Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
47. sayfa BirinciBirinci ... 37454647484957 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tavsiye ayrı direktif ayrı. Kimse kimsenin aklıyla, tecrübesiyle, beğenisiyle dalga geçemez. Kimden alıyorsunuz bu yetkiyi eğer ben size vermemişsem öğrenmek isterim...

Henüz şu platformda "çinli ve hintli japondan iyidir" diyene denk gelmedim...Bunun için sizin gibi otorite olmaya gerek yok, iki video seyretse, iki topik okusa anlar...Ama millet, ben dahil, uygun fiyat, teknolojik anlamda güncel ve sıfır alternatifler arıyor, arayabilir. Çinliler 20 yıl önceki kadar kötü değiller, hintliler daha da iyiler. Hal böyleyken yapın tavsiyenizi geçin derim. Kim neyi nereye koyuyorsa koysun izin verinde, zihinlere ipotek koymaya calışmayın...Hem ailenizden biri degil ki bu aletler üzerinize alınıyorsunuz.

Sizden herhangi bir bilgi, eğitim talebim yok. Olursa ilk siz bilirsiniz, söz.
    ön yargılı yaklaşmamak gerek hiç bir şeye dedim ama arkadaş toz kondurmuyor jopon üretimi motosikletlere, bende göz bebeği afrika twin binmek isterim ama o parayı bulsam gider araba alırım yine almam afrika twini gider yine java alırım; şimdi baka bir konu daha var abi zevkler ve renkler meselesi jawa markasını kötü bir intiba mı bıraktı bazı kesim insanlarda bilemiyorum japon motosikletler kadar uzun vadede belki iyi olmaz ama kötü de denilemez...
    hakan1969 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Tavsiye ayrı direktif ayrı. Kimse kimsenin aklıyla, tecrübesiyle, beğenisiyle dalga geçemez. Kimden alıyorsunuz bu yetkiyi eğer ben size vermemişsem öğrenmek isterim...

Henüz şu platformda "çinli ve hintli japondan iyidir" diyene denk gelmedim...Bunun için sizin gibi otorite olmaya gerek yok, iki video seyretse, iki topik okusa anlar...Ama millet, ben dahil, uygun fiyat, teknolojik anlamda güncel ve sıfır alternatifler arıyor, arayabilir. Çinliler 20 yıl önceki kadar kötü değiller, hintliler daha da iyiler. Hal böyleyken yapın tavsiyenizi geçin derim. Kim neyi nereye koyuyorsa koysun izin verinde, zihinlere ipotek koymaya calışmayın...Hem ailenizden biri degil ki bu aletler üzerinize alınıyorsunuz.

Sizden herhangi bir bilgi, eğitim talebim yok. Olursa ilk siz bilirsiniz, söz.
    Sende bir karar ver ama, Japonla çinli aynı kefede mi, birisi daha mı iyi...

Az önce ikisi de aynı kefede deyip şimdi de Japonun daha olduğunu herkes biliyor diyorsun?? Ya herkes bilmiyorsa, motora yeni başlamış arkadaşlar aramızda varsa?
    Aksini iddia etmekte serbestsin hala ama açıkçası seninle o konuda tartışmam. Çinli japon kalitesindedir diyen kişi benim gözümde "Almanya bitmiş yiğenim, ülkenizin kıymetini bilin" diyen almancı dayı gibidir, tartışmak vakit kaybıdır.

Ben istiyorum ki herkes aldığı malı bilerek alsın. Birileri çıkıp piyasaya yeni giren çinlilere güzellemeler düzerek acemi arkadaşları yanıltmasın. O motorlardan hangisi kaç yıl piyasada kalacak, yedek parça ve servis konusu ne olacak belirsiz diyorum. Fiyatları da "amman bozulursa bozulsun ne olacak" denmeyecek seviyede diyorum.
    Bunları bilerek almak isteyen varsa yine alsın diyorum, daha nabayım?

