Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
48. sayfa BirinciBirinci ... 384647484950 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı OsaK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar, ben de orta sepha taktırmıştım ilk aldığımda. Şu an 1000 km'ye yaklaştım. Bazen eşim veya arkadaşlar biniyor artçı olarak, ben herhangi bir sürtme sorunu yaşamadım. Belki de sorun yaşıyorum ama farketmiyor muyum acaba? Tam olarak ne nereye sürtüyor tarif edebilir misiniz? Bir de servise sordunuz mu bu durumu? Düşük ihtimal ama acaba küçük bir hata mı yaptılar orta sephayı takarlarken?
    Orta sehpanın ucunda bulunan bombe yere değiyor, 3 kez oldu eni konu ama dikkat etmesem her sürüşte olur. Kasisleri ayarlıyorum, rotamı "orta sehpaya göre" ayarlıyorum..🙂

Yarı arazi ya da enduro tarzı motosikletlerde orta sehpa aslında çok dogru değil alt tarafı kalabalıklaştırıyor. Rally de bilmiyorum opsiyon olarak bile yoktu sanırım. Eğer konuluyorsa çok iyi tasarlanmalı yoksa ilk değen yer o karter koruma değil orta sehpa olur. Cizgilerden anlaşılıyor durum. Yere paralel olmalıydı markalarda olduğu gibi.

Yanlış takılma imkanı mekanik olarak pek mümkün değil gibi orta sehpanın, ama 3000 e çok birşey kalmadı, soracağım konuyu...

Merak ettim şuan, orta sehpa herkeste aynı açıyla mı duruyor?

Eşimle 180 kilo oluyoruz, kızımla 160, kızımla henüz dokunmadı yere. Ama illaki denk gelse dokunur. Bi tık daha yukarıda kalıyordur.
    OsaK bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Alıntı hakan1969 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Orta sehpanın ucunda bulunan bombe yere değiyor, 3 kez oldu eni konu ama dikkat etmesem her sürüşte olur. Kasisleri ayarlıyorum, rotamı "orta sehpaya göre" ayarlıyorum..��

Yarı arazi ya da enduro tarzı motosikletlerde orta sehpa aslında çok dogru değil alt tarafı kalabalıklaştırıyor. Rally de bilmiyorum opsiyon olarak bile yoktu sanırım. Eğer konuluyorsa çok iyi tasarlanmalı yoksa ilk değen yer o karter koruma değil orta sehpa olur. Cizgilerden anlaşılıyor durum. Yere paralel olmalıydı markalarda olduğu gibi.

Yanlış takılma imkanı mekanik olarak pek mümkün değil gibi orta sehpanın, ama 3000 e çok birşey kalmadı, soracağım konuyu...

Merak ettim şuan, orta sehpa herkeste aynı açıyla mı duruyor?

https://i.hizliresim.com/revtnht.png

Eşimle 180 kilo oluyoruz, kızımla 160, kızımla henüz dokunmadı yere. Ama illaki denk gelse dokunur. Bi tık daha yukarıda kalıyordur.

Resme bakınca, sanki orta sehpanın bu şekilde kasislerde değmemesi gerekir gibi görünüyor.
    Acaba yayı gevşek olduğu için olabilirmi?
    Yayı sertleştirip deneseniz veya daha sert bir yay taksanız?

hakan1969 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200 4V
    Alıntı ufoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Resme bakınca, sanki orta sehpanın bu şekilde kasislerde değmemesi gerekir gibi görünüyor.
    Acaba yayı gevşek olduğu için olabilirmi?
    Yayı sertleştirip deneseniz veya daha sert bir yay taksanız?
    Abi baktım, hani yukarıda katlanınca dayandığı yer var, oraya dayanıyor. Yay sert, zaten sürtme öyle boş bir sürtme değil, yolu çiziyor sertçe, o şekilde bir sürtme...
    ufoz bunu beğendi.

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Zincir yağının jantları berbat etmesi ve zincirin çabukça kirlenmesine çare olarak

kapalı zincir muhafazası yaptım.

ufoz ve mavellen bunu beğendiler.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

E.Yzr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zincir yağının jantları berbat etmesi ve zincirin çabukça kirlenmesine çare olarak

kapalı zincir muhafazası yaptım.

https://www.youtube.com/watch?v=_tqYlNCKiho
    Hocam zincir sesini kesebildiniz mi?

