Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun yahu nedir bu şanssızlığın?
    Evren @Khaira'ya "Japon al" diyor sanki...

@Khaira geçmiş olsun. Önder Motor gereğini yapacaktır eminim, ama kaybolan vakit geri gelmiyor tabi.
    espresso bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Krank, piston sekman ne varsa dağılmış motorda.. 1638 TL çekici parası ödedim. Motor 13 bin kilometrede, fabrikadaki ustalar bu problemi kullanıcı hatası olarak yorumlamış ve garantiye sokmama kararı almış. Sebep olarak da 5. viteste yüksek devirde giderken sürekli gazı ver bırak ver bırak yapılmasıyla bu durum oluşmuş diyorlar dalga geçer gibi. Motor zaten 90'ı geçene kadar canı*çıkıyor, zorlamayalım diye 70-80 arası kullanıyoruz. 5. viteste ne kadar bir ver bırak yapmış olabilirim anlamıyorum.

Şikayetvar'a yazacağım ve fabrikayla kendim iletişime geçeceğim. 13 bin kilometrede bir motorun servisten çıktıktan hemen bir sonraki günde alt motorda neyi varsa dağılıyor, ve bunun sebebi 5. viteste gazı*ver bırak yapmak oluyor öyle mi? Yok öyle bir dünya...

Alıntı tommygun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun yahu nedir bu şanssızlığın?
    Ben anlamadım gerçekten, artık motosiklet kullanmayı bilmediğime neredeyse emin olacağım...

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evren @Khaira'ya "Japon al" diyor sanki...

@Khaira geçmiş olsun. Önder Motor gereğini yapacaktır eminim, ama kaybolan vakit geri gelmiyor tabi.
    Teşekkür ederim, zamanında açtığım konulardaki tüm motorları listemden sildim. Ucuz etin yahnisi gerçekten de yavan oluyormuş, 25 yaşımda şunlarla uğraşmaktan saçlarım beyazladı.. Şu iki motordan da kurtulabilirsem ilk işim alabildiğim en yeni model herhangi bir Honda veya Yamaha almak olacak..

Bu süreçte de benim bu markaya karşı nasıl bir aksiyon almam gerek tam emin değilim. Benzer bir durum tecrübe etmiş varsa yönlendirebilir mi? Teşekkürler..
    espresso ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...
    Bu süreçte de benim bu markaya karşı nasıl bir aksiyon almam gerek tam emin değilim. Benzer bir durum tecrübe etmiş varsa yönlendirebilir mi? Teşekkürler..
    Üyelerimizden @ufoz birilerini tanıyordur belki? Daha önce servis ve ilgiden çok memnun kaldığına dair pek çok mesajını hatırlıyorum...

Tekrar geçmiş olsun. Bence servisten çıktıktan 1 gün sonrası olması sebebiyle fabrikanın sandık motor değişimi yapması lazım. Belki servise yazan bir durum olacağı için sizin fabrika ile direkt konuşmanızda fayda var.
    tommygun, espresso ve ufoz bunu beğendiler.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Krank, piston sekman ne varsa dağılmış motorda.. 1638 TL çekici parası ödedim. Motor 13 bin kilometrede, fabrikadaki ustalar bu problemi kullanıcı hatası olarak yorumlamış ve garantiye sokmama kararı almış. Sebep olarak da 5. viteste yüksek devirde giderken sürekli gazı ver bırak ver bırak yapılmasıyla bu durum oluşmuş diyorlar dalga geçer gibi.
    Ben hayatımda bu kadar saçma bir bahane duymadım. Belli ki motoru iyi toparlayamamışlar. Yerinde olsam uğraşır, bu kırtoları rezil etmek için yasal her mecraya başvururdum.
    KırmızıGrom, espresso, ufoz ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    @Khaira geçmiş olsun.
    İlk problemde hangi servise gittin. Bilgi verebilirsen sevinirim.

