Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

CF Moto 250 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Dostlar merhaba

250 CLX in konusu yok sanırım muhabbet bu konu üzerinden mi dönüyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    nicknamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayaller Tracer 9 Gt, gerçekler Metro/Metrobüs
    Parçası yok deniyor cf için. Nk250'nin 2023 modeline bakarken okudum. Bilgi sahibi olanlar yanıtlayabilirse memnun olurum.
    cihanzkl bunu beğendi.

Gaahl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 nk 2018
    2019'dan beri ihtiyacım olan parçalar;

- arka teker rulmanı (kendim aldım değiştirttim parça vardı, beklemek istemedim)
    - ekran (ölü piksel oldu garantiye başvurdum, direk göndermediler ekranı istediler. Ben göndermedim km sıfırlanmasın ve beklemeyeyim diye)
    - arka süspansiyon (garantiden onaylandı, ertesi gün gidip değiştirttim)
    - tansiyoner (heryede var. orjinali bazı yerlerde bitmiş olabiliyor ama bulunur bi parça)
    - debriyaj teli (orjinalini aldım ve değiştim)
    - sarf malzemeler filtreler genelde bulunuyor, birçok yan sanayi parça da mevcut piyasada.
    - fren balataları (yan sanayi parçaları pek uyuşmuyor gördüğüm kadarıyla orijinalde de burada sorun var gibi. neyse ki motor kendinden frenli)
    - arka kaplin lastikleri de piyasada bulamadım, kenara koyacaktım.

Kısacası ben pek sorun yaşamadım yedek parçada.
    nicknamer bunu beğendi.

Merhaba 2023 kasaya eski kasa aksesuarları uygun mudur bilgisi olan var mı? Gp Kompozit sitesinde bazı ürünlerde 2018-2023 yazıyor bazılarında yazmıyor.

f0cus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto 250 CL-X
    Alıntı mesyen47 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2023 kasaya eski kasa aksesuarları uygun mudur bilgisi olan var mı? Gp Kompozit sitesinde bazı ürünlerde 2018-2023 yazıyor bazılarında yazmıyor.
    Yazmıyorsa %90 değildir, Gp Kompozit sistemsel olarak o konulara çok dikkat ediyor. Yine de net cevabı instagramdan sorun cevaplarlar

Bugün 2023 model Nk250 alayım dedim, yetkili satıcı motor var fakat karaborsa 30bin tl hava parası verirsen veririz diyorlar

2023 kasa için bu ekran koruyucu çerçeve nerden bulabilirim ?

Motosikleti
    CF Moto NK250
    Bugün İzmir Menemen'den 2023 model siyah oğluşumu aldım (:

Herkese bu keyfi yaşamasını temenni ederim.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı KROSNO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün İzmir Menemen'den 2023 model siyah oğluşumu aldım (:

Herkese bu keyfi yaşamasını temenni ederim.
    Hayırlı olsun, Allah kaza bela vermesin.

4Vale - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nk250
    Merhaba arkadaşlar motosikletim 15-16 bin km ye geldi. Zincir dişli komple değiştirmeyi düşünüyorum. Fiyat performans olarak hangi markayı tavsiye edersiniz ? Link paylaşımı sorun olmazsa paylaşırsanız sevinirim.

Bir de bizim motosikletlerin dişliler 14T - 40T ve alacağımız zincir 120 bakla olması gerekiyor değil mi ?

Selam millet 2022 250 nk kullanıcısıyım.motorum 8000 devire geldiğinde stop ediyor daha önceden bobindeğişmisti servise tekrar götürdüm motora hic bakmadan ezbere bobin değiştirdiler düzelmedi. Daha önce başına gelen yada Bi bilgisi olan var mı?

Motosikleti
    Bugün sipariş ettim. 2023 modelini. Yarın teslim almaya gideceğim.

Aksesuar alan varsa bir yanıtlasa ya.

Ayrıca ümraniye çekmeköy kadıköy yada üsküdarda iyi usta varsa bu modeli bilen bi yönlendirsin.
    Hayatımdaki en iyi sürüşü arıyorum. Yarım kask takıp kanayacağınıza, Full face kask takıp terleyin. En iyi motosiklet, sahip olduğunuzdur.

Motosikleti
    2023 modeli için sorularım:

1) Ekran koruyucu önerisi olan var mı? Jelatin değil. Çevresine kılıf gibi.

2) Takoz aldım ben, koruma demiri çok kaba geldi gözüme. Farkları neler bu ikisinin?

3) Çamurluk uzatma tavsiyesi verebilecek olan var mı hem ön hem arka - özellikle arka

4) Hangi marka modelin maneti bu motosiklete uyuyor? Elcik de düşünüyorum. Universal uyuyor mu ikisinde de? Mt25?

5) Lastik değiştirip en kalın model taktıran oldu mu? Görünüm değişiyor mu? Hangi marka model ne kadara aldınız ve nerden.

6) Aynalar konusunda supersport aynası takan var mı? Resim paylaşabilir misiniz?

7) Şeffaf tank pad kullanan var mı? Resim atarsanız süper olur. Bende almak isterim.

8) Yağmurda şeffaf branda gibi makinayı da görebileceğimiz bir çözüm var mı?

9) ön far için koruma jelatini var mı? Taş seker vs kırılmasın çizilmesin adına.

10) Akü sorunu yaşayan oldu mu?

