Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
46. sayfa BirinciBirinci ... 36444546474856 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi bu motora sizin hesapladığınız ağırlıkta iki kişi binecekseniz araziye çıkmamanız lazım yoksa sıkıntı yaratabilir, ama dersen ki asfaltta bineceğim çok çukura girmezsen seni üzmez kanaatimce ben aşağı yukarı 70 kiloyum küçük baş hayvancılık ile uğraştığımız için annemi akşamları koyun sağmaya götürüyorum annemde olsa 65 kilo civarı gayet güzel götürüyor bizi hiç sıkıntı çıkarmadan, rampa, toprak yol, küçük su birikintisi vs... bana mısın demiyor gayet memnunum...
    Sorun zaten öncelikli olarak orta sehpanın tasarım hatası. Yere paralel yapamamışlar. Bir arazi motoru yapıyorsun, altını yükseltip (amortisör uzunluğuyla) karteri korumak için aluminyum tabla koyuyorsun ama tasarladığın orta sehpa bu karter korumadan 10 cm daha aşağıda....Çok büyük hata. Belki on tane orta endurom oldu, kimisinde orta sehpa vardı, kimisinde yoktu ama olanlarında sehpalarını biliyordum, hiçbirinde de yere paralel olmayanı, yere sürteni yoktu. Hoş aşağı açılı olması tek etken de değil, arka 180 kiloda limitine geliyor...

Olay sadece araziye girmemek değil aslında, kasisler ve virajlar...Virajlarda hafiften yatsan, ufaktan bir de yaylansa alet orta sehpa sürtmekle kalmayıp arka tekeri yerden kaldırabilir. Şimdi bu sık olur mu olmaz mı gibi de düşünemeyiz. Zira virajda böyle değiverse allah göstermesin düşünce artık kim ne tarafa gider belli olmaz. Risk var yani, öyle hızlı gitmek gibi bir risk değil, tamamen kontrol dışı bir durum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Alıntı Wuamell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzer bütçelerde 250 adv de amaca hizmet edebilir belki. Mağazada inceledim çok beğendim ancak fiyat herox2 maalesef.
    Tenereyi bir arsa yatırımı için sattım, iyide ettim şükür, ama motor kalitesini düşürdük maalesef. Bende bakınıyorum, 60-70 binde motorlar var bu paradan yükseğe. 2005 650 Gs olsa tadından yenmez çift bujiye geçildi o yıl diye hatırlıyorum. Ama onlar bile olmuş 130-140...Lafın özü Hero iyi motor..😁..El mahkum...
    Hatuna bisikleti satıp (25 eder) üstüne koyup başka motor alıcam dedim; "saçmalama" dedi...Bu ayarla artık bi süre daha gideriz..😁

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sorun zaten öncelikli olarak orta sehpanın tasarım hatası. Yere paralel yapamamışlar. Bir arazi motoru yapıyorsun, altını yükseltip (amortisör uzunluğuyla) karteri korumak için aluminyum tabla koyuyorsun ama tasarladığın orta sehpa bu karter korumadan 10 cm daha aşağıda....Çok büyük hata. Belki on tane orta endurom oldu, kimisinde orta sehpa vardı, kimisinde yoktu ama olanlarında sehpalarını biliyordum, hiçbirinde de yere paralel olmayanı, yere sürteni yoktu. Hoş aşağı açılı olması tek etken de değil, arka 180 kiloda limitine geliyor...

Olay sadece araziye girmemek değil aslında, kasisler ve virajlar...Virajlarda hafiften yatsan, ufaktan bir de yaylansa alet orta sehpa sürtmekle kalmayıp arka tekeri yerden kaldırabilir. Şimdi bu sık olur mu olmaz mı gibi de düşünemeyiz. Zira virajda böyle değiverse allah göstermesin düşünce artık kim ne tarafa gider belli olmaz. Risk var yani, öyle hızlı gitmek gibi bir risk değil, tamamen kontrol dışı bir durum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Tenereyi bir arsa yatırımı için sattım, iyide ettim şükür, ama motor kalitesini düşürdük maalesef. Bende bakınıyorum, 60-70 binde motorlar var bu paradan yükseğe. 2005 650 Gs olsa tadından yenmez çift bujiye geçildi o yıl diye hatırlıyorum. Ama onlar bile olmuş 130-140...Lafın özü Hero iyi motor..��..El mahkum...
    Hatuna bisikleti satıp (25 eder) üstüne koyup başka motor alıcam dedim; "saçmalama" dedi...Bu ayarla artık bi süre daha gideriz..��
    abi o zaman yapılacak tek şey var, hero dan vazgeçemiyorsanız(zorunluluktan) ya araba alacaksınız yada yengeye de bir hero alacaksınız