Özeldende verebileceğin tüm bilgiler ve şase numarasını gönderirsen ben bir temasa geçeyim heroyla.
    Çünkü bu işte bir terslik var görünüyor.
    espresso, Cyan ve SuleymanE bunu beğendiler.

Lunatique - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400UG
    @Khaira Büyük geçmiş olsun.

Servisten hemen sonra böyle bir şey olması düşündürücü.
    Sürekli gaz ver bıraktan dolayı motorun dağıldığı açıklaması da iyiymiş...

Bajaj da Hero da kötü motorlar değil aslında ama kötü servisler ve kalitesiz satış sonrası hizmetler her şeyi bitiriyor.
    Hero'nun bu işe el atıp yardımcı olacağına inanıyorum. Servis bir şekilde başından atmaya, kendi hatasını ört bas etmeye çalışmış gibi duruyor.
    Olay büyür de iyice duyulursa Hero da kendi imajını zedelemek istemeyecektir sonuçta.

Canı gönülden bir an önce sorunun çözüme kavuşmasını dilerim.

Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Khaira geçmiş olsun.
    İlk problemde hangi servise gittin. Bilgi verebilirsen sevinirim.

Özeldende verebileceğin tüm bilgiler ve şase numarasını gönderirsen ben bir temasa geçeyim heroyla.
    Çünkü bu işte bir terslik var görünüyor.
    Ufuk Bey çok teşekkür ederim, hemen özelden ulaşıyorum.

İlk problemimde önce Önder Motor’u aradım, fazla yoğunluktan ötürü 1 haftadan önce bakamayacaklarını söylediler ve başka servise yönlendirdiler. Facebook gruplarında önerilen Maltepe bölgesindeki “Güney Motors’a” gittim. İlk problemden itibaren benimle Efehan Usta ilgilendi.

Herkese destekleri için teşekkür ederim. Şikayetvar’a uzunca ilk problemden itibaren yaşadığım süreci yazdım, info@heromotor.com.tr adresine de mail gönderdim. Dönüş bekliyorum, güncellemeleri buradan da paylaşacağım.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Ufuk Bey çok teşekkür ederim, hemen özelden ulaşıyorum.

İlk problemimde önce Önder Motor’u aradım, fazla yoğunluktan ötürü 1 haftadan önce bakamayacaklarını söylediler ve başka servise yönlendirdiler. Facebook gruplarında önerilen Maltepe bölgesindeki “Güney Motors’a” gittim. İlk problemden itibaren benimle Efehan Usta ilgilendi.

Herkese destekleri için teşekkür ederim. Şikayetvar’a uzunca ilk problemden itibaren yaşadığım süreci yazdım, info@heromotor.com.tr adresine de mail gönderdim. Dönüş bekliyorum, güncellemeleri buradan da paylaşacağım.
    Ruhsat bilgilerini aldım.
    Yarın Ceo'yu ararım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

@Khaira,

Az önce Hero Motor Türkiye yönetiminden mesaj geldi.

Yapılması gereken ne varsa garanti kapsamında halledileceğini teyit ettiler.

Motorunu, Önder Motor Kısıklı servisine getirmeni bekliyorlar.
    Cyan, Khaira, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Tracer 700
    Herkese merhaba. Ufuk abinin de belirttiği üzere bugün sabah 9.30’da Hero Motor beni aradı. Güney Motors adlı servisin sisteme hiçbir arıza talebi girmediğini, garanti talebi oluşturmadığını söylediler. Hero Motor’dan Hüma Hanım, sürecin birebir takibinde olacağını söyledi ve motorumu Önder Motor’a götüreceğim konusunda anlaştık. Önder Motor gerekli süreci yönetecek.