Zaten forum ortamındayız, burada zorla kimseye bişey yaptırma kudreti ne bende var ne de başkasında. Yakuza fotosu atıp korkutarak zorla Japon motor mu aldırmışım millete? Allah allah, hayret bişey ya...

Sen söyle madem, son sattığın motorlar diye fotosunu paylaştığın 2 motor da neden japondu kardeşim?

Kendiniz bal yiyiyorsunuz, millete glikoz şurubu güzellemesi yapıyorsunuz , valla bravo...

3 gün sonra gaza gelip o övülen çinlilerden alan acemi bir arkadaş servis sorunu yaşarsa ve parça bulamazsa vicdanınız hiç mi sızlamayacak?

Siz bildiğiniz gibi yapın, ama sen istedin diye susacak değilim.

Doğru bildiğim şeye doğru demeye devam edip, insanları uyarmaya devam edeceğim.

İster alınganlık et ister etme.

Hadi eyvallah

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Güle güle...🖐️

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön yargılı yaklaşmamak gerek hiç bir şeye dedim ama arkadaş toz kondurmuyor jopon üretimi motosikletlere, bende göz bebeği afrika twin binmek isterim ama o parayı bulsam gider araba alırım yine almam afrika twini gider yine java alırım; şimdi baka bir konu daha var abi zevkler ve renkler meselesi jawa markasını kötü bir intiba mı bıraktı bazı kesim insanlarda bilemiyorum japon motosikletler kadar uzun vadede belki iyi olmaz ama kötü de denilemez...
    Güzel kardeşim sana da ayrı bi bilgi vereyim, o önerdiğin Jawa RVM 500 motorun daha 300km civarında yatak kitlediği ile ilgili bir kişinin videosuna denk geldim geçenlerde. Videoyu bulmadan paylaşmayayım dedim. Servis kullanıcı hatası deyip garantiye sokmamış. Motorun sahibi servisle davalık olduğundan videoları şuanda kaldırmışlar, videoyu bulsam paylaşacaktım. O motoru sana ben tavsiye etmiş olsam ve sen davalık durumda kalsan bana ne derdin?

Japonda bu sorun hiç yaşanmaz da demiyorum, belki onda da olur, kul yapısı sonuçta. Ama ortada bir geçmiş var, yılların getirdiği bilinen bir kalite var, servis ağı var. Kardeşim, siz zarar etmeyin canınız yanmasın diye söylüyorum bunları.

Yoksa bana ne, ne alırsan al parası benim cebimden mi çıkıyor sanki...[COLOR="Silver"]

Güle güle...��️
    Eeee söyleyecek söz olmayınca böyle tabi...

Size de, "lütfen bir daha muhatap olmamak üzere" güle güle

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Arkadaşlar bir süredir belki denk gelip okumuşsunuzdur; eşimle birlikteyken orta sehpa sürtüyordu arada. Ve biraz motivasyonumu bozdu, hayal kırıklığı hissi yaşadım. İki üç gündür ufaktan "acaba değiştirsem, üstüne üç beş koyup eski bir japon, Alman alabilir miyim" araştırmasına girdim. Hatta bu araştırmaya "150 ye kadar hangi japon dışı alınabilir" i de ekledim. Şöyle sonuçlar çıktı ortaya;
    2005 e kadar 100 bin TL civarı bişeyler var gibi görünüyor,
    Bmw F650 gs, R80 gs, R1100 GS,
    Kawasaki Kle500, Klr 650, Er5, ER6
    Suzuki Freewind 650, Gs500
    Honda Falcon NX 400, Transalp 650, CBF 500, Rebel 250, Xl180.
    Yamaha Xt600, xt650...
    Scooter seçenek dışıydı ve 250 cc üstü enduro, kros, naked, touring motorlara baktım. Yukarıda yazdığım modellerin hep çürük çarıkları denk geliyor. 2 motora takas teklif ettim, geri dönüş oldu ana biri 100 bin km üstü F650 diğeri idare eder ama Falcon 400...Bir Er6f e yazdım o olumsuz cevapladı, zaten o da 65 bin civarı km.
    Bu modellerin bi tık iyilerine, orjinallerine bile direk 150 bin TL istiyorlar ..Oysa yine 20 yaşında, yine 50-60 bin km...
    Orjinal motor olsa eksiğini tamamlarım, çok yaptım daha önce, bir şekilde yürütürüz ama yok. Çoğu zaten ya kazalı ya km oynanmış vs.
    Üstelik bunlar eski teknoloji, 6 lt den aşağı yakmaz çoğu, bg ve tork değerleri cc lerine göre çok düşük kalıyor artık.
    Çin ve Hint motorları içinde 500 cc çift silindir olup 150 binin altına (sıfır bayi) motor yok...Çinlide ikinci el bakmadım.
    Şimdi gelelim asıl konuya...Hero cidden ucuz kalıyor. Orta sehpa sürtmesi dışında (kafa sallamayı halkedeceğiz 3000 de) hiç bir şikayetim yok. Abs var, Led var, 200 cc den 19.1 bg 17.5 tork alıyor, keihin enjeksiyon var, 4V ohc motor, yağ soğutma, dijital gösterge, lastikler metzeler sahara, üstelikte baya baya arazi motoru...Yetmedi 5 sene 50 bin garanti..vs vs...
    Yani devam...🙂

