Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 250 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı Harun Kurt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motordan yine ses geldi bir vuruntu var eksantrik yerinden usta motoru tamamen indirip fabrikaya gönderecek bakalım neler olacak... Tavsiyesi olan varsa dinlemeyi çok isterim..
    Bu vuruntu nasıl birşey tarif eder misin ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bostayken gaza bastigimda yada giderken tak tak diye vuruyor... İlk bastada vardı tansiyoner değişti düzeldi tekrar yapmaya başladı. Daha makine 3000 km de .. fabrikaya mesaj felan atsam mı bilemiyorum.. şikayet olarak.

karacaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cf 250 nk
    Bostayken gaza bastigimda yada giderken tak tak diye vuruyor... İlk bastada vardı tansiyoner değişti düzeldi tekrar yapmaya başladı. Daha makine 3000 km de .. fabrikaya mesaj felan atsam mı bilemiyorum.. şikayet olarak.
    gidişat nedir ve yetkili bayiye verdiniz değil mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:04 ----------

https://www.youtube.com/watch?v=kCY73oq_zp4 burda detaylı bir şekilde anlatmaya çalıştım kullanıcıların eminim aklında soru işareti varsa veya almak isteyenlerin yanıt bulacaktır kalite için kusura bakmayın iyi seyirler
    Son Bir Viraj Daha

Vallahi servise verdim usta birşey bulamadı ) Fabrikayı aramış onlarda birşey söyleyememiş. En sonunda krank mili ile ilgili bir müşteri dede buna benzer bir sıkıntı olduğunu söylemişler. Krank mili fabrikaya gitti haber bekliyorum. Ama bu saatten sonra kalemini kırdım bu motorun.. ilk iş satacağım.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Vallahi servise verdim usta birşey bulamadı ) Fabrikayı aramış onlarda birşey söyleyememiş. En sonunda krank mili ile ilgili bir müşteri dede buna benzer bir sıkıntı olduğunu söylemişler. Krank mili fabrikaya gitti haber bekliyorum. Ama bu saatten sonra kalemini kırdım bu motorun.. ilk iş satacağım.
    Krank mili fabrikaya gitti ne demek ? Müşteri birde onu mu bekleyecek? Gerekirse sandık.motor takip sizi mağdur etmemeleri lazımdı. Haklısınız.
    Thesinner83 bunu beğendi.

xsinanx28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125
    Selamün aleyküm arkadaşlar on fren balatası değişecek öneriniz varmı arkadaşlar ne alalım

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı xsinanx28 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamün aleyküm arkadaşlar on fren balatası değişecek öneriniz varmı arkadaşlar ne alalım
    Ben Ankara'da yiba çarşısından aldım. Arka envayi çeşit balata var. Ama ön için orjinal vardı sadece. 90 TL idi

xsinanx28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cb 125
    150 TL istiyorlar orijinal balatadan sen nezaman almıştın

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    2 ay olmuştur

ersinkecis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 model Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı yasinsert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cotgrave teşekkür ederim paylaşımın için.

akgökhan eğer ankarada 3. bir siyah yoksa geçen pazar samsun yolunda gördüm sizi sizden de bekliyoruz rodaj bakım ve servis detaylarını.

siyah iyidir fakat yakından kılcal çizikler keşke griyi alsaydım dedirtiyor, siyah rengi koruması gerçekten çok zor.
    siyahlara ben de katıldım. 2021 model.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

Arkadaşlar motordan yine ses geldi bir vuruntu var eksantrik yerinden usta motoru tamamen indirip fabrikaya gönderecek bakalım neler olacak... Tavsiyesi olan varsa dinlemeyi çok isterim..
    egzantrik gergi yayından dolayı bunlarda buna benzer bir kronik sıkıntı olduğunu biliyorum ama nasıl bir ses çıkartıyor bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatlar yakın ancak elma armut kadar fark var. CF'de vergi indirimini yansıtırsa aynı fiyata gelecekler. PCX her şeye yetmez ama konforludur şehir içinde, kışın vs. Ancak CF ile kimse yanlış anlamasın ama 250cc bir motosiklet ile insan herşeyi yapabilir ufak düzenlemelerle. Bir motosiklet 120 ile sabit hızla gidebiliyorsa yormadan her işe uyar. Burada tercih sürün alanı, konfor tercihi ve marka takıntısıdır bana göre.
    ben geçen hafta Antalya Yetimoğlu motordan 26999 TL ye aldım. 2021 model CF Moto 250 NK