Bu süreçte bu kadar hızlı sonuç almamda sayın @ufoz Ufuk abiye teşekkürlerimi iletiyorum. Özellikle bu tarz problemlerde adı sanı duyulmuş, bilindik servislerle problemleri halletmek en önemli adımmış. Hero yetkililerine de güzel ilgi alakaları için teşekkürlerimi iletiyorum.
    tommygun, Cyan, espresso ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Herkese merhaba. Ufuk abinin de belirttiği üzere bugün sabah 9.30’da Hero Motor beni aradı. Güney Motors adlı servisin sisteme hiçbir arıza talebi girmediğini, garanti talebi oluşturmadığını söylediler. Hero Motor’dan Hüma Hanım, sürecin birebir takibinde olacağını söyledi ve motorumu Önder Motor’a götüreceğim konusunda anlaştık. Önder Motor gerekli süreci yönetecek.

Bu süreçte bu kadar hızlı sonuç almamda sayın @ufoz Ufuk abiye teşekkürlerimi iletiyorum. Özellikle bu tarz problemlerde adı sanı duyulmuş, bilindik servislerle problemleri halletmek en önemli adımmış. Hero yetkililerine de güzel ilgi alakaları için teşekkürlerimi iletiyorum.
    Serviste bir sıkıntı olduğu belliydi zaten; Hero'yu böyle bilmiyoruz...

(Büyük ihtimal kendi işlemlerinden sonra motor dağılınca sorumluluk kendilerine yüklenecek diye böyle saçmalamışlar. Bu kadar masraflı bir sıkıntı çıktığı zaman bu kadar kolay kurtulmak mümkün mü yahu? İnsanın aklı almıyor...)
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t

Umarım bir aksaklık çıkmadan problemin garantiden halledilecek, ki bana verilen teyide göre öyle olacak görünüyor.

Çekici için bazı kredi kartlarının yılda iki kez ücretsiz çekici hizmeti var.
    En azından YKB World Gold kartın bu hizmeti sağladığını biliyorum çünkü kullandım.
    Keza yine trafik sigortanda bunu sağlıyor olabilir.
    Her ikisinide arayıp sormanda fayda var.
    espresso bunu beğendi.

DickName - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serviste bir sıkıntı olduğu belliydi zaten; Hero'yu böyle bilmiyoruz...

(Büyük ihtimal kendi işlemlerinden sonra motor dağılınca sorumluluk kendilerine yüklenecek diye böyle saçmalamışlar. Bu kadar masraflı bir sıkıntı çıktığı zaman bu kadar kolay kurtulmak mümkün mü yahu? İnsanın aklı almıyor...)
    Güney Motors'u kurulduğuna, sahiplerini de doğduğuna pişman etmez ise Hero da hırt çıktı demektir. böyle kahramanlık olmaz.
    espresso bunu beğendi.

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Güney Motors'a bir kere gitmiştim bakım için, işlerini gayet iyi yapıyor izlenimi vermişlerdi. İnternetteki yorumları da iyi aslında ama artık Önder Motor'dan şaşmam benim Xpulse için.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    krank kırmanın 5. viteste gaz ver bırak yapmanın sebep olmasıda güzel bir bahaneymiş yani... sorunun çözülmesine sevindim.

Herkese Selam,

Aranıza yeni katıldım iyi sürüşler dilerim.

Cyan, deeppblue, espresso ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

camelon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hoşgeldin, hayırlısı olsun. Güle güle kullan.

Bir süredir işe gidip gelmeye ucuz ve "ay aman düştü orası burası kırıldı parçalar ateş pahası" endişesi yaratmayacak bir ikinci motor bakıyordum. SYM - Kymco gibi kaliteli ve hesaplı scooterlara yönelmiştim ama ikinci motor da olsa yine vitesli motor kullanmak istiyordum, daha iyi bir sürücü olmak, yüksek motordan çekinmemek istiyordum. Bu Cumartesi gittim mavi siyahından bir tane yapıştırdım. Haftaya teslim edilecek. Herkese iyi sürüşler.
    deeppblue bunu beğendi.

