Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    JAWA 250- MZ 250-Honda Titan 125- Hero xpulse200
    Güle güle kullanın. Olumsuzlukların yanında olumlu yönlerini de yazmanızı bekliyoruz. Bir de motoru daha önce kullandığınız motorların hangisi ile kıyasladınız?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nogayali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Kinetic+Hero xpulse
    İki gün önce hunku satıp, xpulse aldım. Henüz 90 km de.İlk izlenimlerim; Öncelikle oturuş pozisyonu çok rahat.Dik oturuyorsunuz.Koltuk sert. Uzun yolda saat başı mola vermek gerekir. Titreşim düşük devirlerde hiç hissedilmiyor.Rodajda oldugu için yüksek devir denemedim. Frenleri hunk dan sonra çok güven verdi. Lastikler kuru asfaltta çok güzel. Güven veriyor. Islak asfalt ve arazi henüz denemedim. Tipi ve malzeme kalitesi güzel. Elcik koruma hariç göze takılan bir yer yok. Elcik koruma siyah olsa daha güzel dururdu sanki. Tabi kişisel görüşümdür. Gidon genişliği, düzlüğü alışana kadar garip geldi. Ama kontrol etmesi çok keyifli. Çok dar bir çapta dönüş yapabiliyorsunuz. Hunk dan daha çevik geldi bana. Uzun yol ve arazi deneyimleri için rodajı bekliyorum.
    Green Arrow bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı nogayali adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İki gün önce hunku satıp, xpulse aldım. Henüz 90 km de.İlk izlenimlerim; Öncelikle oturuş pozisyonu çok rahat.Dik oturuyorsunuz.Koltuk sert. Uzun yolda saat başı mola vermek gerekir. Titreşim düşük devirlerde hiç hissedilmiyor.Rodajda oldugu için yüksek devir denemedim. Frenleri hunk dan sonra çok güven verdi. Lastikler kuru asfaltta çok güzel. Güven veriyor. Islak asfalt ve arazi henüz denemedim. Tipi ve malzeme kalitesi güzel. Elcik koruma hariç göze takılan bir yer yok. Elcik koruma siyah olsa daha güzel dururdu sanki. Tabi kişisel görüşümdür. Gidon genişliği, düzlüğü alışana kadar garip geldi. Ama kontrol etmesi çok keyifli. Çok dar bir çapta dönüş yapabiliyorsunuz. Hunk dan daha çevik geldi bana. Uzun yol ve arazi deneyimleri için rodajı bekliyorum.
    Hayırlı olsun güle güle kulanın.

Ben nedense burun kısmını sevemedim

Şahsen tekrar hero alacak olsam hunk 200 alırım canlı gördüm daha hoş geldi gözüme.

Motosikleti
    Teşekkürler. Daha önce hunk kullandıgım için bi tarz değişikliği de olsun istedim. Şimdilik çok memnunum

Metehan07-70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçen (pazartesi) Çağlayan mahallesinde, kırmızıda geçen bisikletli ile kafa kafaya gelen sen miydin yoksa? İlk ve tek kez o gün canlı gördüm motoru da , acaba dedim.
    nogayali bunu beğendi.

Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Bir kaç sorum olacak. Cevaplayabilirseniz sevinirim.

- Motorun tanıtım videolarında koruma demiri ve orta sehpa ile geldiği söyleniyor, sizin motorunuzda bunlar mevcut mu?

- Sele yüksekliği nedeniyle bu modeli tercih etmeyi düşünüyorum, yüksek sürüş pozisyonu daha kullanışlı geliyor bana. Sizin boyunuz kaç cm? Ayak tabanlarınız veya parmak uçlarınız mı yere değiyor?

Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
    nogayali bunu beğendi.

Motosikleti
    Önümüze çok çıkan olduğu için hatırlamıyorum ama ben olabilirim iş yerim o taraflarda.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:10 ----------

Alıntı sepsis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın.
    Bir kaç sorum olacak. Cevaplayabilirseniz sevinirim.

