Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

CF Moto 250 NK Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Olabilir bir şey diyemem ama bunu da teknik özelliklerine önceden bakıp söyleyebilirdi. İncelemedeki yorum biraz "Motor falanca BG ama bana tam öyle değil gibi geldi" yorumuna benzemiş. Böyle yorumları da var o arkadaşın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    whitedeamon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MTT Y2K
    Selamlar.Bu motorun bakım aralıklarını kaç km'de yaptırdınız.Burda birkaç kişinin fikrini almak istiyorum çünkü kitapçıkla serbis aynı fikirde değil kullanıcıları bu konuda ne yapmış merak ediyorum.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Ben hem 300 de hemde 1000 de yaptırdım. Bundan sonra her 5 binde bir gideceğim. Zaten ona göre bakım tablosu var. Bu arada cf moto yp sitesinde bazı parçalara baktım https://www.cfmotoyp.com/tr/GOSTERGE-PANELI/c/C0017025?menu1=13&menu2=102&menu3=C0017&menu4=C001 7025 gösterge 4bin tl.

cot_grave - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Arkadaşlar, bugün motorun elektrik tesisatıyla ilgili bazı eklemeler yaparken fark ettim, sizi de uyarmak istedim. Özellikle grenaj, ön-arka çamurluk ve arka teker su sıyırıcının vidaları gevşemişti. Özellikle su sıyırıcının bir vidası düşmek üzereymiş. Siz de elinize alın bir alyan takımı, özellikle plastik aksamların vidalarını bi' kontrol edin. Ama hakkını vereyim: Şase, disk, motor bloğu, egzoz gibi hayati parçaların herhangi birinde asla bir gevşeme yoktu.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alıntı cot_grave adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, bugün motorun elektrik tesisatıyla ilgili bazı eklemeler yaparken fark ettim, sizi de uyarmak istedim. Özellikle grenaj, ön-arka çamurluk ve arka teker su sıyırıcının vidaları gevşemişti. Özellikle su sıyırıcının bir vidası düşmek üzereymiş. Siz de elinize alın bir alyan takımı, özellikle plastik aksamların vidalarını bi' kontrol edin. Ama hakkını vereyim: Şase, disk, motor bloğu, egzoz gibi hayati parçaların herhangi birinde asla bir gevşeme yoktu.
    Benim motorun 2 kere arıza ışığı yandı 1 gün sonra söndü. Şimdi gene yandı tam servis zamanı gösterdim alet yok diye bakamadı. Aynı sorunla karşılaşan oldu mu ?

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Alıntı akgokhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorun 2 kere arıza ışığı yandı 1 gün sonra söndü. Şimdi gene yandı tam servis zamanı gösterdim alet yok diye bakamadı. Aynı sorunla karşılaşan oldu mu ?
    Hayır, bende hiç arıza ışığı yanmadı şimdiye kadar. İhmal etmeyiniz. Mutlaka arızayı tespit ediniz. Ayrıca UMA servisinde arıza tespit cihazının olmayışı çok acaip. Ama bu durumu halletmenin, yani arıza kodunu öğrenmenin, bir yolu var: Kontak 10 kez hızlıca açılıp kapatılıyor, ve sonra değerler okunuyordu. Birçok motosiklette çalışan bir uygulama. Detayları araştırıp öğrenebilirsiniz. Ben tam hatırlamıyorum.

Hayır, bende hiç arıza ışığı yanmadı şimdiye kadar. İhmal etmeyiniz. Mutlaka arızayı tespit ediniz. Ayrıca UMA servisinde arıza tespit cihazının olmayışı çok acaip. Ama bu durumu halletmenin, yani arıza kodunu öğrenmenin, bir yolu var: Kontak 10 kez hızlıca açılıp kapatılıyor, ve sonra değerler okunuyordu. Birçok motosiklette çalışan bir uygulama. Detayları araştırıp öğrenebilirsiniz. Ben tam hatırlamıyorum.
    Bu motorsikleti almak ile almamak arasında çok kaldım.