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Yapın dedikomu

Artçılı kullanım için yorum yapamıyorum.
    Çünkü benim bakış açıma göre motosiklet saf özgürlüğü temsil eder.
    Özgürlükse artçısız olur

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    abi o zaman yapılacak tek şey var, hero dan vazgeçemiyorsanız(zorunluluktan) ya araba alacaksınız yada yengeye de bir hero alacaksınız
    Araba var...Ben neredeyse nefret ediyorum arabadan. Eşim kullanır, sadece uzun yolda ailecek gideceksek filan ben kullanırım. Ben öyleki camdan baktım yağıyor, alırım yağmurluğu yine motorla devam..Araba seçenek değil...

Eşim sözde bayılır motora, e hadi gel şuraya gidelim. Zorlama gider ama ne oturduğu yeri beğenir ne sırt dayamayı. Lafı olur arada scooter alalım diye ama öylesine. Çok düşkün değil ev halkı...Kızım sever sadece...

Sarı sitede yazdım bile bir kaç kişiye takas için...🙂
    deeppblue bunu beğendi.

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Yaw insanlar doya doya Xpulselerine biniyor, hatta bıkıp değiştirme noktasına gelmiş, benim siparişini verdiğim motordan ses seda yok, hala motor yolu gözlüyorum

Xpulse bencede artçılı kullanıma pek elverişli değil.Daha hiç xpulse kullanmadan bunu söylüyorum çünkü tüm ufak cc ler için aynı şeyi düşünüyorum. Benim fikrime göre artçılı kullanılacaksa keyifli bir sürüş için motor minimum 500cc ve üzeri olacak hocam bu net. Xmax250 olsun, R25 olsun, Ybr125 olsun, Pcx150 olsun, Suzuki gw250 inazuma olsun hepsini artçılı kullanma şansım oldu. Sürücü için sürüş keyfini aşırı törpülüyor iki kişi olunca. Motorun çekişi hissedilir şekilde düşüyor, "abi ben ufak cc yim, bana eziyet etmeyin lütfen" diye motor dile geliyor

Nc700 integram vardı, onda bile artçı alınca çok hafif güçteki değişim hissediliyordu ama motor gücü yeterli olduğundan sürüş keyfini baltalamıyordu.

Tracer 900 de artçı varken o güçten düşme hissini yaşamadım ama onda da artçı alınca bazen yüksek kasislerde motorun altını hafif sürttüğüm olduydu. Tracer 700 kullananlarda da benzer sorun olduğunu duymuştum, artçı alınca motor baya alçalıyor.

Ben tüm bunları bilerek sipariş verdim, bu motorda mecburi olmadıkça arkama artçı almayacağım. Ufak, az yakan, hafif, uygun fiyatlı, araziye de sokabileceğim bir motor lazımdı. Tüm bunları alt alta yazıp toplayınca en mantıklı seçenek Xpulse gibi geldi.

Eğer ki artçılı kullanacak olsam bende kesinlikle 650cc ve üzeri bir enduro tercih ederdim.
    deeppblue bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw insanlar doya doya Xpulselerine biniyor, hatta bıkıp değiştirme noktasına gelmiş, benim siparişini verdiğim motordan ses seda yok, hala motor yolu gözlüyorum

Xpulse bencede artçılı kullanıma pek elverişli değil.Daha hiç xpulse kullanmadan bunu söylüyorum çünkü tüm ufak cc ler için aynı şeyi düşünüyorum. Benim fikrime göre artçılı kullanılacaksa keyifli bir sürüş için motor minimum 500cc ve üzeri olacak hocam bu net. Xmax250 olsun, R25 olsun, Ybr125 olsun, Pcx150 olsun, Suzuki gw250 inazuma olsun hepsini artçılı kullanma şansım oldu. Sürücü için sürüş keyfini aşırı törpülüyor iki kişi olunca. Motorun çekişi hissedilir şekilde düşüyor, "abi ben ufak cc yim, bana eziyet etmeyin lütfen" diye motor dile geliyor

Nc700 integram vardı, onda bile artçı alınca çok hafif güçteki değişim hissediliyordu ama motor gücü yeterli olduğundan sürüş keyfini baltalamıyordu.