- Motorun tanıtım videolarında koruma demiri ve orta sehpa ile geldiği söyleniyor, sizin motorunuzda bunlar mevcut mu?

- Sele yüksekliği nedeniyle bu modeli tercih etmeyi düşünüyorum, yüksek sürüş pozisyonu daha kullanışlı geliyor bana. Sizin boyunuz kaç cm? Ayak tabanlarınız veya parmak uçlarınız mı yere değiyor?

Deneyimlerinizi paylaştığınız için teşekkürler.
    Teşekkür ederim. Koruma demiri üzerinde geliyor.Orta sehpa gelmiyor.Üzerinde metzeller sahara enduro3 lastiklerle geliyor.Ben çok memnun kaldım.Boyum 1.75, ayaklarımın ikisini de aynı anda yere koyduğum zaman topuklarım havada kalıyor.Tek ayak frende iken diğer ayağım tamamen yere basabiliyor.Rahat kontrol edilebiliyor, benim boyumda biri sıkıntısız sürebilir.Arkada artçı varken tamamen iki ayağımda yere basıyor. Haftasonu tübitak gözlem evine gittik artçımla. Yol, saklıkent kayak merkezinden sonra ciddi bozuk.Yumruk büyüklüğünde taşlı, mıcırlı ve çok dik.Ne giderken ne de dönüşte sıkıntı olmadı.Sadece koltuk biraz sert, ama saatte bir durup mola verince çok yormuyor.

Motosikleti
    Alıntı auozfaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 3000km sehir içi/dışı tecrübe ettim.İstanbul-Antalya gittim geldim. Negatif durumları paylaşıcam:

-3000km de motordan garip sesler geliyor. Yağ eksiltmişti tamamladık, rölantisinde problem var şuan durunca stop ediyor. İstanbula yarın servise götürcem.
    -Daha sıfır olmasına rağmen, bu şekilde yağ yakma/eksiltme can sıktı. Motorunda bir problem oldugunu hıssedıyorum. Servis nasıl davranacak göreceğiz.
    -Sele aşırı sert, 15.dk da toto felci oluyorsunuz.
    -GPS son hız 118km'dir kesiciye giriyor. 100km'den sonra adeta gidemiyor.
    -20km/30km den uzun yola asla gidilmemeli. Ya da sinirlerinizin alınmış olması lazım.
    -Titreşim yok denmiş ancak var. Elde ve ayak padlerinde hissediliyor, uzun yol bittiğinde sağ eliniz artık size ait değil.

sorular varsa yanıtlarım..
    -Uzun yolda gitmiyor,yokuş tırmanamıyor olması
    Öncelikle geçmiş olsun. Motora servis de ne dediler. Sorunun ne olduğu konusunda bizi de aydınlatırsan. Çünkü yeni parti motorları bekliyorum. Yağ sogutmali bs6 modeli gelecekmiş.
    Senin basina gelenleri merak ettim.

gurucuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı Efekli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle geçmiş olsun. Motora servis de ne dediler. Sorunun ne olduğu konusunda bizi de aydınlatırsan. Çünkü yeni parti motorları bekliyorum. Yağ sogutmali bs6 modeli gelecekmiş.
    Senin basina gelenleri merak ettim.
    bs6 modelinin ne zaman geleceği konusunda bi bilgin varmı ?

Motosikleti
    Önder motor Ekim ayı demişti. Ama sanırım gecikecek. Tekrar aramadım. Tel. Bıraktım biz ararız dediler. Bekliyorum.

Motosikleti
    sym fiddle 3
    Hero hindistan da satışta 1.sırada bizde nedense değeri bilinmiyor bajaj hindistan da çok daha az satmasına rağmen bizde çok fazla

[IMG][/IMG]

Kısa bir gezinti....
    nogayali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Stabil rahat son hız kac km/s acaba? 100 km hiz ile bağırmadan gidebiliyor mu?