Motosikleti
    Cf Moto 250 nk
    Alet gelince usta haber verecek. 2 kere yandı söndü muhtemelen gene sönecek.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Alıntı Denizhanasu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorsikleti almak ile almamak arasında çok kaldım.
    Hocam, genel itibariyle çok memnunum makineden. Öyleki ağustos-eylül gibi makineyi büyütmeyi düşünüyorum ve yine CFMOTO ilk tercihim olabilir. Malzeme kalitesi, işçilik güzel. Geçen gün MT25 ile makinemi yan yana görünce isabetsiz bir karar vermediğimden emin oldum. Yine de tercih sizin. Alternatifler 200-250 cc bandında çok. İyi değerlendirin derim. İhtiyaçlarınızı doğru belirleyin derim.

Hocam, genel itibariyle çok memnunum makineden. Öyleki ağustos-eylül gibi makineyi büyütmeyi düşünüyorum ve yine CFMOTO ilk tercihim olabilir. Malzeme kalitesi, işçilik güzel. Geçen gün MT25 ile makinemi yan yana görünce isabetsiz bir karar vermediğimden emin oldum. Yine de tercih sizin. Alternatifler 200-250 cc bandında çok. İyi değerlendirin derim. İhtiyaçlarınızı doğru belirleyin derim.
    Yani şuan aklımda 3 motorsiklet var bajaj pulsar ns 200,CF moto 250 nk,Yamaha nmax 155 hepsini sifir dusunuyorum,ama biraz fazla düşünüyorum 😀

Herkese merhaba. Bende pazar günü almayı düşünüyorum. Aynı gün alıp sürerek eve getireceğim. Ekipmanlarımı tamamladım ama bilen arkadaşlara sormak istediğim birkaç sorum var;
    Pazar günü alıp plaka, sigorta gibi işleri pazartesi halletmeyi planlıyorum. Bu tip resmi işlemler için sırasıyla neler yapmam gerekiyor? (Fiyatlarını bilen yazarsa çok iyi olur.)
    Aksesuar konusu sıkıntılı. Koruma demiri ve kaldırma aparatı olarak ne tavsiye edersiniz? Bir arkadaş 350 TL ye almış ama bu fiyat benim için çok fazla.
    Nakit almayı düşünüyorum. İstanbul'da yaşıyorum. En çok liste fiyatı üzerinden bin lira indirim yapan yer buldum. Denildiği gibi onyedi bin liraya satışı olan yer var mı? Bütçeyi ucu ucuna yetireceğim.

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Alıntı Contural adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba. Bende pazar günü almayı düşünüyorum. Aynı gün alıp sürerek eve getireceğim. Ekipmanlarımı tamamladım ama bilen arkadaşlara sormak istediğim birkaç sorum var;
    Pazar günü alıp plaka, sigorta gibi işleri pazartesi halletmeyi planlıyorum. Bu tip resmi işlemler için sırasıyla neler yapmam gerekiyor? (Fiyatlarını bilen yazarsa çok iyi olur.)
    Aksesuar konusu sıkıntılı. Koruma demiri ve kaldırma aparatı olarak ne tavsiye edersiniz? Bir arkadaş 350 TL ye almış ama bu fiyat benim için çok fazla.
    Nakit almayı düşünüyorum. İstanbul'da yaşıyorum. En çok liste fiyatı üzerinden bin lira indirim yapan yer buldum. Denildiği gibi onyedi bin liraya satışı olan yer var mı? Bütçeyi ucu ucuna yetireceğim.
    17.500 gayet iyi fiyat hocam. Koruma takozunu 350 TL'ye AliExpress'ten alan benim. Yüklediğim görsellerde mevcut. Pahalı diye düşünmeyin. Marka uyumlu koruma takozları normalde çok daha pahalı. Şimdi Dolar kurundan dolayı fiyatı 390'a yaklaştı gerçi. Siz tornacılardan 150-200 TL arası yaptırabilirsiniz.

Resmi işlemler için bir gününüzü tamamen ayırmanız gerekiyor. Önce bayiden faturayı alıp sigortayı yaptırıyorsunuz. Sonra noterde ruhsat çıkıyor. Plaka noterde belli oluyor. Tekrar sigortacınızla iletişime geçip ya da yanına gidip "Yeni Giriş" olarak yapılan sigortaya zeyil yapılıyor ve plakanız işleniyor. Noterin verdiği kağıtla Şoförler ve Otomobilciler Federasyonuna gidip plakanızı bastırıyorsunuz. Plakanızın basılması uzun sürebilir. O arada gidip kokoreç yiyorsunuz. En önemli nokta bu. Kokoreçi ihmal etmeyiniz.

