Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 250 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Modele uygun rüzgar siperliği taktıran/tavsiyesi olan var mı?
    (Yurt içinden temin edilebilecek)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Benim motorum 2900 km oldu. Şimdilik bir sorunum yok. Kullanan diğer arkadaşlar sizlerde durumlar nasıl ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:13 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=FjjMQdcKv6s

https://www.youtube.com/watch?v=qB1PFHIIgqI

Bir kaç inceleme daha çıkmış.

cot_grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Bugün bakıma girdim 1.700 km'deyim. 200 TL tuttu. 1 lt yağ(yarım litre yağım vardı), yağ filtresi ve genel işçilik... Bakıma yaklaştıkça titreşimin arttığını hissediyordum ikidir. Bakımla beraber yine makine kendine geliyor. Rodajdayken gayet normal karşıladım. Şu an rodaj bitti. Herhangi bir sıkıntım yok. Titreşim yine ideal. Debriyaj ve vites geçişleri olsun, fren performansı olsun, stok lastiklere rağmen viraj performansı olsun gayet memnunum. Birkaç küçük eksisi var. Mesela makinenin süspansiyonu bana sert geliyor. Bir de son hız ideal olmayan şartlarda 145 gördüm. İdeal rüzgâr ve yol şartlarında belki 150-155 görebilir. Ama kullanım amacımı ve makinenin artılarını düşününce gayet tatmin edici diyorum.

Süspansiyonu sevmeyen sadece ben miyim? Sizin son hız denemeniz nasıl sonuçlandı?

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ben süspansiyonlardan gayet memnunum. Kolaçanın incelediği motor benim. Orada dikkat ettiyseniz motorun çok yaylandığını bunun aslında kötü birsey olduğunu ama amortisörün ayarlı olduğundan dolayı ayarlanabileceğini söyledi. Ben memnun olduğum için dokunmadım. Motoru %90 şehir içi kullanıyorum Bozuk yollarda iyi oluyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:10 ----------

Alıntı cot_grave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bakıma girdim 1.700 km'deyim. 200 TL tuttu. 1 lt yağ(yarım litre yağım vardı), yağ filtresi ve genel işçilik... Bakıma yaklaştıkça titreşimin arttığını hissediyordum ikidir. Bakımla beraber yine makine kendine geliyor. Rodajdayken gayet normal karşıladım. Şu an rodaj bitti. Herhangi bir sıkıntım yok. Titreşim yine ideal. Debriyaj ve vites geçişleri olsun, fren performansı olsun, stok lastiklere rağmen viraj performansı olsun gayet memnunum. Birkaç küçük eksisi var. Mesela makinenin süspansiyonu bana sert geliyor. Bir de son hız ideal olmayan şartlarda 145 gördüm. İdeal rüzgâr ve yol şartlarında belki 150-155 görebilir. Ama kullanım amacımı ve makinenin artılarını düşününce gayet tatmin edici diyorum.

Süspansiyonu sevmeyen sadece ben miyim? Sizin son hız denemeniz nasıl sonuçlandı?
    Ben en çok 151 gördüm. Benim motorun titreşimi hiç değişmedi aldığım günle aynı

Motosikleti
    Cf moto NK 250
    Benim 1800 km oldu.bir sikinti yasamadim simdiye kadar.sadece ilk aldigimda suspansiyonlar daha sertti ama 1800 km boyunca suspansiyonlar yumusadi sanki.motosiklete oturunca ayaklik kolayca yere degiyor.ilk aldigim zamanlar hic degdigini hatirlamiyorum.havalarin isinmasi ilede alakali olabilir belkide bilemiyorum.2bin bakimda ayarlatacagim servise.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Ben iri çakıllı asfaltta, sırt çantası ve rüzgar alan bir yolda deneyebildim sadece. En çok 145 gördüm ama ideal hava ve yol koşullarında 150-155 aradı görür eminim. Titreşim olayı sanırım ben çok hassasım bu konuda. Titreşim artıyor dediğimde bile aslında bir çok motora göre yine aynı. Sağ elcikte hissediliyor daha çok. Rahatsız edici de değil. Sadece hiç titremesin istiyorum demek ki ��

Süspansiyon konusuna ayrıntı getireyim. Arkadaşlar, amortisör çok yumuşak. Katılıyorum, yaylanıyor makine. Düz yolda da bayağı konforlu. Kastettiğim şey hafif çukurda, engebede geri tepmesi sert. Direk hissediyorsun parke taşlarını vs. Mesela eski Honda'm da geçtiğim yolda hissettiğim çukur ile bunun hissettirdiği farklı. Bu daha sert tepiyor.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ben titreşimi sadece depoda hissediyorum oda motoru dizlikle kullandığım için depoyu saramıyorum. O yüzden onuda hissetmiyorum. Ancak sağ elcikte titreşim hissetmesemde sağ gidonda kesinlike titreşim var ayna görüntüsü bozuluyor. Motorla bir günde 400 km yolda yaptım ama hiç el uyuşması falan hissetmedim. Arkadaşta Honda cbr var titreşim koltuktaymış onu çok rhatsız ediyormuş Bizim motorda koltukta hiç titreşim yok mesela.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Ya sorma Kadı kızında kusur aramak gibi benimki. Makine beklentimin gayet üstünde çıktı. Nazar değmesin, gayet memnunum
    AudrioN bunu beğendi.