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam zincir sesini kesebildiniz mi?
    Zincir sesine bir etkisi olmadı.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

SuleymanE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900 / Xpulse 200 4v
    Beyler lastik basınçları konusunda fikrinize ihtiyacım var. Xpulse 200 4v motorumu teslim aldım.

Kullanım kılavuzunda ve motorun arka maşasında lastik basınçları (yolcusuz/yolculu) Ön 25/25 - Ark 33/36 psi yazıyor.

Ancak birçok kullanıcı 25 psi ön basıncıyla kullanınca ön lastik yanaklarında çatlama oldu yazmışlar. Bunu da düşük hava basıncına bağlamışlar. Ayrıca ön ile arka arasında basınç farkı olması doğal ama bu fark biraz fazla sanki (tam 9 psi), buda kafamı karıştırıyor.

Kimi kullanıcı öne 30 psi basıyorum, daha iyi oluyor, lastikte çatlama sorunu da yaşamadım demiş.

Siz lastiklere kaç psi hava basıyorsunuz?

Yarın servisi de arayıp sormayı düşünüyorum, sizlerinde fikirlerinizi almak isterim.

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı SuleymanE adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler lastik basınçları konusunda fikrinize ihtiyacım var. Xpulse 200 4v motorumu teslim aldım.

Kullanım kılavuzunda ve motorun arka maşasında lastik basınçları (yolcusuz/yolculu) Ön 25/25 - Ark 33/36 psi yazıyor.

Ancak birçok kullanıcı 25 psi ön basıncıyla kullanınca ön lastik yanaklarında çatlama oldu yazmışlar. Bunu da düşük hava basıncına bağlamışlar. Ayrıca ön ile arka arasında basınç farkı olması doğal ama bu fark biraz fazla sanki (tam 9 psi), buda kafamı karıştırıyor.

Kimi kullanıcı öne 30 psi basıyorum, daha iyi oluyor, lastikte çatlama sorunu da yaşamadım demiş.

Siz lastiklere kaç psi hava basıyorsunuz?

Yarın servisi de arayıp sormayı düşünüyorum, sizlerinde fikirlerinizi almak isterim.
    Ön 29 arka 35 basıyorum, tavsiye ederim
    SuleymanE bunu beğendi.

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Merhaba.Eşime bu motosikleti almaya karar verdik. Hafta sonu bayiiye bakacağız alım süreci nasıl işliyor. Dominarlardaki gibi mi yoksa parayı yatırdıktan sonra zam gelirse bize yansıtıyorlarmı. Birde hemen teslim ediliyor mu?

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Alıntı Bergson adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.Eşime bu motosikleti almaya karar verdik. Hafta sonu bayiiye bakacağız alım süreci nasıl işliyor. Dominarlardaki gibi mi yoksa parayı yatırdıktan sonra zam gelirse bize yansıtıyorlarmı. Birde hemen teslim ediliyor mu?
    Nazilli fabrikayı arayın, siparişi verip ödemeyi yapın, gerisini onlar hallediyor. Göndermeden önce sizden sigorta yaptırmanızı isteyecekler. Ondan sonra teslimat zamanı elinizde

Bergson - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar 400 UG
    Hero nun resmi sitesindeki müşteri hizmetlerini aradım bir kadın çıktı Haziran ayına kadar motor yok dedi. O zaman arayın dedi. Ordan bajaj sayfasına girdim, Şeytan diyo al bir ns kurtul ama birde instagramdan yazdım hero ya bakalım ordan nasıl bir cevap alacağım.

Motosikleti
    Alıntı E.Yzr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön 29 arka 35 basıyorum, tavsiye ederim
    Çok sağol hocam, bende ne olur ne olmaz diye öne 28 psi basmıştım, demek ki doğru yapmışım.

