Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

TVS Apache 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Tvs apache rtr 150
    Meraba arkadaşlar bende araniza rtr 150 ile yeni katıldım 2014 model 4000km tertemiz bi motorla whatsapp grubu varmi acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ozan1991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 mevsim kullanabiliyormuyuz peki yoksa ayrımı oluyor 4 mevsim lastikler
    kardeşim benim dediğim lastikler kışlık kar kış yağmur için ideal yazından kullanabilrsin ama aşınması çabuk olur kışa göre

ozan1991 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache/Bajaj dominar 400/yamaha mt07
    arkadaşlar arka frene durmak için basınca lastik kaymaya başlıyor anında ancak biraz basıp ayağımı frenden çekince sıkıntı olmuyor bunda lastiğinde etkisi varmı acaba yoksa arka fren hepmi böyle 0 motorum üstündeki lastikleri değiştirmedim henüz

Motosikleti
    Tvs apache rtr 150
    Meraba arkadaşlar 2017 ocak trafiğe çıkışlı aldığım motor muayene yaptıktan sonra trafige çıkış tarihi mayıs 2013 oldu bunun sebebi nedir acaba eski ruhsatta 2017 yazarken yeni arac muayene raporunda 2013 yazıyor. Motor 2014 model

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Merhaba, frenleri ön/arka birlikte kombine kullanmaya çalışın ve buna alışın. Motosiklette arka freni tek başına kullanmak ya da ağırlıklı olarak arka freni kullanmak çok tehlikelli sonuçlara yol açar. Guvenli sürüş ve frenlemeyle ilgili yazılara ve videolara da mutlaka gözatın.

arkadaşlar arka frene durmak için basınca lastik kaymaya başlıyor anında ancak biraz basıp ayağımı frenden çekince sıkıntı olmuyor bunda lastiğinde etkisi varmı acaba yoksa arka fren hepmi böyle 0 motorum üstündeki lastikleri değiştirmedim henüz
    Lastiğin etkisi büyük dandik lasitkler olduğundan kayma yapar heleki suda.

Alıntı emrks34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşlar 2017 ocak trafiğe çıkışlı aldığım motor muayene yaptıktan sonra trafige çıkış tarihi mayıs 2013 oldu bunun sebebi nedir acaba eski ruhsatta 2017 yazarken yeni arac muayene raporunda 2013 yazıyor. Motor 2014 model
    Muayene sonunda evrakları kontrol etmenizi istiyorlar o zaman fark edip sormadınız mı? Yanlış yazıldıysa düzeltiliyor çünki. Tekrardan muayene istasyonuna gidip danışmanız gerekir. Yanlışlık var mı diye.

Motosikleti
    bugün boş caddede 50-60 la gidiyorum rüzgar motoru hafif sağa sola sallıyor motorla birlikte 200kg dan fazla ağırlığımız normalmi bu

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

bugün boş caddede 50-60 la gidiyorum rüzgar motoru hafif sağa sola sallıyor motorla birlikte 200kg dan fazla ağırlığımız normalmi bu
    Rüzgar kuvvetliyse normal.

Motosikleti
    Arkadaşlar motorumu jigleyi çekmeden çalıştıramıyorum 65km de henüz kapalı garajda kalmasına rağmen geçen hafta 3 gün boyunca kullandım jiglesiz hiç çalışmadı sizdede böylemi acaba? Bu arada o gün ilk çalıştırırken çalışmıyor biraz kullanıp kapatıp 30dk sonra jiglesiz çalışıyor mesela

Memcoş48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XRx
    Arkadaşlar motorumu jigleyi çekmeden çalıştıramıyorum 65km de henüz kapalı garajda kalmasına rağmen geçen hafta 3 gün boyunca kullandım jiglesiz hiç çalışmadı sizdede böylemi acaba? Bu arada o gün ilk çalıştırırken çalışmıyor biraz kullanıp kapatıp 30dk sonra jiglesiz çalışıyor mesela
    Genelde soguk havalarda ve motor sogukken jigleyle çalıştırıyoruz. Havalar ısınınca düzeliyor. İlla jiglesiz çalışsın istiyorsanız hava-yakıt ayarını biraz zengin ayarlatabilirsiniz.

fatih.met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tvs Apache, Gsr600
    rüzgar arabaları bile savurur iken bizi havada götürür sen ne diyon (evet rüzgarlı havalarda motor sürmek eziyet oluyor hele ki zemin ıslak yada buzlu ise)

Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben debriyaj tarafındaki aynadan şüpheliyim. Bizimki dik bu daha yatay yapılmış gözüküyor.

