Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 250 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum motorun hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Bende lastik değiştirmek istiyorum ama hangi ölçü takacağım konusunda kafam karışık.Facebook grubunda bir arkadaş arkaya 140/70/17 lastik taktığını ve motor hızlanınca lastik genişlemesinden dolayı lastiğin çamurluğa sürtüp kullanılamaz hale geldiğinden bahsetmiş. Sen böyle bir sorun yaşadın mı? Anlas lastikle max. kaç km hıza çıktın ? Bilgi verirsen sevinirim. Ayrıca takozun bağlantı yerinden yakın resim atarsan sevinirim.
    Arkadaşlar arka jant kalınlığı 4 inç ölçüsünde tüm tabloları araştırdım ideal genişlik 140 veya 150. piyasada 140-60 lastik olmadığından 150-60 taktırmanızı tavsiye ederim. 140-70 olursa yanak yüksekliği motorun arkasını biraz kaldırır ve çamurluğa sürtme ihtimali olabilir. Ben de değiştiricem lastiğimi mitas sportforce ile. diablo rosso da var uygun ama 140lık olanı değil 150lik bahsettiğim gibi. rossoyu brezilya üretimlerinin profillerini sevmediğimden tercih etmedim kullanan varsa mitas nasıldır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı Gaahl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar arka jant kalınlığı 4 inç ölçüsünde tüm tabloları araştırdım ideal genişlik 140 veya 150. piyasada 140-60 lastik olmadığından 150-60 taktırmanızı tavsiye ederim. 140-70 olursa yanak yüksekliği motorun arkasını biraz kaldırır ve çamurluğa sürtme ihtimali olabilir. Ben de değiştiricem lastiğimi mitas sportforce ile. diablo rosso da var uygun ama 140lık olanı değil 150lik bahsettiğim gibi. rossoyu brezilya üretimlerinin profillerini sevmediğimden tercih etmedim kullanan varsa mitas nasıldır?
    Ben kışlık lastik almak istiyorum ama 150/60/17 yok. Yoksa düşünmeden pirelli angel city i alırdım.

Motosikleti
    250 nk 2018
    Ben kışlık lastik almak istiyorum ama 150/60/17 yok. Yoksa düşünmeden pirelli angel city i alırdım.
    angel city ben de düşündüm ama bias ply bir lastik. radial değil yüksek hıza ve spor kullanıma uygun değil. r25lerde falan gelen irc tipinde. yaz için de önermem şahsen.

Motosikleti
    CFMoto 250 NK
    Merhaba Arkadaşlar,

sizlere önemli bir soru.
    Geçen otoyolda giderken benzin deposu %20 gösterirken bitti ve %0'a düştü. Benzin sinyali yanmaya başladı.
    Ben yavaş tempo'da ilerleyip ilk benzinliğe (8km uzaklıkta) girdim.

Soru şu:
    Sinyal yanmaya başladığında, depo'da aslında kaç litre benzin kalıyor?
    Veya başka bir değişle, kaç KM daha gidilebiliyor? (burada tabi kullanım şeklinin de bir önemi var, yuvarlak bir rakam olarak soruyorum)

Saygılarımla

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ben 40 km gittim lamba yanarken. Motor 11 lt benzin aldı.

cot_grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Katılıyorum. Ben de ışık yandıktan sonra 25 km kadar gittim. 10,5 lt kadar almıştım. Depo yanlış hatırlamıyorsam 12 ya da 12,5 lt.

ahmetdereli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    %30, %20, %10, %0 gösterdiği zamanlarda gittim benzinciye, hep 10 küsür litre aldı. Henüz 11 lt yi görmedim fişte. Ben çözemedim bu seviye işini. 😀

Motosikleti
    CFMoto 250 NK
    Katılıyorum. Ben de ışık yandıktan sonra 25 km kadar gittim. 10,5 lt kadar almıştım. Depo yanlış hatırlamıyorsam 12 ya da 12,5 lt.
    Evet, sitede 12,5 +-0,5 diyor.
    Bu kadar bilgi bile iyi, teşekkürler...
    Yine de net bilgi bulmakta fayda var diye düşünüyorum

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Yakıt durumlarınız nasıl arkadaşlar? Ben ekseri uzun yolda, 100-120 km/s hızla kullanıyorum. Son veriler: 100 km'de 4,06 lt yakıt harcamışım. Km'de 0,2831 kuruş yakmış. Önceki hesaplamalar da 3,5'e kadar düşebiliyordum. Dikkat edilse 3 litreye düşebilir gibi geliyor bana. Sanırım ekonomik sürüş için 80'i geçmemek gerekiyor.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Ortalamam 80-90 km/s aralığında 5000 devirde vites atıp sakin kullanıyorum genelde. 3lt civarındaydı. Bu hafta 6-7binde vites at dediler facebook grubunda, onu denedim, 4lt civarına çıktı. Net ölçüm yapamadım hiç, ya benzin aldıktan sonra tripi sıfırlamayı unutuyorum, ya da değişik kilometrelerde benzin alıyorum.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Rodajdayken 3 lt yakıyordu. Rodaj bitti ben birdaha 3lt yi görmedim. En çok 4.6 lt yi yaktı tapa gaz. Ortalama 3.5 civarı şehir içi benim basamiyorum

