beygir artsın diyor isen katalizörü devre dışı bırakabilirsin yani orjinal egzozu hiç bozma ve yeni bir egzoz al motora.

katalizör, katalitik konvertor

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx

Fatih kardeş gerçekten 15 bin km de ben aldığımda 6900 km deydi. Motosikletli Trafik polisinden aldım. Muğla'da evden işe işten eve kullanmış ben de 3 yilda 4-5 ay hafta sonları kullandım onun dışında garajda kaldı. Birinci aracım araba olunca ve yaş da 40 uzeri olunca km düşük motosiklette gayet diri
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Tvs Rtr 200
    cevap için teşekkür ederim bursa merkezde değilim yenişehir ilçesindeyim.burada yağ seçeneği az petrolde castrol bulduğum için bu yağı koydum.vites geçişleri kemikliydi yağı değiştirdikten sonra yumuşadı.umarım sorun çıkarmaz.bu arada bursada birkaç arkadaş varsa gezi yapmayı düşünüyorum.ortak bir tarih ayarlayıp.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fatih kardeş gerçekten 15 bin km de ben aldığımda 6900 km deydi. Motosikletli Trafik polisinden aldım. Muğla'da evden işe işten eve kullanmış ben de 3 yilda 4-5 ay hafta sonları kullandım onun dışında garajda kaldı. Birinci aracım araba olunca ve yaş da 40 uzeri olunca km düşük motosiklette gayet diri
    kocaman adama nasıl hitab ediyorum ne dengesiz insanım ben, affedin mehmet hocam

forumun "satılık motosiklet ilanları" bölümüne de konu açın bence çünkü herkes buraya gelip bakmaz.

satılık motosiklet ilanları bölümü

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Haftasonu debriyaj balatasını değiştirdim. Balata ASK marka 20 TL. Debriyaj sacı Mondial AGK modelinin orijinal servisten alındı 10 TL, kapak contası orijinal 15 TL, debriyaj halatı 35 tl orijinal. işçilik 2 saat.

fatih.met bunu beğendi.

musakka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs apache 2014 & zn zenci

bu parçayı nereden bulabilirim? sol ayak için.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haftasonu debriyaj balatasını değiştirdim. Balata ASK marka 20 TL. Debriyaj sacı Mondial AGK modelinin orijinal servisten alındı 10 TL, kapak contası orijinal 15 TL, debriyaj halatı 35 tl orijinal. işçilik 2 saat.

https://i.hizliresim.com/k6gdj7.jpg
    https://i.hizliresim.com/pnoJRN.jpg
    https://i.hizliresim.com/3zaG9O.jpg
    Eline sağlık reis, bende debriyaj balatası ve kapak contası var, sac ve debriyaj teli simdilik değişmesede olur,

iki aydan fazla oldu takamıyorum debriyaj balatalarını cunku debriyajı sökme aparatım yok,

Bende 30 liraya en dandiğinden aldım debriyaj balatasını ve biraz endişeliyim, acaba debriyaj kaçırma yapar mı?

Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    kocaman adama nasıl hitab ediyorum ne dengesiz insanım ben, affedin mehmet hocam

forumun "satılık motosiklet ilanları" bölümüne de konu açın bence çünkü herkes buraya gelip bakmaz.

satılık motosiklet ilanları bölümü
    Estağfurullah Fatih kardeşim ne kusuru olur mu öyle şey. Teşekkür ederim önerin için zaten sattım gibi bakalım bugun gelip bakacaklar, tekerin düz bassın.
    fatih.met bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Eline sağlık reis, bende debriyaj balatası ve kapak contası var, sac ve debriyaj teli simdilik değişmesede olur,

iki aydan fazla oldu takamıyorum debriyaj balatalarını cunku debriyajı sökme aparatım yok,

Bende 30 liraya en dandiğinden aldım debriyaj balatasını ve biraz endişeliyim, acaba debriyaj kaçırma yapar mı?
    Eyvallah dostum. debriyaj sökme aparatına gerek yok. Çünkü o aparat ile sökemedim. Klasik, düz tornavida çekiç ile söktüm.