Tracer 900 de artçı varken o güçten düşme hissini yaşamadım ama onda da artçı alınca bazen yüksek kasislerde motorun altını hafif sürttüğüm olduydu. Tracer 700 kullananlarda da benzer sorun olduğunu duymuştum, artçı alınca motor baya alçalıyor.

Ben tüm bunları bilerek sipariş verdim, bu motorda mecburi olmadıkça arkama artçı almayacağım. Ufak, az yakan, hafif, uygun fiyatlı, araziye de sokabileceğim bir motor lazımdı. Tüm bunları alt alta yazıp toplayınca en mantıklı seçenek Xpulse gibi geldi.

Eğer ki artçılı kullanacak olsam bende kesinlikle 650cc ve üzeri bir enduro tercih ederdim.
    jawa rvm 500 tam sizlik...
    SuleymanE bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Nakit Para yok o kadar..🙂 Ama Jawa rvm 500 ü cidden çok merak ediyorum...Voge Ds500, TRK502, Cf650MT yi de...Denenebilecek seçenekler, hem japonun yarısına...

2024 te Xpulse ın 400 ü gelecek gibi bir söylenti de var, bekleyip göreceğim gibi sanki...
    deeppblue bunu beğendi.

Motosikleti
    Hocam incelemelerine denk geldim, motor çok güzel duruyor. Fiyatı da japonlara bakış çok uygun ama piyasaya yeni giriyor olması, servis ağı kalitesi, parça bulunabilirliği vs. hep akıllarda soru işareti.

Yüksek cc de ben yine japondan veya almandan şaşmama taraftarıyım. Varsın 2. el olsun, temiz, kazasız ve bakımlı olsun yeter.

Jawa RVM 500 çok yeni, kronik sorunları çıkacak mı? servis nasıl bir tutum izleyecek? biraz daha bekleyip görmek lazım.

Motosikleti
    Nakit Para yok o kadar..�� Ama Jawa rvm 500 ü cidden çok merak ediyorum...Voge Ds500, TRK502, Cf650MT yi de...Denenebilecek seçenekler, hem japonun yarısına...

2024 te Xpulse ın 400 ü gelecek gibi bir söylenti de var, bekleyip göreceğim gibi sanki...
    abi senin arayıp bulamadığın motosiklet bence bu hem yenge ile hiç sıkıntı çekmeden gezersin hemde tek kendin alır başını çıkar gidersin...

eğer benim param yetseydi bu motoru alacaktım ilk olarak inşallah ömrümüz yeterse ilerleyen senelerde bunu da alırım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

Hocam incelemelerine denk geldim, motor çok güzel duruyor. Fiyatı da japonlara bakış çok uygun ama piyasaya yeni giriyor olması, servis ağı kalitesi, parça bulunabilirliği vs. hep akıllarda soru işareti.

Yüksek cc de ben yine japondan veya almandan şaşmama taraftarıyım. Varsın 2. el olsun, temiz, kazasız ve bakımlı olsun yeter.

Jawa RVM 500 çok yeni, kronik sorunları çıkacak mı? servis nasıl bir tutum izleyecek? biraz daha bekleyip görmek lazım.

ben olsaydım bunu da acaba alınabilir mi listesine koyardım, illa japon almak zorunda değiliz... ama sizin ön yargınız illa japon olacak diyorsa albert einstein ın ünlü sözünü söylemek isterim... "ön yargıyı parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur..."

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Selamlar herkese. 2-3 gündür 5. viteste 70-80 aralığında ilerlerken motor sanki kendi kendine debriyaj “tokatlıyor”. Kısa bir süreliğine, belki 1 saniye belki daha kısa, motor boşa düşüyor. Elim gazda olduğu için kesiciye düşüyor sonra aniden vitese geçiyor öne atılıyor. Böyle bir durum yaşayan var mı? İlk kontrol mekanizmamız debriyaj mı olmalı?