Arkadaşlar bir süredir belki denk gelip okumuşsunuzdur; eşimle birlikteyken orta sehpa sürtüyordu arada. Ve biraz motivasyonumu bozdu, hayal kırıklığı hissi yaşadım. İki üç gündür ufaktan "acaba değiştirsem, üstüne üç beş koyup eski bir japon, Alman alabilir miyim" araştırmasına girdim. Hatta bu araştırmaya "150 ye kadar hangi japon dışı alınabilir" i de ekledim. Şöyle sonuçlar çıktı ortaya;
    Yamaha Xt600, xt650...
    Scooter seçenek dışıydı ve 250 cc üstü enduro, kros, naked, touring motorlara baktım. Yukarıda yazdığım modellerin hep çürük çarıkları denk geliyor. 2 motora takas teklif ettim, geri dönüş oldu ana biri 100 bin km üstü F650 diğeri idare eder ama Falcon 400...Bir Er6f e yazdım o olumsuz cevapladı, zaten o da 65 bin civarı km.
    Bu modellerin bi tık iyilerine, orjinallerine bile direk 150 bin TL istiyorlar ..Oysa yine 20 yaşında, yine 50-60 bin km...
    Orjinal motor olsa eksiğini tamamlarım, çok yaptım daha önce, bir şekilde yürütürüz ama yok. Çoğu zaten ya kazalı ya km oynanmış vs.
    Üstelik bunlar eski teknoloji, 6 lt den aşağı yakmaz çoğu, bg ve tork değerleri cc lerine göre çok düşük kalıyor artık.
    Çin ve Hint motorları içinde 500 cc çift silindir olup 150 binin altına (sıfır bayi) motor yok...Çinlide ikinci el bakmadım.
    Şimdi gelelim asıl konuya...Hero cidden ucuz kalıyor. Orta sehpa sürtmesi dışında (kafa sallamayı halkedeceğiz 3000 de) hiç bir şikayetim yok. Abs var, Led var, 200 cc den 19.1 bg 17.5 tork alıyor, keihin enjeksiyon var, 4V ohc motor, yağ soğutma, dijital gösterge, lastikler metzeler sahara, üstelikte baya baya arazi motoru...Yetmedi 5 sene 50 bin garanti..vs vs...
    Yani devam...🙂
    Sorunu çözüyorum o halde, orta sehpa iptal edelim😂
    Şaka bir yana parklamada falan günlük lazım değilse düşünülebilir, zincir için bir tahta bile iş görür.
    Ben parklamada toprak alana koyduğum için şart, yağmurda zemin çöküp motor devrilmesin diye malum.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorunu çözüyorum o halde, orta sehpa iptal edelim😂
    Şaka bir yana parklamada falan günlük lazım değilse düşünülebilir, zincir için bir tahta bile iş görür.
    Ben parklamada toprak alana koyduğum için şart, yağmurda zemin çöküp motor devrilmesin diye malum.
    Hanımı iptal edicem...😁
    Duysa kafam kırılır...🤣
    ufoz bunu beğendi.