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

Alıntı BloodyBaron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mrb. ben 2021 modelini satın aldım, kullanıyorum şu anda 132 km de.

2020 ve 2021 model 250NK'lar arasındaki benim bulabildiğim 7 fark:
    1. Arka fren diski 2021 modelde daha kalın.
    2. Arka fren diski 2021 modelde daha az delikli.
    3. Arka teker maşası 2020'deki gibi boru profil değil, 2021'de yekpare döküm.
    4. Jantlar artık 5 kollu değil, 2021 modelde 10 kollu.
    5. Plakalıkta pozitif revizyon mevcut.
    6. 2020 model için üretilen GP Kompozit koruma demiri 2021'e uymadı, çünkü vida deliklerinin merkezlerinde de yarım cm ile 1-2cm civarında değişiklikler yapılmış. GP Kompozit yetkililerinin dediğine göre kastırarak takılabiliyormuş. (Ben normal yoldan takamadım, kastırmak ta şasiye veya motor bloğuna ekstra bir gerginlik verir gibi geliyor. Sanayide delikleri kendim merkezleteceğim gibi)
    7. 2020 modelde bagajı anahtarla açtığınızda ön sele açılıyor iple çekip arka seleyi açıyorsunuz. oysa 2021 modelde anahtarı çevirdiğinizde arka sele açılıyor. muhtemelen de arka sele altından ön sele açılıyordur. (bunu ben henüz başaramadım arka sele altında ön seleyi açacak bir şey bulamadım. klavuz da 2020 modele ait olduğu için pek işe yaramadı maalesef)

bu arkadaşın yazdıklarına ek olarak ben servisi aradım arka sele altında bir alyan vida ile ön selenin kilitlendiğini söyledi. onu çevirip açınca ön sele bırakıyormuş. bu pek hoş olmamış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

Alıntı Green Arrow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar selam, Aralık-Ocak teslim diye belirttikleri güncellenmiş olan 2021 modeller ( bazıları 2020 tescil olacak üretim tarihinden ötürü ) hakkında bilgisi olan var mıdır ? Görünen arka maşanın, ön-arka jantların değiştiği. Bunun dışında bir durum var mı? Ne global site de ne de yurtdışında adam akıllı veri yok.
    önceki cevap sizeydi. yanlış olmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

Alıntı karacaa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    formu canlandıralım yahu nerelerdesiniz?
    ben daha yeni katıldım aranıza. eski Bajaj Vikrant V15 i sattım. sıfır 250 NK aldım. bakalım neler yaşayacağız.
    ilk yaşadığım sorunu da yazayım hatta. kronik dediler servisten:
    sabah marşa basınca alet çalışmıyor. ama hava da -5 ile -10 derece arası. bu sabah -10 idi Ankara'da. geceden -19 falandı.
    neyse. marşa bastım tak tak tak tak tak diye ses geliyor alt aşağıdan. motor çalışmıyor. gösterge falan var ama. sanki aküde sıkıntı yok gibi.
    servisi aradım dedim böyle bir sorun var nedir bu diye. bana bu kronik sorunu dedi. ama çaresi çok basit gelirseniz göstereyim,
    motorda bir yer var orayı tornavida gibi bir şeyle kısa devre edince sorun düzeliyor marş ile çalışıyor dedi. (henüz gidemedim servise. 300km olunca zaten mecburen gidecegim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

