Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Hero X Pulse 200 Kullanıcıları /Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    İnstrument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok ki :(
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sadece hero değil, crf 250-klx250 dahil bu sınıftaki modelleri fazla yüklemek üzücü sonuçlara sebep olur, artçılı şekilde yüklenip şaseyi bölen crf gördüm, sizler de tecrübe edeceksiniz zamanla, tavsiyem motorlarınızı fazla yüklemekten kaçının, henüz şasesi yükten kırılan bir ybr görmedim.
    Hocam konu çok uzamış oldu ve dağıldı. Bu konuyu takip edenleri sıkmak istemem artık. Bahsettiğim yük toplamda 40 kiloyu geçmiyor. Pekala 70 değil de 100-110 kg bir insan da olabilirdim. Ne yapsın bu kilodakiler? Hiç mi motor sürmüyorlar yani bu insanlar? 100 kg taşıyamayan motor da bilmiyorum ben. Altımda kırılırsa da bakarız bir çaresine nedir yani?
    O kadar eminsiniz ve uzattınız ki sanki bahsettiğiniz her motoru deneyip test edip kırmışsınız gibi.
    Yine de yorumunuz için teşekkür etmiştim. Tekrar teşekkür ederim. İyi günler kazasız sürüşler diliyorum.
    bursalıali bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    joshua - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki KLX 250 (2016) KLR 650 (2006)
    Alıntı İnstrument adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam konu çok uzamış oldu ve dağıldı. Bu konuyu takip edenleri sıkmak istemem artık. Bahsettiğim yük toplamda 40 kiloyu geçmiyor. Pekala 70 değil de 100-110 kg bir insan da olabilirdim. Ne yapsın bu kilodakiler? Hiç mi motor sürmüyorlar yani bu insanlar? 100 kg taşıyamayan motor da bilmiyorum ben. Altımda kırılırsa da bakarız bir çaresine nedir yani?
    O kadar eminsiniz ve uzattınız ki sanki bahsettiğiniz her motoru deneyip test edip kırmışsınız gibi.
    Yine de yorumunuz için teşekkür etmiştim. Tekrar teşekkür ederim. İyi günler kazasız sürüşler diliyorum.
    Hedefiniz 18 HP motoru yükleyip kamyonların tırların arkasından gitmek, rampalarda bayılmak ise istediğiniz gibi yükleyin sürün size kimse engel olmaz,işinize karışmak haddime de değildir, saygılar iyi sürüşler.
    İnstrument bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Hocam şu linkteki https://youtu.be/l1_vOZJlkfM?t=175 adam eşiyle beraber kullanıyor X Pulse'i ve ikisi de aşırı kilolu.

Şasi öyle iki kişinin ağırlığı ile kırılacak bi malzeme değil. İçiniz rahat olsun. Anca aşırı yükle çukur v.s gibi durumlara maruz kalırsa....

Şöyle bir durum da var ki; X Pulse'ın rol modeli olan, Royal Enfield Himalayan; https://www.team-bhp.com/forum/motor...thread-70.html

Şasisi kırılmış, ama BS3 modellerinde şasi sıkıntısı varmış zaten.

Yani X pulse ile ilgili öyle bir durum görülmemiş Hindistan'da.
    İnstrument bunu beğendi.

atalayalper - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMoto NK250
    Selamlar arkadaşlar,
    Bugün x-pulse 200’e bakmaya Hero ana bayisi olan Önder motora gittim eşimle birlikte şekil olarak güzel, kısa mesafe git gel ve hafta sonları biraz araziye çıkmak İçin uygun bir seçenek bana göre fakat showrooma gittiğimde sanki uzaylı görmüş gibi önce kime geldiniz gibi bir soruyla karşılaştım yahu orası showroom değil mi ben de dedim ki x pulse’ı incelemeye ve mümkünse test motorunu kullanmaya geldim dedim.

Kem küm ettiler test motoru Burda değil bir youtuber’a verdik motor onda kalıyor vs dediler açıkta motor yok diğer motorlara bakabilirsiniz dediler. Ben de dedim ki motoru beğenirsem bugün almak niyeti ile geldim ve motoru sürmeden orasını burasını incelemeden sesini duymadan kontağını bir açmadan ne bileyim işte içime sinmeden bu şekilde nasıl karar vereyim. İki dakika başka bir x pulse’a bir akü bağlayın bakalım şuna beğenirsek alalım. Ama ne mümkün!!! Bırakın akü bağlamayı doğru dürüst ilgilenen bir Allah’ın kulu çıkmadı!! Ben de sinirlenip çıkıp gittim ve oraya bu cumartesi trafiğinde taa zekeriyaköyden 50 km yol yapıp gitmiştim. Bir de bir sürü bayii var ben de dedim ki kendi kendime ana bayiye gideyim daha iyi ilgilenirler diye düşünmüştüm, çok yanılmışım.

Burası bir showroom ve cumartesi günü akşama kadar da açık sen nasıl olur da test motorunu bir youtuber’a verirsin ve showroomu motorsuz bırakırsın bu nasıl amatör bir yaklaşım?