Alfonse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 50sisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çoğunlukla arazide kullanacaklara tavsiyem üzerinde gelenler arazi için yetersiz.

https://www.youtube.com/watch?v=xW4HczNUWlk
    XPulse 2V whatsapp grubumuza katılabilirsiniz. 05064662929

https://chat.whatsapp.com/INuJqBUkkHh6NTTRZMyUgj

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:40 ----------

Xpulse 2V whatsapp grubumuza katılabilirsiniz. 05064662929

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:45 ----------

Alıntı motorstorm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir süredir çanta araştırıyordum, yeşil xpulse renk ve tarzına uygun birşey bulamamıştım, decathlondan iki tane Solognac marka
    Medium boy haki yeşil çanta satın aldım, (tanesi 80 TL) sele arkasındaki demir tutacaklara tam uydu, eksoza değmiyor. Yine FORCLAZ Trekking çantası (40 / 60 litre ayarlı) HAKİ - 500 EXTEND FORCLAZ modelide şahane bir tur çantası oldu. Çanta arayışı olanlar bakabilir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 04:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:48 ----------

Alıntı 50sisi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    14T dişliyi taktım.Sürüş keyfi arttı.Motor ve zincir sesi nerdeyse hiç kalmadı.6000 devirde 90 yapıyor.90 ile tüm gün seyehat edilebilir.Titresim çok çok az.4500 devirde 70 yapıyor.Sehir içinde 5.vites ile gitmek pek mümkün değil artık 😂 5.vites için 55-60 hız istiyor.Top speed düz yolda 121 gördüm.Tork düşüşünü pek hissetmedim aksine 70-100 hızlanması daha iyi geldi.
    Bir problem oldu o da dişli biraz büyük olduğundan kapak demir kılavuz ile kapanmadı.Demiri çıkardım.Pek bir işlevi yok sanırım ya da ben bilmiyorum🙂
    Sipariş vermek isteyenler mesaj gönderebilir. 50TL kargo dahilhttps://resimyukle.io/r/vtCaPX6mhb
    Teşekkürler. Güzel bilgi.

Selamlar herkese yıllardır ertelediğim adımı atabildim ve ilk motorumu aldım sonunda umarım pişman olmam 15 günde 500 km oldu bile

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

https://uploadnow.io/f/CRDcTJ9

Alfonse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selamlar. Benim 2V modelinin rölantisi bir garip, sanki fazla vuruntulu çalışıyor. Bu ses normal mi değil mi bilemedim, bakımdan çıkalı 500km oldu makina yaklaşık 13 bin kilometrede. Acaba sübap ayarı mı bozuldu? Seyir halinde debriyajı çekince de devir fazla düşüyor ufak tefek teklemeye başlıyor.

https://youtube.com/shorts/bjk9BZVNY...3GHU46xuvqW7Tc

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:04 ----------

Alıntı emre419 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese yıllardır ertelediğim adımı atabildim ve ilk motorumu aldım sonunda umarım pişman olmam 15 günde 500 km oldu bile https://uploadnow.io/f/CRDcTJ9

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:47 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:58 ----------

Hayırlı olsun🤲

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru orta ayaktan indirip iki teker yere basarken bir daha dene. Orta ayakta ses daha fazla çıkıyor.
    Ben çok bir problem göremedim.

Bu motorların egzantrik zincir gergisinde problem çıkabiliyor. Sanırım yayı sıkışıyor.
    Genelde soğukken sabahları ortaya çıkar.

Motoru çalıştır 1 dk ısıt. İlk çalıştırdığında genelde zincir sesi duyulur.
    Sonra kapat motoru. 1 dk bekle.

Çalıştır tekrar. Boşta biraz yüksek gaz ver. Yay bırakacak ve o zincir sesini duymayacaksın.

Teşekkürler🤲 güzel bilgi👏

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

Alıntı hasanhh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Ankara'da rodaj bakımına gideceğim. Servis önerisi olan var mı?
    Ankara whatsapp xpulse grubu olarak biz en çok moto19 Murat ustayı ve Alfa motoru beğendik.

Benimle irtibata geçerseniz, isterseniz Ankara Xpulse whatsapp grubumuza dahil olabilirsiniz. 05064662929

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)