Ben düşündüm yeni kasaların jant ebatlarına göre daha çok lastik var arka jantı değiştireyim diyorum daha önce inceleme fırsatım olmadı. Diğer parçalar uyar mı acaba kampana tertibatı dişli taşıyıcısı.
    17 jant uydurulur mu bilmiyorum ama eğer 17 jant uydurabilir isen motorda tork artışı olacak ondan eminim. motor daha erken vites isteyecek ve son hız düşecek fakat çekiş artacak, sadece gaza yüklenerek ön kaldırabileceksin belkide.

arka dişliyi 1 yada 2 numara düşürerek eski haline çevrilir.

Alıntı fatih.met adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rüzgar arabaları bile savurur iken bizi havada götürür sen ne diyon (evet rüzgarlı havalarda motor sürmek eziyet oluyor hele ki zemin ıslak yada buzlu ise)

17 jant uydurulur mu bilmiyorum ama eğer 17 jant uydurabilir isen motorda tork artışı olacak ondan eminim. motor daha erken vites isteyecek ve son hız düşecek fakat çekiş artacak, sadece gaza yüklenerek ön kaldırabileceksin belkide.

arka dişliyi 1 yada 2 numara düşürerek eski haline çevrilir.
    arka tarafın yeni kasanın dişlisi ve jantıyla değiştirmeyi istiyorum tvsnin sitesinde stok yoktu gelince alacağım inş

uydurma konusunda kampana balatarı aynıysa uyar diye tahmin ediyorum.

Motosikleti
    arkadaşlar benzini nereden alıyorsunuz hangisi daha kaliteli ve performans farkettinizmi farklı bir yerden aldığınızda

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    arkadaşlar benzini nereden alıyorsunuz hangisi daha kaliteli ve performans farkettinizmi farklı bir yerden aldığınızda
    Psikolojik de olabilir ama benim motorda Shell ve Bp'den yakıt aldığımda motor daha iyi gidiyor ama daha kısa sürede yakıt bitiyor, Aytemiz'den aldığımda motor daha iyi gitmiyor ama yakıt uzun süre dayanıyor, Opet'ten aldığımda motor hem daha iyi gitmiyor hem de yakıt daha kısa sürede bitiyor. Bu nedenle Opet'e sadece tuvaletini kullanmak ya da su,sigara almak için gidiyorum.

Motosikleti
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Psikolojik de olabilir ama benim motorda Shell ve Bp'den yakıt aldığımda motor daha iyi gidiyor ama daha kısa sürede yakıt bitiyor, Aytemiz'den aldığımda motor daha iyi gitmiyor ama yakıt uzun süre dayanıyor, Opet'ten aldığımda motor hem daha iyi gitmiyor hem de yakıt daha kısa sürede bitiyor. Bu nedenle Opet'e sadece tuvaletini kullanmak ya da su,sigara almak için gidiyorum.
    ilk yakıtı bp den aldım bende shellden devam edicem muhtemelen

Motosikleti
    Tvs apache rtr 150
    Arkadaşlar sağ ayna sipariş edicem internetten eski kasa yeni kask diye bi fark varmi aynada acaba. Önereceğiniz bi site varmi

Motosikleti
    Arkadaşlar bu motorun rodajı ne zaman biter 300km ye geldim dün ilk defa 89km hıza ulaştım o da e5 te mecbur kaldım bir nevi millet altına alıcaktı yoksa sorun çıkarırmı başım ağrırmı bu yüzden

07DFB18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GRAND DİNK 150 ,tvs pep,TVS APACHİ 150
    Arkadaşlar bu motorun rodajı ne zaman biter 300km ye geldim dün ilk defa 89km hıza ulaştım o da e5 te mecbur kaldım bir nevi millet altına alıcaktı yoksa sorun çıkarırmı başım ağrırmı bu yüzden
    sıkıntı yapma hiç bir şey olmaz ara ara çıkabilirsin.

eren3736 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Drift - TVS APACHE 150(çalındı) - Cbr 125
    Arkadaşlar belki bi gören oluyordur. 1 sene önce yeşil apache çalındı ümraniyede evimin önünden 34 HJ 3499 plaka apache stickeri yoktu.2013 model

Motosikleti
    arkadaşlar sinir olduğum bir sorunla karşı karşıyayım motorum 2016 model 320km de henüz bu benzin deposunun oradan bir gıcırtı sesi geliyor zaten tam sabit değil o bölge bu markada sağa sola sallanıyor geçen gün servise götürdüm oraya bir sprey sıktı usta gıcırtı sesi kayboldu bugün bi 20km filan yaptım aynı ses tekrar başladı başka bu sorunu yaşayan varmı merak ettim

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

ben sürekli gidip bu spreyimi sıktırcam bu sesi duymamak için başka kimse yaşamadımı bu sorunu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler