Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
51. sayfa BirinciBirinci ... 414950515253 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı sputnik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba hocam bende 1 ay önce aldım motoru ilk 500 km bakımını yaptırdım. bende seyrettim o videoyu sonra meraktan indim motor kapağına baktım 2 ufak punta gibi olan yerlerin birinden çok az yağ sızdırması var gibi duruyor. Videodaki arkadaşlar fabrikayla iletişime geçmiş çözüm arıyorlarmış. Bende biraz daha bekleyip gözlemleyeceğim. Çözüm kesinleşmeden servise gitmek istemedim. İlk etapta gidenlere sıvı conta sürüp göndermişler. Bence üst kapaklarda üretim hatası var. Oradaki 2 delik ve punta olmasının mantıklı açıklaması yok çünkü. Değişmesi gerekli kapağın. Beklemedeyim

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:41 ----------

alıntı yapmaya çalıştım olmamış, yağ kaçağıyla alakalı soran arkadaşa istinaden yazdım
    Kaç km hocam makineniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Alıntı Yns80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hero sattim yag kacirmadan hemen sattim valla 😄
    Hayırlı olsun, ne kadara gitti?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    allpower - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Dün akşam üstü sürüş esnasında vites göstergesi kaçıncı viteste olduğumu göstermemeye başladı. Belki düzelir diye bir kaç defa durup motoru kapatıp açtım. Neyse diyip sürüşe devam ettim bu seferde motorun arka gezmeye başladı. Meğer arka lastik patlamış.
    Bilginiz olsun, arka lastiğiniz patlamışsa moturun arkası gezdiği gibi vites göstergesi iptal oluyor.
    Bulunduğum yere yakın motor tamircisi yada servis yok, lastiği söküp oto lastikciye götürsem janti ezip büzmeden tamir eder mi bilmiyorum.

Motosikleti
    Honda innova 125 wave 110i lifan emisol
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaç km hocam makineniz?

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Hayırlı olsun, ne kadara gitti?
    Hocam 85 bin verdim

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:16 ----------

Alıntı allpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün akşam üstü sürüş esnasında vites göstergesi kaçıncı viteste olduğumu göstermemeye başladı. Belki düzelir diye bir kaç defa durup motoru kapatıp açtım. Neyse diyip sürüşe devam ettim bu seferde motorun arka gezmeye başladı. Meğer arka lastik patlamış.
    Bilginiz olsun, arka lastiğiniz patlamışsa moturun arkası gezdiği gibi vites göstergesi iptal oluyor.
    Bulunduğum yere yakın motor tamircisi yada servis yok, lastiği söküp oto lastikciye götürsem janti ezip büzmeden tamir eder mi bilmiyorum.
    Hocam formulex jel kullanin