Hanımı iptal edicem...😁
    Duysa kafam kırılır...🤣
    Aman abi yenge seni iptal etmesin, happy wife, happy life 😁

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Aman abi yenge seni iptal etmesin, happy wife, happy life 😁
    Aynen....😆

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Hanımı iptal edicem...��
    Duysa kafam kırılır...��
    Oh be... Sonunda doğru karar...

Motosiklet özgürlüktür.
    Artçılı özgürlük olmaz ...

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosiklet özgürlüktür.
    Zaten ayda 1000 km yapıyorsam 10-15 i onunla...Takıntı işte...🙂

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motosiklet özgürlüktür.
    Kesinlikle katılıyorum! Sırf bu yüzden benim hanıma motor aldırdım, tavsiye ederim Hakan Hocam hayatı görüş noktanız çok değişiyor… En basiti amortisör çökmediği için yüksekten bakıyorum ))

Şu sıralar benim radarıma da Voge 300 Rally takıldı, ama Çinli işte…150 bin liraya bile uzun süre binmelik dert tasa bırakmayacak temizinden bir Japon enduro göremiyorum malum sitede..

fuarda hero yoktu aslında bu modele canlı bakmak için gitmiştim farklı markalarda da bişiler aklımıza takıldı arkadaşımla velhasıl cmt.si günü ana merkezine gittik güleryüzlü bir arkadaş vardı soruları sorduk canlı olarak tipine endamına baktık sevdik

şimdi sizlere sorum dolar durumu malum bu motor haziran başı için teslim olacağını söyledi ilgili arkadaş benim tahminim şuanki fiyatına 6-8 bin lira koyar üstüne sizlerin bir bilgisi tahmini var mı ?

Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle katılıyorum! Sırf bu yüzden benim hanıma motor aldırdım, tavsiye ederim Hakan Hocam hayatı görüş noktanız çok değişiyor… En basiti amortisör çökmediği için yüksekten bakıyorum ))

Şu sıralar benim radarıma da Voge 300 Rally takıldı, ama Çinli işte…150 bin liraya bile uzun süre binmelik dert tasa bırakmayacak temizinden bir Japon enduro göremiyorum malum sitede..
    50cc nedeniyle üst vergi dilimine giriyor maalesef.
    139bin vermek yerine 151bin ktm 250adv almakta var.
    Vergi dilimleri düzeltilmeli biran önce

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Alıntı emparor_55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fuarda hero yoktu aslında bu modele canlı bakmak için gitmiştim farklı markalarda da bişiler aklımıza takıldı arkadaşımla velhasıl cmt.si günü ana merkezine gittik güleryüzlü bir arkadaş vardı soruları sorduk canlı olarak tipine endamına baktık sevdik

şimdi sizlere sorum dolar durumu malum bu motor haziran başı için teslim olacağını söyledi ilgili arkadaş benim tahminim şuanki fiyatına 6-8 bin lira koyar üstüne sizlerin bir bilgisi tahmini var mı ?
    O arkadaşa sorsaydınız yanıt verirdi aslında. Kaporada çok emin değilim ama ödeme yapılırsa fiyat sabitliyorlar.
    Ancak haziran temmuz gibi 2023 modeller gelecek onlar gelirse fiyat tutmazlar sanırım.
    Şuanda alacağınız motor 2022 model olarak geçiyor.
    deeppblue bunu beğendi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

[/COLOR]
    50cc nedeniyle üst vergi dilimine giriyor maalesef.
    139bin vermek yerine 151bin ktm 250adv almakta var.
    Vergi dilimleri düzeltilmeli biran önce