Balata konusuna gelince ASK marka balataları 20 TL ye aldım. Bilinen talep gören bir marka. Şimdilik sorun yaşamadım.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Ben de motosikletimi satmaktan vazgeçtim. Alem üçkağıtçı ve yalancı dolmuş arkadaş, gelecegim deyip gelmeyeni mi ararsın, hasarsiz deyip kazali motoru itelemeye çalışanı mı ararsin. Ne zaman sıfır 250 cc alabilecek bütçeyi ayarladım gidip sıfır alacağım.

Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah dostum. debriyaj sökme aparatına gerek yok. Çünkü o aparat ile sökemedim. Klasik, düz tornavida çekiç ile söktüm.

Balata konusuna gelince ASK marka balataları 20 TL ye aldım. Bilinen talep gören bir marka. Şimdilik sorun yaşamadım.
    bunu öğrendiğim iyi oldu, o zaman bende sökebilirim aparat olmadan. son zamanlarda boş vakit bulamıyorum ve boş zaman olsana yorgunluktan motorla ilgilenesim gelmiyor.

motorun sele kaplaması dev yarıklarla doldu, şu anda acil olarak sele kaplama işi var, sonra debriyaj balatası ve sonra da egzoz borusu paslanmış ve zımpara + boya atılacak.

zaten ibre içine su almış ve işten yorgun argın geldiğim gibi ibreyi söktü, motorun kafayıda monte etmeye üşendim ve bir kaç gün motoru kafasız kullanacağım.

ekonomik şartlar özel hayatımızı fazlasıyla zorlamaya başladı hepimizin.

Alıntı Memcoş48 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de motosikletimi satmaktan vazgeçtim. Alem üçkağıtçı ve yalancı dolmuş arkadaş, gelecegim deyip gelmeyeni mi ararsın, hasarsiz deyip kazali motoru itelemeye çalışanı mı ararsin. Ne zaman sıfır 250 cc alabilecek bütçeyi ayarladım gidip sıfır alacağım.
    mehmet hocam dediğiniz gibi dürüst insanlara o kadar aç durumdayız ki artık illallah ettik her şeyden. bende sizin motorun 15 binde olmasına o yüzden dikkat ettim.

ben şahsen 250cc motor alacağım zaman elimdekini satmayacağım. bu benim ilk göz ağrım ve bundan ayrılamam

kwd2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yeni Sattık Şimdilik Yok
    merhaba arkadaşlar bizde 2012 model var arka jantı eğdik yeni jant alalım dedik ama çok pahalı jant düzeltme yapılmıyor sanırım acaba başka motorların cbf gibi onların jantını kullanabilirmiyiz

Apices - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Merhaba gençler (Gençler diyorum çoğunuzun yaşında oğlum var )

Şubat 2014 yılında sıfır olarak aldığım 2012 model rtr 150 motosikletimi, 4 sene ve 35.000 km kullanım sonucu 250 cc almak için satışa çıkarmış bulunmaktayım. Motor çok temiz ve bakımlıdır. Çoğunlukla uzun yol ve turlara çıktığım için şehir içinde kullanıma göre daha az yıpranmıştır.
    Yaklaşık 3.000 km önce genel bakımı yapılmış ve lastikleri yenilenmiştir. Üzerinde bulunan 46 litre Gaff marka topcase ile birlikte satılıktır.
    Bursa Mt grubunda herkes tanır beni.
    İlgilenenler için malum sitede ilan numarası : 582059657

Tekeriniz düz bassın.
    fatih.met bunu beğendi.

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Arkadaşlar merhaba. 2012 model rtr 150 kulanıcısıyım. (Dijital gösterge)

Hız göstergesi çoğu zaman farkı devirlerde şaşırıyor. Bazen 40-45km/h aralığında bazen 74-85km/h aralığında 95 120 160 gibi değerlere titriyor

Sebebi nedir?