11) Sürekli fan açma yazılım hatası denilmiş. Bu yazılımın güncellenmesi için nereye gitmek gerekiyor? Servis direk halleder mi? Ist Anadolu yakasında servisten memnun kalan varsa öneriye açığım. Ümraniye Üsküdar Kadıköy olur.

12) Kaliper koruma gördüm çokça. Bunun koruyuculuğu nedir? Gerçekten sizce gerekli mi?

13) Motosiklet sıcaktı bugun bayağı ben kullanırken düşük devir yüksek vites yaptım ama yine de sıcaktı. Sizlerde de durum böyle mi?

Motosikleti
    Gördüğüm kadarıyla nk250 konusunda pek yardımlaşma yok.

Facebook grupları dahil bu modeli çok tanımadıklarını düşünmeye başladım kullanıcılarının. Bu model nedir, anlatın deseler youtube videosuna kayıt olur ama dinamikleri ve limitleri pek bilen bilinçli kullanıcı yok gibi.

Cevap buldukça buraya yazmaya çalışırım.

MithatY06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto NK250
    2022 NK kullanıcısıyım ama ikimiz için de ortak olan alanlardan cevaplamaya çalıştım. Umarım bir nebze de olsa yardımcı olabilmişimdir.

1) İnstagramda NK250 Team diye bir sayfa var orada istediğiniz şekilde koruyucu olması lazım
    2) Koruma Demiri 3 noktadan bağlantı sağlıyor ama gp kompozit ve goggo'nun ürünlerinde kısa olduğu için çok da bir işe yaramıyor grenajlar yine hasar alıyor kendimde gp'ninkini kullanıyorum daha önce olduğu yerde düşürdüm takozlardan önce grenaj değdi. O yüzden demirle takozun çok bir farkını göremedim.
    3) Gp Kompozitin ön çamurluk uzatmasının gayet yeterli olduğunu duydum arka için bir fikrim yok ben çamurluğu söktüm.
    6) Supersport ayna hiç görmedim takan ama istediğinden alakasız olarak kendim gidon aynası kullanıyorum tavsiye ederim şık durduğunu düşünüyorum.
    10) Şu anda 8 bin kilometre oldu daha aküyle ilgili bir sıkıntı ben yaşamadım.
    11) Fan açmayla ilgili bir sürü servise gittim ama bana bir çözüm bulamadılar umarım sen bulursun.
    13) Hava rüzgarlı olmadıkça hep şehir içi uzun yol bile olsa sıcaklıyor motor su soğutmalı hissiyatını hala tam olarak ben de alamadım.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Motosikleti
    Alıntı MithatY06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2022 NK kullanıcısıyım ama ikimiz için de ortak olan alanlardan cevaplamaya çalıştım. Umarım bir nebze de olsa yardımcı olabilmişimdir.

1) İnstagramda NK250 Team diye bir sayfa var orada istediğiniz şekilde koruyucu olması lazım
    2) Koruma Demiri 3 noktadan bağlantı sağlıyor ama gp kompozit ve goggo'nun ürünlerinde kısa olduğu için çok da bir işe yaramıyor grenajlar yine hasar alıyor kendimde gp'ninkini kullanıyorum daha önce olduğu yerde düşürdüm takozlardan önce grenaj değdi. O yüzden demirle takozun çok bir farkını göremedim.
    3) Gp Kompozitin ön çamurluk uzatmasının gayet yeterli olduğunu duydum arka için bir fikrim yok ben çamurluğu söktüm.
    6) Supersport ayna hiç görmedim takan ama istediğinden alakasız olarak kendim gidon aynası kullanıyorum tavsiye ederim şık durduğunu düşünüyorum.
    10) Şu anda 8 bin kilometre oldu daha aküyle ilgili bir sıkıntı ben yaşamadım.
    11) Fan açmayla ilgili bir sürü servise gittim ama bana bir çözüm bulamadılar umarım sen bulursun.
    13) Hava rüzgarlı olmadıkça hep şehir içi uzun yol bile olsa sıcaklıyor motor su soğutmalı hissiyatını hala tam olarak ben de alamadım.
    Nk 250 team kullanıcı adı nedir araştırdım ama birşey listelenmedi.

MithatY06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CF Moto NK250
    İsimlerini değiştirmişler linki aşşağıya bırakıyorum. Öne çıkan hikayelerinde ekran koruyucu var.

https://instagram.com/cfmoto250nkoff...RlODBiNWFlZA==
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Motosikleti
    Alıntı MithatY06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsimlerini değiştirmişler linki aşşağıya bırakıyorum. Öne çıkan hikayelerinde ekran koruyucu var.

https://instagram.com/cfmoto250nkoff...RlODBiNWFlZA==
    servis yada usta öneriniz var mı peki?

2019 model 250nk motorum 2 aydır serviste. grenajlar zarar gordu kucuk bir kaza sonrası. sigortadan değişelim dedim ama parça yok diye serviste yatıyor motor. fabrikada bile parçası yok diyor servis. bakalım ne olacak.

tommygun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Er6F 2008
    Alıntı cihanzkl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2019 model 250nk motorum 2 aydır serviste. grenajlar zarar gordu kucuk bir kaza sonrası. sigortadan değişelim dedim ama parça yok diye serviste yatıyor motor. fabrikada bile parçası yok diyor servis. bakalım ne olacak.
    Onarılamayacak kadar kötü durumda mı?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)