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

O arkadaşa sorsaydınız yanıt verirdi aslında. Kaporada çok emin değilim ama ödeme yapılırsa fiyat sabitliyorlar.
    Ancak haziran temmuz gibi 2023 modeller gelecek onlar gelirse fiyat tutmazlar sanırım.
    Şuanda alacağınız motor 2022 model olarak geçiyor.
    evet söyledi onu 2023 olacağını haziranda gelen modellerin yani gidip 90-100 vermek istemem ilk motorum olacak o piskolojik sınır vardır ya insanda o fazla geliyor bana

kapora almadı sıraya giriliyormuş peşin ödemede olmadı dedi şeyi sorduk 9 taksit olayını o dönem dönem değişyior dedi ,

Alıntı emparor_55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 12:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

[/COLOR]

evet söyledi onu 2023 olacağını haziranda gelen modellerin yani gidip 90-100 vermek istemem ilk motorum olacak o piskolojik sınır vardır ya insanda o fazla geliyor bana

kapora almadı sıraya giriliyormuş peşin ödemede olmadı dedi şeyi sorduk 9 taksit olayını o dönem dönem değişyior dedi ,
    O halde hem yıl hem kur güncellemeleri ile 85bin tl civarı gelebilir, hayırlısı bakalım.

Motosikleti
    O halde hem yıl hem kur güncellemeleri ile 85bin tl civarı gelebilir, hayırlısı bakalım.
    hocam geçen yıl bu motosikletin 4v olanını taaa şubat ayından haziran ayına kadar bekledik, her kes bir fiyat söyledi şöyle dedi böyle dedi ilk jenerasyonu 47 bin tl ye kadar çıkmıştı fakat işin garibi piyasada hiç bir yerde bulunmuyordu... ilk jenerasyon bu fiyata satıldıysa dedik yeni gelecek olan en az 55-60 bandından girer piyasaya dedik... her kes ters köşe oldu 71.500 den giriş yaptı(haziran 2022) bizim hayaller uçtu tabi alamadım nerdeyse bir yıl bekledim sonunda kavuştum 14 nisanda motosiklete...

Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam geçen yıl bu motosikletin 4v olanını taaa şubat ayından haziran ayına kadar bekledik, her kes bir fiyat söyledi şöyle dedi böyle dedi ilk jenerasyonu 47 bin tl ye kadar çıkmıştı fakat işin garibi piyasada hiç bir yerde bulunmuyordu... ilk jenerasyon bu fiyata satıldıysa dedik yeni gelecek olan en az 55-60 bandından girer piyasaya dedik... her kes ters köşe oldu 71.500 den giriş yaptı(haziran 2022) bizim hayaller uçtu tabi alamadım nerdeyse bir yıl bekledim sonunda kavuştum 14 nisanda motosiklete...
    O kadar eskiyi bilemem ama revize olmuştu, şimdi bir değişiklik beklenmiyor sanırım bu sebeple piyasa yerinide korumak için çok uçacağını sanmam, hayırlısı

Motosikleti
    O kadar eskiyi bilemem ama revize olmuştu, şimdi bir değişiklik beklenmiyor sanırım bu sebeple piyasa yerinide korumak için çok uçacağını sanmam, hayırlısı
    revize oldu bir, ikincisi karşısında durabilecek fiyatıyla cezbeden bir motosiklette çıkaramadı hiç bir firma... honda 250l modelinin ikinci eli bile 60 bin den başlıyordu

Motosikleti
    Dominar 400 UG - Hero xPulse
    Yamaha Xt600, xt650...
    Yani devam...��
    Selamlar, ben de orta sepha taktırmıştım ilk aldığımda. Şu an 1000 km'ye yaklaştım. Bazen eşim veya arkadaşlar biniyor artçı olarak, ben herhangi bir sürtme sorunu yaşamadım. Belki de sorun yaşıyorum ama farketmiyor muyum acaba? Tam olarak ne nereye sürtüyor tarif edebilir misiniz? Bir de servise sordunuz mu bu durumu? Düşük ihtimal ama acaba küçük bir hata mı yaptılar orta sephayı takarlarken?

REKLAM ALANI
47. sayfa BirinciBirinci ... 37454647484957 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)