Motosikleti
    250 nk 2018
    2000km lik ortalamam 3.4lt. genelde boş düz yolda okula gidip geliyorum ortalama 110 120 km ile

oialdemir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XMAX 250
    Merhaba arkadaşlar biraz CFmoto servislerinden bahseder misiniz. 700CL modelini merak ediyorum ondan soruyorum.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Servisten memnunum (Kuşadası Motorcum). Henüz yedek parça ihtiyacım da olmadı. Yarın 4.000 bakımına gidiyorum. Yine servis tecrübesini anlatırım. 700 CL modeli 2021'de piyasaya çıkacak deniyor. Türkiye'ye gelir mi, gelse bile hangi tarihte gelir, meçhul.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Dün 4.000 bakımı için servisteydim. Motul 5100 2 litre yağ (yarım litreyi getirdim) ve işçilik toplam 220 TL tuttu. Yağ filtresi önceki bakımda değiştiği için değişmedi. Servis fiyatı 70 TL imiş haberiniz olsun. Servis gıdıklıyor arkadaşlar. Lakin garanti için mecbursunuz. Yapacak bir şey yok. İlgi, alâka, hizmet nasıl derseniz iki şeyden bahsetmek gerek: 1. Gayet ilgililerdi. Çay, kahve servisleri vardı. Mekân güzel zaten, Honda, Yamaha servislerinden daha büyük bir yer burası. Yağ değişimi haricinde bütün vidaları kontrol ettiler, motorun hareketli bütün parçalarını tek tek yağladılar, hava filtresini temizlediler, güzel bir işçilik yaptılar kısacası. 2. Her ne kadar bakımı yapan genç arkadaş özense de, her ne kadar servis güzel, işçilik özenli olsa da servisin çalışan birkaç kişinin üslûbu hoşuma gitmedi. Showroom'da duran bi MT7'yi incelerken elemanın biri gelip, "Onlar satılık değil. Müşteri bıraktı." diyerek makinenin yanından uzaklaştırdı. Sonra dışarda ise motorun satılık olduğunu öğrendim. Tabi mide bulandı bir kez. İlgilenmedim. Aynı eleman ben dışarıda elektronik sigaramı içerken gelip öğretmen edasıyla ve aşağılayıcı bir ses tonuyla ağzını yaya yaya "Birader elindeki bizim içtiğimden daha zararlı." demesin mi? O anda şartel attı bende. Öğretmen olduğumu, müşteri olduğumu, insan olduğumu bilmiyor demek ki arkadaş. İnsanla nasıl konuşması gerektiğini bilmeyen bir kişilik, malûm. Açtım ağzımı yumdum gözümü. Sonra hizmet kalitesi ikiye katladı zaten. İlla edep, illa edep. UMA CFMOTO ile çıtayı yükseltti, bayi ve servislerin de standardını yükseltti, eyvallah. Bir de çalışanların standardını yükseltirse bir şeyler olabilir. Henüz daha işleri çok. Hani 220 TL'yi madem bir yağ değişimi için alıyorsunuz, o halde esnafça değil de kurumsal bir ortamda profesyonel çalışan insanlarla muhatap edin bizi.
    AudrioN bunu beğendi.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ankarada cf moto ve zontese özel servis var halihazirda ve gayet iyi. Lakin bir ara uzun süre kapalıydı bende bakım icin Mondial servisine götürdüm. Ankara'da Zülfikar usta moturun bakımıni ilgilenerek yaptılar motoru yıkadılar jilet gibi verdiler. Mondial servislerinin tamami garantili olarak cf motoya da bakabiliyorlar. Yani demem o ki tek bir servise bağımlı değilsiniz. Birde kafama takilan cf moto 250 de 4000 bakımı yokki. Bakımlar 5binde bir.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Ankarada cf moto ve zontese özel servis var halihazirda ve gayet iyi. Lakin bir ara uzun süre kapalıydı bende bakım icin Mondial servisine götürdüm. Ankara'da Zülfikar usta moturun bakımıni ilgilenerek yaptılar motoru yıkadılar jilet gibi verdiler. Mondial servislerinin tamami garantili olarak cf motoya da bakabiliyorlar. Yani demem o ki tek bir servise bağımlı değilsiniz. Birde kafama takilan cf moto 250 de 4000 bakımı yokki. Bakımlar 5binde bir.
    Benim motoruma da 4000 bakımı yapmışlar ben almadan önce. 7500'de yağ değişimi dediler. 10000'de de genel bakım. Kılavuzdakine tam uymadan ilerliyorlar gibi.

