Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Alıntı KırmızıGrom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    https://i.hizliresim.com/n8zw5vd.jpg

Bu da benimki. Kuzeninkini sürdükten sonra kendime de bir tane aldım. Bir hafta uğraşıp plakayı çıkarttıktan sonra bugün ilk günden 200km yaptım. Daha önce CRF ile cesaret edip giremediğim yollara falan girdim.

Şimdiye kadar bir kusur vites göstergesinde. Düzgün çalışmıyor. Yolda giderken bir bakıyorum vitesi göstermiyor, bir bakıyorum gösteriyor. İlginç bir şekilde gazı biraz kapatınca gösteriyor. Ama bir süre sonra yine gidiyor. Böyle bir problem yaşayan oldu mu?
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Çok güzel görünüyor. İlk dikkati çeken bizimkilere göre eksoz bağlantı sistemi farklı.
    Vites göstergesinde dediğiniz gibi bir problem yaşamadım. Servis halleder sanırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:52 ----------

Alıntı Yns80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Xpulse 200 4v almak istyorum düsünceliriniz nedir bunlarda kronik sorunlar var mi
    Bende herhangi kronik bir sorun yaşamadım. Hem arazi hemde asfalt motoru olarak güzel bir tercih.
    Aşırı hız takıntınız yoksa alınabilecek güzel bir motor. Ben çok memnun kaldım. Tavsiye ederim.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    MSX-125 & X-Pulse 200 & 790 Adv
    Alıntı MCV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güle güle kullanın. Çok güzel görünüyor. İlk dikkati çeken bizimkilere göre eksoz bağlantı sistemi farklı.
    Vites göstergesinde dediğiniz gibi bir problem yaşamadım. Servis halleder sanırım.
    Teşekkürler.

Egzoz katalitik konvertörü koyabilmek için değiştirilmiş. Egzozun ön tarafındaki metal korumanın arkasında küçük bir katalitik konvertör var.

Motosikleti
    Honda innova 125 wave 110i lifan emisol
    Facebookta bakiyorum herkes bi durum yapip silindirden yag kacirma,eksentrik zincir gevsek,rölanntide dalganma sikayetler gördum kafam karisti

MCV - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 mcx-Kuba KEE100-RKS Winner200- Hero XPULSE 200
    Facebookta bakiyorum herkes bi durum yapip silindirden yag kacirma,eksentrik zincir gevsek,rölanntide dalganma sikayetler gördum kafam karisti
    Yunus bey, demekki herkes yaşadığı tecrübe ettiğini yazıyor. Ben şahsen bir problem yaşamadım.
    Hatta dünde Önder Motor servis elemanları geldi. 6100 km de periyodik bakımını yaptılar. Yağı değişti.
    Bu motorla ilgili böyle bir hizmet zaten takdire şayan doğrusu. Kapımın önünde bakım yapılıyor.
    Muhakkak ki her motor markasında arıza verenler çıkabilir. Önemli olan serviste çözülebiliyormu?
    ufoz bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/channel/UCsQMNz8EBD5jqoRCOlr-72Q

ufoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xpulse 200t
    Xpulse200 grubu var bir tane.
    Xpulse200 alacağım diye gelip, bilgi alacağım ayağına satır aralarında çamur atanlar görüyorum.
    Her motorun başlığında bu var. Benellide çok oluyordu bir aralar.

Bir tane vardı. Kullanıcılara hakaret bile ediyordu. CRF al dedim çocuğa.
    Yöneticiler yazmış.
    "Bilgi isteyen adama, CRF al demek yakışmıyor" diye.
    "Hakaret eden kullanıcıyı kafalarına çalsınlar" deyip çıktım ordan.

Yağ kaçırma duydummu. Duydum.
    Aynı adam yağ kaçırma mesajından bir ay önce böbürlene böbürlene, temmuz ortasında hiç durmadan tapagaz 2.5-3 saat gittiğini yazıyordu. Hava soğutmalı motorla temmuz ortasında, tapagaz, 3 saat!!! Sonrada gel ağla...

Hatta bir değil birkaç kez böyle ağlaşanları gördüm.