Bu zamana kadar 3 kere sıfır motor aldım ben böyle saçma ve profesyonellikten uzak bir durumla karşılaşmadım.

Neyse bu motoru alırsam da Önder motordan almam kesinlikle. Tok satıcı oldukları çok belli müşteri Veli nimettir ilkesini çok takmıyotlar yani gidecek olanlar Buna göre gitsinler sonra şaşırmasınlar benim gibi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:27 ----------

Bu videodaki arkadaş ve eşinin belki de tercih etmesi gereken son seçenek x pulse gördüm daha önce bu videoyu ama almışlar artık motor altlarında Mobilet gibi kalmış. Bir insanın fiziki özelliklerine göre motor seçmesi de çok önemli bence. Boy, kilo vs.

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    Merhaba arkadaşlar;

X Pulse 200T için farklı başlık var mı bilmiyorum göremedim.

ben de motora yeni sahip oldum henüz rodaj dönemindeyim. ancak çanta vs. gibi ne aksesuarlar önerirsiniz neleri aldınız motorunuza merak ediyorum. Ben de 200T modeli var dediğim gibi

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı darling1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;

X Pulse 200T için farklı başlık var mı bilmiyorum göremedim.

ben de motora yeni sahip oldum henüz rodaj dönemindeyim. ancak çanta vs. gibi ne aksesuarlar önerirsiniz neleri aldınız motorunuza merak ediyorum. Ben de 200T modeli var dediğim gibi
    hocam hayirli olsun. Nasil memnunmusunuz? titresim durumu nasil? Tuketim nasil? begenmediginiZ yanlari neler?

seri soru sordum kusura bakmayin

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    ilk motorum daha 130 km'de. titreşim var ama çok mu var yoksa normal bir titreşim mi emin değilim. motordan inince ayaklarım uyuşmuyor ya da hala motordaymışım gibi hissetmiyorum. titreşim üst viteslerde sanki daha az gibi. ama dediğim gibi ilk motorum ve daha yeni olduğum için tam ne kadar doğru bir tespitte bulunabilirim titreşim için emin değilim.

tüketim çok iyi. geçen 50 lira benzin attım üstüne 50-60 km yol yaptım daha gösterge hiç düşmedi(gösterge bozuk değildir umarım :D)

beğendiğim yani görünüşü. ben retro naked seven birisiyim o sebepten görünüşü, tüketimi, keyifli sürüşü, vitesi ve düşük devirde de olsa yüksek viteste devirlenebilmesi. koruma demiriyle gelmesi güzel.

beğenmediğim yanı şuan için selesi. pek konforlu değil. ama daha yeniyim ve motorda yeni ileride başka sevmediğim yanları da çıkabilir.
    İnstrument ve karatimsah bunu beğendiler.

Motosikleti
    cb250r
    Alıntı darling1907 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk motorum daha 130 km'de. titreşim var ama çok mu var yoksa normal bir titreşim mi emin değilim. motordan inince ayaklarım uyuşmuyor ya da hala motordaymışım gibi hissetmiyorum. titreşim üst viteslerde sanki daha az gibi. ama dediğim gibi ilk motorum ve daha yeni olduğum için tam ne kadar doğru bir tespitte bulunabilirim titreşim için emin değilim.

tüketim çok iyi. geçen 50 lira benzin attım üstüne 50-60 km yol yaptım daha gösterge hiç düşmedi(gösterge bozuk değildir umarım :D)

beğendiğim yani görünüşü. ben retro naked seven birisiyim o sebepten görünüşü, tüketimi, keyifli sürüşü, vitesi ve düşük devirde de olsa yüksek viteste devirlenebilmesi. koruma demiriyle gelmesi güzel.

beğenmediğim yanı şuan için selesi. pek konforlu değil. ama daha yeniyim ve motorda yeni ileride başka sevmediğim yanları da çıkabilir.
    Allah kaza bela vermesin hocam.. Ara ara motor hakkinda yorumlarini eksik etme
    Benimde sanirim bu ekonomik sartlarda sonraki motorum hero olacak, ama hangisi olacak bakicaz

Motosikleti
    Bajaj Dominar 400 UG
    gönlüne göre olsun hocam neyi alırsan al umarım hep memnun mutlu olursun
    Mr.wind bunu beğendi.

Stagflasyon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar motoru 2 aydır kullanıyorum. 1000 km den fazla yol yaptım sorunlarınız varsa alabilirim
    İnstrument bunu beğendi.

Bende honda cb 125 f imi satıp bu motoru almayi düşünüyorum onerirmisiniz?

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Az önce test motorunu bizzat servis müdürü ve başka bir arkadaş ile birlikte adresime evimin önüne kadar getirdiler ve istediğim kadar test etmemi sağladılar. Duyarsız umursamaz bir firma olsa konuya sessiz kalırlardı. Ama yapmadılar her zaman herkese bu hayatta ikinci hatta üçüncü bir şans tanımak gerektiğini düşünüyorum.