Kılavuz arazi sürüşünü düşünerek belki de öne 25 psi öneriyordur ama kullanıcı tecrübeleri de çok önemli benim açımdan

Motosikleti
    R25 Abs, CRF 250L
    Çok sağol hocam, bende ne olur ne olmaz diye öne 28 psi basmıştım, demek ki doğru yapmışım.

Kılavuz arazi sürüşünü düşünerek belki de öne 25 psi öneriyordur ama kullanıcı tecrübeleri de çok önemli benim açımdan
    Rica ederim hocam

Motosikleti
    Honda innova 125 wave 110i lifan emisol
    https://www.hizliresim.com/t24xtx1
    Arkadaslar yedek parcamiz gelmiştir orjinal hero ailesine teşekkür ediyorm saolsnlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Alıntı Yns80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar yedek parcamiz gelmiştir orjinal hero ailesine teşekkür ediyorm saolsnlar
    Arka tutamk demiri kirik gelmişti

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:57 ----------

Arka tutamk demiri kirik gelmişti
    Hadi hayırlı olsun, güle güle kullan hocam. Motorda veya teslimat anında ufak tefek sorunlar çıkabilir, yeter ki servisler arkasında dursun, parça konusunda bizleri mağdur etmesin.

Heroyu takip ediyorum, ücretsiz bakım günleri, gezici servis hizmeti gibi diğer markalarda olmayan çok güzel hizmetlere imza atıyorlar.

İnşallah hizmet kalitesini bozmadan böyle devam ederler.

Motosikleti
    Hadi hayırlı olsun, güle güle kullan hocam. Motorda veya teslimat anında ufak tefek sorunlar çıkabilir, yeter ki servisler arkasında dursun, parça konusunda bizleri mağdur etmesin.

Heroyu takip ediyorum, ücretsiz bakım günleri, gezici servis hizmeti gibi diğer markalarda olmayan çok güzel hizmetlere imza atıyorlar.

İnşallah hizmet kalitesini bozmadan böyle devam ederler.
    Teşekkür ederim inşallah bu sekilde devam edeerler yalniz tek sorunum var hero yetkileri konustum ücretsiz degisim olacaklarini soylediler osmaniye servise gittim ücretsiz yapmayacakları söylediler motoru kimden aldiysaniz onlar gelip yapsinlar dedi ciktilar

İşini düzgün yapmayan servisleri şikayet edin, servisliklerini iptal etsinler gerekiyorsa. Benim yaşadığım yerde yaptılar.

Motosikleti
    Benim servisligimi iptal etsinler isterlerse dedi bize motor göndermiyorlar kendiler kapi kapi motor dagitiyorlar söylendi

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Facebook sayfasına da üyeyim ve orda bile insanlar önder motordan dem vuruyorlar, markanın bilmem kaçına sahipmiş ve kendisi zamanında motor teslim ederken diğer bayilere motor gitmiyormuş, gitmediği gibi sattıkları kişiye de mahcup oluyorlarmış e bu durumda bayiler veya servisler ne yapsın bende olsam git aldığın yer işini halletsin derim beni hiçe sayacak birde benden markasına sahip çıkmamı bekleyecek böyle bir dünya yok.

Motosikleti
    Benim servisligimi iptal etsinler isterlerse dedi bize motor göndermiyorlar kendiler kapi kapi motor dagitiyorlar söylendi
    Hocam o servis ayıp etmiş, yaptıkları bu hareket her şeyi geçtim esnaflığa yakışmaz. Eğer ki ana bayii ve distribütörle bir sıkıntıları varsa bu sorunu onlara yansıtsınlar, müşterinin yani sizin ne günahınız var burada?

Bu kafaya sahip yerler servis hizmeti de vermesin zaten. Ana firmayla anlaşamayıp size çemkirmeleri ayıp. Önder motorla bir sıkıntıları varsa onları arasınlar onlara çemkirsinler.

Birde yapacakları iş o kadar basit ki, alet edevatı olan bir usta için o çanta demirini takmak tahminen 15 -20 dk ya sürer ya sürmez.

Sakın o servise para falan vermeyin hocam, arayıp bunları şikayet edin mutlaka.
    deeppblue ve Khaira bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
48. sayfa BirinciBirinci ... 384647484950 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)