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı Apices adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba gençler (Gençler diyorum çoğunuzun yaşında oğlum var )

Şubat 2014 yılında sıfır olarak aldığım 2012 model rtr 150 motosikletimi, 4 sene ve 35.000 km kullanım sonucu 250 cc almak için satışa çıkarmış bulunmaktayım. Motor çok temiz ve bakımlıdır. Çoğunlukla uzun yol ve turlara çıktığım için şehir içinde kullanıma göre daha az yıpranmıştır.
    Yaklaşık 3.000 km önce genel bakımı yapılmış ve lastikleri yenilenmiştir. Üzerinde bulunan 46 litre Gaff marka topcase ile birlikte satılıktır.
    Bursa Mt grubunda herkes tanır beni.
    İlgilenenler için malum sitede ilan numarası : 582059657

Tekeriniz düz bassın.
    Motorumu geçen hafta genç bir kardeşime satmış bulunmaktayım. Yılların verdiği alışkanlık ile ara ara burayı yine takip ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:08 ----------

Alıntı niketnac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba. 2012 model rtr 150 kulanıcısıyım. (Dijital gösterge)

Hız göstergesi çoğu zaman farkı devirlerde şaşırıyor. Bazen 40-45km/h aralığında bazen 74-85km/h aralığında 95 120 160 gibi değerlere titriyor

Sebebi nedir?
    Tazyikli su ile yakından yıkıyorsanız bir yerlere su kaçmış olabilir.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

niketnac - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CB125E
    Cevap için teşekkürler umarım aradığınız motorsikleti bulursunuz.

Motosikleti tazyikli su ile yıkadım ve evet yıkama sonrası biraz daha arttı. Öncesinde de vardı. Hatta, 2014 yılında aynı model başka bir RTR kullanıyordum ve nadiren de olsa onda da dijital gösterge karışık sayılar gösteriyordu.

Daha farklı bir sorun olmalı. Ön jant göbeğindeki hız okuma sensörü ile ilgili olabilir mi acaba?

Motosikleti
    Sym Wolf 250/Tvs Apache
    Alıntı niketnac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler umarım aradığınız motorsikleti bulursunuz.

Motosikleti tazyikli su ile yıkadım ve evet yıkama sonrası biraz daha arttı. Öncesinde de vardı. Hatta, 2014 yılında aynı model başka bir RTR kullanıyordum ve nadiren de olsa onda da dijital gösterge karışık sayılar gösteriyordu.

Daha farklı bir sorun olmalı. Ön jant göbeğindeki hız okuma sensörü ile ilgili olabilir mi acaba?
    Evet, o sensörde olabilir.
    Başınızı dik tutmak, okumak için eğmenize bağlıdır...

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    20000'de yaptığım bakımlar;
    ön disk ve balata değişti,
    disk civataları değişti, locktitelendi,
    Buji orijinali ile değişti,
    Debriyaj teli orijinali ile değişti (orijinal ile yan sanayi arasında uçurum kalite farkı var)
    Karbüratör temizlendi, diyafram değişti,
    debriyaj ve baskı sacı değişti,
    debriyaj rulmanı değişti,
    debriyaj contası değişti,
    yağ tapası kepi değişti, oringi değişti,
    akü kutup başları değişti,
    tüm elektrik jackları kontak spreyi ile temizlendi,
    sağ ve sol kumandaların içi açıldı, kontaklar zımparalandı temizlendi,
    sübap ayarı yapıldı,,
    egzoz boyandı, koruma demiri, ön fren üst merkezi, gidon mat siyaha boyandı,
    ön çamurluktan ses geliyordu, civataları yenilendi, locktite ile sabitlendi,

bu arada tüm bunlar için ustaya 5 kuruş para vermedim. hepsini kendim yaptım. ustaya vereceğim parayı hep takıma yatırdım.

elde ettiğim faydalar.
    -ön frenden ses geliyordu düzeldi,
    -düşük devirde tekleme vardı düzeldi,
    -egzoz patlaması vardı, düzeldi,
    -motor ısınınca debriyaj ayarı kaçıyordu, düzeldi,
    -motor ısınınca devir kendi kendine artıyordu düzeldi,
    -kill switch kapatınca motor çalışmaya devam ediyordu düzeldi,
    -debriyaj sertti, düzeldi,
    -yakıt düştü,
    -rölantide dalgalanma vardı, düzeldi.
    fatih.met bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler