Selamlar
İki hafta önce rks rn 180 motorumu teslim aldım. 5 yıllık bir aradan sonra tekrar motosiklete geri döndüm.
Motorla ilgili ilk izlenimler gayet olumlu, sesi, yol tutuşu, malzeme kalitesi vs fiyatına göre gayet tatmin edici, görüntüsü hoş.
Negatif yönlerri ise, aynaları, artçı selesi çok sert onun haricinde hiç bir problemim yok.
İlk aldığımdan beri yüksek devirde gaz kestiğimde egsozdan patlama sesi geliyor, büyük ihtimalle sübap ayarından yada karbüratör hava ayarından olduğunu düşünüyorum, ilk bakımı 300 kmdeymiş yakın zamanda gider yaptırırım zaten bakıma gitmişkende ayarını yaptırırım.
Birde artçı tutunma aparatı yada çanta demiri tarzı bişey arıyorum ancak hazırını bulamadım, büyük ihtimalle bu tarz birşey yaptırıcam.
Benim haricinde bu motoru kullanan olumlu yada olumsuz özelliklerini paylaşabilecek arkadaşlar varmı ?
Bu arada motor ne malı ? benm tahminim çindir ancak, satan bayi tasarımı italyan ama üretimi endonezya demişti, motor bloğundada Brazil Technology diye bir ibare var, diğer ülkelerde bu motor kullanıyormu ? kullanıyorsa model kodu adı vs nedir bilen varmıdır ?