Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Stagflasyon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam, merhaba xpulse 200 modelini almayı düşünüyorum, forumlarda ki olumsuz görüşlerden sonra biraz karamsar kaldım siz antalyadasiniz sanırım, burada motoru göremedim bizde antalyada ikamet ediyoruz mümkünse bakabilirmiyiz motora
    Bu forum hariç

Fiyatı haric ben olumsuz yoruma pek rastlamadım. Ne gibi şikayetler var
    Bende almayı düşünüyorum
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    X-Pulse 200
    Ben de bu motoru almayı düşündüm çok araştırdım.Kronik paslanma sorunu yaşayanlar var.Yeni ürünlerde cozulmus olabilir.Youtube'a xpulse rust yazarsanız çıkar.
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Teşekkürler bakayım bir
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam merhabalar,ben motoru istanbul önder bayiden sipariş ettim.Salı günü elime geçicek.Buraya düzenli olarak görüşlerimi aktarırım.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    JAWA 250- MZ 250-Honda Titan 125- Hero xpulse200
    Paslanma sorunu hindistan da ilk cikanlarda yasanmiş. Yeni modeller de bu sorun bildiğim kadarı ile yok. Jant lar sanırım bu yüzden boyalı geliyor.

Motosikleti
    cb250r
    hero tas gibi motorlar yapiyor. 40 kusur binde hunk200r sahibiyle tanistim. rutin bakimlari disinda tık dememis motor.

hero sempatizani oldugum bir marka. yalniz, biraz daha detaylara onem verseler daha iyi olacak. her motorunu begeniyorum, ama hepsinde de negatif kilit bir nokta var.

hunk200r cok guzel ama gosterge paneli eski.vites gostergesi yok.

200t cok guzel ama teker capindan dolayi kardesi 200 den ayni devir bandinda daha yavas gidiyor.

yurtdisinda extreme200s var bi inceleyin, hunk200r in hafif grenajli, guncel gostergeli cok yakisikli bi motor. ama tr ye gelmiyor.

bu ne arkadas yaw

ama her halukarda cb125f yerine hunk200r tercih edilir.

nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    Şu sokağa çıkma kısıtlamaları bitince bakabilirsiniz. İş yerinde pek müsait olamıyorum. Haftasonları da malum yasak var.

Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motor elime geçti arkadaşlar. Olabildiğince OBJEKTİF olarak bilgilendirme yapmaya çalışacağım. İlk izlenimlere gelecek olursak.
    Motor gayet iyi duruyor. Malzeme kalitesi çok güzel. Ekranı beğendim. Boyutları güzel,183'üm motor kendini küçük hissettirmiyor.Farlar gayet yeterli.
    Şimdi eksi yönlere gelelim. Galiba ,genelde chopper tipli motorları sürdüğüm için gidon bana alçak geldi diye düşündüm.Ancak,bu genel bir sorun gibi duruyor.Gidonu 3-5 cm yükseltmeyi düşünüyorum. Selesini beğenmedim sert.Selesi içinde selepadi almayı düşünüyorum

Motosikleti
    Yamaha Niken
    3 ay da bir servise gitme konusu benim hic hoşuma gitmedi

Bende X Pulse 200 kervanındayım

Merhaba arkadaşlar. Bende sıfır beyaz X Pulse 200 aldım. Daha önce YBR 125 (15000 km) Pulsar 200 NS (15000 km) ve sonra bir Pulsar 200 NS (8000 km) kullandım. Şimdi biraz daha doğayla iç içe olmak için bu arkadaşa karar verdim. Öncesinde CRF 250 Rally hayalı kuruyordum. Test sürüşümde oldu. Fakat en sonunda XPulse 200 en mantıklı tercih geldi. Şu an rodaj dönemindeyim ve 100 km civarı bir yol yaptım. Tecrübelerimi zaman içinde paylaşacağım.