7500'e tam gelmeden yağdan şüphelenip 7300'de sadece yağ değiştirdim 1.5lt Castrol Power1 kullandılar, 100 TL verdim. 10000 bakımına filtresi de elimizde olur, onu da değiştiririz dediler. 7300'de habersiz gittiğim için filtre olayına girmedik. Önceki bakımında 10w50 kullanıldığını söylemişti eski sahibi, şimdi de servis 10w50 koydu. Bunun için ideali bu dedi. Genelde 10w40 bahsi geçiyor hep, o konu garibime gitti.

Facebook grubunda çok ilgili gibi görünen servisler reelde pek öyle davranmadığı için yedek parça sipariş kotasını tüketen bir servise gidiyorum. Sağolsunlar, ilgililer. Bir sonraki bakımda 2020 ye girmiş oluruz, yedek parça tedariği açısından sıkıntı olmaz diye umuyorum. Kadıköy'deki servise motoru göstermek kısmet olmadı, Ataşehir'dekine gitmedim. Motorsikleti almadan önce de fark ettiğim bir konu vardı, servislerde genel olarak bir naz durumu söz konusu, özellikle de tanınan motorcuların gittiği ve öve öve bitiremediği servislerde.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Kitapçıkta yazan yağ bakım aralığı 3.000 km'de bir. Genel bakım ise 5.000'de. Garip bir durum var, zaman senkron tutmuyor. Biz de servis ne derse öyle yapıyoruz. 300, 1.000, 4.000... 7.000'de bir daha giderim. Sonrası zaten Allah kaza bela vermezse ve motoru satmazsam kendi bakımımı kendim yaparım. Garanti bitecek çünkü seneye.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı cot_grave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kitapçıkta yazan yağ bakım aralığı 3.000 km'de bir. Genel bakım ise 5.000'de. Garip bir durum var, zaman senkron tutmuyor. Biz de servis ne derse öyle yapıyoruz. 300, 1.000, 4.000... 7.000'de bir daha giderim. Sonrası zaten Allah kaza bela vermezse ve motoru satmazsam kendi bakımımı kendim yaparım. Garanti bitecek çünkü seneye.

Ben o durumu Mondial genel merkeze sordum 5 bin km de bir dediler. 3 binde bir giderek hem boşuna masraf yapıyorsunuz hemde doğaya gereksiz atık yag atılıyor.

Motosikleti
    250 nk 2018
    ben balıkesir servisine gidiyorum gayet iyiler ilgililer. 300km de yağ değişti sonra 1000 bakımına götürdüm ben başka bi yere uğradım, o sırada yine yağ değiştirmişler. halbuki kitapçıkta 300kmde sonra 3000 ve katlarında değiştir diyo. söyleyince sadece 30 tl işçilik aldılar. genel bakımı yağ değişimlerini falan garantiden sonra kendiniz yapacaksanız cf motonun global olarak hazırladığı kendi kitapçığına bakın derim;

https://www.cfmoto.co.th/Files/Name2...3291477799.pdf

UMA türkiyeye özel ufak dokunuşlar yapmış kitapçıkta.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Alıntı ~Smile~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

sizlere önemli bir soru.
    Geçen otoyolda giderken benzin deposu %20 gösterirken bitti ve %0'a düştü. Benzin sinyali yanmaya başladı.
    Ben yavaş tempo'da ilerleyip ilk benzinliğe (8km uzaklıkta) girdim.

Soru şu:
    Sinyal yanmaya başladığında, depo'da aslında kaç litre benzin kalıyor?
    Veya başka bir değişle, kaç KM daha gidilebiliyor? (burada tabi kullanım şeklinin de bir önemi var, yuvarlak bir rakam olarak soruyorum)

Saygılarımla
    global kitapçıkta yakıt ışığı yandığında kalan yakıt 3 ltdir diyor. uma sağolsun kendi gereksiz gördüğü yerleri bizim kitapçığa eklememiş.

Yine kitapçıkta görebiliyoruz normalde alet çantası arka selenin altında türkiyedekilerde yok. aradım umayı dedim güvenliğim için motorumun gerekli kontrollerini yapmam lazım alet çantası nasıl olmaz, insanlar kurcalıyo bozuyo sonra suçu bize atıyo dedi telefondaki hanfendi. ¯\_(ツ)_/¯

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112131422 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)