Vallahi uyuz oldum bu makineye iyice.. Sorun pistonlar da değil hamdolsun. Fakat eksantrik zinciri sürekli ses yapıyor. Eksantrik tansiyonu değiştirildi 300-400 km sonra tekrar yaptı. Şimdi usta yine sıktı zinciri ama 50 km olmadan yine ses yapmaya başladı. Bostayken gazı açtığımda yada giderken tak tak diye ses veriyor. Cf moto kısmında ne yapabilirim acaba ayıplı ürün olarak sayarlar mı bilemiyorum.. bin kere pişman oldum Yamaha almadığıma..
    bu tak tak sesi az önce bahsettiğim şeyden kaynaklı olabilir mi? bilemedim. bir sorun isterseniz Ankara'daki servisi arayıp. Sancak Mah'ndeki servisi. bana orası demişti bunun çözümünü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yukarıdaki arkadaşa geçmiş olsun.bende ön teker bilyasi dağıldı. Ayrıca hız sensörü bozuldu. Sensör garantiden yapıldı ama bilya için 100 TL verdim.
    bu çin bilyaları da kronik sorunlarından biriymiş aslında. izmirdeki motomania kendi kanalında bahsetmişti bundan. alman rulmanı taktırın demişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Alıntı Gaahl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun Harun hocam. Güncellemeni bekliyoruz.

Akünün bitmesi (kolay çözümlü)
    Plakalık düşmesi (kolay çözümlü)
    Peg lastiği düşmesi (kolay çözümlü)
    Arka süspansiyon sorunları
    Tekerlek rulman sorunları (kolay çözümlü)
    Egsoz sorunları
    Ekranın su geçirmesi
    Farın buğu yapması
    Egzantrik tansiyonerinin bozulması (gördüğüm kadarıyla 2 kişinin başına gelmiş)

Motosikleti aldığımdan beri bu forumda facebook gruplarında whatsapp gruplarında karşıma çıkan tüm sıkıntıları yaygından nadire sıraladım. Benim başıma sadece rulman sorunu geldi. Sizin de eklemek istediğiniz varsa yazın bi kronik sıkıntı listesi hazırlayalım.
    Bilinen kronik sorunlar ve eski kullanıcılardan, uzmanlardan tavsiyeler:
    1. aynalar gevşiyor. (çözüm: loctite'layıp sıkın)
    2. dynamit marka aküyü değiştirin, aksi halde enjeksiyon sistemi ve elektronik sistemler zarar görebiliyor. (çözüm: yuasa veya varta takın)
    3. su sıyırıcı vidaları gevşeyip düşebiliyor. (çözüm: loctite'layıp sıkın)
    4. ayak peglerinin lastikleri düşebiliyor. (çözüm: soğuk silikon + siyah cırt kelepçe)
    5. tekerlek rulmanlarında sorun çıkıyor. (çözüm: alman/ispanyol rulmanlarla değiştirin)
    6. egzozu alttan vurunca içinde dağılmalar vs. olabiliyor. (çözüm: dikkat edin, vurmayın)
    7. egzoz muhafaza vidaları düşüyor. (çözüm: loctite'layıp sıkın)
    8. zincir muhafazanın vidaları düşüyor. (çözüm: loctite'layıp sıkın)
    9. ekrana su kaçıp arızalanabiliyor. (çözüm: yıkarken kesinlikle poşet geçirin, tazyikli su tutmayın)
    10. tansiyonerden (egzantrik yayı) kaynaklı ekzantrik sesi çıkabiliyor. (çözüm: yayı değiştirin)
    11. cst marka nylon lastiklerin ıslakta yol tutuşu kötü. (çözüm: pirelli, michelin veya anlas alın)
    12. uyarı: yedek parçaları pahalı. fakat yine de ktm parçalarının 3'te 1'i fiyatına.
    13. öneri: mutlaka koruma takozu/demiri yaptırın/alın/taktırın. (ben gp compozit'in 2'lisini aldım)
    14. uyarı: teker, yanlama vs. yapılacak motor değil. masraf açar.
    15. 140/60/17 ebadındaki arka lastik zor bulunuyor. (çözüm: genelde 140/70/17 kullanıyorlar. *bu konuya en altta detaylı olarak değindim. okumanızı öneririm*)
    16. ön çamurluk biraz kısa, radyatöre çamur atabiliyor. (çözüm: çamurluk uzatma aparatı takılmalı)
    17. nadiren bazı motorlarda kontak bozulabiliyor. (çözüm: kontağı zorlamayın)
    18. siyah renkli egzoz boyası kalitesiz, egzoz yüksek sıcaklıklarda çalıştığı için zaman içinde paslanma yapabiliyor. (çözüm: motip marka 690 dereceye dayanıklı mat siyah egzoz boyası ile boyayın)
    19. plaka sık sık düşüyor. (çözüm: 2021 de plakalıkta revizyon yapıldı fakat yine de soğuk silikonlayın ve/veya metal çerçeveli plakalık kullanın)
    20. unutmayın: vida, civata ve somunlarda mavi renkli loctite 243 kullanılır!
    21. branda kullanın: https://www.akakce.com/arama/?q=cf+m...+nk+branda&s=2
    22. aksesuarlar için: https://www.**********.com/kategori/nk-250
    23. ben bu kronik sorunları bilerek aldım. diğer motorlarda da bunlardan daha beter kronik sorunlar mevcut. o yüzden dar bir çerçeveden değil de geniş kapsamlı olarak, büyük resme bakmak gerek.