Motosikleti
    Yamaha YBR125 ESD, Bajaj Dominar D250
    Alıntı bahadironder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Bende sıfır beyaz X Pulse 200 aldım. Daha önce YBR 125 (15000 km) Pulsar 200 NS (15000 km) ve sonra bir Pulsar 200 NS (8000 km) kullandım. Şimdi biraz daha doğayla iç içe olmak için bu arkadaşa karar verdim. Öncesinde CRF 250 Rally hayalı kuruyordum. Test sürüşümde oldu. Fakat en sonunda XPulse 200 en mantıklı tercih geldi. Şu an rodaj dönemindeyim ve 100 km civarı bir yol yaptım. Tecrübelerimi zaman içinde paylaşacağım.
    Hayırlı uğurlu olsun, iyi günlerde sürün

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin. Sağlıkla sürün.

4strings - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hayırlı olsun güle güle kullanın, ilgimi çeken mantıklı görünen bir motor. Hangi bayiden aldınız? Tecrubelerinizi merakla bekliyoruz.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Motoru Antalya'dan aldım. Denizli'de bu hafta havalar ısınınca işe gidip geldim. 200 km civarı sürüşüm oldu. 6 bin deviri geçmiyorum. İlk izlenimim motor Pulsar 200 NS motora göre bir hayli torklu. Kağıt üstünde daha güçsüz olmasına rağmen alt devirlerde çok canlı. Titreşim gidona yansımıyor. Bu hoşuma gitti. Ayak peglerinde biraz hissediliyor. CRF 250 kadar hissetmedim titreşimi. O bir tık daha fazlaydı sanki. Rodajdan sonra bakalım değişme olacak mı? Maksimum 80 yaptım şimdilik. 100 km üzeri kullanımları seven birisi değilim. Yakıt motoru aldığımızda 50 tl koyduk 200 km yol yaptık hala içinde yakıt var. Yakmıyor sanki farlarını çok beğendim. Güzel aydınlatıyor. Sele sert ama şehir içi kullanımda bir saat filan kullandım. Bir sorun yaşatmadı. Uzun seyahatlerde pratik çözümler bulunabilir. Motorla düz yolda gitmek yerine bozuk yoldan gitmeyi isteyebilirsiniz. çukurlar kasisle çok eğlenceli bir hal alıyor. Süspansiyonları gayet başarılı. Lastikleri ıslak ve kuru zeminde denedim. Abs ile gayet yeterli bir performansı var. Bana güven verdi. Pulsarların üstünde gelen lastikler gibi kaygan ve güvensiz değil. Onlar çok berbattı İlerleyen zamanlarda yine muhabbetimizi, naçizane tecrübelerimizi paylaşırım inşallah. Yolunuz açık olsun. Herkese kazasız belasız sürüşler.
    BloodyBaron, Mr.wind, gurucuk ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Teşekkür ederim arkadaşlar. Motoru Antalya'dan aldım. Denizli'de bu hafta havalar ısınınca işe gidip geldim. 200 km civarı sürüşüm oldu. 6 bin deviri geçmiyorum. İlk izlenimim motor Pulsar 200 NS motora göre bir hayli torklu. Kağıt üstünde daha güçsüz olmasına rağmen alt devirlerde çok canlı. Titreşim gidona yansımıyor. Bu hoşuma gitti. Ayak peglerinde biraz hissediliyor. CRF 250 kadar hissetmedim titreşimi. O bir tık daha fazlaydı sanki. Rodajdan sonra bakalım değişme olacak mı? Maksimum 80 yaptım şimdilik. 100 km üzeri kullanımları seven birisi değilim. Yakıt motoru aldığımızda 50 tl koyduk 200 km yol yaptık hala içinde yakıt var. Yakmıyor sanki farlarını çok beğendim. Güzel aydınlatıyor. Sele sert ama şehir içi kullanımda bir saat filan kullandım. Bir sorun yaşatmadı. Uzun seyahatlerde pratik çözümler bulunabilir. Motorla düz yolda gitmek yerine bozuk yoldan gitmeyi isteyebilirsiniz. çukurlar kasisle çok eğlenceli bir hal alıyor. Süspansiyonları gayet başarılı. Lastikleri ıslak ve kuru zeminde denedim. Abs ile gayet yeterli bir performansı var. Bana güven verdi. Pulsarların üstünde gelen lastikler gibi kaygan ve güvensiz değil. Onlar çok berbattı İlerleyen zamanlarda yine muhabbetimizi, naçizane tecrübelerimizi paylaşırım inşallah. Yolunuz açık olsun. Herkese kazasız belasız sürüşler.
    Kağıt üzerinde motorun maximum torkunu hangi devirde verdiği yazıyor, yani bu alt devirlerin nasıl olduğu hakkında bilgi vermez.