Akşamın bu saatinde neden böyle bir imkan tanısınlar ki yoksa bana? Üstelik buraya yazılanları ben söyledikten sonra silmemi kaldırmamı da istemediler ben söyledim açık açık foruma yazdım diye.

Sonuç olarak Önder motor kurumsal bir firma olmasa eminim ki bu konu benim yazdığım kadarıyla kalırdı. Kendilerine bu imkanı sağladıkları İçin ve konuyu medeni bir şekilde çözmeye çalışıp müşteri odaklı davrandıkları İçin çok teşekkür ederim,

Motor tahmin ettiğimin çok üstünde iyi çıktı ve bu paraya sunduğu ekipmanları düşündüğümüzde cidden bedava. Sadece üstündeki metzeler lastikler bile 1000 küsür liraya satılıyor galiba. Frenler oldukça güçlü özellikle ön freni çok beğendim. Bir diğer beğendiğim şey ise motorun stock egzoz sesi oldu. Çok tatlı bir homurtusu var, ilk üç vitesi çok seri. Crf 250’den daha kalıplı geldi bu motor bana ve süspansiyonlar crf’e göre daha sert biraz daha spor.

Uzun lafın kısası bu paraya bu tarzda bir motor piyasada yok Crf 250 bunun iki katına satılıyor şu anda. A’dan Z’ye tüm yedek parçalarının da geldiğini istendiğinde stoktan tedarikinin mümkün olduğunu söylediler. Bir iki güne kararımı vereceğim ama Tahminimden cidden daha iyi çıktı motor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    Bu motorla uzun yol gidilebilir mi? örneğin sabah Mersin'den çıksam 900 km Bursa'ya kısa molalarla gitsem motor nasıl bir performans verir acaba?

Motosikleti
    CFMoto NK250
    Motor stabil 100 km ile gidebilir ama unutmayalım ki bu motor tarzı itibarı ile aslında yol / cadde veya touring motoru değil yani oturduğunuz sele bile diğer motorlara göre biraz dar ve sert ki öyle de olmak zorunda yine tarz gereği. Sorunuzun cevabı evet gidilebilir ama yolculuk sonunda bir kaç kilo vermiş ve keşke çıkmasaydım bu yolculuğua demiş olma ihtimaliniz olabilir. 100 km'de 2,7 - 2,8 litre gibi bir tüketimi var motorun yani yakmıyor kokluyor desek yeridir.

İnstrument - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok ki :(
    İlk çıktığında 16-17 bin lira olan, üzerine teknolojik olarak hemen hemen hiç bir şey eklenmeden bir buçuk senede fiyatı neredeyse ikiye katlanan bir motora hala bedava diyebiliyoruz. Ben şaşırıyorum, sizi bilemem.
    yec ve karatimsah bunu beğendiler.

themeh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250 RALLY KTM EXC300
    sele bizim crf.lerde de rahatsız. minderle çözülür o. teşekkürler bilgi için.

Motosikleti
    cb250r
    İlk çıktığında 16-17 bin lira olan, üzerine teknolojik olarak hemen hemen hiç bir şey eklenmeden bir buçuk senede fiyatı neredeyse ikiye katlanan bir motora hala bedava diyebiliyoruz. Ben şaşırıyorum, sizi bilemem.
    Daha dur hocam sifir arac otv zammi konusuluyor. icimden bir ses motosikletlere de bi guncelleme gelebilir diyor. Kulak arkasini hazirlayalim
    İnstrument bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı themeh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorla uzun yol gidilebilir mi? örneğin sabah Mersin'den çıksam 900 km Bursa'ya kısa molalarla gitsem motor nasıl bir performans verir acaba?
    olmaz degil ama konforsuz bir sele ve titresimden oturu epey izdirapli olur, gunde en fazla 500km yaparsiniz ama uzerini kestiremiyorum biraz da size bagli, ben gidecek olsam seyahati ikiye bolerdim bir gece mola verirdim devam ederdim.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı joshua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    olmaz degil ama konforsuz bir sele ve titresimden oturu epey izdirapli olur, gunde en fazla 500km yaparsiniz ama uzerini kestiremiyorum biraz da size bagli, ben gidecek olsam seyahati ikiye bolerdim bir gece mola verirdim devam ederdim.
    Hocam siz bu motora hiç bindiniz mi?

Bu motorda balansör var, titreşim sadece tek silindir oluşundan ötürü ve rahatsız edici değil.

Izdırap olacak bir titreşim söz konusu bile değil.
    karatimsah bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı vandamme adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam siz bu motora hiç bindiniz mi?

Bu motorda balansör var, titreşim sadece tek silindir oluşundan ötürü ve rahatsız edici değil.

Izdırap olacak bir titreşim söz konusu bile değil.
    ben kullanmadim, siz kac km yol yaptiniz kac km hiza ciktiniz titresim yok diyorsunuz, 110 km ile giderken aynalarda halen goruntu varsa tamamdir.

bu veya baska bir motor farketmez, arabayla dahi 900km yol yorucu olur konsantrasyon falan kalmaz, riskli.
    karatimsah bunu beğendi.

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)