şuradan alıntıdır:
    https://tuzlusumotorcusu.blogspot.co...k-merhaba.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

Alıntı Gaahl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha dün benim 250 nk nın da arka teker rulmanı değişti. umarım bende de sizdeki gibi sorun tekrar etmez. arka jantı değiştirmek zorundalar bence çok endişe etmeyin yapacaklardır.

sistemsel nasıl bir hata olabilir rulmana zarar veriyor anlamadım bu arada doğru düzgün cevap verseler bari.
    sanırım çin malı dandik bir rulman kullanmışlar. alman veya ispanyol rulman ile değiştirince sorun tekrar etmiyor deniliyor.
    Thesinner83, Green Arrow ve zazenya bunu beğendiler.
    https://ersinkecis.blogspot.com

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı ersinkecis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyahlara ben de katıldım. 2021 model.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:50 ----------

egzantrik gergi yayından dolayı bunlarda buna benzer bir kronik sıkıntı olduğunu biliyorum ama nasıl bir ses çıkartıyor bilmiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

ben geçen hafta Antalya Yetimoğlu motordan 26999 TL ye aldım. 2021 model CF Moto 250 NK

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:02 ----------

mrb. ben 2021 modelini satın aldım, kullanıyorum şu anda 132 km de.

2020 ve 2021 model 250NK'lar arasındaki benim bulabildiğim 7 fark:
    1. Arka fren diski 2021 modelde daha kalın.
    2. Arka fren diski 2021 modelde daha az delikli.
    3. Arka teker maşası 2020'deki gibi boru profil değil, 2021'de yekpare döküm.
    4. Jantlar artık 5 kollu değil, 2021 modelde 10 kollu.
    5. Plakalıkta pozitif revizyon mevcut.
    6. 2020 model için üretilen GP Kompozit koruma demiri 2021'e uymadı, çünkü vida deliklerinin merkezlerinde de yarım cm ile 1-2cm civarında değişiklikler yapılmış. GP Kompozit yetkililerinin dediğine göre kastırarak takılabiliyormuş. (Ben normal yoldan takamadım, kastırmak ta şasiye veya motor bloğuna ekstra bir gerginlik verir gibi geliyor. Sanayide delikleri kendim merkezleteceğim gibi)
    7. 2020 modelde bagajı anahtarla açtığınızda ön sele açılıyor iple çekip arka seleyi açıyorsunuz. oysa 2021 modelde anahtarı çevirdiğinizde arka sele açılıyor. muhtemelen de arka sele altından ön sele açılıyordur. (bunu ben henüz başaramadım arka sele altında ön seleyi açacak bir şey bulamadım. klavuz da 2020 modele ait olduğu için pek işe yaramadı maalesef)

bu arkadaşın yazdıklarına ek olarak ben servisi aradım arka sele altında bir alyan vida ile ön selenin kilitlendiğini söyledi. onu çevirip açınca ön sele bırakıyormuş. bu pek hoş olmamış.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:05 ----------