X Pulse Alt devirlerinin, pulsardan daha canlı olmasını görseller ile açıklayayım.

Hero'nun 200cc (Hunk 200r/X Pulse/200T/200S) motor bloğunun dyno test sonucu;

Bonus;

Görüldüğü gibi 3000 devirden itibaren gelen stabil bir tork var.

Buda Pulsar 200ns dyno test sonucu;

Görüldüğü gibi daha lineer bir tork artışı söz konusu.

Pulsarda torklu kullanım için 7000 devir üstü gerekirken.

Hero 200cc motorlarında 3500 devir üstünde olmak yeterli.

Buda şehir içi kullanımlarda, 0-60km hızlarda büyük avantaj.
    Mr.wind, gurucuk, bursalıali ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Bajaj Pulsar 200NS Bore / stroke 72 mm × 49 mm (2.8 in × 1.9 in)

All-New Hunk 200R with More Muscle, More Power. Bore x Stroke 66.5 x 57.5 mm

pulsar kısa stroke lu silindire sahip. kısa stroke lu silindirler daha fazla devir cevirebilir, sürtünme alanı daha az olacagı için, birim devirde daha az yıpranma oluşturur. ama basit bir fizik bilgisi der ki; kuvvetin uygulandıgı yüzey alanı ne kadar geniş ise, güç o kadar az olur. Bu yüzden silindir çapı geniş olan pulsar, aynı devirde aynı gücü üretebilmek için hunk200r a göre daha çok yakıta ihtiyaç duyacaktır.

işte bu yüzden hunk200r daha verimli bir motora sahip. yukardaki tablo da herşeyi göstermiş.
    gurucuk, bursalıali, karatimsah ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    JAWA 250- MZ 250-Honda Titan 125- Hero xpulse200
    Bunlar değerli bilgiler. Keşke bütün tartışmalar bu zeminde yürüse. Oysa "benim motor senin motoru döver" gibi oluyor. Elinize emeğinize sağlik Vandamme ve M.wind.
    Mr.wind, bursalıali, karatimsah ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı Efekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunlar değerli bilgiler. Keşke bütün tartışmalar bu zeminde yürüse. Oysa "benim motor senin motoru döver" gibi oluyor. Elinize emeğinize sağlik Vandamme ve M.wind.
    Ne demek hocam, bilgi paylastikca cogalir
    bursalıali bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar. Bu arada ben iki tane pulsar kullanmış birisi olarak X pulseye geçtiğimden birbirinden çok ayrı klasmanlarda iki motoru biraz kıyaslamış oldum. Çünkü başka motorlarla çok fazla tecrübem yok. Bu arada Pulsarda 23 bin kilometre yol yaptım. Kendi tarzında o da çok harika bir motor bence. 3 litre ortalama tüketimle beni kısa ve uzun yollarda hiç üzmemiş bir makine. Bu arada 1.91 boy ve 90 kilo ağırlığıma rağmen 3. litre. ama bir çok marka gibi kötü lastiklerle geliyor. Şehir içinde çok pratik ve yeri geldiğinde uzun bir yolculuğa meydan okuyabilen bir motordur pulsarda. 6. vites özellikle aradığım birşey yani.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Bu motorun fiyat performans oranı şu fiyattan bile çok yüksek. Stabil torku, çok iyi işçilik kalitesi, standart gelen metzeller lastikleri, bluetooth navigasyon sistemi, Nissin kaliperli abs sistemi, full led aydınlatması vs..vs.. çok iyi iş çıkarmışlar. Biraz daha gitseydi şöyle 135-140 ları görebilseydi tadından yenmezdi son sürat biraz sınırda kalmış. İstanbul içi kullanım için bazen hız gerekiyor hatta bazen hayat kurtarıyor desek yanlış olmaz. Tüm x-pulse kullanıcılarına keyifli sürüşler dilerim.

Haa bir de sorum var x-pulse kullanıcılarına; arka amortisör 10 kademeliymiş motorun arkasını biraz da olsa yukarı kaldırabiliyor muyuz bu ayar ile?

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)