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Selamlar, son yakıt tüketimini paylaşmak istedim;
    10.7 lt ile 255 km ve ölçümlerde hata yok (maalesef). Yani 4.19lt/100 km gibi bir sonuç bu. Bir önceki ölçümde 3.75 lt çıkmıştı ve daha çok yakabileceğini sanmıyorum demiştim, büyük konuşmuşum. Tabi artık 2600 km deyiz ve ben direk büyük motorda alıştığım halde sürüyorum. Yani günlük rutinim 8 km gibi (turlama hariç) ve bunun 6 km si Muğla-Fethiye yolu ve allah ne verdiyse modunda kullanım. Ben hafif sayılmam 100 kg civarıyım ve arkada 42lt çanta var, başka bir değişken yok. 4.2 lt anormal bir rakam ama rodajda 2.2 yaktığını da biliyorum. Tüketim km ye bağlı olarak arttıkça arttı. Pcx te 3.1 ortalamam vardı, o da çoktu. Yani 4.2 ne kadar genele katılabilir bilm. Bana has da olabilir. Ancak bu haliyle neredeyse lpg li otomatik aracımıza yakın tüketir hale geldi, biraz düşündürücü tabi. Bakalım ilerleyen zaman ne gösterecek.
    Bunun dışında motorda 3000 km bakımında düzeltileceğini umduğum 35-45 km arası kafa sallama (el bırakınca) dışında yağ atma, vites kaçırma ne bileyim pas vs hiç bir olumsuzluk yok. Yakıt dışı çok memnunum. Depo çantası on numara çıktı, daha önce paylaşmıştım.
    Çok girmiyorum artık foruma, görüşmek üzere..✋
    deeppblue bunu beğendi.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, son yakıt tüketimini paylaşmak istedim;
    10.7 lt ile 255 km ve ölçümlerde hata yok (maalesef). Yani 4.19lt/100 km gibi bir sonuç bu. Bir önceki ölçümde 3.75 lt çıkmıştı ve daha çok yakabileceğini sanmıyorum demiştim, büyük konuşmuşum. Tabi artık 2600 km deyiz ve ben direk büyük motorda alıştığım halde sürüyorum. Yani günlük rutinim 8 km gibi (turlama hariç) ve bunun 6 km si Muğla-Fethiye yolu ve allah ne verdiyse modunda kullanım. Ben hafif sayılmam 100 kg civarıyım ve arkada 42lt çanta var, başka bir değişken yok. 4.2 lt anormal bir rakam ama rodajda 2.2 yaktığını da biliyorum. Tüketim km ye bağlı olarak arttıkça arttı. Pcx te 3.1 ortalamam vardı, o da çoktu. Yani 4.2 ne kadar genele katılabilir bilm. Bana has da olabilir. Ancak bu haliyle neredeyse lpg li otomatik aracımıza yakın tüketir hale geldi, biraz düşündürücü tabi. Bakalım ilerleyen zaman ne gösterecek.
    Bunun dışında motorda 3000 km bakımında düzeltileceğini umduğum 35-45 km arası kafa sallama (el bırakınca) dışında yağ atma, vites kaçırma ne bileyim pas vs hiç bir olumsuzluk yok. Yakıt dışı çok memnunum. Depo çantası on numara çıktı, daha önce paylaşmıştım.
    Çok girmiyorum artık foruma, görüşmek üzere..✋
    Üstat normal, çok kafana takma. Senin de iyi bildiğin üzere düşük hacimli makinelerle belli bir hızı korumak adına performanslı sürdüğümüzde bu yakıt tüketim değerlerine istemeden de olsa erişiyoruz. Ben geçmişte normalde 2,2-2,5 lt/100 km gibi yakıt tüketim değerine sahip olduğum 150 cc karbüratörlü Rks ile İstanbul'dan Bodrum'a gittiğimde 4-4,5 lt yaktırıp şok olmuştum.
    ushuaia bunu beğendi.

Motosikleti
    kuba black cat, hero x pulse 200 nasipse :)
    Alıntı LuckyCrazy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    31.05.23 tarihinde 3000-3500 bakımını yaptırdım baktıkları şeyler
    kontrol:
    fren pabuçları diskler zincir ayarı gerginliği yağlanması
    Değişenler:
    yağ değişimi motul 5100 10w40 1,2 litre
    totalde 500 tl tuttu. Yağ kaçağı yok gibi çok az terleme yapmıştı.
    teşekkür ederim cevabınız için, motul 10-40 yarı sentetik yağ ve kış için kullanılabilecek bir yağ; yaz mevsimi geldiği için ben 500km bakımında kendim zamanında aldığım castrol 15-50 yağ koydurmuştum servise: aynı zamanda uzun yol yaparsanızda güzel performans veriyor tek seferde 100km yol yaptım performans iyiydi; arka fren stop lambası bende biraz fazla yüklenirsem yanıyor sizde böyle bir durum ortaya çıktı mı? + gidonda çukur veya kasisten geçince hafif bir tıkırtı geliyor çok olmasada zamanla artacaktır sizde de gidondan ses geliyor muydu?
    LuckyCrazy bunu beğendi.

Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Alıntı Yns80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hocam formulex jel kullanin
    Dün formulex extrem kullandım, hava kaçağını tamamen kesmedi. Yolumun üstünde ki iki benzin istasyonunda eksilen havayı tamamlayarak yetkili serviste kadar götürür.

chcts1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crypton s 2019
    800 kmde 200t 2v var 2020 model sizce ne istiyeyim fiyat

Motosikleti
    Xpulse 200 4v
    Alıntı deeppblue adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim cevabınız için, motul 10-40 yarı sentetik yağ ve kış için kullanılabilecek bir yağ; yaz mevsimi geldiği için ben 500km bakımında kendim zamanında aldığım castrol 15-50 yağ koydurmuştum servise: aynı zamanda uzun yol yaparsanızda güzel performans veriyor tek seferde 100km yol yaptım performans iyiydi; arka fren stop lambası bende biraz fazla yüklenirsem yanıyor sizde böyle bir durum ortaya çıktı mı? + gidonda çukur veya kasisten geçince hafif bir tıkırtı geliyor çok olmasada zamanla artacaktır sizde de gidondan ses geliyor muydu?
    Servise gittiğim yer önerdiği için koydurttum fazla bir bilgim yoktu bilgilendirme için teşekkür ederim.