önceki cevap sizeydi. yanlış olmuş.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

ben daha yeni katıldım aranıza. eski Bajaj Vikrant V15 i sattım. sıfır 250 NK aldım. bakalım neler yaşayacağız.
    ilk yaşadığım sorunu da yazayım hatta. kronik dediler servisten:
    sabah marşa basınca alet çalışmıyor. ama hava da -5 ile -10 derece arası. bu sabah -10 idi Ankara'da. geceden -19 falandı.
    neyse. marşa bastım tak tak tak tak tak diye ses geliyor alt aşağıdan. motor çalışmıyor. gösterge falan var ama. sanki aküde sıkıntı yok gibi.
    servisi aradım dedim böyle bir sorun var nedir bu diye. bana bu kronik sorunu dedi. ama çaresi çok basit gelirseniz göstereyim,
    motorda bir yer var orayı tornavida gibi bir şeyle kısa devre edince sorun düzeliyor marş ile çalışıyor dedi. (henüz gidemedim servise. 300km olunca zaten mecburen gidecegim)

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

bu tak tak sesi az önce bahsettiğim şeyden kaynaklı olabilir mi? bilemedim. bir sorun isterseniz Ankara'daki servisi arayıp. Sancak Mah'ndeki servisi. bana orası demişti bunun çözümünü.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:13 ----------

bu çin bilyaları da kronik sorunlarından biriymiş aslında. izmirdeki motomania kendi kanalında bahsetmişti bundan. alman rulmanı taktırın demişti.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

Bilinen kronik sorunlar ve eski kullanıcılardan, uzmanlardan tavsiyeler:
    1. aynalar gevşiyor. (çözüm: loctite'layıp sıkın)
    2. dynamit marka aküyü değiştirin, aksi halde enjeksiyon sistemi ve elektronik sistemler zarar görebiliyor. (çözüm: yuasa veya varta takın)
    3. su sıyırıcı vidaları gevşeyip düşebiliyor. (çözüm: loctite'layıp sıkın)
    4. ayak peglerinin lastikleri düşebiliyor. (çözüm: soğuk silikon + siyah cırt kelepçe)
    5. tekerlek rulmanlarında sorun çıkıyor. (çözüm: alman/ispanyol rulmanlarla değiştirin)
    6. egzozu alttan vurunca içinde dağılmalar vs. olabiliyor. (çözüm: dikkat edin, vurmayın)
    7. egzoz muhafaza vidaları düşüyor. (çözüm: loctite'layıp sıkın)
    8. zincir muhafazanın vidaları düşüyor. (çözüm: loctite'layıp sıkın)
    9. ekrana su kaçıp arızalanabiliyor. (çözüm: yıkarken kesinlikle poşet geçirin, tazyikli su tutmayın)
    10. tansiyonerden (egzantrik yayı) kaynaklı ekzantrik sesi çıkabiliyor. (çözüm: yayı değiştirin)
    11. cst marka nylon lastiklerin ıslakta yol tutuşu kötü. (çözüm: pirelli, michelin veya anlas alın)
    12. uyarı: yedek parçaları pahalı. fakat yine de ktm parçalarının 3'te 1'i fiyatına.
    13. öneri: mutlaka koruma takozu/demiri yaptırın/alın/taktırın. (ben gp compozit'in 2'lisini aldım)
    14. uyarı: teker, yanlama vs. yapılacak motor değil. masraf açar.
    15. 140/60/17 ebadındaki arka lastik zor bulunuyor. (çözüm: genelde 140/70/17 kullanıyorlar. *bu konuya en altta detaylı olarak değindim. okumanızı öneririm*)
    16. ön çamurluk biraz kısa, radyatöre çamur atabiliyor. (çözüm: çamurluk uzatma aparatı takılmalı)
    17. nadiren bazı motorlarda kontak bozulabiliyor. (çözüm: kontağı zorlamayın)
    18. siyah renkli egzoz boyası kalitesiz, egzoz yüksek sıcaklıklarda çalıştığı için zaman içinde paslanma yapabiliyor. (çözüm: motip marka 690 dereceye dayanıklı mat siyah egzoz boyası ile boyayın)
    19. plaka sık sık düşüyor. (çözüm: 2021 de plakalıkta revizyon yapıldı fakat yine de soğuk silikonlayın ve/veya metal çerçeveli plakalık kullanın)
    20. unutmayın: vida, civata ve somunlarda mavi renkli loctite 243 kullanılır!
    21. branda kullanın: https://www.akakce.com/arama/?q=cf+m...+nk+branda&s=2
    22. aksesuarlar için: https://www.**********.com/kategori/nk-250
    23. ben bu kronik sorunları bilerek aldım. diğer motorlarda da bunlardan daha beter kronik sorunlar mevcut. o yüzden dar bir çerçeveden değil de geniş kapsamlı olarak, büyük resme bakmak gerek.