Ücretler,

Noter: 250 gibi bir şeydi. Tam hatırlamıyorum.
    Sigorta: 400 civarı bir şey çıkmıştı.
    Kokoreç:10-15 TL
    Plaka da değişiyor yerden yere. 40 tl vermiştim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı Denizhanasu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yani şuan aklımda 3 motorsiklet var bajaj pulsar ns 200,CF moto 250 nk,Yamaha nmax 155 hepsini sifir dusunuyorum,ama biraz fazla düşünüyorum ��
    Hocam, saydıklarının arasında düşünmeye bile gerek duymam ben. Net, CFMOTO 250 NK.
    AudrioN bunu beğendi.

Hocam cevabın için teşekkür ederim. Kokoreç en önemli ayrıntı
    Acemiyim mazur gör. Sigorta dediğin zorunlu trafik sigortası değil mi? Bunun için emniyete mi gidilmesi gerek?

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Hocam cevabın için teşekkür ederim. Kokoreç en önemli ayrıntı
    Acemiyim mazur gör. Sigorta dediğin zorunlu trafik sigortası değil mi? Bunun için emniyete mi gidilmesi gerek?
    Sigorta "Zorunlu Trafik Sigortası". Emniyetle hiç işin yok. Sigortayı herhangi bir acenteden yaptırabilirsin. Hatta "sigortam.net, enuygun.com" gibi sitelerden de kendin yapabilirsin. Kredi kartıyla ödeme yapacaksın ama. Ona göre kartın olsun. Nakit yapmak istersen acente yapacak. İleride motosijleti satarsan içerideki kalan sigorta parasını almak için sigortayı yaptırdığın acenteyle iletişime geçmek zorunda kalırsın.

Sigorta "Zorunlu Trafik Sigortası". Emniyetle hiç işin yok. Sigortayı herhangi bir acenteden yaptırabilirsin. Hatta "sigortam.net, enuygun.com" gibi sitelerden de kendin yapabilirsin. Kredi kartıyla ödeme yapacaksın ama. Ona göre kartın olsun.
    Sanal kart kullanıyorum onunla hallederim. Yolun İstanbul'a düşerse kokoreç ısmarlayabilirim. Beklerim ;)

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Sanal kart kullanıyorum onunla hallederim. Yolun İstanbul'a düşerse kokoreç ısmarlayabilirim. Beklerim ;)
    Eyvallah, inşallah. ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Hangi rengi almayı düşünüyorsun?

Eyvallah, inşallah. ��

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Hangi rengi almayı düşünüyorsun?
    Görünür olmasını istiyorum. Bu yüzden beyaz tercih edeceğim.
    Birde vida gevşemesini engellemek için locktite almayı düşünüyorum. Ne dersin?

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Görünür olmasını istiyorum. Bu yüzden beyaz tercih edeceğim.
    Birde vida gevşemesini engellemek için locktite almayı düşünüyorum. Ne dersin?
    Yani sen bilirsin; ama gerek yok. Bu vida gevşeme olayı rodajdaki her motosiklette olabilen bir durum. Bir iki defa kontrol edip gevşeyen vidaları sıktığın zaman bir daha gevşemezler. Rodaj dönemi sadece motoru alıştırmak değildir. Gevşeyen vidaları sıkmak da rodaj dönemi yapılacak standart bir işlemdir.

Yani sen bilirsin; ama gerek yok. Bu vida gevşeme olayı rodajdaki her motosiklette olabilen bir durum. Bir iki defa kontrol edip gevşeyen vidaları sıktığın zaman bir daha gevşemezler. Rodaj dönemi sadece motoru alıştırmak değildir. Gevşeyen vidaları sıkmak da rodaj dönemi yapılacak standart bir işlemdir.
    Beyaz rengi daha çok hoşuma gitti tabi o da var. Siyah aykırı beyaz asil duruyor ;)

Motosikleti
    CFMOTO 250 NK
    Beyaz rengi daha çok hoşuma gitti tabi o da var. Siyah aykırı beyaz asil duruyor ;)
    Valla renk konusu zevk meselesi. İnşallah kazasız, belasız, sıkıntısız bin de... Gerisi önemli değil. Ama dürüst olayım; ben açık renk olanı hiç sevmiyorum. Turkuaz jantlar filan bana basit görünüyor. Siyaha bi' de ne renk aksesuar yaparsan yap, yakışıyor. Tabi benim görüşüm bu.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)