Egzantrik zincirini bir kez duydum. Rölantide dalgalanmayı ilk kez duyuyorum. 2 yıldır bahsedene rastlamamıştım.

Her motosikletin bir sınırı var. Bu sınırı zorlayınca beklenmedik şeylerle karşılaşmak olası...
    levend84 ve MCV bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bugün galeride hero xpulse 200 4v gelmiş gittim hemen bindim üzerine gerckten süper motor sele yüksekliği ile korkum vardi ama binince fark ettim fazla bi yukseklik yok parca olarak hondayi aratmadigini soyleyebilirim selesi yumusacik geldi bana herolara gönlüm kayar oldu bu aralar

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

Bide teste acsalar denerdim
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    Cb 250 R
    Bugün galeride hero xpulse 200 4v gelmiş gittim hemen bindim üzerine gerckten süper motor sele yüksekliği ile korkum vardi ama binince fark ettim fazla bi yukseklik yok parca olarak hondayi aratmadigini soyleyebilirim selesi yumusacik geldi bana herolara gönlüm kayar oldu bu aralar

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:31 ----------

boyunuz kaçtı?

Motosikleti
    Boyum 1.75

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Hero'nun sayfasında "Test Sürüşü İsteği" diye bir bölüm var.

Orada Bursa-Osmangazi seçebiliyorsunuz.

Bir form doldursanız belki işe yarar.

Motosikleti
    Hocam bursada olmadigim icin maalesef

Merhaba.
    Ben de yeni aldim bu motoru. Daha ruhsatını bile cikartamadim iş yoğunluğundan. Sadece benzin alip garaja koydum. İlk dikkatimi ceken ve değiştirmem gerektiğini düşündüğüm sey aynalar oldu. Eski tofaslarinin dalgali yansitan aynaları gibi biraz ve sanirim biraz zor ayarlanıyor. tabi cok acil degil. Bir kac sorum olacak:
    Rodaj nasil yapılır? Nelere dikkat etmem gerekir?
    İlk bakımı kaç km de yaptırmam gerekiyor?
    Sizce acil olarak yapılması gereken bi parca değişimi yada aksesuar gereksinimi var mıdır?

Aklimdakiler orta sehpa, tur camı, arka bagaj. Maaştan maaşa bir seyler almaya çalışacam artık. Uygun fiyatlı tavsiye edebileceginiz uerler varsa memnun olurum.
    Firumdaki Nisan ayından bu yana olan mesajları okudum. Sanirim akü ve tekerleklerden bi iki sikayet olmuş. Kullanınca göreceğiz bakalım.

Şimdiden teşekkürler.
    Fatih Selçuk bunu beğendi.

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Hocam bursada olmadigim icin maalesef
    Sanırım siteye bakma fırsatı olmadı. Başvuru formunda Osmaniye seçimide var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:17 ----------

Alıntı smtzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.
    Ben de yeni aldim bu motoru. Daha ruhsatını bile cikartamadim iş yoğunluğundan. Sadece benzin alip garaja koydum. İlk dikkatimi ceken ve değiştirmem gerektiğini düşündüğüm sey aynalar oldu. Eski tofaslarinin dalgali yansitan aynaları gibi biraz ve sanirim biraz zor ayarlanıyor. tabi cok acil degil. Bir kac sorum olacak:
    Rodaj nasil yapılır? Nelere dikkat etmem gerekir?
    İlk bakımı kaç km de yaptırmam gerekiyor?
    Sizce acil olarak yapılması gereken bi parca değişimi yada aksesuar gereksinimi var mıdır?

Aklimdakiler orta sehpa, tur camı, arka bagaj. Maaştan maaşa bir seyler almaya çalışacam artık. Uygun fiyatlı tavsiye edebileceginiz uerler varsa memnun olurum.
    Firumdaki Nisan ayından bu yana olan mesajları okudum. Sanirim akü ve tekerleklerden bi iki sikayet olmuş. Kullanınca göreceğiz bakalım.

Şimdiden teşekkürler.
    Hayırlı olsun.
    Motorun kitapçığındaki bakım tablosu aşağıdaki gibiymiş.
    .