şuradan alıntıdır:
    https://tuzlusumotorcusu.blogspot.co...k-merhaba.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:17 ----------

sanırım çin malı dandik bir rulman kullanmışlar. alman veya ispanyol rulman ile değiştirince sorun tekrar etmiyor deniliyor.
    klasik çin işte. hala ve hala üretim proseslerindeki hassasiyet yeteri kadar iyi olmadığı için civatalar gevşiyor.

titreşim makinesi tvs apache'de bile ben düşen vida ne duydum ne gördüm.

potansiyel rakibi bajaj'da da düşen gevşeyen civata yok. alayı fabrikadan loctite ile geliyor.

rulman konusuna gelince adamlar ülkesinde ne üretiyorsa onu takıyorlar. bugün jant rulmanında sorun çıkardan yarın şanzımandaki rulmanlarda da sorun çıkartır. motorun içinde de farklı kalitede rulman olduğunu sanmıyorum.

ersinkecis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2020 model Bajaj Dominar 400 UG
    Alıntı ulkerhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    klasik çin işte. hala ve hala üretim proseslerindeki hassasiyet yeteri kadar iyi olmadığı için civatalar gevşiyor.

titreşim makinesi tvs apache'de bile ben düşen vida ne duydum ne gördüm.

potansiyel rakibi bajaj'da da düşen gevşeyen civata yok. alayı fabrikadan loctite ile geliyor.

rulman konusuna gelince adamlar ülkesinde ne üretiyorsa onu takıyorlar. bugün jant rulmanında sorun çıkardan yarın şanzımandaki rulmanlarda da sorun çıkartır. motorun içinde de farklı kalitede rulman olduğunu sanmıyorum.
    doğrudur hocam.
    bosch enjeksiyon, continental abs ve j.juan fren sistemi de çin malı muhtemelen.
    gerçi biz alman, alman, ispanyol diye biliyoruz ama yanılıyor da olabiliriz.
    ktm ile ortaklık imzaladıklarını da hatırlamak lazım. bu saatten sonra üretilen sürümler
    ktm kalitesine daha yakın olacaktır. "fiyat dengesi" denen şey öyle bir şey ki kendiliğinden oluşuyor.
    önceki mesajda yazdığım kronik sorunların hepsini toplasanız en fazla 300-500 TL ye halledilecek şeyler.
    adamlar cimrilik edip fabrikada yapmamış ona hak veririm. ama "bu paraya kendi sınıfında bundan iyi motor yok"
    bunu rahatlıkla söyleyebilirim. ben kolay kazanmıyorum. o yüzden kılı kırk yararak araştırıp aldım.
    62bin liram olsa duke390 alacaktım, 50bin liram olsa mt25 alacaktım, ama 27bin liram vardı bunu aldım.
    bu fiyat performans dengesini yakalayan benim gözden kaçırdığım bir marka model varsa söyleyin bilelim lütfen?
    Thesinner83 bunu beğendi.
    https://ersinkecis.blogspot.com