5. vites haricinde sanırım bu problemi yaşamadım.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar herkese. 2-3 gündür 5. viteste 70-80 aralığında ilerlerken motor sanki kendi kendine debriyaj “tokatlıyor”. Kısa bir süreliğine, belki 1 saniye belki daha kısa, motor boşa düşüyor. Elim gazda olduğu için kesiciye düşüyor sonra aniden vitese geçiyor öne atılıyor. Böyle bir durum yaşayan var mı? İlk kontrol mekanizmamız debriyaj mı olmalı?

5. vites haricinde sanırım bu problemi yaşamadım.
    Yağ eskiyse yapar. Tabi balata yıpranmışsa zaten sebep o...Şöyle deneyebilirsin, motorun önünü duvara daya ön freni sık. Arkası asfaltta olsun. 2 de kaldırıyor gibi yap, ya patinaj yapacak ya da içten boşalacak. İcteyse dediğim gibi. Debriyaj çok yukarıda kavrıyorsa ondan da yapabilir. Ayarı manet tarafından zor. Blokta sağda iki somunla ayarlanabiliyor...

Khaira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 700
    Debriyaj baya yukarda kavrıyor hocam. Alışana kadar canım çıktı, ayarlattırmaya da gidemedim bir türlü Motor yağı yeni değişti, baskı balata olabilir o zaman. Ben debriyajı ayarlayıp dediğiniz şekilde kontrol edeyim bir.

Alıntı Khaira adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj baya yukarda kavrıyor hocam. Alışana kadar canım çıktı, ayarlattırmaya da gidemedim bir türlü Motor yağı yeni değişti, baskı balata olabilir o zaman. Ben debriyajı ayarlayıp dediğiniz şekilde kontrol edeyim bir.
    Ben bir defa ayarladım ama yine yukarda kavramaya başladı, servise uğradım onlarda ayarladılar sonuç yine aynı bugün tekrar ayar yaptım bu defa baya geride kavrıyor ama manet 2-3cm kadar boşa düştü yani sondayken boşa sallanıyor çok geri aldım sanırım. Böyle olması doğru değil gibime geliyor.

Motosikleti
    2022 Suzuki V-Strom 650A
    Debriyaj manet boşluğu en fazla 1 - 1,5cm olmalı. Yüksekte kavrama durumu ancak ayarlı manetle düzeltilebilir. Debriyaj boşluğu çok olursa boşluğu seri vites geçişi yapmazsınız, çünkü önce boşluğunu almanız gerekecektir.

Alıntı Cyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Debriyaj manet boşluğu en fazla 1 - 1,5cm olmalı. Yüksekte kavrama durumu ancak ayarlı manetle düzeltilebilir. Debriyaj boşluğu çok olursa boşluğu seri vites geçişi yapmazsınız, çünkü önce boşluğunu almanız gerekecektir.
    Vallahi çözemedim bu sorunu hala, devamlı ayar aradığım için stop ediyor alışamıyorum debriyaja.
    Şuanda en üstte serbest sallanıyor bu doğru değil gibi. Bu ayar blok altında vidalar tam ortadayken oldu. Somunları göz kararı sola kaydırarak bu boşluğu almam lazım ama çevremde hiç motorcu olmaması nedeniyle her şeyi kendi kendime zor öğreniyorum.
    Teşekkürler

Motosikleti
    abi senin arayıp bulamadığın motosiklet bence bu hem yenge ile hiç sıkıntı çekmeden gezersin hemde tek kendin alır başını çıkar gidersin...

eğer benim param yetseydi bu motoru alacaktım ilk olarak inşallah ömrümüz yeterse ilerleyen senelerde bunu da alırım...

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:26 ----------

ben olsaydım bunu da acaba alınabilir mi listesine koyardım, illa japon almak zorunda değiliz... ama sizin ön yargınız illa japon olacak diyorsa albert einstein ın ünlü sözünü söylemek isterim... "ön yargıyı parçalamak atomu parçalamaktan daha zordur..."
    Yaw hocam bak ben makine mühendisi adamım. Hem otomotiv hem imalat sektöründe yılların tecrübesine sahibim. Yaklaşık 20 yıldır da motosiklet geçmişim var.