.
    Rodaj için kitapçığa aşağıdaki not düşülmüş,
    "
    İlk 500 km boyunca nasıl sürdüğünüze özellikle dikkat ederek aracınızın gelecekteki performansını
    korumaya yardımcı olun. Bu süre zarfında, tam gaz ve hızlı ivmelenmeden kaçının.
    "

Genel olarak ilk 500 km her vitesi kullanın.
    Ani hızlanma veya kalkışlar yapmak yerine, yavaş yavaş hızı arttırıp vitesi yükseltin.
    Tavsiyem 7.000 devri geçmemeniz yönünde.
    En iyi rodaj şehir içinde yapılan.
    Otobana çık 500km 90 la git olayı pek rodaj değil.
    KırmızıGrom bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Dark Blue 125
    Merhaba

Ben de bu motoru radarıma aldım. Ne dersiniz arkadaşlar mondial evo ile karşılaştırırsak sizce ?

Çok teşekkürler. Dikkat edeceğim. Motor hala garajda ve daha ruhsatını da cikartamadim. Olduğu yerde tozlanıyor.☹️☹️

Acaba rolantede bi iki saat acik biraksam saçma mı olur. Tırpan motorlarını oyle yapardik ilk kullanimdan önce.🤔🤔🤔
    ufoz bunu beğendi.

Motosikleti
    İlk 350 km fiti fiti bin ondan snra yavaştan hizlan ilk bakima kadar bakimdan sonra istedgin şekilde kullanabilirsin

Motosikleti
    Xpulse 200t
    Acaba rolantede bi iki saat acik biraksam saçma mı olur. Tırpan motorlarını oyle yapardik ilk kullanimdan önce.🤔🤔🤔
    Sakın yapmayın.
    Ruhsat çıksın. Sakin sakin her viteste her devirde sürün.
    Durduğu yerde hele birde öyle saat falan çalıştırmak çok sakat.
    Motoru kucağınıza alırsınız.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Çok teşekkürler. Dikkat edeceğim. Motor hala garajda ve daha ruhsatını da cikartamadim. Olduğu yerde tozlanıyor.☹️☹️

Acaba rolantede bi iki saat acik biraksam saçma mı olur. Tırpan motorlarını oyle yapardik ilk kullanimdan önce.������
    tırpan motoru 2t yani 2 zamanlı bu motosiklet 4 zamanlı çalışma prensipleri tamamen farklı o yüzden boşta çalıştırmanız bir işe yaramaz teker dönmesi lazım 2 zamanlı motosikletler saat ile çalışır ömrü öyle hesap edilir yani
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Oww.. fenaymış..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:54 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tırpan motoru 2t yani 2 zamanlı bu motosiklet 4 zamanlı çalışma prensipleri tamamen farklı o yüzden boşta çalıştırmanız bir işe yaramaz teker dönmesi lazım 2 zamanlı motosikletler saat ile çalışır ömrü öyle hesap edilir yani
    Öğrenmiş oldum. Teşekkürler..

logicache - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Agility125 Cbr125r Crf250l Nmax155 R25 D250 Xpulse
    Gp Kompozit çanta demirini kullanan var mı? Herhangi bir şikayetiniz var mı tavsiye eder misiniz?

joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Bugün arkadaşımıza Hero yeni Dash 125 scooter bakmak ve test sürüşü için Hero Motor fabrikasını ziyaret ettik, gelmişken yağ soğutmalı x pulse 4v leri de görelim dedik, x pulse ile sürüş yapmadık, üzerine çıktığımda ilk izlenim olarak süspansiyonların seleye oturunca çok fazla çökmediğini gördüm, gidon yükseltme kesin istiyor ayrıca tur camı kısa uzun versiyonu sanırım gp kompozitte mevcut keyfe keder değişebilir, aksesuar olarak baya dolu, koruma demiri, karter koruma, kelebek tip elcik koruma ve metzeler lastikler oldukça iyiydi, fren sistemi de tamamen Nissin marka. Genel olarak bunlar ilgimi çekti.

Fatih Selçuk ve ufoz bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 12 kullanıcı var. (0 üye ve 12 misafir)