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    doğrudur hocam.
    bosch enjeksiyon, continental abs ve j.juan fren sistemi de çin malı muhtemelen.
    gerçi biz alman, alman, ispanyol diye biliyoruz ama yanılıyor da olabiliriz.
    ktm ile ortaklık imzaladıklarını da hatırlamak lazım. bu saatten sonra üretilen sürümler
    ktm kalitesine daha yakın olacaktır. "fiyat dengesi" denen şey öyle bir şey ki kendiliğinden oluşuyor.
    önceki mesajda yazdığım kronik sorunların hepsini toplasanız en fazla 300-500 TL ye halledilecek şeyler.
    adamlar cimrilik edip fabrikada yapmamış ona hak veririm. ama "bu paraya kendi sınıfında bundan iyi motor yok"
    bunu rahatlıkla söyleyebilirim. ben kolay kazanmıyorum. o yüzden kılı kırk yararak araştırıp aldım.
    62bin liram olsa duke390 alacaktım, 50bin liram olsa mt25 alacaktım, ama 27bin liram vardı bunu aldım.
    bu fiyat performans dengesini yakalayan benim gözden kaçırdığım bir marka model varsa söyleyin bilelim lütfen?
    frenler evet çok iyi. fakat bosch enjeksiyon, continental abs seçim değil zorunluluk. çin hala o kısmı becerebilmiş değil.
    çinli rks/kuba'da bile alman delphi enjeksiyon var.

ktm ile olan ortaklık çok ilginç. ktm'nin %49 sahibi bajaj.
    hadi ktm ile %50 ortak üretim anlaşması yapmış olsun cf moto,
    bu durumda bajaj ile de mi ortak olacak?

param olsa ben de vstrom çözerim kendime

Arkadaşlar fabrika dönüş yapmış ve krank milinde hata varmış.. büyük ihtimal bu hata fabrikasyon hatası.. fabrika yeni krankı göndermiş.. şimdi benim sorum şu: sandık motor için baskı yapmalımıyım , sonuç alirmiyim nasıl bir yol cizmeliyim..

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Arkadaşlar fabrika dönüş yapmış ve krank milinde hata varmış.. büyük ihtimal bu hata fabrikasyon hatası.. fabrika yeni krankı göndermiş.. şimdi benim sorum şu: sandık motor için baskı yapmalımıyım , sonuç alirmiyim nasıl bir yol cizmeliyim..
    Problemli.krank mili diğer parçalarada zarar vermiş olabilir. Bence sandık.motora bastırın.

emenyasin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lifan KP150
    fakat bosch enjeksiyon, continental abs seçim değil zorunluluk. çin hala o kısmı becerebilmiş değil.
    Neden zorunlu, anlayamadım?

ahmetdereli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Bütün yıl üretimlerde anahtar arka seleyi açıyor sadece. Ön sele vida sökülerek açılıyor. Bizim ülkeye bu şekilde geliyor maalesef. UMA o şekilde ürettiriyormuş galiba. Kılavuzu direkt çevirmişler. O yüzden yanlış anlatıyor.
    ersinkecis bunu beğendi.

Motosikleti
    Belirtmek İstemiyor
    Alıntı emenyasin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Neden zorunlu, anlayamadım?
    alternatifi yok. çin malı çakması yok işte yani.

motosiklet için enjeksiyon üreten hepi topu 3-4 fabira var.

delphi, bosch, dellorto, keihin.

Motosikleti
    MT25 2016
    ktm ile ortaklığı yok o noktayı düzeltmek lazım. sadece çinde ktmnin distribütörlüğünü üstleniyorlar.
    ersinkecis bunu beğendi.

Motosikleti
    Cfmoto 250NK
    Herkese merhaba, BSLİ-03 akü bizim makinelere uygun mu?

REKLAM ALANI
30. sayfa BirinciBirinci ... 20282930313240 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)