Şimdi bana gelip ön yargılardan falan bahsetme gözünü seveyim. Yaşadık, gördük, bir şeyler tecrübe ettik. Biliyorum da konuşuyorum burada. Karşılığında hiçbir beklentim de yok, kazancım da. Sen Jawa aldın diye benim ne zararım olur nede kazancım. Yada sen bir honda aldığında benim cebime para girmeyecek. Yılların tecrübesine dayanarak nacizane şekilde kibarca uyarı yapıyorum, ha dinlersin veya dinlemezsin, paşa keyfin bilir.

Sen almak istiyorsa al, niye bunu aldın, illa şunu alsaydın diye bir şey demem. Yada başkası almıştır, motorunuzu kötülemem, hayrını görün.

Ama gelipte Çin malı motorlarla japonları aynı kefeye koymamı beklemeyin. Bana da önyarlısın imasında bulunmayın. İş yakışıklı bir set plastik grenaj takmakla, motorun sağına soluna led ışık döşemekle bitmiyor.
    Çinli markaların yüksek cc de bir geçmişi yok. Türkiyedeki servis ağları ne olacak, parça tedariği ne olacak, 5 sene sonra bu markalardan kaçı piyasada satışa ve servis hizmetine devam edecek, kaçında kronik bir sorun var, daha hiçbir şey belli değil.

Ben burada sizleri düşünüpte söylüyorum bunları.

Düşük cc benimde çinli motorlarım oldu. 2. motor olarak aldım koydum garaja. Zaten tek silindir basit birbirinin kopyası motorlar. Bozulsa çatlasa patlasa bir şekil başka modelden parça alıp uydurup, sürmeye devam edebiliyorsun. Ha onlarda bile grenajlı modellerde grenaj bulamama sorunu yaşanıyor halen. Ama yüksek cc de işler çok farklı.

Bunca yıllık mesleki bilgime ve tecrübelerime dayanarak çin malı motorlarla japonları aynı kefeye koydurtmam, kimse kusura bakmasın.

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Bende 45 yıllık motorcuyum, teknik univ mezunuyum...Diyelim ki Japonla Çin i aynı kefeye koydum...Eeee?

Motosikleti
    Honda innova 125 wave 110i lifan emisol
    Arkadaşlar bu xpulse için lastik patlamayi önleyici uygun fiyatlı jel öneriniz var mı ne kadarli olursa yeterlidir önerisi olan şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Bende 45 yıllık motorcuyum, teknik univ mezunuyum...Diyelim ki Japonla Çin i aynı kefeye koydum...Eeee?
    Hayatta size başarılar diler geçerim Hayatın ve üniversitelerin öğretemediği teknik konuları size forum ortamında öğretecek halim yok ya...

Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Hayatta size başarılar diler geçerim Hayatın ve üniversitelerin öğretemediği teknik konuları size forum ortamında öğretecek halim yok ya...
    Tavsiye ayrı direktif ayrı. Kimse kimsenin aklıyla, tecrübesiyle, beğenisiyle dalga geçemez. Kimden alıyorsunuz bu yetkiyi eğer ben size vermemişsem öğrenmek isterim...

Henüz şu platformda "çinli ve hintli japondan iyidir" diyene denk gelmedim...Bunun için sizin gibi otorite olmaya gerek yok, iki video seyretse, iki topik okusa anlar...Ama millet, ben dahil, uygun fiyat, teknolojik anlamda güncel ve sıfır alternatifler arıyor, arayabilir. Çinliler 20 yıl önceki kadar kötü değiller, hintliler daha da iyiler. Hal böyleyken yapın tavsiyenizi geçin derim. Kim neyi nereye koyuyorsa koysun izin verinde, zihinlere ipotek koymaya calışmayın...Hem ailenizden biri degil ki bu aletler üzerinize alınıyorsunuz.

Sizden herhangi bir bilgi, eğitim talebim yok. Olursa ilk siz bilirsiniz, söz.
    deeppblue bunu beğendi.

REKLAM ALANI
46. sayfa BirinciBirinci ... 36444546474856 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 17 kullanıcı var. (1 üye ve 16 misafir)