Alıntı Zeybeks adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Stabil rahat son hız kac km/s acaba? 100 km hiz ile bağırmadan gidebiliyor mu?
    Motosiklet henüz rodaj sürecinde olduğu için 60-70 km/s hızla, motoru zorlamadan yol alıyorum. İlk yağ değişiminden sonra daha sağlıklı bilgi verebilirim. İlk izlenimim 100km/s hızı çok kolaylıkla göreceği ve 90-100km/s arası hızla gayet stabil gideceği yönünde.

Motosikleti
    MT-25, Versys650, GV250 (Satıldı) Çinlilere muhtaç
    Motosiklet henüz rodaj sürecinde olduğu için 60-70 km/s hızla, motoru zorlamadan yol alıyorum. İlk yağ değişiminden sonra daha sağlıklı bilgi verebilirim. İlk izlenimim 100km/s hızı çok kolaylıkla göreceği ve 90-100km/s arası hızla gayet stabil gideceği yönünde.
    Rodaji bitirdiginizde deneyip haber ederseniz ayrica sevinirim.

Motosikleti
    90-100 km/s ile rahat gidebilirsiniz.

Motosikleti
    Nihayet mat yesil xpulse200 ü aldım. Ilk 100 km. Izlenimim 174cm boyuma gore once buyuk gibi geldi sınra normalleşti. Ayaklarimin ucu değiyor. Dik oturuş pozizyonu ile rahat bir suruşü var. Yolda torku hisediyorsunuz. Hiz, henuz rodajda olduğu için denemedim.
    Arazi performansi ve ayrintilar rodajdan sonra. Bende bekliyorum.
    nogayali bunu beğendi.

Motosikleti
    MT 25
    Arkadaşlar 200 t modelini almayı düşünüyorum kullanan Arkadaşlar fikirlerini artı ve eksi yönlerini sayabilir mi tavsiye eder misiniz masrafları nedir yakıt ne yakıyor uzun yol yapan birisiyim kamp yapıyorum fırsat buldukça yolda yorar mı ilk motorum olmayacak şuanda virago 535 var eski makine sağı solu belli olmuyor hızlanması nasıl deneyimlerinizi yazabilir misiniz şimdiden teşekkür ederim

Motosikleti
    200t modelini kullanmadım ama düz xpulse 200 için şunları söyleyebilirim. Temmuz ayının sonlarına doğru aldım, o zamandan beri hemen hemen hergün 40-50 km kullanıyorum. Sele konforu ilk başlarda berbattı. Ya totomuz alıştı ya da sele yumuşadı bilmiyorum şimdi gayet rahat geliyor. Geçen ay artçımla beraber 250km lik yolculuk yaptık. Bir kere foto çekmek için indik. Rahatsız edici bir durum olmadı. Yakıt ortalaması 2,5/3 lt civarı. Henüz 4000 km de oldugu için extra bir masrafı çıkarmadı sadece rutin bakımları yağ değişimi vs. onlarda 130 lira tutuyor. Sürüşü çok keyifli, yol tutuşu frenlemesi güzel. 90km/s hıza kadar ivmelenmesi güzel 90 dan sonra 115 e kadar yavaş ivmeleniyor. 115 den sonra zorlamadım ama max hız 120 olur sanırım. Ama ideal hız 90-95. Uzun yol ve kamp için güven veriyor. Akü, elektrik arızası vs olursa ayak marşı var yolda bırakmaz
    Tekpiston bunu beğendi.

Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam, merhaba xpulse 200 modelini almayı düşünüyorum, forumlarda ki olumsuz görüşlerden sonra biraz karamsar kaldım siz antalyadasiniz sanırım, burada motoru göremedim bizde antalyada ikamet ediyoruz mümkünse bakabilirmiyiz motora

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567891757 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)