Motosikleti
    Hero xpulse 200
    Arkadaşlar motor sıcakken gaz vermeden çalışmıyor. Böyle bir sorun yaşayan yada yaşamış olan varmı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

arka fren stop lambası bende biraz fazla yüklenirsem yanıyor sizde böyle bir durum ortaya çıktı mı?
    Benim arka fren stop lambası sürekli yanıyordu. Biraz kurcaladim dediğin gibi sert oldu. Biraz daha kurcaladim çok hassas oldu. Tam istediğim gibi olmuyor.

Arka fren pedalının bulunduğu bölgede arada arka fren müşürü var. Fren pedalına basarak araya doğru bak, bir ucu fren pedalına takılı bir ucuda müşüre takılı arada yay var. Müşürün kafasındaki plastik somundan ayar yapılıyor. Yapamazsan servise gidince söylersen halleder.
    deeppblue bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı allpower adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor sıcakken gaz vermeden çalışmıyor. Böyle bir sorun yaşayan yada yaşamış olan varmı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:54 ----------

Benim arka fren stop lambası sürekli yanıyordu. Biraz kurcaladim dediğin gibi sert oldu. Biraz daha kurcaladim çok hassas oldu. Tam istediğim gibi olmuyor.

Arka fren pedalının bulunduğu bölgede arada arka fren müşürü var. Fren pedalına basarak araya doğru bak, bir ucu fren pedalına takılı bir ucuda müşüre takılı arada yay var. Müşürün kafasındaki plastik somundan ayar yapılıyor. Yapamazsan servise gidince söylersen halleder.
    motor sıcakken bende senin başına gelen durum olmadı aksine motor sıcakken daha hızlı sürüşe hazır hale geliyor yani ilk ateşlemedeki gibi 1-2 sn bekleme olmuyor direk çalışıyor, asıl tam tersi motor soğuk ken ilk çalıştırmada biraz bekliyor ateşleme(1-2 sn) sonrasında ister hava serin olsun ister olmasın vites boşta ara gaz yapıp biraz motoru ısıtıp yola koyuluyorum stop lambasını kendim el sürmesem daha iyi; 90 gün bakım periyodu temmuz 15 de gelince serviste bu durumu halletiririm inş. teşekkür ederim cevabınız için

birde balıkesir merkez de ikamet edip "gülenç motor" un servisine giden var mı 90 gün veya 3000km bakımını yaptırmaya gidebilirim tavsiye eder misiniz?

birde balıkesir merkez de ikamet edip "gülenç motor" un servisine giden var mı 90 gün veya 3000km bakımını yaptırmaya gidebilirim tavsiye eder misiniz?
    Biraz uzak demezsen Akçay'daki Akar Motor'u öneririm.
    deeppblue bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ushuaia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz uzak demezsen Akçay'daki Akar Motor'u öneririm.
    hocam bilgisayar ile yazılım da atılacak galiba rolanti ayarsızlığı var bu yüzden soruşturuyorum, gezici servis de gelebilir bu tarflara fakat ne zaman belli değil; ben motosikletimi almaya çanakkale bayramiçe gittim(100km) akçay uzak gelmez herhalde...

SSIRIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 - Hero XPulse 200V4
    Merhaba arkadaşlar. Hero xpulse 4v olan motora sahibim. Şuan 750km'de. Bende yağ kaçağı problemi yok ama şöyle bir durum gözlemliyorum; Motor ve egzoz kısmı olması gerektiğinden fazla sıcak gibi geliyor bana. Motor kısmına dokunulamayacak kadar sıcak ama radyatöre dokunulabiliyor, arada çok fazla sıcaklık farkı var.(Bir ara sıcaklıkları ölçeceğim) Bu fazla fark bende, motordaki sıcaklığın radyatöre geçmediği izlenimi uyandırdı. Ayrıca rölanti sesi değişken geliyor devir yükselip alçalıyor bu normal mi?(Akü kutup başı gevşekti düzelttim belki sorun çözülmüştür deneyemedim henüz.)

Radyatörde yağ yerine hava kalmış olabilir mi?
    Radyatör kısmına yağ devir daimi, pompa benzeri mekanik sistemle mi sağlanıyor?
    Soğutma kısmının yağı motor yağı ile bir mi?
    Rodaj yağ değişiminde yerel servisin kaçırdığı farklı bir püf nokta var mı?
    Bilen arkadaşlar, bu sorulara cevap verip bizi aydınlatırsanız seviniriz. Teşekkürler.
    deeppblue bunu beğendi.

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Şu rölanti tutmama olayı 2 subaplı modellerde neredeyse hiç yoktu.
    Hatta ilk gelen 4 subaplılardada pek duyulmamıştı.