SavageGarden - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC750S
    çok enteresan
    bu markanın bi 650nk modeli var

ne başlığı açılmış
    ne doğru düzgün bi incelemesi var
    ne de forumda kullanan var, ne de yorum.

halbu ki youtube'da bakıyorum
    öve öve bitiremiyorlar
    lastikler metzeller
    abs sistemi harika diyorlar
    yeni ekran süper diyorlar
    karoser komple kawasaki diyorlar
    debriyaj ve fren sistemi bosch diyorlar (ya da sanırım debriyaja bosch diyorlar frene de çok iyi diyorlar)
    üstelik aletin şekli şemali güzel
    fiyat desen, ikinci el olup (yan düşmesi bile yoktur deyip aletin 8000 lralık trameri çıkar) hilesi hurdası olan bir mt07 yerine sıfır bir alet. 2 sene garantili.
    üstelik de alt vergi dilimine giren bi 650nk,

mantıklı değil mi?

yani sırf servisler aynı zamanda bisiklet tamircisi diye mi?
    ya da çin malı diye mi?
    bakıyorum (yukarıda saydığım) esas parçalara, e hiç birisi çin markası değil! üstelik gayet kabul görmüş markalar. yahu ben yaklaşık 3 senedir IRC marka lastiklerle tepiniyorum, hem de yamaha mt25'te!

burayı okudum, kafam karıştı valla.

ne yalan söyliyeyim niyetlenmiştim.

güzel de bir rengi var keratanın. füme turkuaz filan.

yok mu kullananan bi 650 nk?

(Kusura bakmayın buraya yazdım, dediğim gibi konu başlığı ble yok bu 'underrated' aletin)

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    650 nk Nın motor gücü ve torku 650cc ye göre düşük bence. 250 cc ye kadar gücü bir miktar göz ardı edebilirken o cc lerde güç öenmli

Millet bu motordan alıp da arkaya sepet taktıran oldu mu acaba? Çok mu çirkin durur.Aradığım tüm özellikler bu motorda... Bi de bajaj ns200 var tabi ancak benim servis bajaj bakmadığı için pek yanaşamıyorum. Yalnız motoru gösteriş için değil de ulaşım aracı olarak kullanacağım. Yani mutlaka bi sepet lazım olacak. Acaba nasıl durur diye merak ediyorum.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı mtfg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet bu motordan alıp da arkaya sepet taktıran oldu mu acaba? Çok mu çirkin durur.Aradığım tüm özellikler bu motorda... Bi de bajaj ns200 var tabi ancak benim servis bajaj bakmadığı için pek yanaşamıyorum. Yalnız motoru gösteriş için değil de ulaşım aracı olarak kullanacağım. Yani mutlaka bi sepet lazım olacak. Acaba nasıl durur diye merak ediyorum.

Sepet değilde kuyruk çantası taktım
    Gayet ise yarıyor. Tek problem motora inmek binmek zor oluyor. Geçmiş resimlere bakabilirsin.

yasinsert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF NK 250

Beypazarı Çayırhan gezisinden bir kare.

1200km deyim.
    Son yakıt hesaplamam 75 lirayla 350km gittim.
    Degerlendirmelerinizi okudum.
    Bunlara ek
    Aynalar çok yetersiz geliyo
    Aldığımdan beridir benzin göstergesi çalışmıyor.
    Muhtemelen şamandıra arızalı. Bakıma gittiğimde gösterip bilgi veririm sizlere de.
    Amortisör yumuşak değil bence.
    Daha önce de belirttiğim gibi 2016 Benelli Tnt 25 var onu da aktif kullanıyorum
    Onunla taşın üstünden geç hissedilmiyo
    Lastik Mitas onunda etkisi olabilir.
    Fakat viraj performansı 250nk 'nın çok altında. Arka amortisörler ayarlı, ayarları farklıdır diye düşünüyorum. Ama ön amortisörler 250nk 'nın çok daha sert.
    Bu da daha karakterli bir sürüş sunuyor.
    Stok lastikler ısınınca oldukça iyi.
    Yağmurda pek zorlamadım.
    Daha iyi bir lastik takımıyla bambaşka bir sürüş zevki yaşatacağını düşünüyorum.
    Kısacası ben memnunum.

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Bunu 3 hafta önce test ettim, üzerinden inmek istemedim. Bana göre fiyat/performans oranında rakipsiz bir motor. Artçı taşımak gibi bir derdi olmayanlar ve parası hazır olanlar hiç düşünmeden alsın derim. Kafaya takılacak bir titreşimi de yok.

Motosikleti
    CF NK 250

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Motoru 3200 km kullanıyorum halen baktıkça bakasım geliyor

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    2.000 km oldu. Gayet memnunum. Hiçbir sorun çıkarmadı şimdiye kadar. Kurban bayramından önce motoru büyütme planım var. Makine beklentimin o kadar üstünde çıktı ki gelirse CFMOTO 650 GT almayı düşünüyordum. Lakin gelmeyecek sanırım. Bu durumda Tracer 700 ya da NC750X DCT düşünüyorum.

Takoz ve diğer aksesuarlar Aliexpres'ten.

Motosikleti
    CF NK 250
    Göstergedeki fabrikasyon folyoyu sökmenizi tavsiye ederim. Daha sonra söküldüğünde güneşten ve ortam şartlarından iz bırakma ihtimali çok yüksek.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Alıntı yasinsert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Göstergedeki fabrikasyon folyoyu sökmenizi tavsiye ederim. Daha sonra söküldüğünde güneşten ve ortam şartlarından iz bırakma ihtimali çok yüksek.
    Haklısın; ama motor hep kapalı garajda olduğundan sökme gereği duymamıştım. Yakında satacağım hem, alan arkadaş söksün diye sökmüyordum.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı cot_grave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın; ama motor hep kapalı garajda olduğundan sökme gereği duymamıştım. Yakında satacağım hem, alan arkadaş söksün diye sökmüyordum.
    Motorun 2. el durumunu çok merak ediyorum. Sattığınız zaman bizide bilgilendirirseniz sevinirim.

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 67891018 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)