Muhtemelen son 2 partideki üretimde bir şeyler değişti ve bu sorun ondan dolayı yaşanıyor.

Motosikleti
    Alıntı SSIRIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar. Hero xpulse 4v olan motora sahibim. Şuan 750km'de. Bende yağ kaçağı problemi yok ama şöyle bir durum gözlemliyorum; Motor ve egzoz kısmı olması gerektiğinden fazla sıcak gibi geliyor bana. Motor kısmına dokunulamayacak kadar sıcak ama radyatöre dokunulabiliyor, arada çok fazla sıcaklık farkı var.(Bir ara sıcaklıkları ölçeceğim) Bu fazla fark bende, motordaki sıcaklığın radyatöre geçmediği izlenimi uyandırdı. Ayrıca rölanti sesi değişken geliyor devir yükselip alçalıyor bu normal mi?(Akü kutup başı gevşekti düzelttim belki sorun çözülmüştür deneyemedim henüz.)

Radyatörde yağ yerine hava kalmış olabilir mi?
    Radyatör kısmına yağ devir daimi, pompa benzeri mekanik sistemle mi sağlanıyor?
    Soğutma kısmının yağı motor yağı ile bir mi?
    Rodaj yağ değişiminde yerel servisin kaçırdığı farklı bir püf nokta var mı?
    Bilen arkadaşlar, bu sorulara cevap verip bizi aydınlatırsanız seviniriz. Teşekkürler.
    devir ayarsızlığı bende mevcut özellikle dikkat ettim 1-2-3 viteslerde yavaş yavaş gaz verip motoru kaldırayım derken gaz takılı kalmış gibi devir arttırabiliyor başka bir gözlemim 3. vitesten geri düşeyim ve yavaşlamaya başlayayım dediğinizde 2. viteste yavaşlarken bir süre sonra motor kendi kendine ara gaz veriyor, muhtemelen 300km bakımında veya 90 gün bakımında gittiğim serviste eğer yazılım atma olayı varsa düzelecektir, sıcaklık farkı olayı da bende mevcut radyatöre yağ pompalanmadığından kaynaklanıyor olabilir, radyatör içerisine yağ tam olarak dolmuyor veya yağ radyatörü yeterli devir daimi sağlayamıyor yada radyatör tıkalı olabilir...

SSIRIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 - Hero XPulse 200V4
    Bir arkadaşımda ikinci el xpulse 4v aldı. Şuan 1300km'de onda yağ sızması mevcut ama çok az miktarda. Rölanti dalgalanması var ama benim motordakinden daha az. Sıcaklığın radyatöre geçmeme problemi benim motor ile aynı. Gezici servis geldiğinde özellikle bu konuya değineceğim. Yerel servisler çözüm üretebilecek durumda değil. Bakımı zor yaptırıyoruz.
    8 Motosiklette toplam 30bin km. Yamaha Xmax 250 2014 ve Hero X Pulse 200v4 2022 sahibi

3. vitesten geri düşeyim ve yavaşlamaya başlayayım dediğinizde 2. viteste yavaşlarken bir süre sonra motor kendi kendine ara gaz veriyor,
    hocam bu bende de var ayriyeten vites göstergesi sorunlu hareket halindeyken 2 ve 3. viteslerde - şeklinde görünüyor.

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Arkadaşlar bugün biraz uyduruk bir yerde motora yağ değişimi yaptırmak zorunda kaldım. Motor çubuğa bakarak 2,5 lt yağ aldı. Manualde 1,2lt alması lazım diyor. Çubuğa bakarsam motorda ucu ucuna yağ var. Biraz endişeliyim. Motorun gidişinde bariz bir değişiklik hissetmedim, çok da sürme fırsatım olmadı doğrusu. Benzer şey yaşayan oldu mu?

Bu arada motordan çıkan yağı da ölçtü usta, 1,7lt çıktı.

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bugün biraz uyduruk bir yerde motora yağ değişimi yaptırmak zorunda kaldım. Motor çubuğa bakarak 2,5 lt yağ aldı. Manualde 1,2lt alması lazım diyor. Çubuğa bakarsam motorda ucu ucuna yağ var. Biraz endişeliyim. Motorun gidişinde bariz bir değişiklik hissetmedim, çok da sürme fırsatım olmadı doğrusu. Benzer şey yaşayan oldu mu?

Bu arada motordan çıkan yağı da ölçtü usta, 1,7lt çıktı.
    Hocam bir an önce azaltın. Sağ kapak açıldıysa 1.2lt alıyor. 2.5 litre çok

REKLAM ALANI
51. sayfa BirinciBirinci ... 414950515253 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)